Poldovi v patách

• slovenský

Policajtovi v pätách

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1991, 105 min

Viděl jsem to jako kluk a tenkrát mi to přišlo mnohem lepší. Po druhém shlédnutí mám pocit, že Badham měl k dispozici výborné obsazení - M. J. Fox i Woods byli na vrcholu sil, ale slabší scénář film sráží. Z téhle buddy komedie šlo vyždímat mnohem víc, než se nakonec podařilo. Pouze 3*, a to mám filmy s M. J. Foxem velmi rád.(8.7.2017)

• Aleee89

Hned v úvodu musím říct, že se mi nelíbí a skoro vůbec mě nezaujal. Myslím, že hercům to spolu moc nefunguje a oba se mi na role, které tady hrají, nejeví jako ti praví. Prostě mi nesedí. Celkově film je docela nuda, příběh mě nezaujal... No dobrovolně se na vícekrát rozhodně nepodívám, tohle se totiž moc nepovedlo.(27.6.2013)

• Le_Chuck

Bohužiaľ mi M.J.Fox počas filmu tak silno evokoval Michala Suchánka (a jeho TeleTele eskapády), že som bol skôr rozladený, než aby som sa bavil. A to že sa film venuje jemu a odsúva na druhú kolaj lahôdkového psychopatického záporaka mu neodpustím. Na druhú stranu je to nenáročná odpočinková akčná (alá 80-te roky) komédia, s ktorou mám proste problém. Silné 2.(30.8.2006)

"Sakra, co je tohle?! Konspirace?" Dva chlapi, kteří vyznávají úplně jiný styl života se dají dohromady, přičemž jeden z nich z toho nemá vůbec radost. Od dob Smrtonosné pasti tahle "zápletka" není moc neobvyklá, The Hard Way navíc scénáristicky taky nepatří mezi nezapomenutelné snímky, ale herectví... herectví to stírá natolik, že jsem se ty dvě hodiny moc dobře bavila a několikrát jsem se s chutí zasmála. Když mluvím o "herectví", mám na mysli hlavně skvělého tvrďáka (a trochu netypicky i sympaťáka) Jamese Woodse. Vím, že v tomhle se asi s většinou komentátorů na ČSFD neshodnu, ale právě on je skutečnou hvězdou tohoto filmu. Je to totiž on a ne Michael J. Fox, kdo v tomhle filmu hází nezapomenutelné ksichtíky a dává do svých hlášek ten úžasný sarkastický nádech. Momentálně mám strašnou chuť vyhlásit ho nejrychleji mluvícím hercem v Hollywoodu. "Celý ten film je založený na tom, co jsem mu řekl. Ten malej hajzl mi ukradl můj život!"(9.1.2009)

Uvítal jsem, že se oba "parťáci" překvapivě špičkujou až do samotnýho konce (jako vždycky jsem totiž očekával, že se jejich vzájemná nevraživost někde v půlce změní a stanou se z nich skutečný kámoši). Díky tomu neni velká nouze o vtípky nebo hlášky. Občas jsem si ale řikal, že se z tématu dalo vytěžit ještě víc zábavy, což naplno dělá jenom finále (kino, reklamní "billboard"). Taky přidal na porci akce, ale aspoň že byla nakroucená pěkně (nejspíš i díky Robu Cohenovi v roli režiséra druhýho štábu). Tradiční akční buddy komedie 80. let se sympatickym castingem, která nemusela skončit jako "jednorázovka", kdyby se ještě zapracovalo na scénáři, tři silnější hvězdy.(22.4.2017)

• James Woods

• - Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)

• - Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)