Oscar Isaac vypadal ako pohodový Al Pacino bez kvéra! Celý film z neho vyžaroval taký kľud, že keď začal náhodou hulákať, tak som mu to neveril a očakával, že sa každú chvíľu začne smiať. Toto nemusí hocikomu sadnúť. Na drámu je tam trochu priveľa nahánačiek na aute, avšak na poriadnu akčnù jazdu príliś veľa židákov a kecov o rodinnom biznise a možnom krachu. Rozhodne nechoďte do toho s očakávaním nejakého brutálneho násila...(12.1.2015)

Celý čas chcel byť Abel za každú cenu poctivý, lenže on bol len na začiatku svojej cesty. S kúpou pozemku totiž prichádzajú peniaze, s nimi prichádza sila a moc, s mocou vplyv, s vplyvom špinavá politika ... a ja by som ho chcela vidieť na konci jeho cesty, či mu vôbec tá poctivosť vydržala. A aj v tomto prípade platí, že za úspechom muža hľadaj ženu. Film mi zo začiatku prišiel taký nijaký, ale akonáhle Julian vo svojom nákladiaku vybral z vrecka zbraň, sa to obrátilo a bavilo ma to až do konca. Bolo to dobre natočené, výprava a kostýmy ako skutočné a Oscar je naozaj pekný muž a v tomto filme mu to veľmi pristalo.(20.11.2015)

Zlověstná atmosféra této negangsterské gangsterky by se dala krájet. Námět jakoby vypadl z typického akčního krimi, ale Most Violent Year je až nečekaně pozvolným dramatem. To je ostatně největším kladem ale i slabinou filmu. Slabinou protože, tempo filmu asi odradí většinu diváků, kteří čekali konvenčnější gangsterku. Kladem protože drama je to sakra povedené a velmi dospělé. Dospělost pramení ze sebevědomé přímočarosti bez zbytečných oklik. Hlavní hrdinové jsou dva, 80kový New York a Oscar Isaac. Isaac září obzvlášť a snadno zde připomene Al Pacina v době své vrcholné slávy. 9/10(30.8.2015)

Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10)(17.3.2015)

• Johnny.ARN

Šándor točí ťažké filmy. Neviem pre koho sú určené, ale pre konzumného diváka sú utrpenie. Židoboľševiský mexikánec podniká s olejom, jeho žena robí šmeliny, konkurencia ho okráda a fízli dýchajú na krk. Dlhé, nezáživné s očakávaným záverom. Ja neviem, ale toto neni film na také bežné kuknutie. 1 z 5(14.10.2018)