We Are Still Here

Paul a Annie sú zdrvení zo smrti ich syna, ku ktorej došlo pri autonehode pred dvoma mesiacmi. Odsťahujú sa do nového domu, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste, aby tam začali nový život. Onedlho však zistia, že si nevybrali dobre, lebo dom má temnú minulosť a v jeho pivnici striehne temnota. Oni ako aj ich blízki priatelia, ktorí ich prišli navštíviť, sa ocitnú vo veľkom nebezpečí. Nie je to ale iba temnota, ktorá ich naozaj ohrozuje... (Astaroth12)

*CARNIFEX*

Opustiť mesto, presťahovať sa do nového príbytku mimo civilizáciu, ešte neznamená, že sa človeku podarí zahodiť za hlavu rodinnú tragédiu. Neľahkú situáciu rieši totožným spôsobom aj starší manželský pár, Annie a Paul, ktorý si od rázneho kroku sľubujú, že raz a navždy zabudnú na stratu svojho jediného, milovaného syna, Bobbyho. Dom, ktorý si zvolili pre nový začiatok, však nie je len tak hocijakým domom. Za dlhé desaťročia bol svojimi útrobami svedkom množstva krutých udalostí, ktoré poznačili osudy mnoha dobrých ľudí. Už čoskoro sa obaja na "staré kolená" presvedčia, že ich voľba nového príbytku, rozhodne nebola až tak pozitívnym krokom vpred, ako si mysleli. Som späť! Kto je "nešťastný", nech zdvihne ruku! (poďme M*S*A*J, zdvihni ju! Neboj, aj tak to neuvidím :D !!). Po dlhej odmlke musím povedať, že som siahol po celkom vydarenom kúsku, ktorý svojim nejedným, slušne spracovaným záberom, potešil oko hororového fanúšika. Či už gore scénami, ktoré sa začali objavovať najmä v záverečnej tretine, no i niekoľkými atmosférickými pasážami, ktoré síce mierne zadrhávali, no o vyslovenú katastrofu určite nešlo! Herecké obsadenie mi až tak neprekážalo aj keď je pravdou, že o Oscarove výkony sa rozhodne nejedná. Potešil najmä tak trochu odlišné spracovaný, milión krát oplieskaný nápad s posadnutým "hauzom". Celkovo teda nemôžem inak, iba vyjadriť spokojnosť na úrovni - 65% ()

Davies182

Tak jedem. Začne to jako festivalové drama, ladně se přemění ve znepokojující duchařinu a skončí nářezem, ze kterýho se vám nebude chtít vystoupit. Výtečně promyšlená hra s klišoidními hororovými scénkami a hláškami, která tvůrce tohoto skvostu rázem katapultuje mezi režijní elitu strašících géniů. Chcete chytrej horor? Vyprdněte se na teenagery a obsaďte do něj padesátníky! ()

Xmilden

Jakmile jsem se tady rozhlídnul, hned jsem nabyl dojmu, že jsem si zřejmě spletl film a koukal na něco jiného. To co z počátku vypadá jako skvěle budovaná duchařina, při jejímž sledování není člověku v pátek večer zrovna nejlíp se velice rychle změní na únavnou vesnickou nedomyšlenou psychárnu. Kdepak, takhle se na mě nesmí. Herecké výkony tomuhle ubližíjí více než co jiného. 40% ()

-bad-mad-wolf-

Postavy se sice chovají jako totální WTF idioti (ústřední záporák potřebuje udržet nové nájemníky v domě, čehož se snaží dosáhnout mimojiné tím, že se od začátku chová jako psychouš a straší dotyčné krvavou historií domu), zbytek je ale hezky přímočarou duchařinou s bezelstně brutální nadstavbou. Vzhledem ke krátké stopáži to dostatečně funguje. ()

darkrobyk

S každým dalším filmem o strašidelných domech ve mně sílí pocit, že ničeho převratného se již nedočkám. Rodina stižená neštěstím, dům na venkově, zlo je ve sklepě. Přesto se mi zamlouval minimalistický vyprávěcí styl (zejména zpočátku), který místy přecházel až do listování fotografickým albem. Smysl pro detail se v dnešních filmech již příliš nenosí. Zimní krajina, svist větru, chladná hudba...mé hodnocení však zvedá závěrečné vymalování domu rudou. Konečně film, kde se jen nekácí židle a nemíhají se pouze stíny po zdi doprovázené třískáním do klavíru...3,5* ()

