Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

S.Quentin QUALE

Atmosféra nade vše, originalita, neznámo a znepokojení ku spokojenosti. Pomalé a minimalistické, o to však tíživější. Velká spokojenost. 80% ()

misterz

Námetovo celkom zaujímavé, len škoda, že myšlienka nie je pretavená do dobrého scenára. Ťažko povedať o čo ide. Dalo by sa povedať, že snímok je akýsi mix žánrov od psychologickej drámy, horor až po sci-fi. Žiadna žánrová zložka však nenadchne, všetko je akoby zbúchané na kolene, len aby bol čo najrýchlejšie film. Spočiatku ťahá snímok aspoň zvedavosť, pocit tajomna a pár nevysvetlených otázok, ale nevydrží to dlho. Nudná dejová linka a podpriemerná atmosféra dajú všetkým nádejám rýchly koniec. Na mieste režiséra by som sa zameral viac na sci-fi a horor, ale to by chcelo totálne prekopať tento šedivý scenár a riadne pridať na atmosfére. 55/100 ()

Omnibus

Svatební košile... oslizlá. Ztracená, zmatená, má milá.“ Vztahové drama, umně maskované jako horor, o ztrátě iluzí a o manželství coby smrtelně nebezpečné mutaci vztahu. „Milá má, jediná, jezerem hlubokým pokřtěná, v lese nočním vyšustěná, nepoznávám tě. Marně hledám lásku tvou, nám oběma ztracenou.“ Říkal si asi Paul, když šmíroval Beu v koupelně, jak si nacvičuje onu vražednou repliku: "Bolí mě hlava."  OKÉNKO POD SUK.ÉNKOU: [][] Jeskyňko, jeskyňko, kdo v tobě přebývá? Ϡ  To jsem já, emzyška hrabalka. Ϡ  To jsem já, žabITčka kuňkalka. Ϡ  A už se soukám ven i já, Ꙭ ... Oslizlý Otesánek! [][] Zpočátku velmi romantické, o to víc pak hnusné. Hlavně však záhadné a ve finále napínavé jak cizopasnická pupeční šňůra z lůna vytahovaná, což byl echt ekl. Ponaučení z filmu: S romantikou sakra opatrně, na svatební cestu jedině do Jiljí a pro sichr hned vyhodit kotvu z lodi. Nepřivázanou! „Medvědí pokoj“ doma zrušit a už nikdy si s manželkou neříkat zvířecími jmény! :-) A pak ty líbánky možná i přežijete. ()

dr.horrible

Toto mi sadlo. Nič nevidíte, nič, len je niečo nepríjemné cítiť vo vzduchu a stupňuje sa to. Herci stačia, spoza rohu ani nemusí vyskakovať lakačka, a aj tak to neustále cítite, skrz detaily stúpa nervozita, neistota. A ku koncu sa dejú silné veci. Výborný malý horor ()

HoneyBunny

Jedna lokace víceméně odříznutá od světa. Dva vynikající herci. Tajemno a perfektně zvládnuté drama. Tohle je malý nezávislý horror, který více než ne lekačky na na zneklidňující atmosféru a fakt, že vám na hrdinech záleží. Rose Leslie je skvělá jako zpočátku zamilovaná Bea, které se cosi přihodí a vy netušíte, proč se chová tak divně a jestli je to stále ještě ona. Stejně tak nezklamal Harry Treadaway (který mě zaujal už v Penny Dreadful) - jeho Paul snažící se vyřešit, co se stalo jeho novomanželce, je středobodem filmu. Leigh Janiak odvedla skvělou práci s poctivým budováním napjaté, tajemné atmosféry, která divákovi brnká na nervy. A na konci se to vyplatí. Doporučuji jako hororovou fajnovku. ()

