Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Sportovní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 102 min

Poďme zakončiť "Pixar maratón" s posledným filmom "Cars 3". Dnes som si film pozrel opätovne znovu a musím povedať, že stále platí ako som povedal, že z celej trilógie je toto môj obľúbený film s týmito hrdinami. Pretože si myslím, že podáva najlepší príbeh a má v sebe najlepšie hlavné myšlienky. Všetci naši obľúbení hrdinovia sú späť, film sa opäť sústredí tam kam má (závodenie a McQueena) a Mater sa v tomto filme objaví skutočne len veľmi sporadicky. A je to oveľa lepšie a príjemnejšie na pozeranie. Plus všetci hrdinovia z posledného filmu sa tu absolútne neobjavia. To sú pozitívne stránky. A pokračujeme aj v tom, že tu máme novú postavu Cruz Ramirez, ktorá je skutočne rovnako skvelou postavou ako všetci naši starí známi. Páči sa mi, že tento film sa veľmi dobre sústredí na to, čo bude s McQueenom po tom, čo jeho kariéra závodníka skončí. Čo je správne rozhodnutie? Bojovať alebo sa rozlúčiť s kariérou a zanechať po sebe dobré meno? Alebo nechať šancu niekomu inému, kto je lepší, než on sám? Všetky tieto otázky sú tu položené a film na ne veľmi dobre odpovedá. Keď sa McQueen ocitne v demoličnom derby a V Thomasville, máme tu najlepšie časti filmu. Plus to aj dobre dokazuje, že nielen závodenie môže byť to najlepšie. Ale niekedy aj dať šancu niekomu inému a spraviť jeho život lepším má veľkú silu a môže človeka urobiť šťastným. Animácie sú pekné a film na mňa skutočne dobre pôsobil. Pretože využil tie najsilnejšie momentky z prvého filmu a vytiahol ich najviac ako mohol. A to je pre mňa signál dobrého filmu. Dúfam, že s týmto filmom sériu ukončia, lebo nemyslím si, že by to mohlo ešte niekam smerovať, čo by to vytiahlo vyššie. A s tým ukončujem tento mesiac a súčasne aj maratón filmov od jedného z najlepších filmových štúdii na svete. A teším sa na budúci maratón. Hodnotenie: B+(30.11.2017)

V době, kdy již nepřekvapí počítačová animace a Pixar lenošně tvoří pokračování svých legendárních filmů si divák uvědomuje, jak důležité je mít okouzlující příběh a zkušeného režiséra. Tohle byla právě doména Pixaru. Spojit úchvatnou grafiku, animaci do příběhu, který dojme, překvapí, nadchne. Třetí Auta tak nějak evokují tenhle princip - vše nové, lesklejší, digitálnější nemusí být nejlepší, když příběh je nudou, kde se i děti v kině nemají čemu zasmát nebo čekají na podívanou, která se od Pixaru očekává. Absence Johna Lassetera je znát. Vše je zde až příliš klišé, pokradené z jiných vzorů. Úděl třetích pokračování, kdy už je okoukána originálnost, v tomhle případě, že auta mají svůj svět je pak o to útrpnější, když vám není okolo šesti let a nestačí vám, že autíčka mluví. Předchozí dva díly totiž měli humor i pro rodiče a řidiče. Z technického hlediska absolutní animační špička a lesk karosérií, lighting, ambient, detailnost, textury, realita krajiny je fascinující!(18.6.2017)

Trochu rutinérské a hodně nostalgické, na úkor hravosti jedničky a akčnosti dvojky. Takové to nenadchne, ale ani neurazí. Což je pochopitelné pro společnosti, kde vítězí chladný kalkul nad ambicemi hledat nové cesty a posouvat se dopředu. U Pixaru jsme ale byli zvyklí, že takovou společností není, tak je někdo možná trochu zklamaný. Jenže na druhou stranu...aby mohl vzniknout nějaký riskantnější počin, je potřeba mít i projekty, kde to bude na jistotu. A takovým projektem Auta 3 jsou. Myslím, že tímto dílem to skončí a Blesk se objeví maximálně v nějaké týmovce, kde bude Prášek z Letadel, rakeťák Buzz a Baymax z Velké šestky.(21.1.2018)

Auta si odbyla svou poslední štaci (snad) a rozloučila se se ctí. Stylově se trojka více blíží prvnímu dílu. Ubylo humoru, více se řeší existenciální krize a povaha Bleska, který se ještě necítí na to, aby končil. Atmosféra filmu může někdy působit až ponuře a Blesk ve své animaci (i když vypadá stále stejně), působí vysloužilým dojmem a divák se s jeho situací celkem dokáže ztotožnit. Burák se ve filmu téměř neobjeví a hlavní roli tak přebírá Cruz, které člověk zvládne bez problémů fandit. Animace je opět dokonalá (například lesy nedaleko Hudsonovi dráhy, či detail na závodní dráhu jsou dokonalé). Tempo je však celkem pomalé a dětskému divákovi asi vyhovovat moc nebude - dvojka měla holt větší "drive". Ve finále však Auta dospělého potěší (hlavně narážky na české reálie - Hanka Zagorová, lehce CD Kryštof) a na 4 hvězdičky stačí.(27.6.2017)

Sebereflexivní Pixar. S výjimkou názvu ve filmu nic neupomíná paskvil jménem Auta 2. Animace je tradičně špičková a český dabing výborný. Děj je sázkou na jistotu, tedy variací na první díl. Je ovšem až pozoruhodné, jak nedramaticky díky tomu působí veškeré závodní sekvence. Miliardář Sterling nám ve filmu objasní, jak Pixaru funguje celý tenhle byznys s Auty, přičemž v závěru je Sterling zřejmě jedinou zápornou postavou filmu. Tímto nám tedy scenáristé Pixaru dopředu ozřejmili, že přijdou další pokračování a proč. A zase to těm padouchům vyjde. :-/(18.6.2017)

• - Film bol po prvýkrát uvedený už 23. mája 2017 v americkom Kannapolise. (LuiCJ)

• - Tvorcovia sa nechali inšpirovať okruhom Daytona 500 z Floridy, kde sa snažili nasať jeho atmosféru. Získali množstvo užitočných informácií, trebárs štvornásobný šampión NASCAR Jeff Gordon im vysvetlil rozdiel medzi mladým a starším pretekárom. (krasomama)

• - Jezdec Formule 1 Esteban Gutiérrez, velký fanda pixarovských filmů, nadaboval svou postavu ve filmu sám. (Gremmie)