Hrabka

Pro mě dost rozporuplný počin. Na jednu stranu to mělo pár výborných hororových momentů, na druhou stranu ale také dost vratký a chaotický scénář. Atmosféru se autorům podařilo navodit velmi slušnou, ale chování postav a podivně vystavený příběh tomu v mých očích dost ublížily. Podle mě to autoři zbytečně překombinovali. Snažili se z toho dostat co možná nejvíc, ukázat různé hororové prvky, ale výsledek zas tak dobrý není. 55% ()

juta

Návrat do časů minulých, který se povedl, s dávkou novodobých efektů, které se mohou řadit k těm dobře propracovaným. Takový je tento horor, který nabízí osmdesátkový pohled na dům, ve kterém zemřelí nájemníci stále přebývají a lační po nové krvi. ()

TedGeorge

Okultismem posedlá Amerika sedmdesátých let točila podobné filmy jedna radost a člověk musí smeknout klobouk, když se dočte, že film byl natočen v roce 2015. Parádní retro styl přináší 84 minut dlouhý snímek (kéž by i ostatní režiséři měli dostatek rozumu a své filmy zbytečně neprotahovali), který má nejeden trumf v rukávu. Tak za prvé parádní atmosféra. Za druhé sklep, který se okamžitě zařazuje k legendárním hororovým sklepům. No a na závěr dějový veletoč, který bude zkušenějším hororo-žroutům jasný už od půlky, ale stejně potěší. Parádní stylová práce. ()

JohnnyD

Kde sú tie časy, keď mali duchárske horory tajomné príbehy prepletajúce minulosť a prítomnosť a končili sa šokujúcimi pointami? Na jednej strane oceňujem, že We Are Still Here sa vymanil z klišé múkou posypaných duchov á la Japonsko/Wan, na strane druhej je to stále to hrozné klišé o škrípajúcich dverách, lacných ľakačkách a seánsach s ghostbustermi. Ten "tajomný" príbeh som im nezožral, lebo to nebolo oldschool neznáme zlo, len lenivosť vymyslieť poriadnu mytológiou a znesiteľnou formou ju podať divákom. Kto tu ale čosi zožral, tak to bol Larry Fessenden, ktorý zožral ponožku. Really. To mi je horor... ()

666teen

Retro jako kráva a rozhodně příjemné překvapení. Kdyby tohle vzniklo někdy kolem Poltergeistu, tak to má dneska minimálně tři pokračování. Křupaví Dagmarovi ten potenciál rozhodně mají. My se ovšem spíš dočkáme další Paranormální pochvoviny o zpomaleném zarůstání nehtů. ()

Cappuccino

Začalo to ako priemerná ducharina, ale s príchodom krvavej akcie film nabral druhý dych. Mytológia domu však nie je vôbec rozvitá a záver scenáristi úplne nevhodne odsekli, pričom vo mne nechali množstvo otáznikov. ()

S.Quentin QUALE

Snaha je zde vidět a cení se poctivýma dvěma hvězdama, bohužel chybí kontinuální atmosféra, místo níž tvůrci vsadili na poněkud neobvyklé kombo duchařiny a slasherového masakru, což je sám o sobě docela zajímavý nápad, jenže v tomto podání mi přišel spíše svérázný a bizarní, než-li povedený. Za podívání stojí, ale vychválit nemůžu. 45% ()

