65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

Pepi74

Hm tak ten závěr jsem teda nepochopil. Byl to ten její přítel? A ten druhý? Jako fajn ale pokud se na závěr objeví postava, která předtím byla jen v titulkách tak ať se na mě tvůrci nezlobí ale to je totální blbost. Jedna hvězda za smrt při orálním sexu. Co si přát víc, že... :-) ()

Richie4422

Veľmi príjemné prekvapenie. Aj napriek odohrávaniu sa v súčastnosti film dýcha naozaj retrom, čo je hybrid, ktorý pôsobí naozaj úchvatne. Vsuvky zo starého filmu sú pozitívnym obohatením. Herecké obsadenie krásne, tvorcovia radi zvádzajú na rôzne cestičky počas vášho hádania. Písať niečo viac by bola škoda, proste Phantom a Texarkana. Filmu pomáha výsledná minutáž 82 minút čistého času. Nič sa nenaťahuje, nič sa zbytočne neobkecáva. Nezabudnite, každý verí tomu, čomu chce.. lebo má na to dôvod. ()

terordemon

Celkom podarený, drsne krvavý slasher horor, ktorý síce prináša okukaný námet ale je to celkom dobre spracované. Začiatok v autokine keď neviete čo je film ktorý pozeráte vy a čo film ktorý pozerajú postavy je úplne perfektný až mrazivý. Občas to stráca šťavu ale vďaka sympatickej hlavnej hrdinke, obstojným dialógom, dobrému scenáru a príjemnej stopáži si to dokáže udržať pozornosť diváka a zabaviť. Milé prekvapenie nielen pre fanúšikov klasických hororových námetov. 68% ()

Allein4

Překvapení? Vcelku ano. Neznám původní snímek, navíc námět není zrovna originální - něco podobného se objevuje s poměrně pravidelnou frekvencí, ale nějaké to vzrušení to vyvolalo. A herecké výkony byly také vcelku ucházející. Tak proč by ne? 60 % ()

mullerad odpad!

Je to asi prvý krát, čo som film nedopozeral ani do polovice. Asi si nezaslúžim komentovať, ale vypol som to, lebo mi to prišlo hlúpe a zbytočné. Úchylný násilník (asi policajt - lebo som videl asi len 30 minút z filmu) zabíja mladé zaľúbené dvojice. Načo sa pre Boha toto točí?? Absencia nejakej zaujímavej motivácie vraha posúva tento film na koľaj zabudnutia a ostáva len nepríjemný pocit. Pozriem si trailer ako to dopadlo, vidieť to ale nepotrebujem. Sorry Alfonso Gomez-Rejon, veľmi špatný výber. ()

Mesmeric

Hnusné, nelíbivé, nedomrdlé. Přibližně od 20. minuty filmu je víceméně jasné, kdo je ten sráč s pytlem na hlavě a to, že se z toho na konci snaží udělat velké haló oživením nějakého již mrtvého panice na tom nic nezmění. Timlin je sice dost líbivá prdelka, ale sama to nevytrhne a ty herecké "výkony" z těch by se jeden posral. Ach jo, čekal jsem větší pecku než někoho znásilnit ostrou trubkou ()

Audrina

vohoho...konečně něco,co by se dalo nazvat po delší době Dobrým thrillerem ...Kate Midletton v hlavní roli/neříkejte,že si toho nikdo nevšiml/reborn movie o městečku,kde se po 40.letech objeví tajemný Fantom,který se mstí kvůli tajemné Mary...No,nebudu prozrazovat více,užijte si to a věřím,že užijete...není to nudné,ani upachtěné,lekačky slušné.../pro mě aspoň teda1x,ale já su otrlá:-DDD/,podbarvuje to skvělá hudba a hlavně sympatické postavy/dostal mě Osamělý vlk...:-DDD)takže,za sebe a po dlouhé době mohu vřele doporučit...,jednu hvězdu strhávám jen za příliš ukvapený a trochu krkolomný závěr...vraždící potomci už tu totiž byli,v Tajemství loňského léta 2...ale to je už jiná kapitola...teda movie:-) ()

dread5

Zo začiatku je to perfektný slasher, ale ako to už býva, nikto nedokázal prežiť útok Fantoma, ale tu sa objaví mladá žena, ktorá prežila autonehodu, prežila prvý útok a zázračne vyviazla len s prestrelenou nohou a rukou. A debilný koniec radšej nerozoberám. Ale za tú tri štvrtinu filmu som musel dať štyri. ()

matko2351

Už veľmi dlho som nedal žiadnému hororu viacej ako tri hviezdičky, asi preto lebo v poslednej dobe sa natáčajú samé braky. Ale tento čin roku 2014 mi predsa len pozdvihol náladu na slashery. Aj keď to nebolo dokonalé( strašne dlhe omáčky, romantika) ale vraždy a finále filmu ma veľmi prekvapili, preto odporúčam a treba si to vychutnať. ()

evelouch

Mně se to líbilo. Slashers miluju. Pěkný dej, jsem ráda za tu trochu romantiky, ktera zde byla..... taky ocenuju napadite vrazdy...... no, a samozrejme taky kameru a pusobivou atmosferu.... jedine, co mi trochu chybelo, byla poradna lekačka..... ()

miro162

Zaujimavy pocin, takyto slasher som uz dlho nevidel.V sucasnej zaplave novodobych slasherov je toto trochu ine, atmosferu to ma...Pribeh nenudi, ale jedina vec, ktora mi vadila bolo velmi rychle ukoncene finale filmu.Zaver bol pre mna prekvapujuci, pretoze som cakal, ze vrahom bude niekto iny. ()

Pollini

Detektivky teda nejsou nic pro mě. A proto jsem se dobře bavila, až na zbytečnou romantickou zápletku. Skoro všichni umřeli a tak to má být. ()

sun.eagle

Už začátek bez okolků naznačil že se rozhodně nebude s divákem párat a že na humor a klišovité teenagerovské serepetičky tu nebude místo. Docela hustá atmosféra filmu na kterou jsem u slasherů přestal být zvyklí je největší plus. Chápu že krkolomné vypointování tenhle žánr mít musí, ale taky by měl mít pořádné vyvrcholení. Tady je boužel konec zprasený neskutečným způsobem které to celé posílá někam. ()

nawal

.... a kdopak poznal babičku - Lambertovou, kterou vetřelec roztrhal na kusy už v r.1979 ??? Jinak slušnej biják....4hvězdy .... ()

1308boddah

Tak nejsem doktor, ale hádám, že s otevřeno zlomeninou asi holenní nebo lýtkové kosti bych úplně neběhala... Což pro mě udalo tón filmu. Asi další Vřískot? Zatím nevím, až dokoukám, dopíšu. ()