Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Sportovní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 102 min

» Předmluva: Třetí auta jsem opravdu nepotřeboval, ale když už jsem viděl předchozí díly, kdy se hlavně první řadí mezi mé nejoblíbenější Pixarovky, samozřejmě to byla nutnost. » Pozitiva: Opravdu výtečné vyjádření pocty Hudsonu Hornetovi, na kterém celý film stavěl a po této stránce to fungovalo. » Negativa: Nemastné, neslané, s předem danou a předvídatelnou pointou. Máme tu sice Bleska, který ztratil jiskru a nyní se snaží zachránit zbytek své umírající slávy, ale ať už jde o novou postavu, trenérku/závodnici, či staré postavy, je to takové nijaké a ve výsledku nepřináší žádnou dechberoucí pointu, ani silné emoce. Mimochodem, úvodní bouračka působí depresivně jen v traileru. » Celkově: Pro fanoušky nutnost, ale ne nezbytnost. Rychle zhlédnout a stejně rychle zapomenout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na HBO.(18.2.2018)

Kvitujem, že trojka sa konceptom vrátila k prvej časti a všetko sa točí okolo závodenia (druhý diel ako by vôbec neexistoval, čo je jedine dobre). Druhé veľké plus je to, že dementný Burák bol odstavený hlboko dozadu, kam patrí. Animačne špička (ako sa od Pixaru očakáva), no akosi ma to vôbec dokázalo strhnúť. Bolo mi úplne jedno ako to dopadne, nové i staré postavy mi boli ukradnuté. Objektívne by som povedal, že je to asi lepšie než jednotka (hlavne kvôli dospelejšiemu prístupu - napríklad hlavný hrdina sa nebojí priznať, že už na to nemá a posunúť sa ďalej), no asi sa mi už séria opozerala. 7-/10(24.11.2017)

Po docela nepovedené dvojce konečně přichází pořádné pokračování! Z Bleska tam sice udělali naprostého seniora, ale právě tím to mělo tak skvělou atmosféru. Je to modernější než dvojka, ve které efekty spíš ubraly, k tomuto příběhu byly však potřeba. Tohle je opravdu jedinečný animák,(ve většině animáků se totiž čas a stáří vůbec neřeší) který je spíš podaný pesimisticky, ale i proto se mi to tak líbilo. Docela se mi chtělo i brečet, jak už Bleska poslali do starýho železa, ale nic není věčně že.(21.2.2018)

Pixar se snažil vymezit k druhému dílu a snaží se zamaskovat vůbec jeho existenci. Takže zde máme znovu hlavně závodění, žádný animovaný a okolečkovaný James Bond se nekoná. Co napsat k zápletce? Spousta velkoprodukcí v čele s Myšákem ve znaku absolutně rezignuje na scéniristickou stránku a tak příběh vykrádá Rockyho kde to jen jde. Zhruba o nějakých 10 minut dříve mě došlo i samotné "šokující" odhalení na závěr. Nedokážu si moc vysvětlit, proč zrovna Auta, které považuju za jednu z nejméně atraktivních Pixarovek mají na svém kontě už třetí díl. Už ten první za moc nestál. Naštěstí diváci v kinech tohle pochopili a tak Jednička vydělala při rozpočtku 120/462, u Dvojky 200/562 a Trojka 175/380. Další díl by tedy snad hrozit neměl. A z těchto čísel kdy tahle série zase tolik ani v minulosti nevydělávala musí být absolutně zřejmé že důvod vzniku dalších pokračování je jen a pouze prodej hraček a předmětů spojených s touhle značkou. Komentovat to, že se Pixar propadá do bahna stále hloub už snad ani není potřeba. 50%(3.11.2017)

Záver (dúfajme) populárnej frančízy je remeselne mimoriadne kvalitným dielom, ktorému navyše nechýba tlčúce srdce. To je možno iba dokonale zakryté vypočítavosťou za vidinou istého zisku. O predaj lístkov aj merchandisingu určite nebude núdza, no je opäť raz potešiteľné, že z toho budú mať radosť aj diváci a nie iba účtovníci, kedysi nezlyhávajúceho giganta. Získať si späť divácku dôveru nie jednoduché, tu sa to však podarilo výborne. V podstate sa tu kopírujú klady aj zápory prvého dielu. Tu sa však riešia zaujímavejšie témy a má v rukách silné zbrane v podobe nostalgie a pachuti po predchádzajúcich počinoch z autíčkarskej série. Minimálne v mojich očiach teda ide o najvydarenejší kúsok z trilógie. Záver som prereval ako malé decko 8/10(16.6.2017)

• - Po titulkách nasleduje ešte krátka scénka. (ExpertRaptor)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. června 2017 v Los Angeles. (Varan)

• - Jezdec Formule 1 Esteban Gutiérrez, velký fanda pixarovských filmů, nadaboval svou postavu ve filmu sám. (Gremmie)