Hollywoodský herec Nick Lang (Michael J. Fox) je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem (James Woods), tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál. (North Video)

Trailer

Djkoma

Já se (možná trochu zvráceně) bavil. Tradiční filmová hvězda, která točí pouze akční filmy ve stylu Indiana Jonese (M.J.Fox) se rozhodne svou novou postavu, policisty Casanovy, zahrát podle skutečného poldy, Jamese Woodse. Do toho všeho jim skočí nabušený Stephen Lang se svou krásnou zbraní:). K tomu všemu stačí přičíst ještě vtipné srážení policejního a filmového světa, využívání tradičních policejních klišé ("myslíš, že si vezmeš kafe a koblihu a je z Tebe polda?"), narážky na americkou oblíbenost sledování násilí a reklamní billboardy všech tvarů (uvidíte, pochopíte). Nízké hodnocení však chápu, snímek trochu pokulhává za očekáváním a správným tempem, ale mě pobavil. Krom toho spojení John Badham a režisér druhého štábu Rob Cohen není zrovna špatné:) ()

StarsFan

"Sakra, co je tohle?! Konspirace?" Dva chlapi, kteří vyznávají úplně jiný styl života se dají dohromady, přičemž jeden z nich z toho nemá vůbec radost. Od dob Smrtonosné pasti tahle "zápletka" není moc neobvyklá, The Hard Way navíc scénáristicky taky nepatří mezi nezapomenutelné snímky, ale herectví... herectví to stírá natolik, že jsem se ty dvě hodiny moc dobře bavila a několikrát jsem se s chutí zasmála. Když mluvím o "herectví", mám na mysli hlavně skvělého tvrďáka (a trochu netypicky i sympaťáka) Jamese Woodse. Vím, že v tomhle se asi s většinou komentátorů na ČSFD neshodnu, ale právě on je skutečnou hvězdou tohoto filmu. Je to totiž on a ne Michael J. Fox, kdo v tomhle filmu hází nezapomenutelné ksichtíky a dává do svých hlášek ten úžasný sarkastický nádech. Momentálně mám strašnou chuť vyhlásit ho nejrychleji mluvícím hercem v Hollywoodu. "Celý ten film je založený na tom, co jsem mu řekl. Ten malej hajzl mi ukradl můj život!" ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::: Tuhle krimi-komedii mám moc rád, ale je fakt, že někdy nudí, jsou tam slabá místa, ale mě se to líbí, Michaela J. Foxe a Delroe Lindo mám moc rád ! 4.hvězda je za mlaďoučkou Christinu Ricci, která je už v tomhle věku úžasná !! ::::::::::::::::::::::::::::: ()

Shit

Vynikající komedie hlavně zásluhou Michaela J. Foxe, ten je jako skoro ve všech svých komediích skvělej. Trošku hůř je na tom James Woods, ze začátku to vypadalo fakt hrůzostrašně, ale nakonec dokázal Foxovi slušně sekundovat a vytvořil s nim docela sehranou dvojici. Co se týká příběhu, tak ten nic převratnýho nenabízí a jak film skončí je jasný docela brzy po tom co začne, jenže o to tady moc nejde a na tu zábavu, kterou má vytvořit slouží dobře. Já se prostě bavil, takže nevidim důvod proč nedat 4* ()

Gilmour93

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška.. ()

• Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)
  • Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)
  • Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)