Kudly4

Nečekal jsem od Honeymoon v zázrak a nakonec jsem dostal prostě průměrnou podívanou. Je tu tag "mimozemšťané", což jsem si před spuštěním nevšiml, nevím zda je to dobře nebo špatně, ale na emzácký Horor jsem zrovna dvakrát chuť neměl. První, klidná polovina, kde se to ještě šuká (kozy neukáže) byla v pohodě, po "nehodě" v lese už mě to moc nebavilo (začínal jsem cítit Scífko), potěší alespoň jediná, nechutná scéna, alias vytáhni mi emzáka z vagíny a tím bych svůj komentář ukončil. Slabší trojka. ()

Pedestrian

Těžce neoriginální, přesto hodně atmosferická věc plná nejistoty a k mému překvapení i strachu. 7/10, a vzhledem k již tradičně podhodnoceným hororům jdu nahoru. ()

korbitch22

Děte už do háje s těmahle rádoby artovejma ´´hororama´´.Další z řady levných a nudných béček, které se vehementně snaží být strašně cool a mysteriózní a je to jen další nudný žvást, který se vám vykouří z hlavy dřív než řekneš děloha.Podle obsahu by se mohlo zdát, že vás čeká něco jako Evil Dead, ale na to rychle zapomeňte, čeká vás jen obyčejnější verze Trierova Antikrista, ovšem samozřejmě s jinou pointou a hlavně sympatickou ústřední dvojící.Paradoxně mě film bavil nejvíc, když je všechno v pohodě a hlavní dvojice furt šuká.Potom jsem si asi po půl hodině řekl pointu a hodinu a půl trpěl tu nesnesitelnou nudu až do ubohého vyvrcholení, které chytřejšímu divákovi nedá pocit zadostiučinění tak jak by si zasloužil a těm trochu blbějším nedojde ani hovno. SPOILER JAKO PRASE : přesně ten typ filmu který nesmí mít v popisu kolonku sci-fi, protože by vyzradil pointu i pro ty natvrdlé hned v úvodu. SPOILER KONEC. Na film jsem se mrtě těšil a věřil v nějaké zlo s velkým Z a on se tady zase jen někdo moc díval na Krajní Meze.35%. ()

heyda

Musím říct, že jsem měl fakt těžký den, přijel jsem unavený z Rakouska, ale stejně jsem si pustil tenhle malý filmeček, který je zároveň debutem režisérky Leigh Janiak a jediné, co jsem nečekal, že u toho vydržím až do konce, protože dokoukávat filmy se mi už delší dobu nedaří, ale tady to prostě nešlo. Velmi precizně zvládnutá atmosféra, která si prvních 50 minut hezky hraje s divákem a v druhé půli spustí poměrně silnou salvu emocí (ač se mi to občas zdálo trošku přehnané), každopádně skvělý nízkorozpočťák, který má sympatickou ústřední dvojici, fajn nápad, bad-end, ale bohužel taky otevřené finále a množství nezodpovězených otázek, což mi nedovoluje udělit maximum. 57% je hrubě podceněné... ()

rollman1

Další překvapení přímo z nebes mi přistálo na mém harddisku. Honeymoon je přesně ten typ filmu, kdy nevíte nic, dokud film neskončí a proto Vás baví sledovat každou sekundu. Atmosféricky velice napjatý, herecky výborně zahraný a dějově dobře napsaný, možná až na ten konec, ale ten mi nějak dojem filmu nezkazil. Tohle doporučuji všem, kteří se nepotrpí jen na gore a střeva, ale na dobrý příběh či atmosféru. ()

MontyBrogan

Ja sa len obávam, že sa také niečo raz skutočne stane. :) Civilizácia utláča prírodu, vzťahy sa inštitucionalizujú v akési manželské zväzky a chápu to len ľudia, ktorí si to sami vytvorili. A potom všetkom sa im zachce kľud a súkromie na nejakom odľahlom mieste? No nasrať! Chcete si, vy mutanti, urobiť medové týždne v lese? Nech sa páči, ale potom sa nečudujte, keď vás prijme medzi seba a nenechá ísť. Najmä keď to jednému z vás možno už urobil dávno predtým, než ste ho spoznali. S prírodou sa netreba zahrávať. A ja som rád, že to vie už aj nejaký iný tvorca ako vyplytvaný Shyamalan. ()