misterz

Haunted house s home invasion v závere. Musím uznať, že hororová stránka filmu prekonala moje očakávania. Atmosféra a desivosť pri niektorých scénkach nabrali pekelne vysoké obrátky a čo sa týka ľakačiek tak luxus nad luxus. Pri niektorých som skoro dostal srdcový záchvat. Obsahová omáčka okolo toho aj s hercami však dýchala veľkou dávkou amaterizmu a naivity, žiadne terno. Lepšia réžia v nehororových pasážach a iní herci a mohlo ísť o ducharinu roka. 70/100 ()

pornogrind

Musím uznat,že tenhle mix hororových subžánrů na mě docele zafungoval.Což se zas až tak často nestává.Netřeba víc dodávat.Zdejší komentáře to parádně vystihují.To co se na začátku tváří jako duchařina,ve finále končí krvavýma jatkama.Kdo se nebude moc šťourat v logice.Ten zažije solidní(překvapující) hororovou pecku.Spokojenost. ()

Omnibus

Co to...? No toto... svatá temnoto!“ Když váš bojler ve sklepě začne smrdět až na půdu, nevolejte instalatéra, ale vymítače. Nebo přátelského souseda s brokovnicí. Au. Gurmánský zážitek z grilování přátel zaručen. Btw, nemáte někdo recept na marinádu, v níž bylo naloženo maso Teda Geoghegana, že vytvořilo tak lahodnou krustu? OKÉNKO PECE: [][] Zhodnocení chodů: Ϣ Ellise Dowling. Chutná mrška, na plátně byla pečená, vařená. Ϣ Barbara Crampton. Herecky suchá, potřebovala víc podusit, aby pustila šťávu. Ϣ Andrew Sensenig. Prkenný brejlovec. Dtto. Ϣ Larry Fessenden. Zastydlý hipísák, s ještě větší pleší, než mám já. Blýsknul se s ní zejména při zkaňhané amatérské seanci. Jo jo, když médium není doma, blbci mají pré. Ϣ Guy Gane. Zlo ve službách ještě většího zla. Coby Lassander Dagmar strašidelně coural barákem a sympaticky smrděl škvířícím se masem. [][] Dokonce i zapšklý odmítač duchařin Omnibus mlsně slinil. Jen škoda, že situace kolem starého Dagmara zůstala nedořešená. Takže co? Byl to primárně dobrý člověk (jak se prsil před Paulem) nebo vrahoun, takříkajíc už od narození? Čtyři žhavé uhlíky v dlani svírám, až se mi z ní kouří. ()

kingik odpad!

Grand sólo pro Dagmar(ovi)! Představte si, že existuje horor, který je natolik skrz naskrz prolezlý stupiditou, ale nevypnete ho jenom proto, že se v něm objeví jméno Dagmar, které je sice příjmením, jež nosili za života absolutně nestrašidelní démoni, kteří uhořeli a vypadají jak banda načerněných retardů po čištění komínů, či ještě lépe, vyfáraná směna vracející se ze šichty v dolech. Ale právě to příjmení zní tak nějak hezky česky. Vybaví se vám Patraska, Veškrnka, Jak ukrást Dagmaru, těch synonym je víc a naskakují automaticky a jsou zábavné, buzerantské, růžovoučké. Díky nim tuhle sračku ustojíte. O dobrý horor to ani nezavadilo. Nemám problém s klišé prokletých domů, v nichž se probouzí Temnota (jednou za třicet let) s příchodem postaršího manželského páru, truchlícího nad tragickou ztrátou svého syna, který kupodivu a úplně nesmyslně, neopodstatněně taky bloumá po domě jako duch. Mám problém s tím, jak je to nemožně natočeno. Není se co divit, když nejlepší film, který má absolutně tvůrčí múzou nepolíbený Ted Geoghegan ze scenáristického hlediska na kontě, je "Továrna oživlých mrtvol". Nyní se pokusil i o něco, co velmi vzdáleně připomíná režii, která si troufá inklinovat k hororům z osmdesátých let, dokonce i snaha o citaci má své náznaky, včetně herců, kteří se podobají slavnějším hereckým vzorům té doby, které si produkce této pičoviny pochopitelně nemohla dovolit. Pokud vám schází Jack Nicholson, máte zde jeho dvojníka Larry Fassendena, který je jeho věrnou kopií z filmu "Osvícení". Ve filmu narazíte i na jiné "impostory", třeba Mia Farrow nebo Stephen Tobolowski v rolích manželů. Když jsem je viděl a pomyslel jsem si, že mám s nimi strávit příštích devadesát minut, málem mě omývali. Moje prognóza se naplnila. Polovinu filmu se nic neděje, obeznámení s historií prokletého domu je nezajímavě, nudně a obehraně podáno, celý film je ultralaciný a stupidní. Na scénu napochoduje Monte Markham, ale není to vlídný záchranář, jak si ho někteří pamatují z Pobřežní hlídky. Je z něj pěkná kurva, co nové nájemníky předhazuje démonům, aby se nerozlezli do města, nebo co to bylo za kreténovinu. Pak film v příšerné režii doplazí do "krvavého" finále. U žalostných speciálních efektů, které následovaly, jsem se musel jít převléct, protože jsem se z jejich kvality posral. Všechno to šlo do trenek a neměl jsem komfort, protože jsem musel být nepohodlně přikrčený nad židlí a nedosednout, aby mně to nepolechtalo záda. Tvůrce krvavých efektů byl zatraceně talentovaný a nebyl drahý. Potřeboval ke své práci měch, červenou barvu na vajíčka a kýbl. Když démoni sejmuli jednu z obětí, ta zmizela důmyslně pod stolem, kde byl schovaný specialista, který pohotově rozlil po podlaze kýbl s červenou barvou. Když jiná oběť zmizela v otvoru ve zdi, hned šlápl na měch a z díry vytryskl gejzír červené barvy. Tenhle film jsem chtěl vypnout, ale démoni pomatlaní krémem na boty a blátem, na mě ustavičně volali a prosili mě "Nevypínej to, my jsme pořád tady". 0% ()

hladass

A pak, že to nejde... Vzhledem k jménu Teda Geoghegana jsem nečekal úplně typický haunted house a také jsem ho nedostal... Atmosférická duchařina, plná krásných, mrazivých záběrů a fungujících lekaček se postupem času proměnila v čirý masakr, plný roztrhaných lidí, stříkající krve a vnitřností... A i přesto všechno si snímek po celou dobu uchovává pořádně napětí, ke kterému silně přispívá Hussainova skvělá práce s kamerou... Já byl spokojen a sračky typu Annabelle či Jessabelle by si z tohoto kusu měly vzít příklad... ()

Kudly4

Tak tohle teda jo ! Vrátil jsem se zpět do doby, jako bych si pustil na videu kazetu s hororem z minulého století. Parádní retro look mě pohltil už od samotného začátku. Bál jsem se toho, že to bude taková ta klasická duchařinka, jenže v poslední půlhodině jsem nemohl uvěřit tomu, co se v tom filmu děje. Najednou byla všude samá krev, naprosto excelentní Gore scény, parádní vzhled "duchů" no prostě pecka jako prase. We Are Still Here je ukázka toho, že i Horor na takové téma (které v oblibě nemám) jde udělat v krásně krvavém, brutálním, povedeném retro kabátku. Tohle vybočuje z kolejí duchařin, úplně někam jinam a proto pálím full. Sedlo mi to. Doporučuji. ()

Campbell

Překvapivě solidní podívaná s parádní atmosférou. Amosféře pomohla věc že scény které měly být strašidelné se obešly bez hudbeního doprovodu a pomohlo to. Další věc jsou pěkně namaskovaný herci kteří dokážou bahnat strach. A i ten Fessenden se celkem solidně předvedl. Co považuji ale za problém je celková roztahanost a některé dialogy které mi nejsou po chuti. Solidní film který dokáže vystrašit ale celkem i unavit. Chtěl jsem dát 3 ale nakonec to bylo příjemné překvapení, takže, 4*. ()