Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

Kingjiri

Smutný poselství o tom, že makléř / poradce je častějc člověk, kterýmu jde předevšim o svoje dobro a pak někde v dáli (možná) o dobro klienta. Michael Shannon zahrál bezohlednýho psychopatickýho realiťáka dokonale a Andrew Garfield taky nebyl vůbec marnej. Dál se mi líbily dialogy, civilní atmosféra, příkladně vyhrocený scény (vystěhování) a určitá autentičnost snímku, kterou však trochu kazila absence větších morálních dilemat Dennisovi postavy, když měl začít pracovat pro Carvera. Prostě se mi nechtělo moc věřit, že by do tohohle businessu slušňák jako Dennis tak lehce zaplul a nakonec by si v něm tak liboval a sám vymýšlel různý ojebávky. Vzhledem k tomu mi pak zase příliš neseděl závěr. Jinak v podstatě bez výhrad, čtyři slabší hvězdy. ()

tranquill

"Amerika na poražený kašle. Amerika je postavená na pomáhání vítězům!" Takhle to, holt, funguje... Kvalitní sociální drama. ()

retrogirl2

Neskutečná emotivní jízda podtržena stálou hudbou v pozadí a perfektními hereckými výkony. Nevim,kdy naposled jsem byla celý film v křeči a tolik prožívala osud postavy... ()

Nešpi

Film má skvělý potenciál, ovšem z velké části nevyužitý. Může to být nesympatický kukučem Andrew Garfielda. Michael Shannon dělal co mohl, ovšem ne vždy byl pro mě 100% přesvědčivý. Film nebyl špatný, ale mohl být lepší. ()

Amonasr

Další z řady morálních dramat, dokládajících prohnilost predátorského kapitalismu v USA, který přeje jen vítězům a kašle na poražené, řečeno slovy jednoho z protagonistů. Obsahově strhující drama, které je však natočeno jakoby televizně. ()

PlysovyMacko

Film sa venuje trhu s nehnuteľnosťami. Potom ako je mladý otec s rodinou vystahovany z domu, začne pracovať pre makléra ktorý ho vysťahoval a zapletie sa do nelegálnych kseftov. Z hlavného hrdinu sa stane zloduch a sam vystahovava ľudí z ich domov. Samotné vystahovanie je celkom krutý a nepríjemný proces a prekvapilo ma, koľko ľudí v Amerike je v podobnej situácii. Garfield v prvom filme kde mi je sympatický a Michaela milujem. ()

Pete

99 domovů není nějakým rozborem situace na hypotečním trhu v době krize, a moc to vlastně nevidím ani jako sociální kritiku kapitalistické společnosti. Je to atraktivní příběh, kterak se mladý muž v zoufalé situaci upíše ďáblu, a sledujeme, kam až ho jeho morálka pustí - tedy něco jako například Wall Street, viděli jsme obdobnou zápletku v různých obměnách 100x. Přesto mě to bavilo, a skvělé herecké výkony posílají film ke 4*. Vysvětlím tedy, proč nakonec uděluji pouze 3: Závěr je z mého pohledu mimořádně nezvládnutý a uspěchaný, náhlé vystřízlivění hlavního hrdiny velmi málo uvěřitelné. Tvůrci si také pokazili pěkně vybudovanou stavbu obžaloby systému, když příjemně ambivalentní postavy realiťáků promění ve všeho schopné padouchy. Používají dále řadu klišé prvků, které výpověď snímku devalvují, a zbytečně kazí celkový dojem. ()

Hawaj

Zajímavá sonda do reality realitního žraloka a reality obchodů s chudobou po americku, které se pohybují v šedé zóně. Bohužel sociální ponor hlavního hrdiny není dotažen a ač herci nejsou špatní, tak plochej scénář ani režisér je nedokážou dostatečně využít a vytvořit uvěřitelnější sociální drama a lépe vykreslit morální dilema a nesklouznout do agitky. ()

Blazis34

Zajímavá originální pointa celého filmu, která není ani trochu veselá z jakékoliv strany. Situace, do které se vystěhovávaní dostali je hrozná, práce druhé strany též. Je potřeba na to mít žaludek. Byl vidět rozdíl mezi Mikem a Dennisem. Druhý jmenovaný aspoň trochu soucitu měl, avšak když se dostal do oné situace, viděl hlavně sypající se doláče. Peníze jsou dnes asi ta nejlepší motivace. Smíšené pocity skvěle zahrál Andrew Garfield, stejně jako ledově klidný Michael Shannon. Oba dva podali vyborný výkon. K tomu skvěle vystihlá, napjatá i mrazivá atmosféra všech scén, ponurá hudba a skvělé dílo bylo na světě. Film určitě nenudil, ale nikdy bych cokoliv z onoho děje nechtěl zažít. Před Bahranim klobouk dolů a k hodnocení asi tak - pro mě velké překvapení ohodnocená na vysokých 75%, slabší čtyři hvězdy. ()

Facerr

Výbornej příběh, trochu depka, hodně morálních dilemat a krásná přehlídka americkýho snu, pardon amerických nočních můr. Když se do toho vžijete, bude vás z toho mrazit .. škoda toho konce, kterej moh dopadnout zajímavěji a navíc ho mohli páni filmaři trochu rozvést. ()

solisoli

Veľmi pôsobivá dráma s vysokým kreditom z prostredia realitných maklérov s nehnuteľnosťami. Veľmi dôveryhodný pohľad do systému, kde ukážkovo réžia zasvecuje diváka do praktík týchto spoločností, ktoré za pomocí bezohľadného bankového monopolného systému postavenie zdierajú ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť drahých právnikov, aby sa správne rozhodli. Banka a skorumpované katastrálne úrady, choré právo, súdnictvo, exekútori, realitné spoločnosti, to je trend tohto sveta. Stačí len malá chyba. Nikomu sa ani nesníva, že už vopred, cez miestne úrady, makléri riešia za majiteľov nehnuteľností, ktorým klope smrť na dvere a zistia že pozostalí nie sú nimi v kontakte. V mnohých prípadoch sa obohacujú na nemovitostiach, ktorých vlastníci už nežijú a pozostalí sú bohvie kde a o dedičstve nič netušia. Veľmi pôsobivý záver tohto príbehu len dokresľuje moment pohŕdavého a výsmešného pohľadu makléra Mike Carveroma na svojho pracovníka Dennisa Nasha, ktorý situáciu nezvláda. Kto asi z nich dvoch na to doplatí... ()

DonBraso

Film mě upoutal už námětem. Herecky taky fajn a tyhle rádoby šmejdi, i když zde není druhá stránka mince má stále něco do sebe. Zde přihmouřím očka, protože jsem ten závěr tušil a od vystěhování se vždycky dobrák najde, kterýmu peníze kupodivu smrdí. No spíš mu smrdí celý systém, ale když ne ty, tak jiný. Proč nenatočit o zkorumpovaném systému, tentokrát o systému vystěhování a zabavování majetku. Na druhou stranu film se nesnaží pitvořit vůbec o tom, proč ty lidi neplatí za dům a nesplácí úvěry od bank. To je prostě zbytečné kaňka na tomto krásném dortu, že existujou jen ty špatný na druhý straně. Silný námět na zamyšlenou,herecky si to i Andrew dával pěkně.85% ()

Bublaga

Tohle mě rozbilo. Návrat do období krize v Americe. Obludně vystavěný systém hypotečních úvěrů. Prasknutí realitní bubliny. Ekonomická krize. Vystěhovávání. 99 homes bolí a děsí. Nejen faktem, že je film inspirovaný úsekem (nedávných) dějin. Ale také jednotlivými lidskými příběhy a mírou ochoty se umazat pro zabezpečení rodiny. Protože když nepatříš mezi vítěze, skončíš bez domova. Vlastně to není moc výchovné, protož zrovna tady tak nějak vítězí ty bezpáteřní. Andrew Garfield až neuvěřitelně uvěřitelný. Michael Shannon bezskrupulózní hlavní badass zanechává dojem až fyzického odporu. A Laura Dern svým civilním výkonem je prostě esencí matky na straně "dobra". Co bych vytknula je ne úplně dobře vysvětlené ekonomické/hypoteční pozadí celé krize. Musela jsem dostudovávat. ()

wick

Celkem solidní pohled na realitní blamáž...ale vzhledem k tomu, že existuje Big Short a Wall Street, jejich kvalit zdaleka nedosahuje. Vyšší hodnocení jen vzhledem k dobře natočeným scénám exekucí. ()

panki9922

Film o finančnej kríze a o tom, ako na nej bezcharakterní ľudia dokážu zarobiť milióny až miliardy. Film o ľudskej hlúposti - požičiam si 150 000, ktoré nedokážem splatiť a potom nariekam, lebo mi exekútor zoberie dom. Film o tom, ako rýchlo dokážeme pod vidinou peňazí zmeniť svoj rebríček hodnôt. Mišo Shannon výborný. ()