Poldovi v patách

• slovenský

Policajtovi v pätách

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1991, 105 min

----- "Ty mě nenecháš růst … Ateliéry mě nenechají růst … Já jsem jediný, kdo chce, abych vyrostl !“ ----- A protože zhýčkaná, sebestředná filmová hvězda touží po růstu velice intenzivně a pro vysněnou roli drsného poldy je odhodlaná k práci přímo v terénu, dostane opravdový, médii zviditelněný policajt dočasně přiděleného "parťáka“, o kterého nestojí, který o skutečné policejní práci nemá ani ponětí ... a kterého se nelze žádným způsobem zbavit. Snímek má vedle téměř geniálních okamžiků i slabší, přece jenom ne úplně přesvědčivé momenty. Nicméně Michaelu J. Foxovi komediální role prostě sedí (i když se mu nikdy nepodařilo překročit vlastní stín a trumfnout legendární "Návraty do budoucnosti“), taktéž James Woods je ten správný nesmlouvavý polda a Stephen Lang naproti tomu ukázkový odporný padouch … kromě toho se jedná o snímek, ke kterému mám osobní vztah, takže to dál neřeším … ;-)(10.3.2011)

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška..(2.11.2015)

Reziser John Badham /Horecka sobotni noci, Cislo 5 zije/ natocil len priemernu americku komediu. Chvalim opat snahu priblizit US humor Europe, a to sa tu aspon na chvilu podarilo. Michael J. Fox /Navrat do Budoucnosti 1 - 3/ spolu s Jamesom Woodsom /Salvador/ a Stephenom Langom /seagalovka Fire Down below, neskor aj Avatar/ to pekne tahaju, dialogy su na urovni, tempo dobre. Trochu ma zamrzel fakt, ze film jede na vlne, ktoru vyvolala Smrtonosna Zbran /dat dokopy dvoch nesurodych a navzajom odlisnych policajtov/, ale dobre : od prirodzenia som tolerantny, takze to tolerujem. 69 %(18.8.2015)

::::::::::::::::::::::::::: Tuhle krimi-komedii mám moc rád, ale je fakt, že někdy nudí, jsou tam slabá místa, ale mě se to líbí, Michaela J. Foxe a Delroe Lindo mám moc rád ! 4.hvězda je za mlaďoučkou Christinu Ricci, která je už v tomhle věku úžasná !! :::::::::::::::::::::::::::::(4.4.2009)

• Le_Chuck

Bohužiaľ mi M.J.Fox počas filmu tak silno evokoval Michala Suchánka (a jeho TeleTele eskapády), že som bol skôr rozladený, než aby som sa bavil. A to že sa film venuje jemu a odsúva na druhú kolaj lahôdkového psychopatického záporaka mu neodpustím. Na druhú stranu je to nenáročná odpočinková akčná (alá 80-te roky) komédia, s ktorou mám proste problém. Silné 2.(30.8.2006)

• - Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)

• - Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)