Jinny

Ačkoliv se romantický úvod může jevit jako trochu moc dlouhý (vzhledem k žánru filmu), je samozřejmě naprosto zásadní pro to, aby nám na ústředním páru záleželo. A podařilo se. Rose Leslie a Harry Treadaway hrají sympatické novomanžele s přehledem a oběma díky jejich chemii věříte i ve chvílích, kdy to začne skřípat. Ve výsledku je Svatební cesta solidní "body horror". Po odhalení toho, jak to s Beou opravdu je, mě napadlo, že námět by snadno zapadl třeba do seriálu Krajní meze. Co pro mě bylo nejdrsnější? Kupodivu fakt, jak dlouho Bea zůstává v zakrváceném oblečení. ()

SOLOM.

Ke zhlédnutí tohoto filmu mě asi nejvíce nalákalo docela vysoké (lehce nadprůměrné) hodnocení, ale přiznám se, že já z něj moc nadšený nebyl. Romantiku v hororech moc často nevyhledávám a ani jí tam popravdě nepotřebuju, ale chtěl jsem dát lehce ujeté ústřední dvojici šanci. Proto jsem se zatnutými zuby přetrpěl jejich sexuální radovánky i nezajímavé kecy, abych se dočkal nějakého výrazného zlepšení. K mému zděšení jsem však zjistil, že právě první polovina je mnohem zajímavější nežli ta druhá. Popravdě asi nejvíc za mou nechuť může mimozemská tématika, kterou hned po zombících rovněž nesnáším. Takže jediné co se mi opravdu na filmu líbilo, bylo prostředí. Pěkné jezero, samota a nažhavená ženská – to je přesně kombinace, které dávám zelenou. Bohužel po stránce atmosféry a napětí jsem dost strádal. Potom všem co jsem už viděl, začínám být stále náročnější a rozhodně jsem se nemohl uspokojit s tím málem, co mi tu režisérka ve své prvotině nabídla. Zvláště když si k tomu napsala sama i scénář, který rozhodně originalitou moc nepřekypuje. No a v neposlední řadě se dá to samé říci i o napětí. Dost odbytá proměna hlavní hrdinky a celkově nezajímavé vyvrcholení příběhu (nechápu, jak tohle může tolik lidí chválit). Ta trocha krve a gumový „emzák“ na mě tedy moc velký dojem neudělali.40% ()

eraserhead666

Marně pátrám, jestli se mi něco podobného u filmu/horroru už někdy stalo. Svatební cesta je hodně dobrý film a strašně mě to bavilo. Ústřední dvojice je výborná, jak charakterově, tak herecky. Zrzka Bea mě totálně přesvědčila o všem, co dělala. trochu mě zklamalo, když se tam objevily další dvě postavy, těšil jsem se na ryzí a syrové two wo/man show, ale nějak tu pointu vykreslit museli. A tím se dostáváme k tomu problému, kterým je pointa. Ten film je výborný, má atmosféru, napětí, děj se nádherně táhne ke svému cíli, jenže ten cíl je problém. Někde v půlce filmu jsem si řekl, že pokud to směřuje k tomu, k čemu to směřuje a pointa nebude překvapivější a víc šokující, budu docela zklamaný. A ono to dopadlo přesně takhle. Naštěstí teda ne přímo a spoustu věcí zůstalo nedořečeno, ale nakonec se z Líbánek stal snad jediný film, o kterém řeknu že film je to výborný, ale konec/pointu to má debilní (čti slabou, nudnou, nezáživnou, nepřekvapivou, prostě k nasrání). 3.5* ()

Othello

Brr. Až mě mrzí, že tenhle film nemá ani v US distributora, protože by se krásně hodil do kin ve stejném období, kdy by orala multiplexy nějaká stejnojmenná komedie s Jennifer Anniston a Vincentem Vaughnem. Honeymoon vám totiž docela pěkně dokáží zkazit večer, a to pěkně po Cronenbergovsku. I zde béčkové body horror schéma rámuje nehezký případ rozpadu jedince i vztahu, což zde hezky funguje nejenom díky zručné dynamické režii, ale hlavní díky naprosto prvotřídní Rose Leslie v hlavní roli. ()

