Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10)(17.3.2015)

Al Pacino je holt jen jeden!! Uslyšíme řeči o úspěchu, hrdosti, respektu, úctě. Americký sen v New Yorku léta páně 1981. Dva velmi slušní herci, zajímavý režisér a scénárista a jeden rodinný byznys. Jejich podnik čelí nejednomu obvinění – krácení daní, zatajování příjmů, do toho jejich náklaďáky s tisíce galony oleje někdo přepadává. Jak velkou roli v tom hrají proradní kolegové z branže? A jak je tohle manželství pevné? Režisér J.C. Chandor, který byl před čtyřmi lety nominovaný na Oscara za scénář k dramatu Margin Call, tentokrát nenapsal úplně zajímavou látku. Výsledek je nevzrušivý, prchavý, pro mě prostě chybí důvod, proč se k němu ještě někdy vracet.(17.2.2015)

Drama s kriminálním nádechem se vzkazem všem podnikatelům, že být poctivý a úspěšný neznamená klidný život. Úspěch neodpouští ani úřady a už vůbec ne konkurence. Je to k vzteku o to víc, že policie nestíhá, nebo na všechno kašle. Poctivě natočené, bez scénáristických děr a dýchala z toho taková ta atmosféra charakteristická pro starší mafiánské filmy. Nebo mě to alespoň tak připadalo. Z velké části to bylo asi způsobeno alpacinovským výkonem Oscara Isaaca, ale i ostatní atributy byly takové lehce kmotrovské, což platí předevší pro budování atmosféry a kladení důrazu na dialogy. Zatím jednoznačně nejlepší Chandorův film. 85%(20.2.2015)

• ondrula

Neskutečně nudná sračka. Celou dobu jsem si říkal: jak je možný, že se tam pořád nic neděje? A co tím jako chtěl scénárista a režisér (v jedné osobě) říct? Asi to, že hlavní postava - strnulý, nesympatický panák - se zatvrzele odmítá bránit, když do něj všichni kopou a celej film jen vyřvává, jak chce provozovat slušnej byznys. Kdyby třeba film tvořily jen záběry z jeho účtárny (ne že by tam nebyly), byla by to asi větší zábava.(7.5.2015)

• verbal

Co udělá běžný divák a čtenář HOMObáze, než nakoupí film? Většinou si sjede žánr, obsah a pak rychle okem zabrousí, kolik artových teplometů to opětkovalo, aby se když tak místo toho esoterického zážitku věnoval raději třeba daleko příjemnějšímu projíždění tělesných otvorů mimořádně pichlavými sukulenty. Tak tohle mělo být Akční / krimi / drama, už jen název sliboval násilí, obsah mele cosi o hrozbách, korupci a nespravedlnosti, no a ta banda zdejších patrně zrakově postižených žvanilů točí jeden jako druhý o gangsterech, krvi a Alpačínech, až je člověk pln radostných očekávání, že nakupuje nějakou vytuněnou reinkarnaci Kmotra. A hned od startu se i objeví nějaký cigánský Mirek Dušín v alpičínovkém mantlu, co jede za všech okolností legálně a poctivě v eltéóčkách, přičemž sem tam akorát zčadí nějaké to dépéháčko, a vy jen napjatě čekáte, až se mu z hrabivosti začne Jizvit tvář a vykozí nějakou tu nostru s cílem potlačení konkurence. Čekáte, čekáte a čekáte, po úmorných dvou hodinách se objeví závěrečné titulky a zjistíte, že nejakčnější scénou filmu bylo žádání židáckého lichváře o prodloužení splátky na PARAMO, krvavou brutalitu reprezentovalo asi minutové, nechutně drsné profackování romského řidiče cisterny nějakým pouličním narkáčem s ukrutně gore následky jako bestiálně opuchlý nosík a strašlivý, centimetrový šrámeček na xichtě, a jinak jste v podstatě sledovali unylou až otravnou, stodvacetiminutovou žádost o provozní úvěr, prokládanou odpornou Džesykou Čestejn. No, abych tomu zase tolik nekřivdil, asi tak ve čtyřicáté osmé minutě tam s chropotem chcípne jelen, nemilosrdně přejetý autem mimo záběr, takže nějaké to makabrózní vyřizování účtu mezi na život a na smrt znepřátelenými gangy spárkaté zvěře a urugvajských picéristů tam skutečně bylo. Já si ale příště zvolím film raději tak, že brnknu do televize Jolandě, budu jí pomalu slabikovat jednotlivé názvy a půjdu jen do toho, u kterého vytasí pyčomore pykove eso.(17.6.2015)

• - Pôvodne mal postavu Andrewa Walsha namiesto Alberta Brooksa stvárniť herec Stanley Tucci. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Napriek názvu a téme filmu zomrú v príbehu celkovo iba dve osoby. (MikaelSVK)

• - Okrem mesta New York, kde prebieha aj dej filmu, pracovali filmári aj v meste Detroit v štáte Michigan. (MikaelSVK)