Film, kterému chybí charisma. Charisma, které měla na svých bedrech nést Isaacova postava, no nenesla. Od Chandora jsem čekal trošku více a nemyslím si, že je to pouze vinou nevýrazných herců. Občasné zrychlení tempa příběhu a napětí by filmu prospělo. Viz. režisérův předchozí počin a to si tenkrát vystačil s jedním hercem a jednou lodí. Zde nedokáže využít atmosféru New Yorku a to je chyba.(29.3.2015)

• agentmiky

Od Chandora jsem čekal víc. Jeho Triple Frontier mě chytlo od začátku do konce, tady se taktéž v hlavní roli objevil Oscar Isaac, zahrál perfektně, o tom nemá cenu polemizovat, ale samotný film nenabídl nic, co by ho vyneslo do zajímavějších filmových vod. Samozřejmě mám rád filmy, co se nesou v mírném tempu, moc akce se v nich nedostaví, ale vždy se ten snímek musí vytasit s koncem, jenž je schopen diváka odrovnat. To se zde nepovedlo. Ten název mě trochu irituje, je velmi zavádějící, a asi tím pádem dokážu pochopit, že mnoha lidem se ten výsledek líbit fakticky nebude. Já tohle překousnul, ale ta nuda mě ubíjela. Dialogy po většinu času bez spádu a potřebného napětí (no jo no, Scorsese je jen jeden), překvapivých situací se zde najde jako šafránu (nebo možná ještě méně?). Pořád zbývala jedna naděje, a to vyvedený konec. Jenže ono to skončilo zničehonic a já jsem si říkal.....Proč jako ?.......Úplný odpad to není, ale asi nemohu doporučit. Za mě dávám 50 %(28.6.2019)

Al Pacino je holt jen jeden!! Uslyšíme řeči o úspěchu, hrdosti, respektu, úctě. Americký sen v New Yorku léta páně 1981. Dva velmi slušní herci, zajímavý režisér a scénárista a jeden rodinný byznys. Jejich podnik čelí nejednomu obvinění – krácení daní, zatajování příjmů, do toho jejich náklaďáky s tisíce galony oleje někdo přepadává. Jak velkou roli v tom hrají proradní kolegové z branže? A jak je tohle manželství pevné? Režisér J.C. Chandor, který byl před čtyřmi lety nominovaný na Oscara za scénář k dramatu Margin Call, tentokrát nenapsal úplně zajímavou látku. Výsledek je nevzrušivý, prchavý, pro mě prostě chybí důvod, proč se k němu ještě někdy vracet.(17.2.2015)

• ondrula

Neskutečně nudná sračka. Celou dobu jsem si říkal: jak je možný, že se tam pořád nic neděje? A co tím jako chtěl scénárista a režisér (v jedné osobě) říct? Asi to, že hlavní postava - strnulý, nesympatický panák - se zatvrzele odmítá bránit, když do něj všichni kopou a celej film jen vyřvává, jak chce provozovat slušnej byznys. Kdyby třeba film tvořily jen záběry z jeho účtárny (ne že by tam nebyly), byla by to asi větší zábava.(7.5.2015)

Zlověstná atmosféra této negangsterské gangsterky by se dala krájet. Námět jakoby vypadl z typického akčního krimi, ale Most Violent Year je až nečekaně pozvolným dramatem. To je ostatně největším kladem ale i slabinou filmu. Slabinou protože, tempo filmu asi odradí většinu diváků, kteří čekali konvenčnější gangsterku. Kladem protože drama je to sakra povedené a velmi dospělé. Dospělost pramení ze sebevědomé přímočarosti bez zbytečných oklik. Hlavní hrdinové jsou dva, 80kový New York a Oscar Isaac. Isaac září obzvlášť a snadno zde připomene Al Pacina v době své vrcholné slávy. 9/10(30.8.2015)

• - Pracovným názvom snímky bolo aj označenie Untitled J.C. Chandor Project či Jc3. (MikaelSVK)

• - Pôvodne mal postavu Andrewa Walsha namiesto Alberta Brooksa stvárniť herec Stanley Tucci. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Napriek názvu a téme filmu zomrú v príbehu celkovo iba dve osoby. (MikaelSVK)