65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

Kariya

Od filmů, které jsou buď remaky nebo se hlásí k odkazům slasherových klasik, nebo jakoby klasik z 70s a 80s obvykle moc neočekávám. Předchůdce tohoto filmu jsem neviděl, nemám srovnání, ale podle mě není potřeba. Byl jsem velmi překvapen. Byť se film asi hodně inspiroval Scream 1 - asi nejsem jediný, komu přijdou protagonistky a jejich osudy strašně podobné, vrahem je potenciální nabíječ protagonistky, atd, nemám mu moc co vytknout. Má skvělou atmosféru, mnoho rozličných vražd různých lidí. Divák nikdy neví, kdo, kde a jak zemře. Postavy policajtů jsou dokonce symptaičtější než role ,,Djůjího" ve Scream. Co mě ale skoro urazilo byla scéna, kdy na pietu, kde je přítomno dohromady aspoň 10 ozbrojených týpků a další desítky lidí, dorazí maník v pytli, bez nože, bez pistole, prostě evidentní žert. A oni se tam začnou rozutíkávat a někdo ho hned sejme. A prej to ale věděl, prej chtěl umřít no teda? A potom finální vyvrcholení, to nestojí za řeč. Ale rozhodně se jedná o přínos do světa slasherů. ()

Shanen29

Velmi vydařený remake( či sequel)? i s kvalitním obsazením a to není zvykem.Atmosféricky velmi dobře zpracovaný děj který opravdu vtahuje a nerozkládá film na bezzubé části nudy a přílišné konverzace. ()

GameboyNES

A další film kde straší Dildo Pytlík s kudlou a pistolkou. Vraždy absolutně o ničem. Žádný gore, jen jedny kozy. Předvídatelný "wau" efekt, obšlehnutý s Vřískotu. Prostě nuda, nuda, šeď, šeď 26% ()

Najt

Celkem solidní překvapení. Film od začátku působí dobře. Pěkná lokace, zajímavý postavy, dobrej americkej zapadákov skvělá atmosféra a zajímavý příběh o neznámém vrahovi. Postupem času se z toho stává vyvražďovačka na způsob Vřískotu jen s více krve. Zaujme celkem i příběh a trošku vyšetřování, i když ne ze strany policie, ale hlavní postavy. Je to takový slušný průměr, ale dobře se na to kouká a je to dobře natočené, což film trochu zvedá. 3,5* ()

Pitryx

Snímek zabíjí klasický nešvar nudných vzpomínek hlavní hrdinky. Gore to není také nic moc. Děj nudný, dosti často stagnuje. Od prvního filmu se liší podáním, je lepší, ale celkově to vše zase vyjde vniveč. Ono se totiž zvrtne do naprosto klasické vyvražďovačky, které tu byly již sto krát. S přimhouřeným okem dám tedy tu dvacítku za těch několik málo dobrých záběrů a ten konec. Jinak to nestálo za nic. ()

Facerr

Super muzika, dobrej vizuál, skvělá hlavní hrdinka, pár vražd, ale to je asi tak všechno. Nějakou velkou hrůzu nečekejte. Možná i proto, že vás tenhle film nedokáže moc vtáhnout a klouzá jenom po povrchu bez větší atmosféry. I ty mordy jsou nějaký polovičatý. Rozhodně maj mít "pytlový vrahouni" kudlu, srp, nebo srp s kladivem (což by ocenili aspoň komunisti:), ale bouchačku bych jim do ruky nedával .. pak už zůstává děsivým jenom ten pytel a to je docela málo. ()

kacir

Neviem kedy naposledy som videl takúto slušnú vyvražďovačku. Každý horor, ktorý sa teraz točí, chce byť niečim výnimočný, jedinečný a úplne sa pri tom zabúda na klasiku. Však dobrý slasher už bude pomaly patriť medzi ohrozený druh. ()

mikessc

Perfektny film a to odhalenie fantoma nema chybu,uplne ma to zaskocilo a obete necha vrah chvilu utekat nezomru behom sekundy takze filmu nechyba napatie :-D ()

moviefan4

Tak toto som vážne nečakal, že by sa mi tento film tak páčil. Je to remake hororu z roku 1976 a mrzí ma že som ho nevidel ako prvý. Ale čo už urobím to ako pri sérii Hory majú oči. Najprv remake a potom originál. Hororovú atmosféru to malo a dosť veľkú. Nádych krimi tomu prospel. Maska vraha mi bola nesympatická z toho dvôvodu že bola taká istá aku mal Jason z Piatku trinásteho( dokým nezačal nosiť hokejovú). Za to hviezda dolu. Ale inak film šlapal ako mal. Som spokojný aj so stopážou. Presne sa všetko do tej hodiny a pól zmestilo. Som rád že to nebolo zbytočne dlhé. Koniec ma dosť prekvapil a za to som rád. S úsmevom na perách vám odporúčam. ()

Spilif

Ano spokojenost, samozřejmě film plný nečekaných zvratů, rozuzlení až na konci filmu kdy nikdo neví jak a co opravdu bude. Ne sranda omlouvám se. Pro mě kokatelný bubákovský film kde naštěstí není tolik v dnešní době používaných nechutností... Kamera obsazenstvo a zpracování hodnotím velmi kladně, ikdyž ano vždy jdou věci udělat ještě lépe ale myslím že tohle nemůže nikoho urazit. A myslím že dobrý tři hvězdy si to zaslouží na čtyři to není. Pokoukání fajn a myslím že se i sem tam leknete nebo budete mít ten hloupej pocit který při koukání na takovej film očekáváte...;) ()

waltosin

Opravdu jsem se děsně, ale fakt děsně nudil a nebavil a nezachránilo to ani překvapí finále, které jediné ušlo! 25% ()

Nikolas__

Nevím kolikrát to ještě za poslední dobu napíšu - ale opět, kvalitní a zábavný hixploitation. Původní film se mi docela líbil, slušná atmosféra, dobrý záporák, super kamera. Tady je záporák mnohem surovější, ale již není tak tajemný, na druhou stranu atmosféra je taky dobrá, jen modernější a tím méně zajímavá. Co se povedlo ještě více je kamera, zajímavé nápady, ale nejsem si úplně jistý scénářem. Každopádně je to moc příjemná žánrovka, což se o jen tak ledajakém slasheru říci úplně nedá. Podobně dobře se o čtyři roky později povedl i nový Halloween, takže slasher jako sub-žánr ještě není úplně zatracen. Škoda, že to nemělo více sympatické postavy. Jelikož rok 2014 nebyl pro hororové filmy úplně nejsilnějším rokem, je toto svěží film, který má něco do sebe. Oproti např. pátému Paranormal Activity se alespoň snaží děsit. Za nekompromisnost a posledních pár minut uděluji slabší 4* hvězdy. Ale bylo to teda o vlásek. ()