Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

Lachtaan

Důstojné rozloučení s jednou z nejpromyšlenějších (nejen) Pixarovských sérií. Tématika mě jako snad každého kluka už jako malého uhranula a originalitu jsem dokázal ocenit již v tak útlém věku. Jak už je ale nastaveným pravidlem, zrovna osudově třetí díl je již jen tím riskem s vidinou zisku, který nechvalně těží z úspěchu svých předků. Mě ale dost štvala odvaha narvat do nového dílu co nejvíce inovace a co nejvíce se přizpůsobit dnešnímu dětskému obecenstvu, které je afektováno světem technologií zdaleka mnohem více než jsme byli my, jen před deseti lety ve stejném věku. A tak beru trochu rozporuplný poslední velký animovaný závod za ‘sladkou’ tečku na závěr a doufám, že nikdy nepřijde nápad značku dále křísit. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Třetí auta jsem opravdu nepotřeboval, ale když už jsem viděl předchozí díly, kdy se hlavně první řadí mezi mé nejoblíbenější Pixarovky, samozřejmě to byla nutnost. » Pozitiva: Opravdu výtečné vyjádření pocty Hudsonu Hornetovi, na kterém celý film stavěl a po této stránce to fungovalo. » Negativa: Nemastné, neslané, s předem danou a předvídatelnou pointou. Máme tu sice Bleska, který ztratil jiskru a nyní se snaží zachránit zbytek své umírající slávy, ale ať už jde o novou postavu, trenérku/závodnici, či staré postavy, je to takové nijaké a ve výsledku nepřináší žádnou dechberoucí pointu, ani silné emoce. Mimochodem, úvodní bouračka působí depresivně jen v traileru. » Celkově: Pro fanoušky nutnost, ale ne nezbytnost. Rychle zhlédnout a stejně rychle zapomenout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na HBO. ()

tnp101

Druhé pokračování Aut sice nepostrádá klasické pozlátko pixarovky, nechytá však za srdce, šmátrá po peněžence. 60% ()

Trustme

V době, kdy již nepřekvapí počítačová animace a Pixar lenošně tvoří pokračování svých legendárních filmů si divák uvědomuje, jak důležité je mít okouzlující příběh a zkušeného režiséra. Tohle byla právě doména Pixaru. Spojit úchvatnou grafiku, animaci do příběhu, který dojme, překvapí, nadchne. Třetí Auta tak nějak evokují tenhle princip - vše nové, lesklejší, digitálnější nemusí být nejlepší, když příběh je nudou, kde se i děti v kině nemají čemu zasmát nebo čekají na podívanou, která se od Pixaru očekává. Absence Johna Lassetera je znát. Vše je zde až příliš klišé, pokradené z jiných vzorů. Úděl třetích pokračování, kdy už je okoukána originálnost, v tomhle případě, že auta mají svůj svět je pak o to útrpnější, když vám není okolo šesti let a nestačí vám, že autíčka mluví. Předchozí dva díly totiž měli humor i pro rodiče a řidiče. Z technického hlediska absolutní animační špička a lesk karosérií, lighting, ambient, detailnost, textury, realita krajiny je fascinující! ()

hroubek

Nebudu lhát, že po druhém díle Aut, jsem další díl nechtěl. Ale vydělává to až moc hezké peníze a Disney má zelené bankovky moc rád. A co si budeme nalhávat, Pixar je má rád taky, ale nedělá to tak okatě. A jsem rád, že se v Pixaru rozhodly třetí Auta pojmout jako ódu na staří plnou nostalgie za staré časy s jinými pravidly. A je to kupodivu velmi svěží, a rozhodně to není tak divácky podlézavé. Je cítit, že film má nějakou hlubokou myšlenku, kterou chce sdělit a nenásilně jí tlačí do popředí, přes nostalgické odkazování, připomínky že hlavní hrdina je už starý a nemá na to, až k následnému předávání štafety, výměny rolí a najití nového smyslu života. Ve výsledku tím Pixar dokazuje, že i když dělá "nucené" pokračování, tak tam pořád nechává srdce a má to pro ně nějaký význam. A to se mi líbilo na filmu nejvíce. První půlka je fajn, ale je taková zdlouhavější. Druhá je mnohem lepší a výborně funguje finále, které se povedlo a krásně uzavírá příběh. Po technické stránce je to opět famózní a je radost na to koukat. Auta 3 jsou povedený film, který toho má v sobě více, než se na první pohled zdá. ()

VanTom

Nový, vyloženě "rockyovský" příběh Bleska McQueena se rozjížděl skřípavě a dlouho se zdálo, že nemá co nabídnout. Zábavný trénink velezkušeného matadora (aby stačil nastupujícímu dravému, lehce arogantnímu mládí, které zná jen supermoderní techniku, zatímco on spoléhá na starou dobrou "špinavou" přírodu) a celkem nečekané vyústění, kdy se dosud vedlejší postava stává středobodem a přebírá štafetový kolík, ho však dobře promázly a ospravedlnily jeho vznik. ()

Danny F.