Necrotongue

Velice dobře si uvědomuji, jaké hrůzy dokáží kanadští filmaři vyplodit, takže jsem byl i přes kladné hodnocení JASONA_X připraven na nejhorší; v tomto případě byly ale mé obavy zcela liché. Pravda, úvodní patnáctiminutovka mě vyděsila, protože jsem se lekl, že se ke mně dostaly úplně jiné Líbánky, a roztomiloučké novomanželské ňuňání mi začínalo devastovat zbylá dosud funkční nervová zakončení, jenže pak přišla výrazná změna, atmosféra se od podlahy (či spíše od jezera) změnila a já jsem najednou sledoval kanadský snímek s minimem akce, minimem herců a maximem napětí. Přesně takových hororo-thrillero-dramat bych snesl mnohem více (na úkor "hororů" postavených na stupidních lekačkách a furtdokolovém zabíjení nablblých studentských partiček), protože jsem se k mému vlastnímu obrovskému překvapení velmi dobře bavil, cítil jsem napětí a užíval si, jak to dva mně neznámí herci s přehledem dávají na výbornou. Abych to nějak shrnul; díky výše jmenovanému uživateli jsem se dostal k filmu, na který bych jinak asi nenarazil, kromě patnáctiminutové otvíračky jsem se skvěle bavil a jsem fakt rád, že tuhle atmosférickou záležitost natočila žena, protože tak můžu stále doufat, že se najde nějaká její následovnice, která se vykašle na v současnosti tolik protlačované femdom filmy a natočí místo toho podobnou lahůdku. Vím, vím, je to příliš optimistické myšlení, které se mi nepodobá, ale když já bych si to tak moc přál... / Poučení: Už Schindlerův seznam ukázal, že ne každá skrýš je skrýší bezpečnou. ()

JASON_X

Díky nedostatku čerstvých filmových novinek jsem teď objevil tuhle parádní pecku, hustoatmosférický nízkorozpočťák o podivných mutacích u odlehlého jezera, snad mimozemského původu, wow... Už jsem to samé psal v nějakém dřívějším komentáři, ale musím se opakovat - jde o přesvědčivý důkaz faktu, že ke skvělému filmu není potřeba fůra prachů, zázemí velkého studia a v hlavních rolích nějaké provařené herecké primadony. Stačí aspoň trochu slušní herci a k nim hlavně dobrý nápad na námět, kvalitní scénář a nápaditá režie. A toto má prosím na svědomí jedna neznámá dáma, která tenhle skvostný mysteriózní (a v závěru i hodně nechutný) horror spáchala už pár let po třicítce a od té doby kupodivu nic, jen nějaký ten seriál. Škoda přeškoda. A já dávám s chutí subjektivně o jednu hvězdu víc, než bych dal objektivně. ()

Morholt

Jezero s lesní chatou a vlastně jen dvěma herci. A ono to stačí. Největší devízou je asi atmosféra, která vyvažuje místy až pomalé tempo, díky kterému se občas nic důležitého neděje. Dalšímu plusem jsou oba hlavní představitelé. Rose Leslie ukázala už v GoT, že je nejen zrzavě přitažlivá, ale že dostala do vínku i slušnou dávku talentu. Doufám, že si jí do budoucna budou všímat i větší produkce. I Harry Treadway ukázal už dříve, že je velkým příslibem. Neotřele působil i námět a výborný byl i vygradovaný závěr. Halt když se to umí, netřeba obřích rozpočtů. 75% ()

6thSun

Nenudil jsem se ani chvíli, což se mně už skoro nestává. Počáteční romantická idyla vygraduje přes postupnou psychologickou hru k znepokojivému thrilleru se střídmě (ale o to účinněji) dávkovanými hororovými prvky. Udělení plný pálky tak zabránil jen ne příliš uspokojivý závěr. Celkově ale každopádně velmi příjemný překvapení! ()