Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ***

  Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10)(17.3.2015)

 • Kaka
  ****

  Neskutečná, čistokrevně podprahová záležitost pro ultimátní fajnšmekry. Film, který dominuje přesně v těch aspektech, kterých si řadový divák na první dojem vůbec nevšimne, nebo neregistruje. Střih, civilní herecké výkony, mrazivá atmosféra zimního 80´s New Yorku, x dialogových scén bez hudby a naprosto vyrovnaně gradovaná zápletka, v podstatě bez jediného hluchého momentu. Samozřejmě to nemá tak dramatickou výpovědní hodnotu a není to tak epické jako lépe hodnocení bratříčkové žánru, ale jako nenápadná low budgedová alternativa (ne)gangsterky proč ne. V podstatě malé drama plné velkých emocí a chuti fandit hlavnímu hrdinovi, který se zprvu díky scénáři jeví jako nejistá persona, ale postupem času vše vygraduje přesně jak má. Chastian a Isaac fantazie.(25.6.2015)

 • Hanys_
  **

  Měl jsem u toho pocit, jako bych sledoval nějakou nudnější francouzkou detektivku ze sedmdesátých let. Divácky fakt ne moc vstřícný film, přitom Chandorovo Margin Call taky netrhalo rekordy v návštěvnosti, ale ta údernost byla úplně někde jinde. Chastain docela zbytečná, zas tolik scén tady nemá, zato Isaac klasicky skvělý.(31.10.2018)

 • ondrula
  *

  Neskutečně nudná sračka. Celou dobu jsem si říkal: jak je možný, že se tam pořád nic neděje? A co tím jako chtěl scénárista a režisér (v jedné osobě) říct? Asi to, že hlavní postava - strnulý, nesympatický panák - se zatvrzele odmítá bránit, když do něj všichni kopou a celej film jen vyřvává, jak chce provozovat slušnej byznys. Kdyby třeba film tvořily jen záběry z jeho účtárny (ne že by tam nebyly), byla by to asi větší zábava.(7.5.2015)

 • Freemind
  ****

  Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku".(25.8.2015)

 • - Okrem mesta New York, kde prebieha aj dej filmu, pracovali filmári aj v meste Detroit v štáte Michigan. (MikaelSVK)

 • - Pôvodne mal postavu Andrewa Walsha namiesto Alberta Brooksa stvárniť herec Stanley Tucci. (MikaelSVK)

 • - Spoiler: Napriek názvu a téme filmu zomrú v príbehu celkovo iba dve osoby. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace