Dědic velkého jmění, který má v patách detektivy, se po sérii příjemných i tragických nedorozumění rozhodne dát dohromady svého dvojníka a jeho tajnou lásku. (Netflix)

italka63

Jako malá jsem to viděla dobrovolně povinně dvakrát.Seděla jsem vedle táty a on si broukal tu nádhernou písničku a neustále mě dopředu upozorňoval, co bude následovat.Ani mě to nevadilo, protože to vánoční město, dýchající atmosférou čehosi krásného, toho, co určitě přijde, to mě učarovalo. A i když jsem film viděla potřetí a již jako dospělá, byl stále kouzelný. Jen už táta zrovna vedle mně neseděl a najednou to předvídání a možnost si s Gilbertem v triu potichu zazpívat, malinko chyběla ... ()

Damiel

Poetický a milý kousek, správně naivní a vánoční... Přidávám se k davu demonstrantů: kde je jméno Gilberta Becauda??? To je jako do anotace Četníka ze St. tropez neuvést Louise de Funése... ()

radektejkal

Chápu to jako hommage Gilbertu Bécaudovi, a jako takovou ji přijímám. Pohádka "o zemi, odkud přicházím, a v níž panuje jen ticho", sice moc tomuto celkem hlučnému filmu neodpovídá, ale i tak to drží Bécaud ve své zpívající dvojroli pohromadě. Na druhé straně (přece jen geniálnější než bécaudovské) zpíva Jacques Brell v jedné ze svých posledních nádherných písních: "La vie ne fait pas de cadeau! / Et nom de dieu! / C`est triste Orly le dimanche / Avec ou sans Bécaud (Život nenaděluje dárečky! / a himlhergot! / Jak smutné je nedělní Orly / s Bécaudem či bez něho" (Orly, album "Les Marquises"). Je tato písnička určitou aluzí na film? Těžko říct, ale řekl bych, že ano. ()

easaque

Jednodušší rodinná vánoční zpěvohra, v které se představil slavný francouzský šansoniér Gilbert Bécaud. Pro mě to bylo překvapení, protože jako herce jsem ho neznal. Nenáročný příběh je postaven na záměně postav, takže nic světoborného, i když možná v té době ...? Romantická atmosféra působí dobře a k Vánocům trochu té nostalgie rozhodně patří. Zvládl jsem to a nenudil se, tak si 3hvězdičky zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

LaRhette

Skvělé oživení tradičního vánočního programu. Jsem sice téměř zarytý odpůrce dabingu, ale dovoluji si říci, že u tohoto filmu dabovanou verzí nic nezkazíte. Kvalitní starý dabing dodává filmu na působivosti. V diskuzích jsem se sice dočetla, že některým nesedí hlas Juliena k jeho charakteru. Připadá mi sice, že to postavu posouvá do jiné roviny než bylo původně zamýšleno, ta je ale možná zajímavější. Ubírá jemné francouzskosti, přidává komické neobratnosti. Film je výrazně pohádkový, zároveň muzikálový (hudební alternativa věčně omílaných koled), tak trochu melancholický, ale také spletitý. Není to nic hlubokého, je to něco příjemně oddychového. ()

zette

Vseobecne na francouzskych filmech obdivuji, jak umi bez rozdilu zanru do snimku udat temer vzdy dobrou atmosferu. Zeme, odkud prichazim neni vyjimkou, zvlast, kdyz se na film divate na Stedry den... Zaujme predevsim Gilbert Becaud ve dvojroli a pisnicky ponechane v puvodnim zneni. Scenar me ale zase tolik nezaujal a pokud se odprostim od vanocni sentimentalnosti, nemohu dat vice nez tri hvezdicky. ()

laik_60

Nuž čo, aj takéto sladkosti sa točili a mnohí ich majú radi doteraz. Vôbec nevadilo, že deti chodili cez Vianoce s holými kolenami a letných šatočkách, ze mariet sa promenadovala v spoločenských šatách s holým chrbatom po dvore zaviatom snehom, a ten vymyslený príbeh s dvojníkmi ? to bola milá romantická zápletka. Vianoce sú len raz do roka, A aj ten film stačí jeden krát.. ()

vesper001

Vánoční perníček, jehož sladkou polevou je Gilbert Bécaud a jeho zpěv. Je fakt, že ho z medailové pozice v mé TOPce šansoniérů vyřadili Brel, Reggiani a Montand, a před kamerou působí spíš jako skautík než milovník, ale vem to nešť. Je to milý film s nádechem starých časů, a to se k Vánocům hodí. ()

LeoH

Tohle není film pro děti, aspoň ty naše ho odzívly i přes všechno ježíškování (ve skutečnosti pèrenoëlování čili santaklausování, viz příchod krbem a reklamní papundekl s červeným tlusťochem na ulici, to jen ten dabing je z dob, kdy ještě bylo s ohledem na Hollywoodem dosud nepřeválcované české publikum přirozenější říkat Ježíšek místo Santa), ani pro normální dospělé, pro ty je tam zase toho Ježíška moc. Nacházíte-li se ovšem někde na pomezí těch dvou světů, tj. jste-li dospěláci s náladou na něco infantilně hravého, a máte-li navíc slabost pro francouzské šansony, užijete si to velmi. ()

Micione

Co se stane, když v zasněženém městečku naruší poklidnou předvánoční atmosféru přichod ztřeštěného mladého muže, který je navíc dvojníkem a pravým opakem nesmělého klavíristy. Tak to je možné si užít v této komedii, jejíž dokonalé vánoční ladění a stylovost je cítit z každého záběru. ()

Brain-D

Velmi pěkný vánoční film, který zas až tak vánoční nepřipadne. A to protože jsme všichni odkojení z amerických filmů a písniček, kde je červený tlusťoch. Tohle je film, kde je jakože ježíšek. Charakterizoval bych to jako takovou klasickou francouzskou komedii o záměně dvou osob s velmi pěknou pohádkovou atmosférou (opravdu jsem jí citil). Velmi na té atmosféře zapracovaly francouzské skladby, které měli asi být koledy. Bohužel jsem je neznal, takže mi nenevnadili tu pravou atmosféru. I tak jsem měl po skončení pěknou vánoční náladu i když jsou vánoce až za 2 měsíce :) ()

hroubek

Povedený a hezký film, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Tempo je zpočátku pomalejší, ale jakmile se rozjede hlavní zápletka, tak o úsměvné momenty není nouze. Film má krásnou vánoční atmosféru, inteligentní humor a okouzlující hlavní hereckou dvojici. Gilbert Bécaud si užívá obě herecké polohy a umí být okouzlující i parádně nesmělý. Françoise Arnoul je neskutečně půvabná a předvádí moc krásný herecký výkon a s Bécaudem mají výbornou chemii. Země, odkud přicházím je pohodový a příjemný film na vánoční svátky. ()

spikey1

Bécaud vytvořil důležitou polohu pro vánoce všech dětí. Film je mezigeneračním a pokaždé najdete nový vtípek pro cílovku. Kouzelné ()

vitekpe

Becaud neni typ na hlavni roli. Dalsi ranu mu dodal otresny cesky dabing. Ale jinak by to byl hezky, poklidny a misty i vtipny film, s trosku vanocni atmosferou. ()

Bohemák

Krásný vánoční příběh, s šarmantním Becaudem v hlavní dvojroli. A jelikož tenkrát měl hlas ještě poměrně v pořádku (cigára tlačil pod čtyřicítku denně), a nebál se rozeběhnout se a zatančit, není divu, že se po promítání filmu stal nesmírně populárním. ()

dopita

Tak teda nevim z čeho jsou tady všichni tak vyplácaný, ale je to nuda. Chvílema hodně velká nuda. Jediný co bych vyzdvihl je z filmu doslova sálající vánoční atmosféra, ale jinak nic. Jestli tohle je francouzská vánoční klasika, tak ať si ji francouzi nechaj. Mě je mnohem sympatičtější americká vánoční klasika Život je krásný Franka Capry. ()

pjotr76

Poetický vánoční příběh v hlavní roli s Gilbertem Becaudem, páni administrátoři tohoto serveru, jehož jméno právě v informacích o filmu zcela chybí... ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)