Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

karelhura

Panebože to zas byla jednou sr.... Nevím co je větší neštěstí, jestliže Mark likviduje plecháče nebo ty nesnesitelné životní moudra padající mu z pusy z tohohle fláku. No a závěrečnou 5minutovku přebije jenom Lunetic s klipem Mama. 2 hvězdy za Johna Goodmana. ()

Rain.mann

Já gambler jsem. Je mi 45 a v roce 1990 jsem stál u první bedny u nás v Tachově. Každý gambler ví, že když bedna dlouho nedává, tak je zřejmě ve fázi kdy chce vyblejt vysokou kombinaci. Hraju až na krev a jsem schopen si napůjčovat a promrdat třeba miliardu se slibem, že to vrátím. Pak když to projebu a už nemůžu sehnat další škváru, tak procitnu. Někdy si ani nepamatuju jak jsem se dostal domů. Zdokonalil jsem se ve lhaní tak, že i já všemu věřím. Nespím a jen mi v hlavě lítaj částky komu co vrátit a kdy. Že to jednou špatně dopadne je matematická jistota. Naordinoval jsem si léčbu a za poslední rok jsem žádnou dardu nepromrdal, protože jsem si znemožnil přístup k bankovkám. Ovšem jakmile mi stará dá něco na nákup, tak je to v bedně do deseti minut od odchodu z bytu. Jednou mě poslala pro měkký tvaroh na buchty a protože ještě nevěděla, že jsem gambler, dala mi kartu. Buchty s tvarohem nás vyšly na 87 000. Nejdřív jsem do bedny narval celou kartu s 37 litrama a pak mi majitel herny ještě 50 000 půjčil. To vše bylo vyřízeno za třičtvrtě hodiny. Pak jsem doma kápnul božskou, protože si moje stará myslele, že mám někde nějakou jinou ženskou i s dětma a tam jim nosim prachy. Verbal je s taktikou hry úplně vedle. Kdyby se ve filmu mín žvatlalo a víc hrálo tak je to za pět hvězd. ()

ERINYUS

Az by ste si tym presli,akoukolvek zavislostou,az do konca,mozno by vas ten film zasiahol viac...takto je to len priemer s dost dobrym vykonom Marka W. 9/10 ()

coolsender

Za mě plný počet. Prošel jsem si tím. Až teda na o5 dementní pointu ála Americana. Kdyby to mělo logicky ponurejší konec, asi by to mělo i přijatelnější hodnocení a přijetí mimo státy. Jinak" doublovat " do nekonečna cigáni neumějí, protože neumějí počítat a nezměnit stroj je základ, když v něm máš " půl socky, more ". Gambler nemá brzdy, chce víc víc, víc ...kalkuluje v ten moment. Sumarizuje až pak. ()

noKOMERZIALL

Dobrý kousek,který rozhodně neurazí,pohromadě to drží dobře,Mark Wahlberg zahrál na výbornou,je to takové poutavé,avšak nikoli fascinující. ()

icewhite

Absolutně beze snahy o kousek zápletky se protlouká Wahlberg celým filmem jako sice nevím kdo, ale jak zazní na konci filmu gambler určitě ne, protože to co předvádí nejlepší kámoš zhulenýho Médi Bédi rozhodně není gambl. Ale když Pán réžisér chtěl, aby to bylo takto prezentováno.... ()

PORTER44

Tento film držel hlavně herecký výkon M.Wahlberga jako profesora na univerzitě jenže má takovou neřest a to že jak má nějaký prachy hned musí jít hrát do casína buď ruletu nebo karty,pak už to nezvládá začne si pujčovat od lichvářů a ty to chtějí vrátit takže dojde na bitky a i když peníze sežene zase je prohraje až na konec se mu to povede.Chvílemi jsem se i nudil ale nakonec jsem toho nelitoval že jsem to zhlídnul. ()

danny79

Spatne napsany film, ktery se snazi pusobit jako psychologicke drama/thriller a ohanejici se prazdnymi filozofickymi vetami, ale ve skutecnosti na tuhle ligu ani zdaleka nema. Scenar je nejvetsi slabinou - chovani vsech postav je priserne nerealne, (zabijacti lichvari jsou bezbranni jak beranci a jejich vetsi starosti je Markovo dobre, nez dostat sve prachy zpet .....) Do hlavy hlavni postavy – Mark Whalberg – se mi dostat nepodarilo, takze jsem hlavni postave vubec neporozumel a jeho obcasne chovani nedokazal pochopit, protoze to nemelo uz nic spolecneho se zavislosti, ale s blbosti. ()

