Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

FuLister

Trochu provokující povídkový film, kdy některé části jsou slabší, některé (ve kterých se většinou vyskytuje sám Woody) silnější. Rozhodně nejvíc mě pobavila poslední část popisující, co se děje v těle muže během sexu. ()

Bragi66

Nevím, jestli to bylo vtipné tehdy, ale dnes je to spíš woodyallenovská hořkoironická egosatira. Otázky jsou dobré, ale odpovědi kulhají na všechny nohy. Třeba ten poslední příběh je podle mne ten myšlenkově nejhloupější a jeho provedení je opradová divácká otrava. ()

danick

Právě včera jsem si oživil toto svěží dílko a nemohu ho obodovat jinak než pěti hvězdami. Přiznám se v případě W.A. trochu k neobjektivitě, ale nemůžu s tím nic dělat. Každý máme svojí Daisy :o) Jinak je tento film komedií nacpanou k prasknutí nápady a parodiemi klišé různých filmových žánrů. Od historických, přes horror, k filmům "doktorským" či sci-fi... Já jsem se pobavil velice dobře. Zvlášť při poslední povídce jsem opět brečel smíchy. "Co když je to homosexuál?" :o)) ()

adooo

Pri pozeraní tohto filmu som sa geniálne nasmial a užíval si poviedky v ktorých hrla Allen, pričom posledná nezabudnutelná bola len vrchol tochto filmu. Allen známy svojím otvoreným postojom k sexualite búral všetky spoločenské tabu...viva Allen ()

Lilith-ell

Neskutečné utrpení, dalo se dívat jen na tu poslední povídku. A lehce koukatelné byly i ty, kde se objevil sám Woody. Téma by mi nevadilo, naopak, ale prostě jsem nebavila a jenom krčila nos, že tohle už nikdy víc. Popisuju to tady jako největší hrůzu:), ale pravdou je, že mě mistr zklamal úplně poprvé, tak jsem v šoku. Jinak to tak hrozné asi nebylo. Níž než na tři hvězdičky jít nemůžu a to díky perfektní poslední povídce. ()

cotti

Šíleně mě to nebavilo, ale protože jsem se doteď důsledně vyhýbal Woodymu a chtěl jsem vědět proč vlastně, tak jsem v rámci rozšiřování obzorů dotrpěl. Podle mě humor stárne ze všeho nejrychleji, takže komedie 39 let po svém vzniku těžko může, alespoň mě, výrazně pobavit. Z toho nejlepšího se stane v drtivé většině něco úsměvného. Ale výjimky jsou, např. Chaplin, Laurel a Hardy....chápu, že na svojí dobu to rozebíralo ožehavá témata, ale to mi zdaleka nestačí....ovečka byla fakt roztomilá, to jsem ani nevěděl, že takhle pěkný existujou....Woodyho italština taková nějak ostravsky kratka, ještěže takhle nemluvěj italové, to by mě nasrali. ()

Jester_X

Skvělý povídkový film. Woody Allen si vzal na mušku bulvarizaci sexuálního života a to hned z několika úhlů pohledu. Zásadní je, že Allen dovádí své příběhy ad absurdum, čímž snad podrtrhuje myšlneky svých povídek. Jednotlivé epizody nakonec působí také jako kompaktní celek. Film zkrátka perfektně ukazuje na dobu, kde se zeptat nikdo na nic nebojí. ()

strpozdiv

Klasická Allenovka se skvělými nápady, které ovšem v té dnešní záplavě filmových ujetostí už dost ztrácí na jedinečnosti. ()

sharik002

chvílemi mi to vcelku připomínalo Monty Pythonův Smysl Života, možná tím rozdělením do prakticky neouvisejících kapitol. na Allana možná trochu slabší kousek (ačkoli některé hlášky a celková originalita situací stála za to!), ale ano, bavil jsem se a to hodně! ()

Allenovec

Velmi zábavné Woodyho dílo, které je pro mě jedno z autorova nejlepších. Divák je bombardován narážkami a vtipy od začátku až do konce, které vyvrcholí poslední dokonalou historkou. Jednotlivé povídky jsou všechny na podobné úrovni, ale pro mě vedou (Funguje afrodiziakum? Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné? Co se děje při ejakulaci?) Tento film je povinen vidět každý, je to opravdu komický skvost válcující svým obřím ňadrem většinu dnešních komiků. ()

killberrybil

Poslední povídka mi způsobila záchvaty smíchu, jako žádný film hodně dlouho dobu ne. A na druhé místo osobně řadím sodomii, scény s ovcí byly geniální. Jiné povídky byly zase nevtipné, nejvíce asi tranvestitní. Pod čtyři jít ale nelze, už jen kvůli těm posledním pár minutám. ()

macherano

Prvý posledný sa celkom dal ale to je všetko pekne ženy tam boli ale na tento humor nemám ako anglický humor vôbec nervy A zaludok ()

Filmslover14

Asi nejlepší "prasácká" komedie všech dob, která hravě strčí do kapsy Prcičky a jim podobné a na rozdíl od nich nestojí na co nejnechutnějších zvrhlostech - i v otázkách sexu zůstává Allen věrný svému něžnému pseudointelektuálnímu humoru. "TB or not TB." ()

viax

Většinou se s Woody Allenem míjím a přesto se občas snažím přijít na to, co na něm ostatní mají. Tohle byla pro mě taková hrůza, že dlouho na nic dalšího nepřistoupím. Odpad nedávám jen kvůli tomu, že Woodymu prostě nerozumím. Opravdu se musí stavět do takhle trapných rolí a opravdu by z toho nemohl vykřesat něco lepšího? Tohleto je na úrovni humoru v šesté třídě... a to možná šesťáky urážím. Jediné, co se mi líbilo, byla Daisy a skvělý Gene Wilder, ostatní je Odpad. ()

zajpton

Některé povídky jsou takový výkřik do prázdna, ale oceňuji Allenovu odvahu se pustit do (tehdy) kotroverzních témat. Opravdu dobré mi tu přišly asi dvě části (tím nemyslím, že zbytek je špatný:)). Ale na 4* to stačí, s takovým nadhledem se filmy na sexuální téma netočí ani dnes.. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder