Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct aktuálně nejhledanějšího zlosyna na světě, a tak ho vyhodili z práce v Antipadoušské lize. Jeho Mimoni jsou navíc čím dál nespokojenější s tím, že už páníček není zlý. Nejmladší dcera Agnes touží po živém jednorožci, který bude neuvěřitelně heboučký. A do toho všeho se Gru dozví, že má dvojče, které je mu k nerozeznání podobné. Až na ty vlasy. Vraťme se ale k tomu lumpovi, který přechytračil Grua. Jmenuje se Balthazar Bratt a v osmdesátých letech minulého století byl dětskou hvězdou populární televizní show. Ke své smůle se nedokázal přenést přes její konec a od té doby škodí, kudy chodí. Nosí retro oblečení a nemožný účes, poslouchá staré písničky na kazetách a jako zbraně používá Rubikovu kostku a žvýkačkové bubliny. Prostě odporný typ. O mnoho větší sympaťák je další nováček v příběhu, Gruův bratr Dru. Je to neuvěřitelně přátelský a milý chlapík, který si ze všeho nejvíc přeje, aby ho bratr zasvětil do umění zločinu. Jenže Gru začal být zatvrzelý dobrák (dokonce tak zatvrzelý, že s ním nehnula ani otevřená vzpoura Mimoňů, kteří ho kvůli jeho dobrému chování opustili). Jediný, kvůli komu by byl Gru ochotný přejít alespoň dočasně na stranu zla, je jeho věčný soupeř Balthazar Bratt. A když si mu tenhle zastydlý klon Michaela Jacksona dovolí sáhnout na rodinu, využije všechny padoušské zkušenosti k tomu, aby své blízké zachránil. V tom mu nadšeně sekunduje jeho nově nalezený brácha Dru a jeho Mimoni, kteří si až ve vězení uvědomili, co je pro ně v životě nejdůležitější. (Cinemart)

venison

Trojka animované komedie „Já, padouch“ nefunguje stejně dobře jako jednička nebo dvojka, které si obě zachovaly svůj standard. Kvalita upadá.. Předchozí díly si dokázaly udržet celkem snadno mou pozornost a po celou dobu jsem se více či méně bavila.. Trojka už více vaří z vody.. Mimoně odstřihla téměř úplně, vyčlenila jim mnohem méně prostoru.. Hodně fórků se opakuje a ty nové moc nefungují.. Příběh už je na můj vkus moc překombinovaný.. Jediné pozitivum bych viděla ve skvělé volbě hlavního padoucha Balthazara Bratta, který skvěle odkazuje na pop kulturu 80. let.. ()

lykan9

Tak tady nefungují již ani mimoni. Nejen, že mají málo prostoru, ale i když už se na plátně objevili, tak to nebylo ani nijak moc vtipné. Buď budou muset tvůrci více zabrat nebo, což bych doporučoval, bych toto téma již opustil, než z toho bude jen jeden velký paskvil. ()

Michi88

Oproti jedničce a dvojce se jedná o výrazné zhoršení a možná i Mimoni jsou lepší. Chvilku jsem přemýšlel, že tomu dám dvě hvězdy, ale tak budu hodný a zůstanu na třech. A prosil bych pány tvůrci, ať na dalším pokračováním nebo spin-offy vůbec nepřemýšlí. ()

VanTom

Holt nejsem cílovka, děti naopak nadšeným jekotem šetřit nebudou. Protože těm přece stačí, že je to pestrobarevné a zběsile se to hýbe, což tady zakopávající a pitvořící se postavičky naplňují do puntíku. Ale budu hodný, přestože mě ohraná špiónská x "ztraceno-bratrská" zápletka uvrhla do mírné letargie (zejména v povinně megalomansky akčním + sbližovacím finále), pořád zůstala tak nějak kompaktně milá, s výborným "80's disco" přitepleným zlosynem. Ani Mimoni se tentokrát příliš nepředvedli (i když nejlepší - pěvecké a vězeňské - scény patřily jim); zase jsem se mohl neustále kochat nádherným technickým zpracováním. 5/10 ()

Master19

Kadence vtipů v druhém plánu je opravdu závratná, mrzí mě, že jsem určitě mnoho z nich propásl. Nejlepší je ovšem protivník Bratt, který je naprosto úchvatný. Díky němu je první skoro polovina skvělá, pak přichází Dru a jde to trochu do kopru, protože Dru je naopak tragický... Přes to všechno jsem se pobavil a to hoďky a půl v kině nelituju, uteklo nám to jako voda, malým i velkým. ()

Wade

Nebýt znovu legendárních scének ve kterých figurovali mimoni a také toho že mám opravdu rád předchozí 2 díly dal bych nejspíš klidně i odpad. Nakonec ale nemůžu a jak jsem napsal ani nechci. 31% IMDb - 4/10 ()