Jako druhé pokračování by to bylo perfektní. Jako první film je i tento plný emocí, asfaltových, kamenných i písečných dráh, příjemného humoru, rychlých vozů i starších veteránů a příběhem rovný realitě. Jde o zralejší pokračování co se opravdu povedlo. Až na změnu dabingu u určitých postav. 90% ()

Sany33

Autá 3 vo všeobecnosti nesklamali a tvoria skvelý rodinný film, ktorý si vďaka širokému spektru tých najrôznejších vtipov užijú všetky generácie. Štúdio Pixar/Disney opäť dokazuje, že po technologickej stránke je na absolútnom vrchole medzi animákmi. Autám však napriek odovzdaní štafety novej generácii chýba originalita. Príbeh je bez hanby okopírovaný z najznámejších športových filmov, pričom ho poháňa jedno cliché za druhým. Absurdný filmový vesmír nás však ale aj naďalej udivuje a my sa ho jednoducho nevieme nabažiť. Kvôli mnohým chybám v storytellingu však dostáva film Autá 3 hodnotenie 69% ()

lykan9

Klasická zápletka, kdy stárnoucí sportovec si chce naposledy dokázat, že na to ještě proti těm mladším má. Jedná se tedy o typicky průměrný film v animované verzi. Jedno plus však Auta 3 mají a tím je závěr. Ten mě mile překvapil a přesto, že byl částečně předvídatelný, tak příjemně překvapil. ()

vyfuk

Pro mě neumírající klasika. Auta ve mně od roku 2016 zanechali místo v srdci, které bude přetrvávat. Dvojka přišla lehce zvláštně. Průměrně, ale ve výsledku dobře. A zde máme plnohodnotné pokračování. Film se odvíjí vlastně tak jak by měl. Lehce dobré hlášky na klasické úrovni a pohodová suprová atmosféra. Problémem už spíše později je, že mi nesedí příběh. Sice dává smysl a i když vyvrcholení může být hezké a roztomilé, tak pro mě to spíše bylo lehce zavádějící a zklamalo mě to. Ale s tím asi nejde co dělat. Nejvíce mě spíše zaráží, že natož, že mělo jít vlastně o vyvrcholení celé "ságy" tak to tak moc nevypadalo. Lehce ano, ale opravdu čistě okrajově. To už i jednička udělala za sebou lepší tečku než toto. Jakožto obrovský fanda jedničky musím bohužel mluvit lehce o zklamání. Ale pořád to pro mě dost znamenalo a šlapalo to. ()

Jaro.Krafcik

Skoro tak skvelé ako jednotka. Tento nový nápad filmu pomohol a zrejme tak aj uzatvoril túto sériu. Uvídime či bude ešte blesk pretekať. 4* ()

Darth_AK

No, no, no, no. Jsem velkým fanouškem Aut, vlastně hlavně 1. A ve 3 jsem věřil jako ve film, který se jedničkou bude inspirovat - podobně památné scény, skvělá hudba, zajímavé charaktery a celkově důraz na příběh, byť sebe víc dětinský nebo jednoduchý. A to se povedlo jen tak na půl. Prvních 10 minut filmu plně odpovídá mojí vizi - nahrazení starých závoďáku atp., smutek, Blesk jako poslední naděje - s přechodem do tréninkového centra se trochu ubere a nevím jestli to bylo to právě ořechové. Vyzdvihl bych ale část v Thomasvillu, obzvláště povídání o tom, jak si jeden starý závoďák ještě dokázal užít života, to mi skoro ukápla slza. Závěr je pro mě docela zklamáním, spíše jsem si to představoval víc klasičtější. Nová postava Cruz mi nepřišla dvakrát sympatická, možná proto to pro mě také drobně ztratilo, zbytek v pořádku - jen jsem si povšiml změn v českém dabingu - ve většině případů k horšímu, ale zase si překladatel víc pohrál s některými věcmi (Zátopek, Zagorová, Čeněk Urvalvejfuk) - takže svým způsobem se to vykompenzovalo. Hudba je docela zklamáním - převzaté motivy z Aut 1 fungují, ale nic moc nového na zapamatování se nevyskytuje. Celkem slabší 4* - zajímavý příběh a pasáž na začátku a v Thomasvillu super, jemné mínus za Cruz a trochu větší za slabší střední pasáž. Nakonec jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo, ale smířen s tím nejsem. PS: Návštěva kina mě přesvědčila o tom, že pořád nevím co z těch malých harantů vyroste, v jedné "epické chvíli" se ozvalo asi 10x ty krávo, 10x ty kráso a 1x get rekt, no hrůza............."Sterlingu, nechcete se trochu projet, jako miliardář s miliardářem?"----"McQueene, kdyby jsi chtěl, tak okamžitě vyhodím Cala a vezmu tě do Dinoca." - "Uvědomujete si, že to slyším?" "Ano Cale, však se neboj, víš že jenom žertuji." .........."U nás v Dinocu jsme nikdy neměli špatného závodníka - snad kromě Cala." - "Pořád vás slyším." ()

kenkaku

Je možné že se ve filmu více najdu až napodruhé nebo napotřetí. Zatím ale na první dojem "jen" za 4 hvězdy. Za sebe musím uznat, že jsem byl překvapen závěrem. Nějak jsem tento zvrat nečekal... vlastně jsem "čekal" vývoj děje úplně jinak než jak proběhl a ještě nevím jestli právě to nemůže za to "jen 4" hodnocení. To že mě pixar uměl překvapit ne nutně musí znamenat, že nepříjemně. Krom obligátního "zase závodíme" (kdo by to čekal, že :)) je tu jiný pohled. Auta #1 byla o kontrastu namyšleného závodníka, #2 byla zaměřená spíš na Buráka v James Bond nádechu a #3 je zase o úplně ničem jiném. Ano částečně to evokuje Rockyho (mladí vs staří, trénink moderní vs tradiční, atd.) ale mě osobně to vůbec nevadilo... každopádně za sebe prozatím 4 (a to jen protože mě to nechytlo jako předchozí auta - #2 mi opravdu sedlo) ()

Soweek

Nezáživné, nezábavné, tak by se dali charakterizovat poslední Auta. Člověk by si řekl, že by tu dějovou linku už mohli nějak obměnit, ale bohužel se to opět točí kolem toho samého . Jsem nejrychlejší - oou, vlastně nejsem nejrychlejší - musím trénovat - musím tomu věřit a najít sebe samého - finální závod. Na pixarovské poměry je to velká slabota. ()

Koda

Výborně! Přesně takhle jsem si představoval zakončení trilogie aut, je to perfektně výstižné, má to hlavu a patu a hlavně to souvisí s moderní dobou, kdy se ve světě probouzí všelijaké top technologie, které za pár let naprosto ovládnou svět. Už co si pamatuji z traileru, tak jsem byl hodně šokován z toho, že Blesk měl první obrovskou nehodu, kterou měl výstižně i jeho předchůdce King, načež jsem se těšil o dost víc na děj filmu a film splnil očekávání. Tady vidíme přesně, že lidé dávají přednost lepší, rychlejší, modernější, aktualizované technologii a na staré házejí bobky a rovnou to vyhazují, což si myslím je velká škoda. Za prvé to stojí peníze, za druhé je plýtvání součástkami. Třetí pokračování o proti druhé má značně lepší příběh, lépe to do sebe zapasuje, nejsou tu žádné létající auta, děj není obtížný na chápání a vše tak nějak stačí pochopit z animace. Zde si můžeme všimnout, že Blesk už bohužel má prakticky kariéru za sebou, ale nechce se jí jen tak vzdát. Ten je jak Jarda Jágr, který dělá vše proto, aby si udržel své tempo a daří se mu celkem dobře. K tomuto filmu bych napsal jen jediné, tady je opravdu znát, že Blesk má to nejlepší za sebou a tak jako každý člověk by si měl užít toho, čeho dosáhl. Na to tak nějak sází pan Sterling, že už bude Blesk ždímat pouze ze suvenýrů a že už na závodění prostě nemá. Jenomže Blesk je jiný a chce suverénně zlikvidovat tu černou poHromu, která ho proklela na závodě a sebrala mu jeho stálici být na TOP příčce. Snaží se najít způsob, jak toho Hroma zneškodnit, ačkoliv už není tak rychlý. Ten nápad byl naprosto dokonalý. Šťastnější a reálnější konec snad ani nemohl být. Nesmím zapomenout ani na chvíle, kdy Blesk vzpomínal na Hudsona a starší člověk rychle ukápne tu slzu, když si uvědomí, jak ten čas jde strašně rychle a bere nám tu radost. Velkým překvapením, což jsem do teď nevěděl, nepoznal jsem to, ale jsem z toho úplně na větvi, že Buráka nedaboval náš populární Petr Novotný, ale Pavel. Já bych to nikdy nepoznal. ()

JADIM

3. Diel si vlastne udržal kvalitu druhého, ale nižšie hodnotenie dávam kvôli tomu, že pozerať sa na tie jazdy, kde zvuk áut a hudba výrazne prevyšujú hovorené slovo a samotný pretek nie je moc zaujímavý ma pri každom ďalšom zhliadnutí baví čoraz menej. PIXAROVSKÁ séria Áut ma narozdiel od taktiež PIXAROVSKEJ série Toy Story veľmi nezaujala. Neviem, či to je čisto sympatiami, ale myslím, že hračky sú oveľa zaujímavejšie ako autá, ktoré iba pretekajú. 4/10 (Videné 11.3.2020, SK dabing) ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)