65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

TedGeorge

No to mi poser nohu. Narazil sem na tenhle "remake" staršího slasheru úplně náhodou a ono je to prostě super. Proč je remake v uvozovkách? On ten film jaksi uznává existenci prvního filmu ze sedmdesátých let a operuje s tím, že je to založeno na reálných událostech. Což dává autorům prostor ke stylu v hororech docela nevídanému, kombinující retro slasher scény s pomrkáváním na diváka, který chvílemi neví, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo ho tahají za nos. Je to opravdu hodně stylizovaný, ale já si brzo zvykl a pak si už jenom užíval zajímavej příběh vrcholící pro někoho debilní, ale rozhodně neodhadnutelnou pointou. Rozhodně to lepší, co v hororech rok 2014 nabídl. 8/10 ()

JohnnyD

Solídny slasher, ktorý boduje najmä svojim meta-námetom, ktorý je výnimočne braný vážne a nie ako vreskoťácka sebaparódia. V neposlednom rade netreba zabúdať, že je to remake vskutku otrasného filmu. Napriek tomu sa Town that Dreaded Sundown ani len nepriblížil minuloročným peckám ako Girlhouse a It Follows. Originálny námet využíva len ako rozohranie príbehu, hlavná hrdinka je slabý protivník vraha, celkovo postavy sú odfláknuté a záverečné rozuzlenie ma nechalo totálne chladným pre svoju prekombinovanosť a strašne chabé motívy vraha. Napriek tomu predpovedám Gomez-Rejonovi peknú budúcnosť. ()

kingik

Středně propečený a méně krvavý steak, co po sobě zanechal Zodiac. Zapadákov Texarkana by byl jen dalším bezvýznamným zapadákovem kdesi na texasko-arizonské hranici, kdyby se zde ve čtyřicátých letech minulého století nepromenádoval maskovaný zabiják Fantom, který po setmění vraždil milenecké páry. Jeho totožnost nikdy nebyla odhalena, vrah nikdy nebyl dopaden a usvědčen, ale se svojí řezničinou posléze praštil. Až v roce 2013 udeřil znovu. Jeho útok přežila mladá dívka, budoucí žurnalistka, aby pak diváka mohla po zbytek filmu otravovat svým nepříliš sympatickým projevem. Nový Fantom striktně dodržuje posloupnost vražd, jaké jsou k vidění v béčkovém hororu, který byl natočen v sedmdesátých letech. Aby se na Fantoma a jeho napáchané bestiální činy tak úplně nezapomnělo, v městečku se každoročně promítá legendární slasher o něm. Na tomhle hororu je zvláštní, že je inspirován málo známým hororem ze sedmdesátých let, pojednávajícím o maskovaném zabijákovi. Je zde zmínka o režisérovi tohoto filmu, nechybí autentické prostřihy do minulosti, nicméně divák je naladěn na brutální řádění maniaka a celkem sere na propojení těchto dvou filmů. Maniak ve vraždění nepředvede nic extra krvavého, pozoruhodná je vražda pozónem, ovšem detaily většiny vražd jsou málo explicitní. Nad nižším počtem zabití převyšuje koncept, ve kterém přeživší oběť pátrá po detailech z minulosti i současnosti, souběžně s ní se do pátrání pouští i policejní sbor vedený černým rangerem Anthony Andersonem. Pátrání nebylo nijak zajímavě vedeno, o něco záživnější mohlo být odhalování vraha divákem. I méně zdatní Herkuláci Poirotové asi po deseti minutách filmu budou mít jasno, kdo je onen maskovaný maniak. Ovšem pozor, film na konci přijde s překvapením, takže zklamání z průhlednosti identity vraha nebude tak velké. Je nutno také zmínit, že podobného zvratu, s jakým se přijde v závěru, nebylo ve filmové oblasti užito poprvé. Film nemá zrovna výstavní herce. Addison Timlin jak je protivná, je i stejně protivně nadabovaná, zbytek herců se dal vydržet, ale nikdo nepřijde s ničím výrazně zapamatovatelným. Režisér Alfonso Gomez-Rejon si teprve osahával krvavý terén, přechod ze seriálové tvorby k té filmové mohl probíhat kladením výraznějšího režijního rukopisu, mohla se i definitivně odbourat inklinace k televiznímu stylu natáčení. Určitě je dobrou zprávou, že film se postupně zlepšoval, finální zúčtování s sebou přineslo to lepší, co film nabídl a celkově se jedná o hororový počin, který nezanechá na divákovi známky poškození centrální nervové soustavy. Zabiják nějaké to charisma má. 60% ()

Kudly4

Tak tohle mě hodně zklamalo. Píchání nožem ? Gore sem tam nějaké, ale vůbec mě to nebralo. Nuda jako hrom. Tohle by mě možná oslovilo před 10 lety, dnes fakt ne. ()

Campbell

Tak hodně velký zklamání. Původní film mám moc rád, je atmosférický, drsný a dokáže v hlavě zanechat otázky. Bohužel o tomhle se to říct nedá. Je to tuctový béčko které sice sem tam je solidně drsné ale taky docela nudné a neuvěřitelně klišovité. Hlavně konec, proboha proč takovýhle klišé? Neuvěřitelné kolik dokáže režisér podělat film v posledních 10 minutách. Nicméně gore je tu solidní ať už od uříznutý hlavy až po dost brutální scénou s trumpetou. Není to remake ale spíše takový pokračování, takže jsem čekal aspoň něco originálního, a to se mi sice trošku dostalo ale ne ve velkém množství. Líbilo se mi spojení staré verze k nové verzi. Postavy jsou ploché, herci nudní a já se docela nudil. Zklamání. ()