VasaX

Pro mě lepší jak druhý díl, snad změna prostředí a devadesátkový padouch Baltazar trošku pomohli provětrat jinak už ohrané premisy. Jako oddechovka na nedělní dopoledne fajn. ()

Lukyn007

Druhé pokračování animovaného snímku Já, padouch se nese ve stejném duchu jako předešlé díly. Nechybí tu bláznivé skopičiny Mimoňů, které potěší hlavně malé ratolesti, jednoduchá zápletka, ale také svižné tempo a vydařená animace. Série filmů Já, padouch se ani náhodou nepřibližuje těm nejlepším snímkům od Pixaru, nicméně všechny díly včetně spioffu Mimoňů si na nic nehrají a servírují dobré příběhy, které děti zaručeně pobaví a dospělé neurazí. Což se cení. ()

mirec88

Bolo to roztomilé, príjemné, vtipné a najlepší bol ten osemdesiatkový zloduch, výborne tancoval a ten nápad so žuvačkami bol super. A samozrejme Mimoni :-) Tí sú vždy super. ()

MI-380

Svižný a vtipný animák, Adam se nejvíc chechtal při scéně, kdy Mimoni zpívají. Asi proto, že nedávno zažil podobnou zkušenost při vánoční besídce MŠ. Pouštěli jsme to snad desetkrát. 75% (8327 uživatelů je na aktuálním průměru 63%). ()

Fox85

Kvalita série jde pomalu dolů, ale stále to je solidní a zábavný animák, i když už ne tolik, co díl první. A odchycený jednorožec byl výborný ()

P1tr

Padouší trilogie byla završena se ctí a i když jde stále o zábavný animák, nelze si nevšimnout, že jde již o méně nápadité a méně hravé pokračování, než v minulých případech a chvílemi film vypadá unaveně a nápadově vyčerpaně, skoro až prázdně, ale naštěstí na každý takový moment následuje povedený vtip, který situaci zachrání, ale přesto nedokáže tyto slabiny z paměti zcela vymazat. I přes rozpaky převládají pozitivní dojmy, které jsou umocněny tím, že jde o třetí díl v sérii, které u jiných značek dopadají znatelně hůře. ()

kenkaku

Film trpí klasickým "Já padouch syndromem" - je třeba si na něj zvyknout. Na první dojem působí děsně debilně a přehnaně groteskně (ono to bylo vždy takové, ale tady se jede už dost přes závit - stejně jako debilní třetí Madagaskar). Díky tomu jde o nejslabší díl série (jdeme tedy dolů a já doufám, že žádné #4 nikdy nebude). Humor je občas povedený, ale pochopí ho jen dospělí (to samé narážky na jiné filmy). Za sebe tedy spíš rozpačité... ()

Lukoboss

Je vidět, že tvůrcům pomalu dochází nápady, protože příběh je vlastně taková trochu slátanina všemožných scének a skečů. Nicméně je to primárně určený dětem a těm je to nejspíš celkem jedno. Jenže už ani ten vtip není, co býval (opakující se motivy jak u postav, tak i u Mimoňů - někdo zakopne, spadne; na někoho něco spadne atd.). Samozžejmě se najdou momenty, kdy se divák zasměje, ale nějak moc jich není. Co považuju za naprostou příšernost, pak je snaha v dabingu udělat z Gruova bratra Moraváka. Když se totiž (evidentně) pražák snaží napodobit moravskej přízvuk a částečně brněnskej hantec (nebylo to ani jedno z toho, ale nějakej zplácanej nesmysl), fakt z toho skoro bolí uši. Takže prostě a jednoduše, abych to neprotahoval, se jedná o nejhorší díl série, kterej sází v podstatě jenom na značku "Mimoni" a tím to hasne. ()

adam9

Opět šíleně infantilní, avšak chápu, pro malé děti, skvělé. Já už jsem však oproti předchozím dílům střídmější, a to i proto, že mimoni dostali málo prostoru, i když to byli z 90 % oni, kdo mě dokázal rozesmát. ()

iXtr3m3

Pri záporákovi úžasný soundtrack, fantastické osemdesiatky. Inak samozrejme už trošku klesajúca kvalita, ale dvaja Gruovia, resp. Gru a Dru to vynahradia... :) ()

Han22

A máme tu vaření z vody. Třetí díl je rodinná podívaná se vším všudy - Lucy se snaží zvládnout roli mámy, dcerka touží po jednorožci, Gru ztrácí práci a sbližuje se s bratrem, Mimoni odchází protože chtějí páchat zlo, ale stýská se jim. A řešení toho všeho zabere většinu filmu. Zbytek tvoří bývalá dětská hvězda 80. let, obklopená vším možným včetně hudby z osmdesátek, která se chce pomstít světu. A tak krade diamant a v obřím robotovi chce zničit město. Finální akce působí jak z komixovek a je suprová, stejně jako těch pár 80´s hitů, ale jinak je to dost nastavovaná kaše. ()

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav