Takový je už osud povídkových filmů, že jednotlivé příběhy jsou nevyrovnané. Hodnotit je lze dvěma způsoby: zprůměrovat hodnocení každé jednotlivých povídek v jedno konečné, nebo hodnotit podle té nejlepší. Přimlouvám se za druhou variantu, žijeme jen jednou. Takže: první povídka je sentimentální doják a zdržím se komentáře, protože to není nic pro mně. Druhá povídka je jemně komediální, s milými kreacemi Bliera a Montanda a líbila se mi i přesto, že je to vlastně jen anekdota, natažená á la Bakaláři. Třetí povídka s Gérardem Phillippem je zase úplně jinde, psychologický thriller o škrtiči, šíleném strachem ze svých příbuzných. Ale ta čtvrtá a poslední! To je malá bláznivá komedie o muži, jehož pronásleduje šílená milenka a jeho sluhu nenapadne nic lepšího, než jí říct, že pán zemřel. No a z toho vyplývá celá spirála dalších lží a gagů. Nám, kteří máme rádi francouzské blázniviny, poslední povídka vše vynahradí. Ale myslím si, že pokud má někdo rád typicky francouzské psychologické filmy nebo romantické bláboly, bude taky spokojen. Je tu pro každého něco. 70%(21.2.2006)

Nemít kousku dobrého vychování, napsal bych, že Ztracené vzpomínky jsou starou, černobílou francouzskou nudou . Což o to, ony jí jsou, ale lze to vyjádřit i příjemnějšími slovy. Spojovacím článkem povídek je místnost ztrát a nálezů, kde postupně dostaneme bližší informace o historii čtyř zdejších předmětů, to znamená čtyři cca třicetiminutové povídky různých žánrů i kvalit. První povídka, napěchovaná sentimentem, mě nudila velmi. Druhá povídka, napěchovaná optimismem, mě nudila obstojně. Třetí povídka už byla nakloněna příznivějším směrem (a to doslova), byla napěchovaná napětím a nenudila mě téměř vůbec. Povídka poslední byla napěchovaná vtipem a nudila mě jenom přechodně. Sečteno a podtrženo? Sto dvacet minut života výměnou za celkově horko těžko průměrný film? To není moc fér obchod. Alespoň že jsem během sledování stihl vyluštit čtyři křížovky a obohatil tak své znalosti o čtyři zajímavé citáty. 60%(9.10.2006)

Pro mě je jednoznačně nejlepší hororová povídka s Gérardem Phillipem.(21.12.2006)

První povídce bych dala hvězdičky dvě, druhé tři atd. Staré francouzské filmy mám celkem ráda, takže přejdu i nudu při první povídce. Poslední povídku mám nejraději - jednak je nejvtipnější a taky má nejzajímavější zápletku (v tom jí může konkurovat jen předposlední povídka s vrahem). Vzhledem k tomu, že nejlepší povídka je nakonec, se přikloním ke čtyřem hvězdičkám (při opačném pořadí by to byly nejspíš jen tři).(12.10.2006)

Hodnotím podle poslední povídky, vzhledem ke komentářům těch předchozích tří, jednu * ubírám(10.10.2006)