Vítejte v Kolektivu, ve světě budoucnosti, který byl zbaven toho největšího nebezpečí - emocí. Nikdo v něm nepociťuje chamtivost, agresi, ale ani lásku a touhu. Silas (Nicholas Hoult) žije poklidným životem jako správný Vyrovnaný, dokud se u něj neobjeví závažné onemocnění - syndrom přepnutí. Obyvatelé s touto diagnózou totiž začínají cosi cítit... Stejný problém má i Nia (Kristen Stewart) a oba dva spolu poprvé v životě propadnou lásce a intimitě. Jenže city jsou zakázané a jedinou šancí je útěk. (Magic Box)

Vabr

Teď jsem se s bráchou koukal na 1984 a 451° Fahrenheita, tak jsme dali rovnou i Jako ty. Zatímco on zbožňuje 1984, já s tím moc spokojenej nebyl a chtěl jsem vidět nějakej film, kterej utopistickou budoucnost ztvární líp, a to se tady povedlo! Vím, že mínusem může být hodně malé nahlédnutí do fungování samotného světa a jeho systému, ale to celé vynahrazuje skvělej, intimní a citový pohled na hlavní hrdiny. Jsem hodně rád, že obsadili Kristen Stewart, která zas úplně jela! Kamera byla hezká a zaostřená a rozostřená přesně tak, jak má být. Emoce zahráli oba dva skvěle a žral jsem jim to. Film nenudil a zvrat, který přišel byl taky vzrušující. Mínusem pro mě tedy byla jejich ,,naháněčka‘‘, kdy se hledali. To mi přišlo trochu dlouhé a výsledek byl čekaný. Ale přesto to bylo konečně ono. Hodně mile mě překvapilo, že přesto, že to bylo A24, to bylo bezva. Vyhodnocení: Vím, že mě teď všichni ukamenujete, ale bylo to lepší než 1984 a 451° Fahrenheita! ()

West

Pokus o antiutopické scifi, které se přiživuje na THX 1138 a 1984 od Orwella. Vizuálně to není vůbec špatný. Minimalistické prostředí mi k tomu velice sedělo, a to i hudba. Tady jsou ale největším problémem herecké výkony a slabší scénář. Takový film utáhnou jen lepší herci, kteří musí umět opravdu zahrát citlivé scény a být pro diváka sympatičtí. Což, když se vám vybaví Kristen Stewart a její výraz - po amputaci mozku,.. nikoho to nemůže ohromit, navíc když má ještě odporně umaštěný krátký a ulíznutý vlasy do zadu,(vypadajíc jak lesba roku) na sexappelu heterosexualní postavy jí to nepřidá. Hoult neni zas až tak špatný, ale vážné role mu nejdou. Škoda.. Mohlo to dopadnout lépe. ()

Likan7

Chtělo by být osudové jako Správci osudu, brilantní futuristický romantický film jako Ona, jenže to není ani jedno. Jako ty nemá špatný scénář (půjčený snad od tří dalších filmů, třeba podobnost s Equilibriem a Ostrovem je přímo evidentní), nemá špatný svět, jenže je to celé takové chladné, unylé. Hoult možná bude dobrý herec, ale rozhodně nemá na to, aby jedním výrazem dal najevo víc emocí, no a se Stewartkou mam osobně problém kdekoliv, kde nehraje nadrženou úpírnici. Jenže celé tomu hrozně moc chybí spád, nějaká větší katarze (jak tomu bylo u Equilibria a Ostrovu). Šance na romantický film s budoucnosti tu byla, a je škoda, že zůstala nevyužitá. Musím ale uznat, že posledních 10 minut jsem měl snad 5 možných konců a nakonec to dopadlo překvapivě. PS - Poslední záběr je moc povedený nápad. ()

pirulka

Niekomu by sa mohol zdať tento film málo dynamický a zaujímavý, no pre mňa istým spôsobom vyčnieval, bavil ma istý sci-fi rozmer a futurizmus, dej, hoci zopár podobných filmov som už videla, ale zaujala ma zápletka a chémia hlavných hercov, hoci ma trošku vytáčali Kristinine vlasy :D takých 80 % ()

Dave Lister

Nemohu si pomoci, ve mně film zanechal velmi pozitivní emoce. Herci, atmosféra, romantická linie. Možná jsem film viděl v dobrém rozpoložení. Není to Solaris, Sunshine či 12 opic, ale za mě ano. ()

pushover

Kristen tyhle malý filmy seděj daleko víc než role v mainstreamovejch blockbusterech. Atmosféra bezemoční společnosti se vcelku vydařila. Soundtrack je super. ()

dawnie

Filtrů jak na Instagramu, nenamalovaná Kristen Stewart, sterilní WC používané k zakázaným rendez-vous... why the hell not? Ostrov to vzal akčnější a rozmáchlejší cestou tam, kde Equals jen hebounce hladí povrch a dávají přednost sugestivnímu narůstání napětí podepřenému padnoucím soundtrackem. Na herce ze Skins budu trpět vždycky a bílé kombinézy mi nevadí. Pokud to máte podobně, klidně se taky nechte nakazit SOS. ()

Fildas

Zajímavá myšlenka která byla bohužel zvláštně podána, Kristen na mě naštěstí nepůsobila jako zombík na LSD jako tomu bylo v Twilight ale jen jako fetka co má absťák. Nicholas mě poměrně nudil (bohužel) a působil na mě jako zkouřenej pan Spock. škoda že Guy nedostal více prostoru, protože aspoň on mi dodal pocit že v tom filmu byl nějakej dobrej herec. Ale konec negativ, dost se mi líbila kamera a zachycení emotivních okamžiků, hudba a hlavně ta myšlenka i když něco podobného bylo na např. v Equilibrium. ()

liberita

Podľa traileru som si pôvodne myslela, že film sa vyvinie v zmysle Hunger Games a ústrední hrdinovia budú bojovať za svoju lásku proti krutému systému. Neskutočne pomalé tempo filmu ma rýchlo vyviedlo z omylu a pripravilo aj o posledné zvyšky nádeje, že film sa pohne nejakým výraznejším smerom. Po záverečných titulkoch už nastúpilo iba sklamanie v zmysle čo, to je celé? Equals pracuje so zaujímavým nápadom a prostredím, v ktorom sú Nicholas s Kirsten (hoci k nej nemám veľké sympatie) vo svojich úlohách relatívne presvedčiví. Zásadným problémom však zostáva priam útrpný scenár, kvôli ktorému sa z pozretia tohto filmu v podstate stráva stratený čas. ()

TommyDiamond

Díky tomuto snímku určitě přišel nejeden uspávač hadů o práci... Hlavní co tak filmu Jako ty chybí je dynamika a trocha toho života. Celý film je odehraný v jedné pomalé tónině, což ho srazí do zatracení.... Je to škoda, protože společnost, kde jsou emoce zločin vytvořila velmi zajímavé podhoubí pro romanci našich dvou hrdinů. Příběhově je tak film promyšlený, působí neotřele až vizionářský. Závěr je dosti zajímavě komplikovaný a otevřený konec ještě víc umocní zážitek.... I herecký je to dobře zvládnuté, použít herce ,,Mouchy, sežerte si mě!,, byla víc než dobrá volba. Jak říkám, škoda toho tempa, oči to rozhodně mělo.... ()

viky13

A já celý film čekala na tu jejich slavnou cestu na poloostrov. Přijde mi to zbytečně natahované, mělo se to zaměřit spíše na jejich útěk a vzdor. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Zajímavý námět, kde cítit emoce je nemoc a vlastně i "zločin". Chtělo to ale víc akce a napětí než slabších, posledních 15 minut. ()

šakal007

Dal bych 70 %, ale půlky hvězd tu nejsou. Komorně natočený příběh ukazující, jak nenápadně může vypadat totalita. ()

akashisko

Na Equals jsem se moc těšila, protože jsem čekala druhé Equilibrium. Bohužel mě ale výsledek zkalamal a dočkala jsem se Stmívání po utopisticku. Skvělá hudba i kamera, Hoult hrál výborně, Kristen pokulhávala. Oddychovka bez nápadu. ()

Jadro

Zo 100 minútovej stopáže by sa to dalo vystrihať na 20 minút. Nápad, spracovanie emotívnych záberov - ok, no ale to je asi všetko... Veľmi futuristické, pre bežného diváka totálna nuda 40%. ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi