Auta 3

• USA Cars 3 (více)
Trailer 7

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

Trailer 7

B!shop

Sestupna tendence Aut pokracuje, ale furt to neni vylozene prusvih. Pribeh je samozrejme stokrat omletej a predvidatelnej, ale zase musim tvurce pochvalit, ze se nesnazi o nejaky infantilni vtipky za kazdou cenu a obcas to hraje i na vaznejsi notu. Dej ale odsejpa vetsinou relativne svizne, zavody jsou fajn a i kdyz tu je par hluchejch mist, vylozene jsem se nenudil. Jako rozlucka v pohode, ale dalsi dil uz radeji ne. ()

DaViD´82

Opakuje se osnova prvních Aut ruku v ruce s třetím i čtvrtým Rockym a navíc i špetkou Creeda. V první půli to sotva chytá dech (což speciálně omladina snáší s ošíváním), ve druhé (a především pak v závěrečné půlhodině) ho to však přeci jen chytá (a omladina již ani nedutá), šlápne se na plyn a finišuje to jako solidní "hračkářský merchandising Aut posilující" sázka na jistotu v dechberoucím technickém provedení. Výrazně lepší dvojky, o něco horší jedničky a již několikáté potvrzení, že Pixar v celovečerní tvorbě ztratil šmrnc a jede na tovární volnoběh. ()

T2

Rozpočet $175miliónovTržby USA $152,901,115Tržby Celosvetovo $383,930,656 Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,861,705Tržby za predaj DVD v USA $13,962,633║ Návrat k osvedčenej značke. Nový McQueen je opäť grafická delikatesa, dobre sa na to pozerá, len škoda je že dejovo to opäť nemá až tak čím prekvapiť a vsádza na klasickú mentorskú dejovú šablónu. A samozrejme stret z modernou technológiou na cestách teda na závodných trasách. Ako dejovo sa to dá zniesť a baví to ale na Pixar to je akosi málo a akoby sa im už nechcelo tvoriť do hĺbky akoby stratili svoj obrovský tvorivý potenciál. V podstate sa strácajú úrovňou vyprávania v ostatnej animačnej konkurencii. Momentálne však všetky štúdia dosť stagnujú a ponúkajú strašnú rutinu. Jedinou výnimkou je asi Disney Animation, kde mali hneď niekoľko vydarených kúskov(Na vlásku, Ľadové kráľovstvo či Ralph rozbi to). Veru za posledné roky mal Pixar len dva silné produkty a to Toy Story 3 a V hlave. Nuž dúfam že sa ešte naštartujú a časom ukážu že nezaspali na vavrínoch. /videl v kine: 80%/ ()

Spiker01

Auta jsem nikdy moc nemusel, oba díly jsem viděl jednou a už si z nich moc nepamatuji, ačkoliv by bylo rozhodně lepší si před trojkou jedničku zopakovat (hrozná dvojka se ignoruje). To jsem ovšem neudělal a začátek pro mě tedy byl o něco problematičtější, ale nakonec jsem se naladil na správnou vlnu a musím uznat, že síla, jakou Auta 3 zapadly v kinech plně vynahrazuje kvalita filmu samotného. Jistě, už dávno to není ten Pixar, který tak milujeme, kvalitou jsme někde na úrovni Hledá se Dory, ale u mě ji auťáci mírně převyšují. Celkově bych řekl, že příběh Bleska McQueena a spol již byl završen a že by se interní zdroje měly zase nahrnout do jiných značek, nejlépe těch nových a originálních. Vlastně mi ale myšlenka těchhle sequelů po tak dlouhé době nevadí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hledáš tu svý ztracený koně?" Blesk McQueen zestárl, zmoudřel a zpomalil. Jaká to tragédie. Nicméně ladění pístů v písku, na simulátoru, po tmě v lese či při demoličním derby v Hromové díře mě celkem bavilo. A taky mě tradičně bavily všechny ty auto narážky, "krásný" Burák, maskovaný Čeněk Urvalfiltr a samozřejmě komentování Luboše Plecháčka s Karolem Kolákem. Vlastně na tom není nic vyloženě špatného, jen už je to celé takové oválně klišovité. ()

• Nehoda Bleska McQueena z úvodní části filmu se měla původně odehrávat za denního světla - tvůrci však čas konání závodu posunuli na večer. (michal1279)
  • Tvorcovia sa nechali inšpirovať okruhom Daytona 500 z Floridy, kde sa snažili nasať jeho atmosféru. Získali množstvo užitočných informácií, trebárs štvornásobný šampión NASCAR Jeff Gordon im vysvetlil rozdiel medzi mladým a starším pretekárom. (krasomama)