Kate Abbottová pracuje jako bezpečnostní expert na americké ambasádě v Londýně. Její kolegové se stanou obětí pumového atentátu v restauraci, kde se konala oslava narozenin jednoho z nich. Ona měla štěstí, protože ve chvíli výbuchu byla v obchodě naproti restauraci. To, že se nejednalo o náhodu, ale že jí jde o život, pochopí ve chvíli, kdy na ni zaútočí neznámý muž. Stopy teroristického spiknutí vedou k jednomu z jejích kolegů z ambasády. Když ho vyhledá, muž se ji pokusí zabít. Dojde k potyčce a Kate ho zastřelí. Teď má v patách americké úřady, které ji považují za teroristku a vražedkyni i najatého chladnokrevného zabijáka. Začíná honička po celém Londýně. Kate musí dokázat svou nevinu a zmařit plánovaný teroristický útok na náměstí Time Square v New Yorku. (TV Nova)

Ant_Antony

Hraje si to na něco, co to není... Kde jsou ty zlaté časy, kdy vznikl Peacemaker (který má k tomuhle nic svým závěrem blíž než cokoliv jiného) a dával mnohem větší smysl než tohle bezduché nic... A přitom je to tak "skvěle" herecky obsazený... Chudák Brosnan, asi došly prachy... ()

Bozvav

Žádná velká sláva se nekonala. Bylo to proamerické, až se mi dělalo mdlo. Nicméně výkony dvou hlavních protagonistů byly natolik dobré ( zrovna Millu a Pierceho mám fakt ráda), že ty ušmudlané tři hvězdy dám. ()

Silencia90

Hezky se na to dívalo, ovšem bylo to na spoustě místech nedomyšlený. Spousta věcí nebyla ve filmu vysvětlená a dalších několik bylo nepochopitelných. Tolik nejasností jsem ve filmu ještě neviděla. Proč si hrdinka nekoupila čepici a brýle aby ji bylo hůř poznat? Kde vzala nový pas? A jak na konci vysvětlila, že to nebyla ona? Navíc Milla od začátku kouká jako vyděšený štěně, co nic nechápe, ale přesto dokáže vodit za nos a následně i zpacifikovat nejlepšího nájemného vraha. No nechápu, prostě. 2,5* ()

jasanka

Docela příjemné překvapení. I když mě tohle téma v akčňácích spíš rozčiluje a nevyhledávám ho, tak tady to bylo fajn. Ne zbytečně dlouhé, pěkné prostředí, žádné zbytečné složitosti... Já si to užila. ()

Wargoo

Po November man sa kedysi nudný a zženštilý Bond opäť našiel, tentokrát z tej druhej (lepšej) strany, a mne sa páči stále viac a viac. Rád by som si niekedy pozrel súboj Neeson / Brosnan napr. na štýl Heat :) , mohol by to byť zaujímavý nášup. Ale do ruky James McTeigua by som to nedal, nakoľko by mi asi mierne vadilo to, čo v tomto filme. Ako celok je film fajn, výborný záporák, atraktívna klaďáčka, akcie tiež nebolo málo, úmrtia boli, niektoré museli aj bolieť, ale v niektorých momentoch (bitka na Time square mrakodrape, naháňačka v metre a pohodový únik z "trezoru") mi prišlo, že to má Kate Abbott až príliš uľahčené. Režisér, resp. scenárista si mohli niekedy stiahnuť rukavičky, a vsunúť do jednotlivých scén o niečo viacej napätia, pretože bolo vždy vopred jasné, že sa Kate zasa z danej situácie sťastne vyvlečie ! Nakoľko však autor neprestrelil dĺžkou filmu, viem mierne prižmúriť oči, a dať filmu 4****, aj keď o niečo slabšie. 71,022% ()

KNTRFKT

Pokud máte doma terárium, v něm tři hady, z nichž dva nechtěj spát a jeden nechce žrát, tak toho jednoho utraťte a těm zbylým dvěma pusťte Survivor. Možná, že když se občas objeví Bond (nemyslim toho przniče Krejga), tak se na chvilku s nervózním "sss" proberou, ale nakonec je to dokonale ukolébá ke spánku, ale bacha, aby to nebyl spánek věčný. Něco podobnýho se totiž stalo mně, podařilo se mi u toho třikrát vytuhnout a tudíž to považuju za solidní film pro uspávání jak hadů, tak i kojenců. Nejde totiž v podstatě o nic jiného, že se dva honěj a vy jen čekáte, kdo koho dožene. Za balast se pak dá označit 75% filmu. ()

