Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

sochy.zirafka

Tak tohle je povídková záplava nezapomenutelných hlášek. Obzvláště "Fungují afrodiziaka?" vtipně parodující Shakespeara a "Co se děje při ejakulaci?" ("What am I doing here?!") patří k tomu nejlepšímu, čeho se kdy Allen dotkl. Bohužel, nuda se ani tomuto filmu místy nevyhnula. Za oběť jí padla povídka "Jsou transvestité homosexuálové?", avšak záleží na vkusu diváka. ()

Ace.Anita

Zdál se mi znepokojivý sen, že na mně chce dělat experimenty sexuální Mengele. Další den náhodně shlédnu film, kde jeho kolega vysílá na lidstvo obří prso. No nic, volám do nebe, chci si s dostatečným předstihem zarezervovat sezení u Freuda. A pozvu i Woodyho. Gosh, I wish I was already dead! ()

Mishqo

zo začiatku ma to vôbec nebavilo...tie prvé príbehy boli nudné, bez vtipu, nemastné neslané...ale potom sa to začalo rozbiehať a dosť som sa smial...sarkazmy, dvojzmysly, irónia to všetko sú Allenove zbrane..takže v druhej polke to celé zachránil :) ()

JKL

Skvělá, neotřelá věc, která mne opravdu pobavila. Hlavně "Co se děje při ejakulaci" je mým nejoblíbenějším příběhem. ()

jitrnic

Pro mě jednoznačně nejslabší povídka je ta s létajícím prsem, ostatní jsou slušné a tři nejlepší - s ovcí, s ejakulací a úplně nejvíc se mi líbila hned ta první s afrodiziaky (a jak tak čtu komentáře, jsem asi jediný). 70% ()

strelenaL

Povídky byli vtipné a velmi jsem se nasmála u povídky o spermiích když se chystají do akce...nejmíň pak u objevení úchylky ..ááááá chudinka ovce :-/ ()

mcleod

Výborný námět... tedy zpracování populárně naučné osvětové knihy o sexu, která si o podobné zpracování jistě říkala. Woody se ji pokusil zpracovat spíše ve stylu grotesek než jeho klasických intelektuálních komedií, což se jistě ke zvolenému tématu hodilo více. No a protože se zabývá jednotlivými otázkami, které trápilo lidstvo po věky až do vydání výše zmíněné knihy, zvolil formát povídkového filmu bez výraznějšího propojení. A tyto aspekty filmu jsou právě to, co mi na něm vadí. Není to klasický Woody, jakého mám rád, ale spíše taková populární verze jeho humoru pro široké masy (čímž vlastně úspěšně navázal na určení knižní předlohy). Abych ale nepůsobil moc elitářsky, u některých povídek jsem se také zasmál... nejlepší jsou pro mne první středověká povídka (především hamletovská scéna na hradbách), sodomie s ovcí taky není špatná, soutěž "What's my perversion" je výborná a závěrečná povídka "Co se děje při ejakulaci" je nezapomenutelná. Na druhou stranu, ve filmu jsou i vyloženě nudné povídky, jako třeba povídka o transvestitovi. Zajímavým počinem pak je italská povídka o problémech s orgasmem, která nejen že je natočena výborným stylem klasické italské kinematografie, ale úžasně zobrazuje národní mýtus o Italech, jejichž hovor se vždy nějakou záhadou stočí k tématu sexu. Abych to shrnul... neurazilo mě to, ale za jeden z nejlepších filmů Woodyho to nepovažuji. ()

Koryntos

Před nedávnem jsem četla knížku povídek od Woodyho Allena, tak jsem byla zvědavá, jak se porval s jinýma povídkama ve filmu a zvádl to opravdu bravurně, mám opravdu hodně ráda takový styl humoru. Dala bych klidně 5 hvězdiček, ale bohužel jsem film viděla v němčině a k tomu jsem měla pro sichr i německé titulky, ale stejně některé pasáže prostě v němčině tak nevynikly, nebo mi možná ještě opravdu chybí potřebná slovní zásoba, taky vím že naprosto nechápu vtipy v německém jazyce i když si vtip dokážu přeložit, tak mi to vůbec nepřijde vtipné. Takže si budu muset počkat na anglickou verzi s českými titulky a pak jsem si jistá, že dám bez rozpaků 5*. V době vziku musel film zůsobit značné rozpaky a musel působit kontroverzně z dnešního hlediska, už je to pasé. ()

