Reklama

Reklama

Auta 3

  • USA Cars 3 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

(více)

Videa (37)

Trailer 1

Recenze (257)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Auta jsem nikdy moc nemusel, oba díly jsem viděl jednou a už si z nich moc nepamatuji, ačkoliv by bylo rozhodně lepší si před trojkou jedničku zopakovat (hrozná dvojka se ignoruje). To jsem ovšem neudělal a začátek pro mě tedy byl o něco problematičtější, ale nakonec jsem se naladil na správnou vlnu a musím uznat, že síla, jakou Auta 3 zapadly v kinech plně vynahrazuje kvalita filmu samotného. Jistě, už dávno to není ten Pixar, který tak milujeme, kvalitou jsme někde na úrovni Hledá se Dory, ale u mě ji auťáci mírně převyšují. Celkově bych řekl, že příběh Bleska McQueena a spol již byl završen a že by se interní zdroje měly zase nahrnout do jiných značek, nejlépe těch nových a originálních. Vlastně mi ale myšlenka těchhle sequelů po tak dlouhé době nevadí. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Nevím jak vás, ale mě tohle pokračování přesvědčilo. Děj je sice z počátku jasně čitelný, odpovídá traileru. Ale konec je úplně někde jinde, v podstatě totální zvrat. Vtip byl v celém filmu pomalu se stejnou kadencí. Já jsem se rozhodně bavil od začátku do konce, nevím jak to dělám, musím zaklepat, ale na animáky mám prostě nějak čuch. Každý, na který se rozhodnu podívat mě baví. Nejen mě. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Docela příjemná reminiscence Rockyho životního příběhu, která nádherně vypadá a dobře uzavírá McQueenovu linii, ale od značky Pixar jsme zkrátka zvyklí na originálnější náměty a kreativnější znázornění možností fikčního světa. Pro dospělé je to navíc pohříchu málo vtipné, byť stále intelektuálně a morálně na úrovni, na rozdíl od takových Mimoňů. 65% ()

Sany33 

všechny recenze uživatele

Autá 3 vo všeobecnosti nesklamali a tvoria skvelý rodinný film, ktorý si vďaka širokému spektru tých najrôznejších vtipov užijú všetky generácie. Štúdio Pixar/Disney opäť dokazuje, že po technologickej stránke je na absolútnom vrchole medzi animákmi. Autám však napriek odovzdaní štafety novej generácii chýba originalita. Príbeh je bez hanby okopírovaný z najznámejších športových filmov, pričom ho poháňa jedno cliché za druhým. Absurdný filmový vesmír nás však ale aj naďalej udivuje a my sa ho jednoducho nevieme nabažiť. Kvôli mnohým chybám v storytellingu však dostáva film Autá 3 hodnotenie 69% ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Překvapivě obstojný počin od Pixaru, který svým koncem šokuje diváky starší dvanácti let. O tom, že Blesk Mek Kvín je z formy není pochyb. Proto je mu najata sexy lektorka v podobě Porsche Panamericana, které v BLESKOVI probudí chtíč po německých autech. Výsledkem je samozřejmě triumfální vítězství doplněné koitem Američana a Němky. 77% ()

Galerie (73)

Zajímavosti (19)

  • Karosérii závodníka Jacksona Hroma vyvíjeli animátoři z Pixaru společně s automobilovými designéry společnosti Ford. Snažili se přitom o to, aby Hromův tvar byl co možná nejvíce protikladem Bleska McQueena (Hrom má ostře řezané linie na rozdíl od McQueenových zaoblených, apod.), a aby v porovnání s ním a celou novou závodní generací působil McQueen zastarale. (ČSFD)
  • Tvorcovia sa nechali inšpirovať okruhom Daytona 500 z Floridy, kde sa snažili nasať jeho atmosféru. Získali množstvo užitočných informácií, trebárs štvornásobný šampión NASCAR Jeff Gordon im vysvetlil rozdiel medzi mladým a starším pretekárom. (krasomama)
  • Ve filmu se objevily nové postavy ztvárněné dalšími auty. Smokey, učitel a trenér starého doktora Hudsona je ztvárněn Hudsonem Pickup z roku 1946. Bývalá závodnice Piston Cupu Louise Nas je ztvárněna Nashem Ambassador z roku 1949. Natalie Certain, pracovnice Racing Sport Network je zase moderní Tesla Model S. Zlý školní autobus Miss Fritter na demoliční derby je zase ztvárněn modelem International Harvester Loadstar z roku 1967 (Martin_Happy)

Související novinky

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (více)

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Reklama

Reklama