Ano, tohle je přesně podívaná dle mého gusta. Atmosférická a vizuální pecka, která mě lusknutím prstu vtáhla do děje, ale především do doby a místa, ve kterém se odehrává perfektně vygradovaný, působivě dramatický a emočně silný příběh, který mě strhl a navíc po dlouhé době se zas objevila i postava, která mě skutečně upřímně oslovila, a to nejen díky vynikajícímu hereckému výkonu Oscara Isaaca, který mi v mnoha momentech velmi připomínal Al Pacina v nejlepších letech. Každopádně, tento film vážně dominuje především ve strhujícím vykreslení dané doby, panujících v ní poměrů a pohrávající si lehce i s mafiánskými motivy, ovšem v první řadě se zde řeší rodinný byznys se vším všudy, a to způsobem více než záživným. Velkou výhodou tohoto snímku je i fakt, že je celý pojatý působivou civilní formou, což znamená, že se zde nedočkáme žádných velkých, jen těžko uvěřitelných gest, žádných brutálních stříleček a velkorozpočtových, efektních akčních veletočů, ale spíše jen přirozeného, uvěřitelného, lidského dramatu, s reálnými dialogy, běžnými rozhodnutími normálně jednajících postav, prostě nic nesoudného a přestřeleného, ovšem i tak zábavného a poutavého. Celá zápletka je pak odvyprávěna spíše v poklidném tempu, ale jak jsem již zmiňoval, A Most Violent Year vsází na úplně jiné karty, než na zběsilou a nekompromisní cestu za mocí, zde se hraje především na emoce a poctivou filmařinu. Pro mě zkrátka velký filmový zážitek, ale věřím, že klasický „popcorňák“ z toho až tak nadšený jistě nebude.(2.11.2018)

Dobrý film. No buď som nechápal konanie postáv vlastnou chybou, alebo preto, že bolo nezmyselné, či nedostatočne vysvetlené. Jedno ale viem, keď chcem byť čestný a niekto mi so zbraňou v ruke pravidelne kradne produkt, ktorý predávam, riešim to cez políciu, nie inak alebo vôbec. A keď som naopak ten zlý, nekradnem tovar po troške, ale snažím sa zastaviť konkurenta, aby odkúpil strategickú zlatú baňu. V tomto mu totiž nikto ruky nezväzoval. Dokonca si od svojich konkurentov na obchod, ktorým definitívne ovládne trh, požičiaval peniaze. V prenesenom zmysle, odpíjali mu z pohára, zatiaľ čo ho sledovali, ako si kope novú a lukratívnu studňu. Žeby všetkých takto zmiatol výstrih Jessicy Chastain, tomu sa mi nechce veriť. Ale vysvetlovalo by to mnohé.(2.3.2016)

Celý čas chcel byť Abel za každú cenu poctivý, lenže on bol len na začiatku svojej cesty. S kúpou pozemku totiž prichádzajú peniaze, s nimi prichádza sila a moc, s mocou vplyv, s vplyvom špinavá politika ... a ja by som ho chcela vidieť na konci jeho cesty, či mu vôbec tá poctivosť vydržala. A aj v tomto prípade platí, že za úspechom muža hľadaj ženu. Film mi zo začiatku prišiel taký nijaký, ale akonáhle Julian vo svojom nákladiaku vybral z vrecka zbraň, sa to obrátilo a bavilo ma to až do konca. Bolo to dobre natočené, výprava a kostýmy ako skutočné a Oscar je naozaj pekný muž a v tomto filme mu to veľmi pristalo.(20.11.2015)

Film, kterému chybí charisma. Charisma, které měla na svých bedrech nést Isaacova postava, no nenesla. Od Chandora jsem čekal trošku více a nemyslím si, že je to pouze vinou nevýrazných herců. Občasné zrychlení tempa příběhu a napětí by filmu prospělo. Viz. režisérův předchozí počin a to si tenkrát vystačil s jedním hercem a jednou lodí. Zde nedokáže využít atmosféru New Yorku a to je chyba.(29.3.2015)

Možná kdyby ten každý precizně nasnímaný moment (úžasný cit pro světlo a barvy) nepůsobil tak vyšlechtěně a bez jizvičky, dokázal bych se do něj i vžít. Nakonec jsou chybějící špína s patinou tou nejvíc paradoxní vadou na kráse jinak atmosferického zážitku, kde se nikdo nestresuje s nepodstatným, a i když pozvolna, dvě hodiny dávkuje svůj nadstandardní um pro podobně suchá, nepříjemná dramata. Od režie a scénáře, přes kameru a střih, až po obě hlavní herecké role.(16.8.2015)