Killda

Poslední epizoda je na pět hvězd, ale zbytek je nemastnej neslanej. Woody mne tentokrát ničím nerozesmál, což jsem při tématu tohoto typu v rukou génia opravdu nečekal. Velké zklamání, čekal jsem víc. ()

Autogram

Viac ako o sexe je film o humore Woodyho Allena, ktorý niekomu buď sadne alebo nie. Niektoré scény sú tak trápne až sú zaujímavé, u mňa vedie ovca. Režisér tohto formátu si v rámci svojich úchylok môže dovoliť aj takéto úlety. Ako vzdelávací film o sexe na školách by film neuspel a to ani nemusí byť neprístupný. ()

blixadovan

Po dlouhé době jsem viděl něco opravdu vtipného, přitom však velmi chytrého (v jednotlivých povídkách je ukryta spousta chytrosti a velkého pozorovací talentu, jakož i znalost problematiky). Woody se zde ukazuje jako velmi zdatný herec, který dokáže vyloudit úsměv pouhým vstupem na scénu. Za absolutní vrchol považuji povídku poslední o pocitech spermií a o "neurofyziologii" pohlavního styku. Let´s misbehave!!! ()

Liqid

Neviděl jsem moc filmů od Woodyho, ale líbilo se mi to. Tenhle druh humoru mi docela sedl. Občas jsem jenom zíral s otevřenou pusou, protože některé nápady byly vážně potrefené jako např. Megaprso. Celkově na svojí dobu hodně povedený film. ()

jefff

Woody tentokrát zahrál na opravdu bizarní humoristickou strunu a předvedl se jako konkurent Monty Pythonů. Snad krom jedné povídky jsou všechny skvělé a neskutečně vtipné. Perverzní žid, frigidní žena, šílený sexuolog či starý transvestita...nejvíc mě však pobavila povídka se zamilovanou ovcí a povídka poslední o mozkovém centru a Woodym jako spermií. ()

venca163

Četl jste moji knihu? Jmenuje se "Pokročile sexuální polohy - jak jich dosáhnout bez toho, aby se člověk smál". Líbila se mi už první povídka se šaškem, druhá o lásce k ovci byla aspoň příjemně kontroverzní, na třetí o potřebě sexu na veřejnosti mě nejvíc pobavil Woody s hořicím vibrátorem, čtvrtá o transsexuálovi byla fakt o něco slabší, pátá alias show "Hádej moji úchylku!" byla úplně geniální ("Zkusím si tipnout, znásilňujete děti?"), šílený doktor byl vcelku v pohodě a poslední povídka jako rozbor snahy o zásun a výstřik je prostě bombová =). (80%) ()

standsiller

Woody Allen rozsekal bizarné sexuálne otázky do miniatúrnych príbehov, ktoré drží pokope tematika sexu s maximálnou možnou povolenou rozpínavosťou bránic. Dobrý dojem činí aj fakt, že Woody Allen sa nenatíska do každej poviedky a neútočí na divákov svojimi charakteristickými okuliarmi s hrubými čiernymi rámami. Za to sa výborne adaptoval do úloh, kde to bolo nevyhnutné. ()

lewwin

Nevím nevím, tenhle film i přes veškerá doporučení byl pro mě zklamáním. Rozhodně víc se mi líbí Allenova pozdější tvorba. Zvlášť první povídka mi přišla dost hrozná. ()

Chise

Tohle je prostě Woody. S lehkostí podává i takovou pitomost jako gigantické ňadro. Já osobně jsem si nejvíc oblíbila soulož s chlebem. ()

mohamedsfinger

Já humor Woodyho Allena prostě můžu, takže vlna absurdit a váborných hlášek naprosto převážila nad občasným zakolísáním. Nebudu tady vypisovat všechny příběhy a momenty z filmu, prptože to už udělali jiní, tenhle film se totiž musí vidět. A nejspíš bude i jedním z těch, které pobaví i diváky, kteří Allena neoceňují... ()

Firebug

Ve své době to jistě působilo o dost odvážněji, ale i dnes to má svým divákům co nabídnout. Škoda že kvalita povídek je poměrně rozkolísaná. Některé působí trochu nataženě, nepřekvapivě a možná i bez pointy. Jiné jsou brilantní a krásně absurdní. Fajové 4* ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder