Auta 3

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Sportovní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 102 min

Tak si kladu otázku: vážně to bylo lepší než jednička? (přiznám se, že jedničku jsem viděl jen jednou a to docela před hodně dlouhou dobou a navíc ani nevím, jestli jsem ji dokoukal, v podstatě si jedničku absolutně napamatuji a mám u ní dvě hvězdy). Každopádně film se stal hitem a v dnešní době ho lze řadit mezi klasiku. Dvojku jsem viděl před nedávnem a vcelku ušla - takový automobilový průměr. No a Auta 3 jsou vážně povedená a jsou návratem ke kořenům, návratem ve velkém stylu, který klade důraz na postavu Bleska McQueena a kamarády z Kardanové lhoty. Máme tu také nové hrdiny a právě proto tu máme novou zápletku, jež se točí kolem závodění. Vše je založeno na tom, že Blesk stárne a ztrácí svou formu a nová generace závodních aut ho předjíždí. Blesk hledá cestu jak vylepšit svou formu a ukázat publikum, závodníkům a vlastně všem, že na to opravdu stále ještě má. Podobná pravidla platí i v reálném sportu - pokud si starší a už nezvládáš/nestíháš, vykašli se na to a dej prostor novým/mladým generacím. Samozřejmě, že to tak není po každé, je to láska a vnitřní cit k sportu a pokud ho miluješ, není co řešit! Blesk to nevzdal!(15.12.2017)

"Auta" mě ani napotřetí nezklamala, vlastně bude ještě o něco lepší a emotivnější než ta předchozí. Tady se na nic nehraje, vrací se ke kořenům. Na některé postavy se trochu zapomíná, ale je to ve prospěch nových, zajímavých, jako jsou Cruz a Smokey. Kdyby se končilo tímhle filmem, nezlobil bych se.(2.11.2017)

Opakuje se osnova prvních Aut ruku v ruce s třetím i čtvrtým Rockym a navíc i špetkou Creeda. V první půli to sotva chytá dech (což speciálně omladina snáší s ošíváním), ve druhé (a především pak v závěrečné půlhodině) ho to však přeci jen chytá (a omladina již ani nedutá), šlápne se na plyn a finišuje to jako solidní "hračkářský merchandising Aut posilující" sázka na jistotu v dechberoucím technickém provedení. Výrazně lepší dvojky, o něco horší jedničky a již několikáté potvrzení, že Pixar v celovečerní tvorbě ztratil šmrnc a jede na tovární volnoběh.(18.6.2017)

Hele jo, překvapivě to na mě působí dobře. Raději jsem se podíval kolik jsem dal předchozím dílům a tohle je přesně něco mezi fantastickou jedničkou a nudnou dvojkou. Návrat na závodní okruhy Autům rozhodně prospěl, koneckonců kde jinde by se tahle trilogie měla uzavírat že? Celou hodinu jsem se sice bál, že přijde klasický pohádkářský konec, kde se ten hodnej zvedne, jenže tvůrci mi přichystali trochu překvapení a já byl příjemně překvapený, jak se tenhle kruh uzavřel. Je to, když nad tím tak přemýšlím, logický a hodně dobrý. Film je sice občas až moc depresivní, sentimentální a nostalgický, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mi to připomínalo doby, kdy Pixar vládl animovanému filmu. A jo, klidně bych si dal čtyřku v takovým složení :-) PS - snad nikdy jsem neviděl krásnější animace prostředí. Několikrát jsem si záběry z přírody přetáčel zpět a přemýšlel, jestli bych poznal, že se nejedná o reálné prostředí. V tomhle mi Pixar fakt vyrazil dech.(25.10.2017)

Pixar zapomněl,že natočil Auta 2,jejichž děj ve třetím díle nejpíš úplně ignoruje a přinesl nám recyklát jedničky,který je primárně sázkou na jistotu,která funguje.Technická stránka opět na max,vtípků celkem ubylo (nebo mi to alespoň tak přišlo) a o nějakém zvratu či překvapení nemůže být řeč.Na druhou stranu byly ale třetí Auta velmi příjemně strávených 100 minut.Na pixar je to sice málo,ale vzhledem k filmům které stvořili v posledních letech je to vlastně nadstandard...80%(26.10.2017)

• - Režisér Brian Fee se zmínil, že film je milostné vyznání k závodění a je inspirováno americkým Jihem, kde jsou všechna malá města na prašných cestách. (MessiM)

• - Aby vše působilo ve filmu věrohodně, přizvali tvůrci ke spolupráci závodníky a trenéry ze závodů NASCAR. Podle některých legendárních závodníků dokonce vytvořili postavy (jedná se o tři veterány, kamarádící s trenérem Čmoudíkem, jehož předlohou byl také skutečný člověk). (Stoka)

• - Tvorcovia sa nechali inšpirovať okruhom Daytona 500 z Floridy, kde sa snažili nasať jeho atmosféru. Získali množstvo užitočných informácií, trebárs štvornásobný šampión NASCAR Jeff Gordon im vysvetlil rozdiel medzi mladým a starším pretekárom. (krasomama)