65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

malylada

Trošičku jinak omílaná tématika ala Zodiac, ale podaná brutálnějším slasherem, který nešetří na mrtvolách. Vizuálně to vypadá výborně, ale krom samotného vyvražďovaní a erotických scén nemá moc co nabídnout. Úvodní a závěrečná pasáž jsou povedené, ale celkový dojem kazí nezáživné pátrání po vrahovi a mnoho dialog mezi spoustou zbytečných postav. Samotné vraždění pobaví, ale nic nového nepřináší a každá scéna mi připomínalo jinou z jiného filmu. Trošku jsem se musel pousmát v závěru, kdy jsem si vzpomněl na první Vřískot......5/10 ()

JohnCZ

Nejsem příliš velký fanda slasherů, ale tohle mi sedlo. Jednak díky Addison Timlin a jednak díky dynamické hudbě, dobrému střihu, ideální stopáži a celkově zábavnému podání. Film si na nic moc nehraje, pohrává si jak s (prý) skutečnými událostmi, tak s původním filmem, který aktivně zapracovává do děje. Je to slasher, takže se postavy chovaj klasicky stupidně, je to dost předvídatelné a dějově to nic nového nepředvádí, ale má to švih. Příjemná popcornová zábava na páteční večer. ()

corpsy

Nazačiatku som mal nutkanie v najbližšej dobe zhliadnuť originál THE TOWN THAT DREADED SUNDOWN. No ale prečo vlastne. SPOILER - ALERT. Akosi verím, že originál ( na ktorý je tento remake - sequel naviazaný ) nieje zrovna tak okázalý. SPOILER - ALERT end. Majme sa radi, a užívajme si slasher snímky ako sa dá, lebo potom príde skáza. ()

Astaroth12

Už som myslel že to už nikdy nepoviem,konečne vrah z ktorého išiel strach,odhodlanosť zabíjať a cieľavedomosť preraziť z niečím novým.Tá jeho maska bola jednoduchá a práve tam vidím silu,lebo bola realistická.Bolo tu pár nezmyslov,ktoré ma otravovali,ale žiadny slasher sa im nevyhne. Vraždy boli vynaliezavé a vrah si ich užíval.Len tých náhôd tu bolo veľa aj po scenáristickej stránke mal pár nedostatkov. ()

Tryskomyš

Toto pokračování filmu Děsivý soumrak nad městem (1976) nenabízí vcelku nic inovativního, ale špatný rozhodně není. Zatímco první jmenovaný je podle skutečných událostí, tento byl natočen, řekla bych, spíše za účelem komerce s cílem vytřískat z osvědčeného díla co nejvíce. 3 půl hvězdy. ()

ledzepfan

Natočit v těchto dnech čistý slasher je snaha kterou rozhodně cením bez ohledu na konečné hodnocení. Stejně tak bych ocenil i ten celkový lehce retro feeling. Ale týpek co většinu svých obětí sprostě postřílí je u mě špatnej slasherovej zabiják bez vášně a touhy brát to trošku osobně. Takový přístup mě nudí a jediné co mě drželo v pozoru byla zvědavost kdo se pod maskou teda vlastně skrývá.. No- to rozuzlení bylo sice dost slabé, ale aspoň se trochu vyjasnily a změkčily některé nelogické rušivosti, které byly -už i v rámci slasherovských standardů- trochu moc do očí bijící. ()

schizmo

Standardní solidní slasher, který přímo vychází ze stejnojmeného fláku z roku 1976 a nepostrádá žádný opěrný atribut - maskovaný hrdina, u kterého do poslední chvílie netušíte, kdo se pod maskou ukrývá (a tady se to opět povedlo ututlat s tím, že pointa je celkem překvapivá). Vraždy na všechny možné způsoby jsme tu měli už nespočetně-krát, ale málokterý vrah byl tak zdatný, že do svého arzenálu zavedl >SPOILER< pistoli, luk a šípy, sekeru, kudlu a upgradovaný pozoun :D. Co se ale tvůrcům musí nechat a ještě o den později kroutím hlavou nad tím, jak se povedlo docílit takové 80' produkce a atmosféry - než se totiž trochu vzpamatujete, můžete si myslet, že vše náleží právě do 70-80. let díky místní architektuře, vozovým parkům, módě atd., takže z letargie vás maximálně vytrhne nějaký ten současný radio hit. Povedená oslava na zlaté 80'! ()

maddy

Horror Fan that Dreaded a Mediocre Slasher. Neviem, či má zmysel točiť takýto mix sequelu-remaku k priemerného, málo známemu slasheru zo 70. rokov, ale budiš. Avšak ani po takmer 40. rokoch sa nepodarilo priniesť nič iné než tuctovú a opäť priemernú vyvražďovačku, ktorá absolútne ničím nevyniká. Uznávam, že to síce zaujímavo pracuje s konceptom remaku/sequelu a priamo odkazuje na pôvodný film a pôvodné postavy, ale zároveň je opakovaním niektorých situácii jeho novou verziu. Má to aj zaujímavý retro feeling 70. rokov, avšak v kombinácii s využívaním laptopov a mobilov. No to je asi tak všetko čo by som mohol pochváliť. Herečka v hlavnej úlohe je nevýrazná, chovanie postáv dosť naivné, nemá to žiadnu atmosféru, ani tempo a samotné vraždy sú úplne bez nápadu. Je to taký slasher, ktorý o niekoľko desiatok rokov zaspal dobu a len variuje už otravné klišé tohto subžánru (pomalá postava vraha, ktorá chôdzov doženie utekajúcu dievčinu v lese a pod.). A všetky tieto klišé situácie tu sú otravné, pretože tvorcovia nenapísali (aj keď snahu bolo badať) ďalší Vreskot, ktorý by sa s nimi efektne pohrával a využíval ich vo svoj prospech. Záverečné, nezmyselné odhalenie vrahoo...a a ich motívov ma uistilo v hodnotení. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Zayl

Výborný slasher, který znovu dává v paměť, jak město Texarkana utrpělo jizvu na jméně, když tu začal řádit brutální vrah. Zatímco původní film je spíše průměrný, tak jeho sequel The Town That Dreaded Sundown je o poznání lepší. Což mě mile překvapilo, většinou je to opačně. Z nikdy dopadeného vraha se za ty roky stala atrakce, a tak není divu, že se někdo rozhodl znovuoživit hrůzné události. Ve výsledku to znamená, že se dočkáme slušného přísunu vražd, které jsou ke všemu velmi kvalitně zpracované. Líbil se mi i retro vizuál a precizní kamera. Rovněž atmosféra je tu vážně cítit a herci hrají slušně. Jedinou výtku mám k závěru, s tím se mohli tvůrci vypořádat lépe, ale i přesto jde o jeden z nejlepších slasherů za poslední dobu! ()

FromHell

Tu sa z toho dalo vytiahnuť ešte viac!No spokojný som aj tak a to nadmieru.Vynikajúco zvládnutý film po technickej stránke,zručná kamera,schopné efekty a veľmi dobrá atmosféra malého mestečka,ktoré žije v strachu z vraha :) Presne takto si ja predstavujem moderný slasher... 70% ()

kaylin

Nemám rád remaky, ale musím říct, že „The Town That Dreaded Sundown“ se mi celkem zamlouvalo. Je to i proto, že se zde původní film bere jako něco, co je dáno a z toho se vychází, nikoli, aby se to celé předělávalo. Místy je to docela nápadité, místy je to strašně nudné a přemíra postav je v podstatě zbytečná a klidně byste se bez ní obešly. Fungovalo by to i s méně herci, ale pointu by to nezachránilo. Ta moc dobrá není. Hezký hororový průměr. ()