Hapretor

Ty triky byly hrůza. Provedení až na pár triků dá se říct až amatérské. Drží to pak nad vodou herci jako Brosnan, i když už vypadá jako okoralý pomeranč a Mila Jojopič, která je sice plochá, ale stále na to má a do akčního žánru se hodí. Zabavilo. ()

MickeyStuma

Nic naplat, je to snímek ryze vlastenecký a takřka oslavný, což potvrzuje epilog o tom kolika teroristickým útokům bylo v NY po 11. září zabráněno. Příběh začíná přísnými kontrolami na letištích, což zavání realismem, ale velmi záhy se to zvrátí do velmi známé šablony, takže následně započne dějová linka ničím nepřekvapující a naprosto předvídatelná. Milla Jovovich v roli dosti nezvyklé, neboť taková ženskost by se u ní po sérii snímků ´Resident Evil´ už snad ani nečekala. Postava bezpečnostní expertky kterou tu ztvárňuje, ale viditelně kypí jistou naivitou, takže je dosti podivné, jaká drsňačka se z ní na konci najednou stane. Pierce Brosnan v roli drsného a nechybujícího nájemného vraha dosti překvapil. Doplácí však na příšerný scénář, který ho nechá zemřít pod ruky právě oné naivní bezpečnostní expertky. Závěrečný souboj mezi nimi tak budí spíše posměch, než nějaké napětí. Děj je velmi trhaný a místy nepochopitelný. Vypadá to, že si nad tím nikdo moc hlavu nelámal. Je tu zkrátka velmi mnoho nelogičností a tak vzniká otázka, za jakých podmínek tohle vůbec vznikalo. Ne, tohle se rozhodně nepovedlo. Jen v jednom mě to přeci jen přesvědčilo. Až zase někdy budu číst po teroristickém útoku článek jak o tom vláda věděla a nic proti tomu neprovedla, vzpomenu si na tento film. Tady je mimo jiné ukázáno, jak vláda v takových případech pracuje. ()

Wallis3

Ukápl jsem si smíchy, když Brosnan vyhodil tu restauraci do luftu a na xichtě měl výraz úplného uspokojení :-D ()

Torpid

Mnohokrát viděné v lepším provedení. Až pozoruhodně mdle působící thriller, kde jsou vám všechny postavy úplně ukradené, zejména hlavní hrdinka. S trochou charismatu se tady vyskytuje akorát Brosnan, takže jsem se přistihl, že fandím jemu, i když hraje toho největšího padoucha. A to by se u tohoto druhu filmu, nemělo stát. xxxxx / Utíkej Millo / utíkej / a už se nevracej. / xxxxx ()

michald99

Celá zápletka se točí kolem plesnivého dědka, který se v přestrojení za lékaře snaží propašovat do Ameriky na Novej rok, aby tam mohl upustit plyn. A teď si představte, že ten film je ještě horší, než jak to zní z mýho přehnanýho popisu. Teď bych mohl vyjmenovat asi tak tisíc věcí, které mě na týhle tragedii tak sra..., ale for the sake of time se budu věnovat jenom těm důležitějším. Tak třeba záporák-zabíják v podání Pírse Brosnana, kterého jsem zasněně viděl jako profesionálního profesionála všech profesionálů, Bonda Znovuzrozeného, od první chvíle, co se objevil na scéně, se ukázal jako největší neschopa v historii všech žijících i nežijících profesioanálů. Přes všechny ty komplimenty, které mu náhodně přicházející a odcházející postavy metali do xichtu o tom, jak je dobrý, asi neviděl dost dobře klopýtající Míllu, která se pět metrů před ním potácela s obličejem plným třísek a šrámu a proto jí minul. Několikrát. Nebo ta hromada neuvěřitelných náhod, které se staly pokaždé, když už měla Mílla zemřít a zachránili jí život. Pokud však už něco Brosnan vymámil z úst, stálo to za to. Hvězda za jeho: "Fucking technologies. Bitch." ||20%|| ()

bararich8

Čistý průměr. Milla je v pohodě, ale Brosnanovi roli padoucha prostě nevěřím a nehodí se na to. Příběhově je to v jádru taková ta klasická zápletka. Jednoduše neurazí a ani nenadchne. Zítra už ani nebudu vědět, o čem že to bylo. 3* ()

darkreider

Krásne béčkový záver aj s hláškou, škoda, že cesta k nemu nebola tak uvoľnená ako hlavná myšlienka. Milla je permanentne v strese, čo je pre ňu nezaujímavá úloha a tak sa na ten jej ustaraný kukuč moc dobre nepozerá. Pierce s ľadovým výrazom je fajn, ale nestačí to. Zaslúžilo si to viac pritlačiť na pílu a viac si robiť zábavu zo všetkého okolo. ()

