Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

Mínós

"Já už jsem přispěl dost!" Pane Gabine, myslím, že rozhodně ne dost a když jste se rozhodl, že jste tímhle filmem přispěl dost celuloidové pokladnici a napříště už budete hrát jenom před okřídleným, osvatozářovaným a oharfovaným obecenstvem, dost mě to mrzelo, ale co už, nic krásného netrvá věčně. Naštěstí s filmy je vždycky možná cesta časem do dob, kdy zloději byli největší frajeři ze všech. 10/10 ()

Logout

Pohodová komedie s netradičním motivem a zajímavým koncem. Opravdu jsem se dobře pobavil a tak nemohu hodnotit hůř, než čtyřma hvězdama. ()

paniColombova

Filmy tohoto typu jsou mým šálkem, hlavně když se jedná o staré filmy, ale..... je to tu ale........filmu tak trochu schází šťáva, nějaký náboj, sešup, každej at si tomu říká jak chce. Přesto je to film velmi pěkný, příjemná podívaná. Děj je výborný. ()

rekurseman

Od začátku do konce jsem se smál, skvělý Jean Gabin, napálil všechny drbány a nakonec lup vzal sám. Nicméně mi bylo líto, že svůj lup, který ukryl v Itálii už nikdy nespatřil. ()

Kozlowski8

Francouzská klasika o vězni, který uprchne z vězení a v přestrojení za kněze se snaží dostat do Říma, kde má ukrytý svůj lup. Akce teroristů (a nejen ta) však nabourá jeho plány... Skvělý Jean Gabin v roli, ušité mu na míru a skvěle vystavěný příběh bez hluchých míst. 80%. ()

brasek

Ja ako veľký komediálny skeptik som sa pobavil, utekal z väzenia, bol som aj v unesenom lietadle :-)) proste snímok ma vtiahol do deja. ()

zigy

Sice jen tak tak, ale na plnou palbu to stačí - skvělá ústřední dvojka (řanda - moravec) podpořená četnickým režisérem rozehrává pohodovou, spíše úsměvnou komedii plnou zajímavých situací a závěr má geniální pointu. To bylo tenkrát, když scénář měl svoji kvalitu, to už dnes filmy často nemají. ()

v.indruchova

Příjemná oddechovka, sice jsem si říkla proč lupiči nezůstali v Maroku a nepokračovali v cestě do IT někdy jindy? Ale asi scénář. Jinak pohodová oddechovka. Já si nejvíc užila jak frigidní 40 se háda s lady :) Sice z toho nábytku a dekorací mám osipky, ale co to je můj problém. Takový hodinky /řidiče/, který jsou ve filmu měl můj děda. Takže i nějaká nostalgie. Hlášky dobrý :ú) ()

PTuranyi

Príjemný dobrodružný film o starých parťákoch vo väzení, ktorí utečú v preoblečení za kňazov, aby si užili ukradnuté peniaze. Cestou však majú smolu, lebo ich lietadlo si vyberú únoscovia. A keď sa nakoniec po všetkých peripetiách, z toho dostanú, zistia, že ich peniaze už objavili a postavili za ne kostol. : Skvelý Jean Gabin a Jean-Claude Brialy, výborná produkcia a skvelý príbeh. Nikde, žiadny prehnaný tlak na pílu či akčné strihy. Dej plynie s francúzskou gráciou a šarmantným humorom. ()

pds

Nazývať ten film komédia mi príde dosť odvážne. Gaben ma určite svoje charizma,ale taktiež jeden výraz v každom jeho filme. ()

watchtower

V podstatě souhlasím s B!shop-em. Cekal jsem daleko víc a nejradši bych ještě hvězdu strhl zato, že jste mně nalákali 88% hodnocením. Nechápu jak se může nazvat komedií klasická krimi pro 2-3 hlášky k pousmání. Mimochodem ta šířka interiéru letadla mi přišla dosti nereálná. Chápu, tenkrát byly velké kamery :o) ()

gizi

Příjemná komedie, Gabin je prostě skvělá herecká osobnost, ale nestojí to jen na něm. Příjemná hudba. 75%. 26.11.10. ()

mire.k

Pohodová kriminálka, jaké se už netočí. Bez pyrotechnických efektů, s vtipem a grácií. Oddechovka jak má být. A dvojka Gabin-Brialy je božská. ()

Himbajz

Nesmrtelná klasika :-). Já vím, že se nadhodnocuje, ale prostě, když se na film dá koukat každý rok, tak to slátanina není ()

evangelik

Dívám se, že tohle je poslední Gabinův film. Velmi dobrá podívaná, akorát mi tam trochu překážel ten "bývalý románek" zločince Gabina a šťastně provdané paní hraběnky nebo co to bylo za šlechtice s kým nastoupila do toho letadla. Už tu náhodu že se bývalí milenci co se neviděli 30 let potkali ausgerechnet u únosu letadla, si mohl scénárista ušetřit. A kdyby se to točilo dnes, nevím, jestli by si dovolil navíc posadit do letadla tu zapšklou feministku co nenávidí chlapi. Hnutí mýtů by film mediálně zlynčovalo do 24 hodin po premiéře..... ()