Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 100 min

rozhodně o 100% lepší než dvojka, ale jednička v mých očích stále nepřekonána. A skutečně začínám být alergická na pokračování. Největší problém vidím v tom že postavičky jsou Vám známe a tak nějak Vás už nemohou ničím překvapit. V konečném důsledku se pak ztrácí celková lehkost a humor a překvapení, které jsou typickým rukopisem studia Pixar. Ano je to po technické stránce výborný animák, děj má spád - ale na TOP PIXAROVKU tomu prostě ta jedna hvězda chybí. Pixare: prosím nové příběhy na pokračování se vykašli!!!(30.6.2017)

Na pokračování Aut jsem se moc netěšila, i když jsem všude na internetu četla, že se to hodně podobá prvnímu dílu, tak ne. První díl je prostě jedinečný a v tomhle filmu se většina věcí opakuje ze starších dílů, takže nic nového ani originálního. Navíc mě mrzelo, že moje oblíbené postavy nedostali více prostoru, například Burák. Bylo mi jasné, že se to neobejde bez nových postav, ale prostor tam mohli nechat i těm starším.(5.7.2017)

Auta 3 jsou již 18 filmem studia Pixar. To znamená, že musím začít s tím, co si myslím o každé Pixarovce- Jsou to neuvěřitelně promakané animáky a Pixar netočí animáky pouze pro děti ale má v nich zároveň něco co dokáže zabavit dospělé diváky. A to se dá říct o Autech 3- Auta 1 sázela na příběh typu dostaneme se ze známého prostředí A do neznámého prostředí B, Auta 2 spíše cílila na špionážní dobrodružství McQueenova noshleda Buráka a Auta 3 jsou příběhem o stárnutí a nové generaci. Blesk už není ten mladý závodník a z toho filmu to jde hrozně cítit. Sice se často dočkáváme humorných scének ale dočkáme se scén které byste do animáku netipovali- A tím se Pixar liší. Auta 3 jsou v závěru opravdovým předáváním pochodně mladší generaci. A je správným zakončením této trilogie. K tomu jestli má ještě cenu pokračovat se vrátím později. Ta animace je pořád neuvěřitelná. A je fakt neuvěřitelné, že příroda v Pixaru už pomalu opravdu vypadá jako živá. Pixaři jsou prostě machrové animovaného filmu a těším se na každý jejich kousek. Auta 3 jsou prostě další úžasná Pixarovka a opravdové dobré zakončení trilogie. A já se jenom modlím aby jakékoliv tržby zabránili Pixaru natočit Auta 4. Lepší zakončení si totiž nikdo opravdu nemohl přát a bojím se, že narozdíl od Toy Story 4 by už nebylo cokoliv vyprávět. A hlavně bych chtěl aby Pixar začal točit čím dál tím více originální filmy. Nějaké to překvápko jako před 2 roky V hlavě. PS1: Krátký předfilm je neuvěřitelně roztomilý a (klasicky pixarovsky) překrásný. PS2: Potitulková scéna je ale vpodstatě se jedná o scénu z filmu z jiného úhlu pohledu. PS3: Český dabing je kvalitní jako jsme u Pixarů zvyklí. A co se týče toho, že Buráka místo Petra Novotnýho mluví Buráka jeho syn Pavel Novotný...... Pavlík je snesitelný ale na Petříka nemá :-)(18.6.2017)

Blesk McQueen má opět šťávu, kterou malinko vytratil ve druhém díle a to je jen dobře, protože nový díl je neskutečná pecka! Nové Auta mají naprosto všechno, ačkoliv bych řekl, že hrajou víc na dospěláckou notičku, což samozřejmě není na škodu ( co se týče mě teda). Víc závodění, nové postavy, stále sympatický humor a to vše v luxusním pixarovském kabátku, který opět ukazuje, kdo je největší mistr animáků a i samotný minifilmek Lou, byl naprosto perfektní. Jsem rozhodně mega nadšený a doufám, že Bleskovy patálie jsou tímto ukončeny, jelikož by to byla hodně pěkná tečka. Já rozhodnu, kdy skončím se závoděním. (22.6.2017)

Je možné že se ve filmu více najdu až napodruhé nebo napotřetí. Zatím ale na první dojem "jen" za 4 hvězdy. Za sebe musím uznat, že jsem byl překvapen závěrem. Nějak jsem tento zvrat nečekal... vlastně jsem "čekal" vývoj děje úplně jinak než jak proběhl a ještě nevím jestli právě to nemůže za to "jen 4" hodnocení. To že mě pixar uměl překvapit ne nutně musí znamenat, že nepříjemně. Krom obligátního "zase závodíme" (kdo by to čekal, že :)) je tu jiný pohled. Auta #1 byla o kontrastu namyšleného závodníka, #2 byla zaměřená spíš na Buráka v James Bond nádechu a #3 je zase o úplně ničem jiném. Ano částečně to evokuje Rockyho (mladí vs staří, trénink moderní vs tradiční, atd.) ale mě osobně to vůbec nevadilo... každopádně za sebe prozatím 4 (a to jen protože mě to nechytlo jako předchozí auta - #2 mi opravdu sedlo)(22.8.2017)

• - Prvý film zo série Autá, ktorý nerežíroval John Lasseter. Réžie sa chopil nováčik Brian Fee, ktorý doposiaľ spolupracoval na tvorbe scenárov k filmom Cars 2 (2011), Wall-E (2008), či Ratatouille (2007). (LuiCJ)

• - Prvýkrát v sérii sa neobjaví v hlavnej roli protivníka automobil zelenej farby. (LuiCJ)

• - V kinách tretím Autám predbiehal krátkometrážny film LOU (2017). (Patrik256)