Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10)(17.3.2015)

Dobrý film. No buď som nechápal konanie postáv vlastnou chybou, alebo preto, že bolo nezmyselné, či nedostatočne vysvetlené. Jedno ale viem, keď chcem byť čestný a niekto mi so zbraňou v ruke pravidelne kradne produkt, ktorý predávam, riešim to cez políciu, nie inak alebo vôbec. A keď som naopak ten zlý, nekradnem tovar po troške, ale snažím sa zastaviť konkurenta, aby odkúpil strategickú zlatú baňu. V tomto mu totiž nikto ruky nezväzoval. Dokonca si od svojich konkurentov na obchod, ktorým definitívne ovládne trh, požičiaval peniaze. V prenesenom zmysle, odpíjali mu z pohára, zatiaľ čo ho sledovali, ako si kope novú a lukratívnu studňu. Žeby všetkých takto zmiatol výstrih Jessicy Chastain, tomu sa mi nechce veriť. Ale vysvetlovalo by to mnohé.(2.3.2016)

Drama s kriminálním nádechem se vzkazem všem podnikatelům, že být poctivý a úspěšný neznamená klidný život. Úspěch neodpouští ani úřady a už vůbec ne konkurence. Je to k vzteku o to víc, že policie nestíhá, nebo na všechno kašle. Poctivě natočené, bez scénáristických děr a dýchala z toho taková ta atmosféra charakteristická pro starší mafiánské filmy. Nebo mě to alespoň tak připadalo. Z velké části to bylo asi způsobeno alpacinovským výkonem Oscara Isaaca, ale i ostatní atributy byly takové lehce kmotrovské, což platí předevší pro budování atmosféry a kladení důrazu na dialogy. Zatím jednoznačně nejlepší Chandorův film. 85%(20.2.2015)

Celý čas chcel byť Abel za každú cenu poctivý, lenže on bol len na začiatku svojej cesty. S kúpou pozemku totiž prichádzajú peniaze, s nimi prichádza sila a moc, s mocou vplyv, s vplyvom špinavá politika ... a ja by som ho chcela vidieť na konci jeho cesty, či mu vôbec tá poctivosť vydržala. A aj v tomto prípade platí, že za úspechom muža hľadaj ženu. Film mi zo začiatku prišiel taký nijaký, ale akonáhle Julian vo svojom nákladiaku vybral z vrecka zbraň, sa to obrátilo a bavilo ma to až do konca. Bolo to dobre natočené, výprava a kostýmy ako skutočné a Oscar je naozaj pekný muž a v tomto filme mu to veľmi pristalo.(20.11.2015)

Námětem i formou zpracování specifický film, který rozhodně neoslní každého, je to spíše pro fajnšmekry, obchodníky s olejem nebo třeba i diváky, kteří si libují v retro atmosféře 80. let. Ale je to poctivá filmařina, a přestože A Most Violent Year neobsahuje příliš dramatických momentů a řeší se povětšinou fungování firmy, zajištění financí na její růst nebo policejní dotírání, je to film, který pozornému divákovi má co nabídnout. Ve správnou chvíli hraje správná hudba, film nenápadně stupňuje tempo a graduje, do věrné dobové atmosféry zapadli velmi dobře vybraní herci. Za závěrečný dialog s detektivem a celkově vynikající výkon Oscara Isaaca přidávám čtvrtou hvězdu. Rád bych jednou Oscara Isaaca viděl v dobře napsané mafiánské roli alá Kmotr.(27.2.2015)