Aresko123

Pekne natocene, dobre herecke vykony (Jessica Lange super ako vzdy) ale co ma strasne po cely film stvalo bola hlavna postava. On bol taky sprosty, taky tupy az ma z toho bolela hlava. Ani gambler sa takto nesprava, po cely film som nechapal o co mu vlastne ide... ale to nevedel asi nikto... Iritujuci film, uz nemusim vidiet a sup do zabudnutia ()

babuca

čo to je za hovadinu: ako gambler sa zadľžim, dostanem od matky 250 000 dolárov. Ja ich ale rozflákam lebo som super somár = gambler. Potom idem ku tretiemu mafiánovi si požičať peniaze aby som tým dvom predchádzajúcim mohol vrátiť peniaze, podarí sa mi to a končím s gamblingom. Proste sprostosť !!! ()

RonnieR

Wyatt nesklamal a neklamal ani Mark! Presne stvárnil chlapíka, ktorý si neváži svoj život. Precitne až vtedy, keď začne svojím konaním ohrozovať životy iných! 74%. ()

JerryPilsen

Dost nudná podívaná na debila co stále dokola vsází nesmyslně na jednu kartu.A pak je mu jedno,že po něm chtěj vrátit co si pučil. ()

tennis.rules

Melancholicka nezazivna sracka o cloveku, ktory aj skutocnou srackou je a chce nam vsetkym pokazit naladu.. Nemam rad taketo nezmyselne filmy o ludoch, ktori nevedia naco ziju. Marky Mark je dobry herec, ale toto nie je nic pre mna. ()

viewer

Podle mě Mark Wahlberg celkem obstojně ztvárnil člověka, který se nechal lapit do sítě upletené z otázek týkajících se vlastní existence, a který ji asi snad chtěl i protrhnout, jenže pak pochopil, že si opravdu rád hraje. Byl také celkem přesvědčivě lhostejný ke svému osobnímu životu a hezky to hustil i do ostatních, naopak o svou „vášeň“ se moc dělit nechtěl a to ani se zvědavým divákem. Nevím, zdali je tenhle na mizinu přicházející systém sázení vlastně systém, a jestli je také příčinou chorobné závislosti na hazardu, protože jestli ne a přeci jenom by chtěl tenhle profesionální gambler i něco vyhrát, tak ať brnkne, s klukama jsme blackjack a ruletu občas hrávali. Pokud si však libuje pouze v tom odzbrojujícím napětí, jakože to tak podle filmu vypadá, tak to beru. Ten pocit a vykulený zrak, když si vsadíte na černou a ona se ta vykutálená koule dokoulí na červenou, jsem poznal, a je úplně stejný jako ten, který vám dá ve filmu ochutnat pan profesor. Linka táhnoucí se skrz katedru literatury není tak žhavá, ale alespoň nám představuje Márův život, když zrovna nehraje. Co se týče půjček, tak u nich už zvolil náš zpocenovlasý hračička lepší systém. Trochu mi připomínal situaci, kdy revizor pražské MHD odchytí černého pasažéra, který kromě jízdenky postrádá ještě domov. Nic nemám, nic mi nemůžete vzít a život je mi u káry. Dávám ***. ()

Tempter

Zcela zbytečný film o nikom, o ničem, bez hereckých výkonů a bez sebemešího náznaku pointy, kterou jsem na závěr této blbosti očekával jako zadostiučinění za to 111-ti minutové mrtvolno. A dočkal jsem se jen závěrečné "katarze" v podobě několikaminutového pubertálně až kolouškovsky rozjásaného cvalu stárnoucího "profesora" do chomoutu mladé nesympatické čuně. No to bylo ale překvápko. Marku, Marku, nepotěšil jste mne, já vás taky nepotěším... hvězda jenom z důvodu, abych mohl ostatní varovat, jinak odpad ! ()

AC.DC.76

Asi jsem to úplně nepochopil. Nevím, jestli je to mnou nebo filmem. Ale určitě ve mně vyvolává nezvykle silné pocity. ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)