PetrPan

Hodně zbytečný film. Prostá předělávka rádoby chytře si hrající na pokračování. Tedy až na závěr, ten už nebyl chytrý ani rádoby. Originál byl neotřelý slasher s až dokumentární příchutí a mrazivými scénami vražd. Gomez-Rejon na něj navlékl kondom, potřel lubrikantem a pokusil se o autofelaci. Tímto pro mnohé nechutným přirovnáním se pouze pokouším říct, že jít bezpečnou cestou (kondom) doslovné předělávky skvělé předlohy, byť ji víc pocákám krví (gel) se i tak může ukázat, jako zcela bezpředmětné, je-li vaše snaha v závěru korunována narcistickým pokusem o jedinečnost (autofelace). Za závěrečný fail, odpad, vše ostatní jen snesitelný průměr, rozhodně však nesahající svému vzoru ani po pytlík. Děs po setmění, děs bez děsu. ()

korbitch22

Další z dlouhé řady primitivních slasherů s retardovaným scénářem.Jako bych se přes kopírák koukal na vypatlaninu Vřískot 4 a to se všemi imbecilnostmi, které tenhle ubohý pod žánr hororu nabízí.Co na plat, že vraždy maj grády a dočkáte se pořádnýho porcování, když scénář opět dělá z postav naprosto iracionální kokoty, pointa je vykradená z Vřískotu a překvapivá asi jako vaginální mykóza u šedesátiletý kurvy.Kéž bych se jednou dočkal inteligentní vyvražďovačky.Nejvíc mě asi pobavil ten přístup policajtů, kteří vlastně po nikom nepátrájí a ten Texas Ranger to už si děláte prdel.Osamělý Vlk, jak si sám nechal říkat ve filmu přečte dvě prohlášení do televize a skoukne jeden film v bedně, strašně cool přístup když vám v prdelákově řádí brutální psychopat.Chápu, že v těhle filmech má jít o pořádný porcovaní jalovejch komparzistů, ale prostě mě tyhle scénáristické zvratky nedovolují si takový shit užít a nepomůže tomu ani rošťácká Addison Timlin, jelikož její kozičky zůstanou nebezpečně moc schované.Další zbytečný zářez do tohohle hloupého žánru.40%. ()

heyda

Hrozně unavující tempo a ten retro look mě na rozdíl od fandů osmdesátek fakt nebaví. Závěrečný zvrat nebyl vůbec špatný, ale příliš to taky nezachránil. Za mě zklamání vzhledem ke zdejšímu hodnocení. 40% ()

rollman1

Konečně nějaký normální, atmosférický povedený slasher. Tento žánr miluji a tak nebylo pochyby o tom, že by mě to mohlo bavit. Vrah má výborné charisma, jeho chůze, dýchání a mluva, to vše ho vyzařuje v tom nejlepším světle, včetně jeho originálních a krvavých mordů. Gore je zde vcelku dost, ikdyž nějaké scény jsou mimo záběr, pro mě jako fanouška krvavých orgií to bylo dostačující. Potěší také pěkná hlavní hrdinka, starší look a hlavně finální odhalení, které jsem nečekal ani z 1%. Jo, tohle bylo fajn, kdyby se malinko zrychlilo, mohla to bejt plná palba. ()

Pítrs85

Nejblbější na těhle vyvražďovačkách je to, když ten hlavní madafaka nemá žádný charisma, což je žel bohu příklad i tady toho synka, co tam běhá s pytlem od brambor na hlavě (zdravíme do Crystal Lake). Páč a protože by byl tenhle film "co má tak dlouhej název, kterej si prostě nezapamatuju" jinak dobrá poklona všem slasherům, co se jich v silných létech sedmdesátých a hlavně osmdesátých natočilo, především ten retro vizuál tomu dodává to správně špinavý kouzlo. Průměr, nic víc. ()

eraserhead666

Ty vole, slasher ještě nevymřel. Cítil jsem z toho ducha osmdesátek (jo aha, on je to remake). Ale... Nezačíná to vůbec špatně. Ale pak to začne šumět, a šumí to a šumí, až to úplně vyšumí. Zaujme tak akorát hlavní hrdinka a obsazení horrorové harcovnice Veronicy Cartwright. ()

ARI50

Skvělé povedené, od prvních minut má film v sobě jiskru přitažlivosti, a to je na tom nejlepší. Příběh zajímavý, atmosféra skvělá co víc si přát, tenhle pytel na hlavě umí vytvořit hororovou atmosféru. ()

Morholt

Film, který se inspiroval filmem, který se inspiroval vraždami ze 40tých let. Ty prostřihy do minulosti se mi líbily, líbil se i 80kový vizuál, herci byli fajn a vrah mi byl sympatický tím, že se příliš s ničím nepáral. V rámci slasherů posledních let se jedná určitě o nadprůměr, ale jinak to není nic, co by ve mě zanechalo trvalejší vzpomínku. 60% ()

6thSun

Průměrný scénář částečně vynahrazují vizuální hrátky a hodně pak sympatická Addison Timlin. Ideální slasher pro všední večer. ()

Lacike

Od kvalitneho hororu vyzadujem tri veci. Sympaticku hrdinku, cool zaporaka a kvalitne natocene lakacky. Tento film ma len sympaticku hrdinku. Zaporak s vrecom na hlave je neskutocne trapny a jeho identita vratane dôvdu preco vrazdil imbecilna. Lakacky tu vôbec nefunguju. Aspon ze gore sceny su celkom stavnate. Ale vsetky umrtia su prilis rychle. Zaporak zrazu nabehne, zmasakruje nejakeho chudaka a nasleduje dalsia scena. Takze nemate cas sa o niekoho bat a smrt vsetkych vedlajsich postav vam je ukradnuta. Takze podla mna tento ubohy horor nestoji ani za jedno pozretie. 4/10. ()