Poldovi v patách

• slovenský

Policajtovi v pätách

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1991, 105 min

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška..(2.11.2015)

Uvítal jsem, že se oba "parťáci" překvapivě špičkujou až do samotnýho konce (jako vždycky jsem totiž očekával, že se jejich vzájemná nevraživost někde v půlce změní a stanou se z nich skutečný kámoši). Díky tomu neni velká nouze o vtípky nebo hlášky. Občas jsem si ale řikal, že se z tématu dalo vytěžit ještě víc zábavy, což naplno dělá jenom finále (kino, reklamní "billboard"). Taky přidal na porci akce, ale aspoň že byla nakroucená pěkně (nejspíš i díky Robu Cohenovi v roli režiséra druhýho štábu). Tradiční akční buddy komedie 80. let se sympatickym castingem, která nemusela skončit jako "jednorázovka", kdyby se ještě zapracovalo na scénáři, tři silnější hvězdy.(22.4.2017)

Takhle si představuju podařenou krimikomedii. Bláznivá zápletka, šílenej záporák co má něco do sebe (Stephen Lang je umělohmotná huba par excellence a ten nápad nastříkat mu kebuli na stříbrno je milionovej), zajímavý prostředí (NYC v noci rozhodně je), nějakou tu přestřelku, vtípky s kolegy, honička v autech a pořád ještě osmdesátkovej look.(6.12.2015)

Viděl jsem to jako kluk a tenkrát mi to přišlo mnohem lepší. Po druhém shlédnutí mám pocit, že Badham měl k dispozici výborné obsazení - M. J. Fox i Woods byli na vrcholu sil, ale slabší scénář film sráží. Z téhle buddy komedie šlo vyždímat mnohem víc, než se nakonec podařilo. Pouze 3*, a to mám filmy s M. J. Foxem velmi rád.(8.7.2017)

Já se (možná trochu zvráceně) bavil. Tradiční filmová hvězda, která točí pouze akční filmy ve stylu Indiana Jonese (M.J.Fox) se rozhodne svou novou postavu, policisty Casanovy, zahrát podle skutečného poldy, Jamese Woodse. Do toho všeho jim skočí nabušený Stephen Lang se svou krásnou zbraní:). K tomu všemu stačí přičíst ještě vtipné srážení policejního a filmového světa, využívání tradičních policejních klišé ("myslíš, že si vezmeš kafe a koblihu a je z Tebe polda?"), narážky na americkou oblíbenost sledování násilí a reklamní billboardy všech tvarů (uvidíte, pochopíte). Nízké hodnocení však chápu, snímek trochu pokulhává za očekáváním a správným tempem, ale mě pobavil. Krom toho spojení John Badham a režisér druhého štábu Rob Cohen není zrovna špatné:)(20.4.2010)

• James Woods

• - Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)

• - Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)

• - Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)