Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sedm.1
  *****

  Ano, tohle je přesně podívaná dle mého gusta. Atmosférická a vizuální pecka, která mě lusknutím prstu vtáhla do děje, ale především do doby a místa, ve kterém se odehrává perfektně vygradovaný, působivě dramatický a emočně silný příběh, který mě strhl a navíc po dlouhé době se zas objevila i postava, která mě skutečně upřímně oslovila, a to nejen díky vynikajícímu hereckému výkonu Oscara Isaaca, který mi v mnoha momentech velmi připomínal Al Pacina v nejlepších letech. Každopádně, tento film vážně dominuje především ve strhujícím vykreslení dané doby, panujících v ní poměrů a pohrávající si lehce i s mafiánskými motivy, ovšem v první řadě se zde řeší rodinný byznys se vším všudy, a to způsobem více než záživným. Velkou výhodou tohoto snímku je i fakt, že je celý pojatý působivou civilní formou, což znamená, že se zde nedočkáme žádných velkých, jen těžko uvěřitelných gest, žádných brutálních stříleček a velkorozpočtových, efektních akčních veletočů, ale spíše jen přirozeného, uvěřitelného, lidského dramatu, s reálnými dialogy, běžnými rozhodnutími normálně jednajících postav, prostě nic nesoudného a přestřeleného, ovšem i tak zábavného a poutavého. Celá zápletka je pak odvyprávěna spíše v poklidném tempu, ale jak jsem již zmiňoval, A Most Violent Year vsází na úplně jiné karty, než na zběsilou a nekompromisní cestu za mocí, zde se hraje především na emoce a poctivou filmařinu. Pro mě zkrátka velký filmový zážitek, ale věřím, že klasický „popcorňák“ z toho až tak nadšený jistě nebude.(2.11.2018)

 • MontyBrogan
  ***

  Dobrý film. No buď som nechápal konanie postáv vlastnou chybou, alebo preto, že bolo nezmyselné, či nedostatočne vysvetlené. Jedno ale viem, keď chcem byť čestný a niekto mi so zbraňou v ruke pravidelne kradne produkt, ktorý predávam, riešim to cez políciu, nie inak alebo vôbec. A keď som naopak ten zlý, nekradnem tovar po troške, ale snažím sa zastaviť konkurenta, aby odkúpil strategickú zlatú baňu. V tomto mu totiž nikto ruky nezväzoval. Dokonca si od svojich konkurentov na obchod, ktorým definitívne ovládne trh, požičiaval peniaze. V prenesenom zmysle, odpíjali mu z pohára, zatiaľ čo ho sledovali, ako si kope novú a lukratívnu studňu. Žeby všetkých takto zmiatol výstrih Jessicy Chastain, tomu sa mi nechce veriť. Ale vysvetlovalo by to mnohé.(2.3.2016)

 • eLeR
  ***

  Celý čas chcel byť Abel za každú cenu poctivý, lenže on bol len na začiatku svojej cesty. S kúpou pozemku totiž prichádzajú peniaze, s nimi prichádza sila a moc, s mocou vplyv, s vplyvom špinavá politika ... a ja by som ho chcela vidieť na konci jeho cesty, či mu vôbec tá poctivosť vydržala. A aj v tomto prípade platí, že za úspechom muža hľadaj ženu. Film mi zo začiatku prišiel taký nijaký, ale akonáhle Julian vo svojom nákladiaku vybral z vrecka zbraň, sa to obrátilo a bavilo ma to až do konca. Bolo to dobre natočené, výprava a kostýmy ako skutočné a Oscar je naozaj pekný muž a v tomto filme mu to veľmi pristalo.(20.11.2015)

 • kajda.l
  ***

  Film, kterému chybí charisma. Charisma, které měla na svých bedrech nést Isaacova postava, no nenesla. Od Chandora jsem čekal trošku více a nemyslím si, že je to pouze vinou nevýrazných herců. Občasné zrychlení tempa příběhu a napětí by filmu prospělo. Viz. režisérův předchozí počin a to si tenkrát vystačil s jedním hercem a jednou lodí. Zde nedokáže využít atmosféru New Yorku a to je chyba.(29.3.2015)

 • Mr.KarlAdler
  ****

  Možná kdyby ten každý precizně nasnímaný moment (úžasný cit pro světlo a barvy) nepůsobil tak vyšlechtěně a bez jizvičky, dokázal bych se do něj i vžít. Nakonec jsou chybějící špína s patinou tou nejvíc paradoxní vadou na kráse jinak atmosferického zážitku, kde se nikdo nestresuje s nepodstatným, a i když pozvolna, dvě hodiny dávkuje svůj nadstandardní um pro podobně suchá, nepříjemná dramata. Od režie a scénáře, přes kameru a střih, až po obě hlavní herecké role.(16.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace