poster

Učitelka

 • Slovensko

  Učiteľka

 • anglický

  The Teacher

  (festivalový název)

Drama

Česko / Slovensko, 2016, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VášaVF
  ****

  Jeden z mála koukatelných česko/slovenských filmů v poslední době. Film podle mě utekl jako voda, nenudil, ale na druhou stranu zase tak moc nepřekvapil. Každopádně se jedná o nadprůměrné drama, které se nesnaží míchat více žánrů do jednoho snímku. Po tomhle filmu vezmu pana Hřebejka na milost a dám šanci jeho trilogii zahradnictví.(13.12.2016)

 • Xmilden
  *****

  12 rozhněvaných mužů po Slovensku. Hřebejk s Jarchovským stále dokáží přitáhnout mou pozornost natolik že film projel společným večerním programem jako nůž máslem a rozhodně zanechal nosné téma pro následnou diskuzi na téma, jak to tehdy bylo a jak je vlastně dnes. Po zjištění že celý film je ve Slovenštině, která se pro tyto účely hodí daleko lépe. Určitě je pro metodu cukru a biče vhodnější než více monotóní Čeština. Holt pedagogů je málo a tak si stát nemůže moc vybírat kdo zasedne za katedru. 85%(18.4.2017)

 • 6thSun
  ****

  Obrovským failem tohoto filmu je fakt, že pokud se oné učitelky týká, (BROJLER ALERT!) zůstává jen a pouze u výhrůžek, nikdo, kdo jde proti ní, nakonec není poškozen v logické souvislosti s tím, jak je celou dobu démonizována, jak je naznačováno, že má málem nadpozemskou moc. Právě tahle věc zabránila tomu, aby šlo o (dost možná) nejlepší český počin roku, páč jinak tomu není moc co vytknout.(19.12.2016)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Byť ne úplně dobře natočené, jednu věc Hřebejkovu filmu upřít nemohu. Jeho sledování bylo pro mě podobně nepříjemná záležitost, jakou bylo i Kladivo na čarodějnice. Ne kvůli kvalitám, ale díky překvapivě silnému obrazu doby a dobové mentality komunistického režimu a jeho vládnoucí vrstvě. Zuzana Mauréry si navíc roli téhle svinské existence očividně užívá.(16.2.2017)

 • Aky
  ****

  Už jsem Hřebejkovi příliš nevěřil, nic jsem od tohoto filmu neočekával, spíše jsem tušil další zklamání. Ale ne! Režisér vstal z polomrtvých. Na malém prostoru jedné školní třídy dokázal zobrazit základní atmosféru strachu, privilegií a handicapů socialismu. Je to věrné, realistické, mrazivé, je to výtečné.(8.1.2017)

 • - Do filmu se nedostala nejdražší scéna, při níž degradovaný astrofyzik Littmann (Peter Bebjak) nechal svého syna za dramatických okolností propašovat přes slovensko - rakouskou hranici. (klukluka)

 • - Jarchovského scénář byl původně zasazen do Prahy. V Česku se ale na film několik let nepodařilo sehnat peníze. Obstarala je až slovenská produkce pod podmínkou, že se děj přesune do Bratislavy. (klukluka)

 • - Celý film včetně exteriérových scén se sněhem vznikal v srpnu 2015 při teplotách atakujících čtyřicetistupňová vedra. (klukluka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace