Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Sportovní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 102 min

Krásná grafika, skvělý posun vpřed. Hlášky a český překlad ve všech směrech na jedničku. Bohužel animák ubíjí předvídatelný děj a chabé scény, které nedokázaly vyvolat ten správný emoční pocit diváka. Vše se událo tak rychle jako byl kdysi rychlý Blesk McQueen. Hlavní myšlenka, smysl a způsob zpracování i pro nás dospělé však dokáží vystřelit trochu té emoce a přece jenom se to i sem tam povede a snímek tak nabije trochu té energie. K dokonalosti však ještě ta propracovanost chybí a na první díl to zdaleka nedosahuje.(21.6.2017)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $152,891,613Tržby Celosvetovo $380,515,990Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Návrat k osvedčenej značke. Nový McQueen je opäť grafická delikatesa, dobre sa na to pozerá, len škoda je že dejovo to opäť nemá až tak čím prekvapiť a vsádza na klasickú mentorskú dejovú šablónu. A samozrejme stret z modernou technológiou na cestách teda na závodných trasách. Ako dejovo sa to dá zniesť a baví to ale na Pixar to je akosi málo a akoby sa im už nechcelo tvoriť do hĺbky akoby stratili svoj obrovský tvorivý potenciál. V podstate sa strácajú úrovňou vyprávania v ostatnej animačnej konkurencii. Momentálne však všetky štúdia dosť stagnujú a ponúkajú strašnú rutinu. Jedinou výnimkou je asi Disney Animation, kde mali hneď niekoľko vydarených kúskov(Na vlásku, Ľadové kráľovstvo či Ralph rozbi to). Veru za posledné roky mal Pixar len dva silné produkty a to Toy Story 3 a V hlave. Nuž dúfam že sa ešte naštartujú a časom ukážu že nezaspali na vavrínoch. /videl v kine: 80%/(26.6.2017)

Návrat ke kořenům, což se dalo docela čekat, když si vzpomenu, jak byla dvojka naprosto tragická. Jenže ouha, ono to úplně nefunguje ani teď. Nemám radost, že se musím opakovat, ale Pixar už dávno není tím čím býval. Na pohled technicky geniální, ale chybí tomu šťáva. Postrádal jsem nějaký moment, který by mě nakopnul, nebo nějakou wow scénu, na kterou bych se chtěl znovu podívat, ale ani jedno až do konce nepřišlo. Žádný souboj mezi novou a starou generací, žádné grandiozní finále, až moc zamyšlené, až moc jako v reálném světě. Blesk Mcqueen prostě dospěl. Bohužel mě asi o pár let předběhl.(3.4.2018)

Na pokračování Aut jsem se moc netěšila, i když jsem všude na internetu četla, že se to hodně podobá prvnímu dílu, tak ne. První díl je prostě jedinečný a v tomhle filmu se většina věcí opakuje ze starších dílů, takže nic nového ani originálního. Navíc mě mrzelo, že moje oblíbené postavy nedostali více prostoru, například Burák. Bylo mi jasné, že se to neobejde bez nových postav, ale prostor tam mohli nechat i těm starším.(5.7.2017)

Trochu rutinérské a hodně nostalgické, na úkor hravosti jedničky a akčnosti dvojky. Takové to nenadchne, ale ani neurazí. Což je pochopitelné pro společnosti, kde vítězí chladný kalkul nad ambicemi hledat nové cesty a posouvat se dopředu. U Pixaru jsme ale byli zvyklí, že takovou společností není, tak je někdo možná trochu zklamaný. Jenže na druhou stranu...aby mohl vzniknout nějaký riskantnější počin, je potřeba mít i projekty, kde to bude na jistotu. A takovým projektem Auta 3 jsou. Myslím, že tímto dílem to skončí a Blesk se objeví maximálně v nějaké týmovce, kde bude Prášek z Letadel, rakeťák Buzz a Baymax z Velké šestky.(21.1.2018)

• - Karosérii závodníka Jacksona Hroma vyvíjeli animátoři z Pixaru společně s automobilovými designéry společnosti Ford. Snažili se přitom o to, aby Hromův tvar byl co možná nejvíce protikladem Bleska McQueena (Hrom má ostře řezané linie na rozdíl od McQueenových zaoblených, apod.), a aby v porovnání s ním a celou novou závodní generací působil McQueen zastarale. (VVM)

• - Film bol po prvýkrát uvedený už 23. mája 2017 v americkom Kannapolise. (LuiCJ)

• - Autá 3 sú posledný film, ktorý napísal Daniel Gerson. Tento scenárista podľahol rakovine mozgu 6. február 2016 vo svojich nedožitých 50tich rokoch. (LuiCJ)