Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

Majkowski

Příjemný návrat ke kořenům, během kterého si Blesk uvědomí, že už je starý a měl by ustoupit stranou a udělat tak místo pro mladé a rychlejší závodníky. A to celé je doprovázeno silnou dávkou nostalgie. Je to fajn film, i když je děj hodně předvídatelný. (75%) ()

CampaHD

Skoro tak dobré ako jednotka a oveľa lepšie ako dvojka. Prevláda jednoduchosť a stratila sa chaotickosť a preplacanost cars2. Moc príjemné. 80% ()

majorzeman13

Nadprůměrný animák roku? Zřejmě asi ano,že? Skvělý vizuál,animace ! Nostalgie,vtip,zábava se dostaví......to ano,ale pokračování bych asi už nechtěl stačilo ! ()

Akinaz

Jedním slovem skvělý... a ta závěrečná vizáž... :-) Mělo to šťávu, humor, závodění, osobitost... 5* ()

upy

No, a takhle končí mé dětství... Trochu jsem se toho bál, přeci jen ten druhý díl se jim moc nepovedl, ale tehdy jsem to neřešil,,, Avšak na Autech jsem vyrůstal, to můžu říct s jistotou... po jedenácti letech je tu naprosto fantastický třetí díl, který mě svou nostalgií naprosto dostal. Netřeba dlouhé slohovky, tenhle díl se vyvedl a připomněl mi krásné dny, kdy jsem jen řešil, jestli si koupím modýlek Buráka nebo Bleska (mimo záznam - nakonec jsem si koupi oba...). Krásná práce. ()

WillH.

Bolo to ešte pár dní pred Vianocami, dostal som – už nedočkavo – chuť na rozprávku a táto Disneyovka mi prišla akurát pod ruku. Viac-menej a pravdupovediac, aj som sa na ňu chystal  Nad krásnou animáciou sa už roky nerozplývame, lebo dnes sa už dá natočiť - a s pomocou modernej techniky aj nakresliť čokoľvek. A tak vnímame obrazy, prostredie, dialógy, príbeh, dej – lebo na to technológia bude vždy prikrátka. Zo začiatku ma táto pixarovka o starnutí formou nahrádzania starších mladšími vcelku zaujala /každého to čaká – čo už – c´est la vie; mladší budú vždy rýchlejší, akčnejší, odvážnejší a snáď aj kreatívnejší/... keď už v strednom veku spomaľujete, snáď vo všetkom. Sprvoti som mal dojem pekného príbehu, vhodnej hudby a vnímal pekne animačne stvárnené „exteriéry“, ale keď po pár týždňoch som sa vrátil v polovici filmu to dopozerať (hmmm – asi môj údel tento zlozvyk :-D ), nejako to nadšenie sa už neobjavilo. Z toho vychádza jediné – že na jedno pozretie, ak máte radi animáky je to ok, ale príbeh je gýčovitý a vcelku dosť je predvídavý aj celý dej – hlavne s každou pribúdajúcou minútou. Takto na oddychovku poteší, ale inak nič svetoborné. ()

Tobyseq

Po omylu jménem "Auta 2" jsme se dočkali hodně dobrého a zároveň důstojného ukončení série aut. Celý film jsem se usmíval, protože tvůrci dokázali krásně přinést díky tomuto snímku vlnu nostalgie. Vidět všechny ty auta z minulých dílů je prostě super, i když hodně z nich tam je jen na pár scén, což mě trošku mrzí (Akorát jsem rád, že Burák tu moc není, je to jedině dobře). Celý příběh je vlastně hodně podobný v tom, že je hlavně o překonání sebe sama a nějak o tom si věřit, což není tak dobře dotáhnuté jako jednička, hlavně je to celkem předvídatelné, hodně věcí se mi líbilo, ale nepřekvapilo to. Celkový ten nápad, že Blesk už je starý a přichází nová éra aut, tak to je hodně hmatatelné a funguje to. Blesk jako takový se ale moc nevyvíjí, je tu nějaký progres v tom, že ze závodníka se stává stará ojetina, ale jeho charakter a chování zůstává stejné jako v minulých dílech. Máme tu i několik nových postav, vypíchnu Cruz, která je fakt super a celý ten trénink s ní je perfektní a vlastně předává Bleskovo žezlo. Hrom jako záporák je fajn, ale není nějak extra prokreslený a čekal jsem teda mnohem víc prostoru s ním. Závěrem chci fakt hodně pochválit animaci, která chvilkama vypadá fakt reálně, což má Pixar samozřejmě pošéfený. Jsem s tímhle hodně spokojen a krásně to zakončili.. ()

J.Crusader

Lepší jak žalostná dvojka, na kterou by asi i samotní tvůrci hodně rádi rychle zapomněli - což se projevuje především (a naštěstí) tak, že je naprosto ignorována a třetí díl vlastně jakoby po letech navazuje přímo na díl první. Nicméně jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. Prakticky celý děj se točí kolem Bleska a jeho "trenérky" Cruz. Ostatní postavy, hlavně ty z jedničky, jsou silně upozaděny a ve snímku se prakticky nevyskytují. Film o loučení se s kariérou by měl být také nejlépe i o rozloučením se s celou sérií, protože na rozdíl od třeba TS zde u Cars za něco stojí pouze a jen první film, druhý dil byl katastrofa a třetí je těžký průměr. ()

krysarr

Tri hvezdy se mi zdaji vlastne malo, pac je to docela zabava, o animaci neni treba se zminovat, ctyri se mi zdaji moc, protoze je to takove klasicky klisovite, ale taky po desive dvojce. 70% ()

Hornet.CZ

87% / První díl je nestárnoucí kultovní klasikou, dvojka je nic extra říkající akčnárna a trojka? No musím uznat, že po opravdu dlouhé době mám radost z nějakého animovaného filmu z posledních let, trojka celkově více zapadá k jedničce a ta atmosféra se mi zdá téměř dokonalá, chvílemi možná i jedničku překonávající, dějově je film mírně poupravená klasická šablona, kterou ještě k tomu celkem výrazně okořenili, avšak pokud si myslíte šablonu dětskou tak ani ne, spíše pro dospělejší filmy avšak s animací Pixaru, samotná animace je pak více než skvělá, Pixar když chce tak dokáže téměř nemožné a já mohu tento film s klidem doporučit prakticky každému, i těm co se nelíbila dvojka, film dospěl a podle mě si zaslouží i přes menší blbosti 5 hvězd a myslím, že na tento film ještě chvilku budu vzpomínat. ()

white_wolf

Dle mě nejhorší díl aut. Sice se neřadím mezi fanoušky série, ale první 2 díly se mi veskrz líbily, což se o tomhle říct nedá. Za prvé se mi vůbec nelíbila nová hlavní postava a to že staré postavy byla odstrčeny nebo úplně vynechány, a za druhé se film dle mě snaží dětem namlouvat to co si mají myslet. Na druhou stranu musím vyzdvihnout parádní animaci a pár skvělých nejenom závodních scén(příjezd na staré závodiště), ale to už můj celkový názor na film zachránit nemůže. ()

LaVolpe

9/10 Konečne dobré pokračovanie! Presne toto som od Áut očakával! Dej sa vrátil primárne k pretekom a aj ku koreňom Doca Hudsona, a odkrýva nám to jeho minulosť popri tom, ako sledujeme trable Bleskového McQueena a podľa mňa to funguje excelentne. Dynamicky to odkrýva vrstvy McQueenovej novej trénerky a niekoľkokrát som sa aj nahlas zasmial. Presne toto je podľa mňa sequel, ktorý sa naozaj podaril a zase je to niečo iné. Po zhliadnutí tohto pokračovania sa cítim šťastne a tuším túto emóciu sa v nás Pixar snažil týmto dielom vyvolať! ()

Snaidi

Po miernom sklamaní z druhého dielu sa opäť k vraciame k závodeniu a ku koreňom, na ktorých staval prvý diel. A na mňa to funguje perfektne. Je krásne vykreslené, že McQueen ušiel kus cesty a jeho postava prešla veľkým vývojom. To je ukázané aj vďaka bývalému mentorovi Doca Hudsona, s ktorým McQueen trénuje a pomáha mu následne na trati. Absencia Buráka filmu podľa môjho názoru prospela na jedničku. Ak by som mal vypíchnuť niečo negativne asi by to bol pomerne predvídateľný záver, či z počiatku otravná Cruz. ()

jindrak

Zajímavý koncept animovaného filmu, nebo spíše pohádky o autech. Pro mě nepříliš zajímavý, ale věřím, že se najdou tací, kterým se to líbí. P.S.: Ty auta ve filmu musí být snad ty nejošklivější auta, co jsem kdy viděl... 😅 ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)