Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 100 min

Na pokračování Aut jsem se moc netěšila, i když jsem všude na internetu četla, že se to hodně podobá prvnímu dílu, tak ne. První díl je prostě jedinečný a v tomhle filmu se většina věcí opakuje ze starších dílů, takže nic nového ani originálního. Navíc mě mrzelo, že moje oblíbené postavy nedostali více prostoru, například Burák. Bylo mi jasné, že se to neobejde bez nových postav, ale prostor tam mohli nechat i těm starším.(5.7.2017)

No, no, no, no. Jsem velkým fanouškem Aut, vlastně hlavně 1. A ve 3 jsem věřil jako ve film, který se jedničkou bude inspirovat - podobně památné scény, skvělá hudba, zajímavé charaktery a celkově důraz na příběh, byť sebe víc dětinský nebo jednoduchý. A to se povedlo jen tak na půl. Prvních 10 minut filmu plně odpovídá mojí vizi - nahrazení starých závoďáku atp., smutek, Blesk jako poslední naděje - s přechodem do tréninkového centra se trochu ubere a nevím jestli to bylo to právě ořechové. Vyzdvihl bych ale část v Thomasvillu, obzvláště povídání o tom, jak si jeden starý závoďák ještě dokázal užít života, to mi skoro ukápla slza. Závěr je pro mě docela zklamáním, spíše jsem si to představoval víc klasičtější. Nová postava Cruz mi nepřišla dvakrát sympatická, možná proto to pro mě také drobně ztratilo, zbytek v pořádku - jen jsem si povšiml změn v českém dabingu - ve většině případů k horšímu, ale zase si překladatel víc pohrál s některými věcmi (Zátopek, Zagorová, Čeněk Urvalvejfuk) - takže svým způsobem se to vykompenzovalo. Hudba je docela zklamáním - převzaté motivy z Aut 1 fungují, ale nic moc nového na zapamatování se nevyskytuje. Celkem slabší 4* - zajímavý příběh a pasáž na začátku a v Thomasvillu super, jemné mínus za Cruz a trochu větší za slabší střední pasáž. Nakonec jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo, ale smířen s tím nejsem. PS: Návštěva kina mě přesvědčila o tom, že pořád nevím co z těch malých harantů vyroste, v jedné "epické chvíli" se ozvalo asi 10x ty krávo, 10x ty kráso a 1x get rekt, no hrůza............."Sterlingu, nechcete se trochu projet, jako miliardář s miliardářem?"----"McQueene, kdyby jsi chtěl, tak okamžitě vyhodím Cala a vezmu tě do Dinoca." - "Uvědomujete si, že to slyším?" "Ano Cale, však se neboj, víš že jenom žertuji." .........."U nás v Dinocu jsme nikdy neměli špatného závodníka - snad kromě Cala." - "Pořád vás slyším."(17.6.2017)

Auta 3 jsou již 18 filmem studia Pixar. To znamená, že musím začít s tím, co si myslím o každé Pixarovce- Jsou to neuvěřitelně promakané animáky a Pixar netočí animáky pouze pro děti ale má v nich zároveň něco co dokáže zabavit dospělé diváky. A to se dá říct o Autech 3- Auta 1 sázela na příběh typu dostaneme se ze známého prostředí A do neznámého prostředí B, Auta 2 spíše cílila na špionážní dobrodružství McQueenova noshleda Buráka a Auta 3 jsou příběhem o stárnutí a nové generaci. Blesk už není ten mladý závodník a z toho filmu to jde hrozně cítit. Sice se často dočkáváme humorných scének ale dočkáme se scén které byste do animáku netipovali- A tím se Pixar liší. Auta 3 jsou v závěru opravdovým předáváním pochodně mladší generaci. A je správným zakončením této trilogie. K tomu jestli má ještě cenu pokračovat se vrátím později. Ta animace je pořád neuvěřitelná. A je fakt neuvěřitelné, že příroda v Pixaru už pomalu opravdu vypadá jako živá. Pixaři jsou prostě machrové animovaného filmu a těším se na každý jejich kousek. Auta 3 jsou prostě další úžasná Pixarovka a opravdové dobré zakončení trilogie. A já se jenom modlím aby jakékoliv tržby zabránili Pixaru natočit Auta 4. Lepší zakončení si totiž nikdo opravdu nemohl přát a bojím se, že narozdíl od Toy Story 4 by už nebylo cokoliv vyprávět. A hlavně bych chtěl aby Pixar začal točit čím dál tím více originální filmy. Nějaké to překvápko jako před 2 roky V hlavě. PS1: Krátký předfilm je neuvěřitelně roztomilý a (klasicky pixarovsky) překrásný. PS2: Potitulková scéna je ale vpodstatě se jedná o scénu z filmu z jiného úhlu pohledu. PS3: Český dabing je kvalitní jako jsme u Pixarů zvyklí. A co se týče toho, že Buráka místo Petra Novotnýho mluví Buráka jeho syn Pavel Novotný...... Pavlík je snesitelný ale na Petříka nemá :-)(18.6.2017)

Pro mne nakonec za tři. Abych se přiznal, nebralo mě to tolik jako minulé díly. Chyběl nějaký zajímavý zvrat či nějaká epic akce. Vzhledem k tomu, že Blesk už není nejmladší, tak zakončení jeho kariéry mi přišlo fajn, ale i zde se moc tlačilo na pilu a absolutně chyběl humor a to mě mrzelo nejvíc. Opravdu ani jedna vtipná situace. Cruz Ramirezová byla fajn, ale nic nového to moc nepřineslo. Sečteno podtrženo neurazí nenadchne, ale znova bych se na to asi nepodíval, aspoň né v dohledné době.(4.7.2017)

Čekal jsem trošičku více zábavy od tohoto výborně vypadajícího pokračovaní. Originalitou příběh nekypí, ale nadá se upřít plno nápady, které občas příjemně překvapí a potěší. Animák určitě brzdí střední pasáž, která se táhne v typickém klišé duchu a i přes sympatické autíčka jsem od Pixaru zvyklý na jistou úroveň a nestačí pouze výborná animace se vším ostatním na půl plynu. Závěrečné předávání štafety McQueena mě úplně nepotěšilo a od mega závodu si slibuji vyšší obrátky. Auta patřily k těm pixarovkám, zaměřené více na děti a tak to i zůstalo. Wou efekt jedničky se nedostavil a otázkou zůstává, zda již trojka nepřišla pozdě.......6/10(17.6.2017)

• - Jezdec Formule 1 Esteban Gutiérrez, velký fanda pixarovských filmů, nadaboval svou postavu ve filmu sám. (Gremmie)

• - Režisér Brian Fee se zmínil, že film je milostné vyznání k závodění a je inspirováno americkým Jihem, kde jsou všechna malá města na prašných cestách. (MessiM)

• - Autá 3 sú posledný film, ktorý napísal Daniel Gerson. Tento scenárista podľahol rakovine mozgu 6. február 2016 vo svojich nedožitých 50tich rokoch. (LuiCJ)