Poldovi v patách

• slovenský

Policajtovi v pätách

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1991, 105 min

Veľmi príjemná zábava, ktorá pobaví svojim originálnym dejom či dobre zahratými postavami. Foxa až tak neobľubujem, no nevadil mi ani na chvíľu. James Woods je môj nový polohrdina ( teda filmový ). Škoda nevyužitého Luisa Guzmána a LL Cool Jea. Objavila sa tu aj malá Christina Ricci. Celkom svižne natočená zábava pre širšie publikum. 65%(28.8.2008)

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška..(2.11.2015)

Uvítal jsem, že se oba "parťáci" překvapivě špičkujou až do samotnýho konce (jako vždycky jsem totiž očekával, že se jejich vzájemná nevraživost někde v půlce změní a stanou se z nich skutečný kámoši). Díky tomu neni velká nouze o vtípky nebo hlášky. Občas jsem si ale řikal, že se z tématu dalo vytěžit ještě víc zábavy, což naplno dělá jenom finále (kino, reklamní "billboard"). Taky přidal na porci akce, ale aspoň že byla nakroucená pěkně (nejspíš i díky Robu Cohenovi v roli režiséra druhýho štábu). Tradiční akční buddy komedie 80. let se sympatickym castingem, která nemusela skončit jako "jednorázovka", kdyby se ještě zapracovalo na scénáři, tři silnější hvězdy.(22.4.2017)

Vynikající komedie hlavně zásluhou Michaela J. Foxe, ten je jako skoro ve všech svých komediích skvělej. Trošku hůř je na tom James Woods, ze začátku to vypadalo fakt hrůzostrašně, ale nakonec dokázal Foxovi slušně sekundovat a vytvořil s nim docela sehranou dvojici. Co se týká příběhu, tak ten nic převratnýho nenabízí a jak film skončí je jasný docela brzy po tom co začne, jenže o to tady moc nejde a na tu zábavu, kterou má vytvořit slouží dobře. Já se prostě bavil, takže nevidim důvod proč nedat 4*(20.8.2006)

"Sakra, co je tohle?! Konspirace?" Dva chlapi, kteří vyznávají úplně jiný styl života se dají dohromady, přičemž jeden z nich z toho nemá vůbec radost. Od dob Smrtonosné pasti tahle "zápletka" není moc neobvyklá, The Hard Way navíc scénáristicky taky nepatří mezi nezapomenutelné snímky, ale herectví... herectví to stírá natolik, že jsem se ty dvě hodiny moc dobře bavila a několikrát jsem se s chutí zasmála. Když mluvím o "herectví", mám na mysli hlavně skvělého tvrďáka (a trochu netypicky i sympaťáka) Jamese Woodse. Vím, že v tomhle se asi s většinou komentátorů na ČSFD neshodnu, ale právě on je skutečnou hvězdou tohoto filmu. Je to totiž on a ne Michael J. Fox, kdo v tomhle filmu hází nezapomenutelné ksichtíky a dává do svých hlášek ten úžasný sarkastický nádech. Momentálně mám strašnou chuť vyhlásit ho nejrychleji mluvícím hercem v Hollywoodu. "Celý ten film je založený na tom, co jsem mu řekl. Ten malej hajzl mi ukradl můj život!"(9.1.2009)

• - Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)

• - Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)