stration

Po dlouhé době povedený slasher. Velikou zásluhu na tom má sympatická hlavní představitelka a hlavně scénář, který si s divákem krásně pohrává a já chvíli nevěděl, jestli mám řešit vraždy staré, nebo ty nové. Tvůrci zvolili i naprosto pasující look filmu, který opravdu vypadá jak ze sedmdesátých let a kameraman své dílo rozhodně taky neodfláknul. Závěrečný twist je vcelku vydařený, i když přemýšlet nad ním radši moc nebudu. Na celém filmu je ale vidět, že byl natočen jen a jen pro zábavu a z obdivu ke starým dobrým slasherům, které chtěl tímto připomenout. A to se mu opravdu povedlo. ()

AlistairMir

Tenhle film mi sednul a chvilku jsem i přemýšlel o plné palbě. Nakonec hezký silný čtyři hvězdy a to hlavně za hutnou atmosféru, ucházející vraždy a vrahouna s pytlem na hlavě, protože ten maník byl fakt všude a fakt nevím, jak bych si v tom Texarkanu vyšel s holčinou aniž bych ho neměl za zadkem. Chvílema jsem ho podezříval, že má šestej smysl, každopádně ten chlap je doslova a do písmene Kazišuk !! Hormony jsou ale svinstvo, takže spousta budoucích obětí stejně jde randit na co nejodlehlejší místa a to, že kolem běhá magor co z člověka udělá sekanou, neřešej. No a chvilku potom se nacházejí ve stadiu rozkladu a už nemusí řešit vůbec nic. Hlavní herečka je sympatická a konec mnohého překvapí. Směle doporučuji všem párům co si chtějí udělat hezký večer. ()

BoredSeal

Problém remake už-tehdy-slabého slasheru TTDS je rok vydání 2014. Slasher jako žánr s pevně danými klišé se po inovativním Vřískotu vyčerpal. Remake přichází na rozdíl od původního levného snímku pod taktovkou profi týmu, kamera je fajn, obsazení je ok a hrdinka je schopná herečka, občas se dočkáme i zajímavého nápadu typu honička na poli s vrahem z výšky, ale i přes snahu vyhnout se obvyklým pitomostem žánru děj dojíždí na klasická klišé a vřískotovinu; sex = smrt, vrah je někdo koho známe; panna (s přimhouřením oka) přežije nejdéle. Chyběla mi i pořádná atmosféra a napětí. Pro diváka veterána je tenhle film trochu nuda, nováčci určitě dají o hvězdu dvě víc. ()

TheDon

Remake filmu kterej jsem bohužel neviděl. Tak nemůžu říct, jestli se povedl nebo ne, ale na mě to působilo velice dobře. Sice je to někdy ukecaný a rozvláčný, ale člověka to nutí přemýšlet, kdo je ten fantom a když už si myslí, že ví, tak je frajer na kolejích na tři půlky. Konec se každorozhodopádně povedl. Úplně ty nejsilnější tři který jdou dát. ()

Martin741

Velmi dobry rymejk hororovej klasiky Town that Dreaded Sundown z roku 1976. Strasidelna atmosfera na urovni, rezia tiez /Alfonso Gomez Rejon sa predviedol/ a dobra vyvrazdovacka so vsetkym, co k tomu patri. Stary film je vsak u mna este vyssie : 70 % ()

Figu

Klasickej horor s nádechem minulýho století, kterej neurazí, ale ani nenadchne. Příběh tak ohranej, slečna tak neohrabaná a vrah přitom tak jasnej. Né, trošičku mě film v závěru překvapil, to se musí nechat. Nicméně na jedno pokouknutí to je, víc asi ne. Nejzajímavější je to, že je film inspirovanej skutečností. 55% ()

bourec

Tohle už nemůže nikoho překvapit.Film,jehož jediný větší pozitivum je A.Timlin,protože jinak gore nijak nechutný,samotnej děj jedna velká nuda.A konec jak z jednoho slavnýho filmu.A navíc to nijak nefungovalo,snad i znělka Večerníčku je strašidelnější.30%. ()