Torgal

Druhý krát v priebehu týždňa novinka od Brosnana (prvý bol November Man), tentokrát sa jedná ale o citeľne slabší kúsok. Pierce je tu v netradične v zápornej roli obstarožného terminátorského agenta vždy krok za vyjukanou Millou Jovovich. Keď ale thrilleru absolútne chýba čo i len štipka napätia, je niečo setsakramentsky špatne. Nudná akcia tiež sťahuje film až niekam k Seagalovi do céčkových vôd. Zbytočná strata času. 3+/10 ()

DAPDO

Nebavilo, nezaujalo, za měsíc už si nevzpomenu na název. I ten výbuch byl udělanej na hovno. Nevím, co amíky pořád nutí točit filmy s podobnou zápletkou, Bourne se nepovede každýmu. Tak tak 30%... ()

Kingjiri

Pierce Brosnan by byl jako záporák fajn. Měl však smůlu, že vyfasoval debilně napsanou postavu zabijáka, kterej by potřeboval intenzivní trénink na střelnici. Věčně unikající diplomatka, která snad na všechno přijde díky náhodám (jenom tak narazit v New Yorku na někoho, koho zrovna hledáte, je už fakt kumšt) nebo invalidní důchodkyně na vozejčku v roli IT experta taky ničemu nepomůžou. Je paradoxní, že snímek, kterej vykresluje bezpečnostní složky jako poměrně neschopný organizace, je zakončenej agitkou na 11. září, která naopak vyzdvihuje spolehlivost bezpečnostních složek. No, jenže minimálně finále dává podobnej (ne)smysl. ()

Likan7

Puštěno jen kvůli přítelkyni, která má takový béčka ráda..Moc by to chtělo být jako Bourne, ale místo toho máte pocit, že sledujete divnou míchanici Uprchlíka, Šerifů, a Nepřítele státu. Milla furt někam běží, snaží se zachránit sebe, pak zachránit svět, pak zase sebe, problém je, že nemá naprosto žádný schopnosti. Jediný předvedla asi v 10. minutě, když správně odhadla na celnici zlýho chlapíka, který pak vytvoří nějakou strašně špatnou bombu nebo něco takohýho. Feelingem to připomíná devadesátky, ale kvalitou ty nejhloupější thrillery, co jste viděli. PS - Brosnan je fakt strašně tragickej, to je fakt něco neskutečnýho, jaký kýč tady předvádí. ()

Acrobat

Možno som sa pristihol v zlej nálade a dal menej než by sa žiadalo, ale keď na záver vypadne veta: "Vidíš Mila, pre toto to robíme!" Síce som nezošalel škodoradostným smiechom, ale podobné "mimo realitu" vypovedané drísty z úst Američana si niekto mohol odpustiť. James nikomu z amerických producentov nedlhoval, aby sa znížil do takejto úrovne. Veď do čerta chlap natočí brilantný V, ktorý je apriori proti tomu čo robí dnešná Amerika a posledný film toto zvelebuje. Masaker v póloch, magneticky meniacich sa. O tom, že všetko je fajn a každý hustý, až do momentu, kedy pracovník (!!) z kancľu neprejde všetkým (!) cez rozum. Tak buď je Mila taká dobrá, alebo ostatní úplne vymletí. A keďže MIla nespraví absolútne nič naviac, než scenárista na náhodu dovolí, prehrali filmovo všetci. Pierce bol v niektorých momentoch fajn, ale niektoré kroky ťažkopádne a efekty tomu tiež moc nepridali. Mal som problém s poslaním snímku, lebo skôr som chápal toho vdovca než akože diplomatický zbor. James nepredal nič zo svojho talentu (ktorý stále verím že má !!) a síce tempo to má neustále ale zrejme viac kvôli nízkej stopáži. Nepriateľ štátu sa nekoná ani náhodou iba ďalší propagandistický príspevok do ohýbania slova Bezpečnosť, z ktorého mi je už ozaj zle. (videné 21.04.2016, DajTo) ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze