Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Příběh se pohybuje okolo Nike, odhodlané princezny z Dešťového vévodství, která má záhadnou sílu: umí ovládat déšť. Po prohře v kámen, nůžky, papír se svými staršími sestrami, je donucena vzít si krále Slunečného království, Liviuse I. Livius dobyl svět ve třech letech a je známý jako "Strašlivý král." Když se s ním ale Nike poprvé setká, ke svému překvapení zjistí, že je to vlastně chlapec mladší než je ona sama. Livius jí náhle poručí aby přivolala déšť, a potom, co Nike odmítne, ji vhodí do žaláře. Příběh sleduje dvojici, jež je zprvu manželským párem pouze podle jména, ale postupně k sobě začne navazovat i emocionální pouto. (Kingi)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (6)

Starletka 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrné shoujo, které pro změnu není zasazené v přítomnosti, ale v minulosti. Hlavní hrdinka princezna výjimečně ve světlých chvilkách aspoň trochu používá mozek a k tomu je navíc ještě bojovná a tvrdohlavá, což jí dodává dostatek zajímavosti, abyste neměli chuť ji odstřelit už od první epizody. Pak je tady samozřejmě i její princ, který taktéž výjimečně není dokonalý (aspoň na první pohled). V jejich vzájemném vztahu se začíná pěkně od nuly, takže žádné takové, že se do sebe zamilují hned na první pohled, ale pěkně pomalu, krůček po krůčku. Z ostatních postav mě ještě bavil sluha Neil, zbytek vesměs nuda nebo jsem se nemohla rozhodnout, jestli jsou mi sympatické nebo nebo je naopak nemůžu vystát (třeba u takového Bardwina to nevím doteď). Příběh je klasicky jedno klišé za druhým, občas romantický, párkrát dokonce i vtipný, ale nic, co by zůstalo v paměti nějak dlouho. Animace je pěkná, soundtrack též (akorát mi už ke konci vadilo, že Nike pořád zpívá jednu a tu samou písničku pořád dokola), opening s endingem nic extra. 6,5/10 ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Sebevědomá mladičká princezna ze vzdáleného zapadákova přichází do hlavního města mocného Slunečního království, aby se provdala za jeho krále. Nejdřív zažije nějaké to dobrodružství s místními lidmi, pak nakráčí do paláce a protože je to děvče, které se nenechá nic líbit a obvzláště ne od drzého nafoukaného fracka, tak logicky skončí v hladomorně pro urážku královského majestátu. Odtud ale uteče a jde si to s králem vyříkat ještě jednou ... Právě neustálé hádky, pojaté většinou groteskním způsobem, jsou motorem onoho zvlášního vztahu mezi Nike a Livim. Většinou působí jako hádky tvrdohlavého mladšího bratra se starší sestrou, souběžně s nimi se ale dočkáme i silných emocionálních okamžiků, kdy je život jednoho nebo druhého ohrožen a pak se ukáže, že mezi nimi vznikla skutečná náklonnost. Zajímavé je i odhalovaní Liviho pravé povahy, jeho geniality, psychické nevyrovnanosti a skrytých obav. K tomu vynikající kresba, slušný opening i ending, a ta píseň, kterou Nike přivolává déšť, je opravdu nádherná. Tím ale bohužel výčet kladů končí. Intriky a politika Slunečního království, které by měly v příběhu hrát dost podstatnou roli, jsou neuvěřitelně odfláknuté. Téměř všechny vedlejší postavy (snad s vyjímkou sluhy Neila) působí otravně a jejich motivace jsou těžko uvěřitelné. Další nedostatek vidím v tom, že autoři nejsilnější scény vyplýtvali hned ve druhé epizodě. Pak se sice ještě dočkáme prohlubování vztahu, smrtelně nebezpečné zkoušky, žárlivosti z jedné a pak i z druhé strany a nakonec návštěvy Dešťového království, kde se Livius setká s rodinou své ženy, ale to všechno už je obalené balastem nesmyslných podzápletek nebo hromadou zbytečných prázdných dialogů. Ale jako netradiční romantika s pohádkovým prvkem to naštěstí stále funguje. ()

Reklama

Rachi 

všechny recenze uživatele

Téměř pohádkový příběh o lásce. Hlavní hrdinkou je zde, čtvrtá dcera krále Deštivého království Nike. Jež ovládá speciální schopnost svého národa, písní přivolat déšť. Na druhém konci země nalezneme, velké téměř celý svět si podmaňující Sluneční království. Kterému panuje král Livius, jež požádal krále Deštivého království, aby mu poslal jednu ze svých dcer. A on ji mohl pojmout za ženu, ovšem princeznám deštivého království se do sňatků se slunečním králem , pro jeho neblahou pověst nechce. Dokonce mezi sebou losují, která se za králem vydá. Los padne na Nike a tím tento dobrodružný, pohádkový komediální příběh začíná. Příběh je slušně propracovaný, věkový rozdíl mezi Liviusem a Nike, mocenské záležitosti ve Slunečním království, intrikaření místní církve proti králi i samotný životní příběh Liviuse a Nike . Nejen o tom je tohle anime. Oslovila mě hloubka , kterou tento příběh hojně poskytuje. 4/5 Milovníkům romantiky vřele doporučuji ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Pekná rozprávka s princeznou a kráľom, ktorý je v podstate dieťa, ale je v niečom vyspelejší ako tvrdohlavá Nike. Nike dokáže privolať dážď a do neho dať svoje pocity, čo je tiež celkom zaujímavý nápad. Najviac so všetkého zaujme Soredemo Sekai wa Utsukushii romantickou časťou. Vzťah medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi sa postupne buduje. Nedá sa povedať, že ide o klasický príbeh "popolušky" z dôvodu, že postavy sú komplikovanejšie a zachrániť potrebuje skôr kráľ Livius I, ktorý v podstate predčasne dospel. Samozrejme mi mierne vadil vekový rozdiel medzi Nike a Liviusom, ale som si zvykol. Čo je ešte zaujímavejšie oveľa hanblivejšia bola Nike. Ostatné postavy nie sú vôbec zlé a niektoré sa objavujú len na malú chvíľku ako napríklad Amaluna. V strede anime to trochu stratí dych a kvalita ide dole a to ako napríklad už v spomenutom diely kde bola princezná Amaluna. Takže v podstate je najlepší začiatok a koniec tohto anime. V strede by som povedal, že tie tri či štyri diely nedosahujú dostatočnú kvalitu. Nike by som prirovnal k dievčaťu z dediny, ktoré dokáže promptne reagovať na všetky rôzne situácie a nebojí sa ničoho. Hudobne je to na priemernej úrovni a viac zaujme spev Nike ako opening a ending. V určitých momentoch je spev Nike, alebo Baba-sama (Tohara) veľmi krásny a odporúčam si zabezpečiť pesničku s názvom Beautiful Rain (Tender Rain). Druhá veľmi pekná pieseň, ktorá zaznie na konci má názov Rain Goodbye. Ak máte záujem o príjemný romantický príbeh tak Soredemo Sekai wa Utsukushii odporúčam a tiež je to vhodné pre osoby, ktoré si radi poplačú pri niečom krásnom, lepšie povedané pre osoby, ktoré niečo ľahko rozplače. Situácii na uronenie slzičky tam zopár je. Problém je trocha s hodnotením a veľmi ťažko sa mi rozhodovalo medzi troma a štyrmi hviezdami. Nakoniec sa, ale prikláňam k štyrom z dôvodu môjho celkového pocitu z tohto anime, ale má to v podstate o pol bodu aj tak menej. (Hodnotenie 3,5) ()

kubka4 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že i v dnešní době mohou vznikat romanticko-komediální anime bez ecchi, kterého je už všude opravdu přespříliš... Ale teď k hodnocení samotného anime... Trochu jsem se obával toho, že král je vlastně ještě relativně mladý kluk, který je sotva poloviční výšky, co jeho nastávající... Naštěstí se to ukázalo jako naprosto v pohodě, autoři to pojali ze správného úhlu, takže z toho není žádná kontroverzní záležitost. :-) Je to příběh se silnou hlavní hrdinkou a sice poněkud nestabilním, ale jinak velmi hodným králem. Vše se točí kolem nich, ale to nijak nevadí, protože postupný vývoj jejich vztahu je to, co se mi na tomto anime líbilo nejvíce. Rozhodně je vidět větší zaměření na dámské publikum, ale rozhodně bych neřekl, že je to pouze pro ně... Ostatně já to také viděl a líbilo se mi to... :-) A takový dotaz nakonec: Jsem jediný, kdo by měl déšť mnohem raději, kdyby během něj zněla tak krásná píseň? :-D - 90 % ()

Galerie (335)

Reklama

Reklama