Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 100 min

Pro mě neumírající klasika. Auta ve mně od roku 2016 zanechali místo v srdci, které bude přetrvávat. Dvojka přišla lehce zvláštně. Průměrně, ale ve výsledku dobře. A zde máme plnohodnotné pokračování. Film se odvíjí vlastně tak jak by měl. Lehce dobré hlášky na klasické úrovni a pohodová suprová atmosféra. Problémem už spíše později je, že mi nesedí příběh. Sice dává smysl a i když vyvrcholení může být hezké a roztomilé, tak pro mě to spíše bylo lehce zavádějící a zklamalo mě to. Ale s tím asi nejde co dělat. Nejvíce mě spíše zaráží, že natož, že mělo jít vlastně o vyvrcholení celé "ságy" tak to tak moc nevypadalo. Lehce ano, ale opravdu čistě okrajově. To už i jednička udělala za sebou lepší tečku než toto. Jakožto obrovský fanda jedničky musím bohužel mluvit lehce o zklamání. Ale pořád to pro mě dost znamenalo a šlapalo to.(29.6.2017)

» Předmluva: Třetí auta jsem opravdu nepotřeboval, ale když už jsem viděl předchozí díly, kdy se hlavně první řadí mezi mé nejoblíbenější Pixarovky, samozřejmě to byla nutnost. » Pozitiva: Opravdu výtečné vyjádření pocty Hudsonu Hornetovi, na kterém celý film stavěl a po této stránce to fungovalo. » Negativa: Nemastné, neslané, s předem danou a předvídatelnou pointou. Máme tu sice Bleska, který ztratil jiskru a nyní se snaží zachránit zbytek své umírající slávy, ale ať už jde o novou postavu, trenérku/závodnici, či staré postavy, je to takové nijaké a ve výsledku nepřináší žádnou dechberoucí pointu, ani silné emoce. Mimochodem, úvodní bouračka působí depresivně jen v traileru. » Celkově: Pro fanoušky nutnost, ale ne nezbytnost. Rychle zhlédnout a stejně rychle zapomenout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na HBO.(18.2.2018)

Jako druhé pokračování by to bylo perfektní. Jako první film je i tento plný emocí, asfaltových, kamenných i písečných dráh, příjemného humoru, rychlých vozů i starších veteránů a příběhem rovný realitě. Jde o zralejší pokračování co se opravdu povedlo. Až na změnu dabingu u určitých postav. 90%(2.2.2018)

Pixar zapomněl,že natočil Auta 2,jejichž děj ve třetím díle nejpíš úplně ignoruje a přinesl nám recyklát jedničky,který je primárně sázkou na jistotu,která funguje.Technická stránka opět na max,vtípků celkem ubylo (nebo mi to alespoň tak přišlo) a o nějakém zvratu či překvapení nemůže být řeč.Na druhou stranu byly ale třetí Auta velmi příjemně strávených 100 minut.Na pixar je to sice málo,ale vzhledem k filmům které stvořili v posledních letech je to vlastně nadstandard...80%(26.10.2017)

Pixar se snažil vymezit k druhému dílu a snaží se zamaskovat vůbec jeho existenci. Takže zde máme znovu hlavně závodění, žádný animovaný a okolečkovaný James Bond se nekoná. Co napsat k zápletce? Spousta velkoprodukcí v čele s Myšákem ve znaku absolutně rezignuje na scéniristickou stránku a tak příběh vykrádá Rockyho kde to jen jde. Zhruba o nějakých 10 minut dříve mě došlo i samotné "šokující" odhalení na závěr. Nedokážu si moc vysvětlit, proč zrovna Auta, které považuju za jednu z nejméně atraktivních Pixarovek mají na svém kontě už třetí díl. Už ten první za moc nestál. Naštěstí diváci v kinech tohle pochopili a tak Jednička vydělala při rozpočtku 120/462, u Dvojky 200/562 a Trojka 175/380. Další díl by tedy snad hrozit neměl. A z těchto čísel kdy tahle série zase tolik ani v minulosti nevydělávala musí být absolutně zřejmé že důvod vzniku dalších pokračování je jen a pouze prodej hraček a předmětů spojených s touhle značkou. Komentovat to, že se Pixar propadá do bahna stále hloub už snad ani není potřeba. 50%(3.11.2017)

• - Karosérii závodníka Jacksona Hroma vyvíjeli animátoři z Pixaru společně s automobilovými designéry společnosti Ford. Snažili se přitom o to, aby Hromův tvar byl co možná nejvíce protikladem Bleska McQueena (Hrom má ostře řezané linie na rozdíl od McQueenových zaoblených, apod.), a aby v porovnání s ním a celou novou závodní generací působil McQueen zastarale. (VVM)

• - Jezdec Formule 1 Esteban Gutiérrez, velký fanda pixarovských filmů, nadaboval svou postavu ve filmu sám. (Gremmie)

• - V kinách tretím Autám predbiehal krátkometrážny film LOU (2017). (Patrik256)