Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

genetique

Dnes by tieto miniscénky už človek považoval za dennú rutinu a nič z toho už ako tabuizované nevyznie. Napriek tomu je to veľmi osviežujúce sledovanie, len škoda, že komediálnosť jednotlivých častí tak veľmi kolíše. Bezkonkurenčne najpeckovejšia bola ovca! Veď kto by odolal. :D 80%. ()

Falko

Tak v tejto poviedkovej komedii ma Allen dokazal rozosmiat len pri niektorych poviedkach. Zoradil by som ich do troch kategorii a to z mojho pohladu boli nadpriemerne napriklad Transvestita alebo Allen ako spermia. Dalej len ako priemerne Allen ako nevtipny dvorny saso, pohlavny styk s oveckou alebo parodia na Frankensteina a tie podpriemerne, ktore Allen sice zamyslal humorne, mne to tak ale neprislo, napriklad sex na verejnosti alebo televizna show. Samozrejme moje nazory neberte vazne, lebo vam sa moze pacit najviac prave ta poviedka, ktora sa mne pacila najmenej. ________ Woody Allen - (Saso / Fabrizio / Victor Shakapopulis / Spermia) +++ John Carradine - (Dr. Bernardo) +++ Lou Jacobi - (Sam Musgrave) +++ Lynn Redgrave - (Královna) +++ Burt Reynolds - (Muz v telefonnej ustredne) +++ Gene Wilder - (Dr. Doug Ross) +++ Hudba: Mundell Lowe +++ ()

gudaulin

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %. ()

maddy

Woodyho Allena ako režiséra mám rád, taktiež aj v jeho filmoch decentný a inteligentný humor. Natešený zo Sleepera som od dnes už kultového „sexu“ pravdepodobne čakal priveľa, pretože nakoniec sa z neho vykľula pre mňa jedna z najslabších Allenoviek. Nie je to síce vyslovene zlé, ale typický allenovský intelektuálny humor tu nahrádza skôr hŕstka trápnosti (transvestita) a v mnohých prípadoch až nechutností (obzvlášť pri druhom príbehu s ovcou som nevedel, či sa smiať alebo od zúfalstva to vypnúť). Nie, toto je pre mňa veľké sklamanie a nechápem ako Everything You Always Wanted To Know About Sex * But Were Afraid To Ask nabralo taký kultový status. Snáď len v tom čase pár kontroverznými témami. Inak na filme nevidím nič, čo by stalo za to ho zaradzovať medzi akékoľvek kulty. Allen má omnoho lepšie filmy. Z tohto som akurát v rozpakoch, pár svetlých momentoch to má, ale tie sú následne vyvážené humorom z tretej cenovej, čo by som čakal u iných, ale u Allena teda rozhodne nie. A nech mi nikto pri tomto nehovorí o akejsi spoločenskej kritike, nedajbože presahu! Pretože skutočne nemienim hľadať niečo podobné vo filme, v ktorom sa súloží s ovcou (aj keď nie explicitne). A to nie som vôbec žiaden puritán. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Anderton

Niekolko kvalitatívne dosť rozdielnych historiek o otázkach sexu, ktoré som sa nikdy nikoho nechcel opýtať a vôbec ma nezaujímajú. Druhá a tretia pasáž je to najvtipnejšie, čo som od Allena kedy videl, ale do ovce som sa nikdy nezalúbil. Ďalej je už hlášok pomenej, ani megaprso ma neprevalcovalo. Našťastie prišla variácia na Bol raz jeden život a môžem s kludným svedomím dať za 4. ()

• Natáčení scény s obřím ňadrem mohlo probíhat pouze časně ráno, protože později se zvedal vítr, který trhal tenkou tkaninu, ze které bylo ňadro vytvořeno. Natáčelo se ze 16 různých úhlů, aby nebylo vidět švy. (Witta)
  • Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder