Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

Martin741

mno cakal som vo filme viac gamblerstva, a povedzme hracich automatov ...... takto je to len priemer, presumelo bez povsimnutia, bez pridanej hodnoty . 50 % ()

bourec

Mark Wahlberg je sympaťák,tady v poloze nekonvenčního učitele,trochu mi připomínal Vašuta z filmu Román pro ženy.Jenže filmu celkově chybí víc šťávy,napětí a akce nic,poloha hráče,kterej neví ,že prostě jednou přijde prohra,a i přesto pořád dokola sází všechno do plnejch,je debilní,a já tvrdim,že tyhle lidi nejsou notorický hráči,ale kuny bez mozku.Sledovatelný,ale nic víc.60%. ()

Streeper

Škoda, že se tam točí všechno dokola a nic se nemění, ovšem přítomnost Jessicy Lange film trochu pozvedá, ale nuda je to stejně. I když se Mark Wahlberg snaží zahrát roli gamblera, tak scénář a námět jsou tak chudé, že i on to nezachrání. ()

carlos 2010

Okrem toho, že ide o remake filmu z roku 1974 s Jamesom Caanom, na filme pozoruhodné nie je nič. Je to zbytočný a nudný film o ničom. A ešte jedna vec pre správcu CSFD, nie je to ani krimi a ani thriller. Dráma je to žánrovo akurát. ()

PROCESOR

I přesto, že tam hraje můj oblíbenec a téma, které mapuje je také zajímavé, tak průměr. Vím, že se opakuji, ale fráze, která charakterizuje jakoukoli závislost, tedy rakovina vůle shrnuje vše. Jak hluboce může člověk klesnout a kam až zajít... S! "Chci všechno, nebo nic, to radši chcípnu!" S! -Hlášky- černoch mafián "Už mě ta černota nebaví". ()

Juto

Film úhľadných, povrchových radovánok, ktoré sú v jadre nepresvedčívé. Radšej si pozrite originál. 6/10 ()

URBAN

Ono to přece jen není špatné. Mark je sympatik a to co se kolem děje je přinejmenším zajímavé a pokud máte tuto problematiku rádi stojí to za to i přes pár hluchých chvilek. ( 2.4.15/PC ) ()

flyboyeda

Tenhle film mi z nejakeho duvodu zachranil jeden vecer. Mam slabost pro tyhle existencialni sebedestruktivni pribehy. Imho misty velmi chytry a zaroven vtipny scenar, dobra atmosfera, solidne vyhorelej & arogantni fracek Wahlberg pohybujici se mezi dvema svety a disponujici velmi slusnym intelektem. Pral bych si o neco vice onech kontrastnich / filozofujicich scen z prednasek nebo rozhovoru se studenty. Par mene logickych momentu clovek rad odpusti, zvlast kdyz to sympaticky funguje i jako gangsterka, a to s vtipem. Nema na filmovych portalech prilis dobre hodnoceni, ale zas tam hodnoti spousta idiotu a dost veci je subjektivnich. Mne to sedlo. Trailer se imho nepovedl, doporucuji se ridit spise zapletkou... ()

Doudis19

The Gambler, aneb ani Rupert Wyatt s Marky Markem neuvaří guláš z vody. Jediné, co se těm dvoum dá vytknout, tak snad jen, že po přečtení tak nulového scénáře přesto podepsali. Tohle ani nemohlo dopadnout jinak. ()

Motinski

Chovanie niektorých postav mi prišlo nelogické, scenár je deravý, nezaujímavý a ajkeď po hereckej stranke sa všetko zvládlo ( hlavne Wahlberg, Goodman a Keneth Williams ) filmu chýba šťava, silnejšie scény a  menej tých čo vyfučia do prázdna. Ďalšie veľké mínus boli dialógy. Tie sa tvárili premúdrelo, no nemali žiadnu váhu. Scény kde hlavná postava prehráva peniaze boli naivné, málo uveriteľné a celkovo som sa väčšinu času nudil. Ako sonda do upadajúceho života gamblera, ktorý je so sebou vo väčšine situácií ešte aj spokojný, sklamanie. No a Brie Larson mohla kľudne dostať viac priestoru. ()

ecceHOMMO

Polovicu času sa film tvári, že bude lepší než v skutočnosti je. A v závere potom vyvstane otázka, prečo tomu tak bolo.No prečo? ..... ()

Johnny.ARN

Nevšedný pohľad na patologického hráča, ktorý by dokázal prehrať všetko, lebo nevedel kedy skončiť. A pritom taký slušný a sporiadaný chlap na prvý pohľad. Larson na zožratie. 3 z 5 ()

viperDavid

Obyčejný příběh hráče, který hraje o vše. Nic víc nic míň. Přestože Marky Mark není dobrej ani raper ani herec, tady se mu docela povedlo zkoubit intoše s blbcem. Brie Larson si hlavně pamatuji z pokoje což je mnohem novější film (gamblera jsem viděl zpětně) tak vím, že krom půvabu je dobrá herečka. Tady byla spíš jen do počtu a to se mohlo o moc víc rozvinout. Jinak asi nemám co vytknout ()

marvan

Wahlbergovo drsňáctví bylo vždycky především k smíchu. Zatímco podvědomě vysílá signály zakomplexovaného prcka, navenek se snaží stylizovat do podoby macho drsňáka. Ve výsledku pak působí jen jako zastydlý puberťák. Pro takovýhle film, jehož postava je načrtnuty poněkud komplikovaněji, se tím stává přítěží. ()

rockwoman

"Vždycky jsem to měl tak, že když v tom nemůžu bejt nejlepší, kašlu na to. Jediná věc, která má cenu je být vyjímečnej. Všechno ostatní je šeď a nuda." ...Všechno nebo nic - život nebo smrt , vlak je rozjetý a společnost v něm mu dělá závislost. Kdyby nebyla moje závislost = nostalgie, šla bych s hodnocením dolů, protože Marky Marka jsem už viděla hrát mnohem líp. ()

Bobik9

Další super počit Ruperta Wyatta. Poutavé a napínavé drama, kde Wahlbergovi musíte fandit, i když je to trotl. Výborná hudba a slušný příběh. Herecky je to paráda! Marh Wahlberg ukazuje, že zahraje prakticky všechno. Brie Larson jd ehodně nahoru a Jessica Lange a John Goodman jsou jen třešničkou na dortu. Takhle by asi mělo krimi-drama vypadat. ()

Beky

Za mě poctivých 60%, dobře obsazeny, příběh se dá napasovat na cokoliv, nenáročné do telky akorát. Kino ne. ()

Timak

Dobrej počin, ale tak trochu zbytečnej počin. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to prostě jen navoněná reklama na cosi, co stejně nikomu nechutná, ale koupit si to prostě musíme, protože to je IN. ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)