Geostorm: Globální nebezpečí

• USA Geostorm (více)

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. (Vertical Entertainment)

tXtX odpad!

Hahahahahaha... toto nemohli myslieť vážne.. neverím tomu. A prečo tam nebol Dvejn Džonson? -30% ()

MaxBodycount

Milé deti, keďže väčšina našich učiteľov pokapala na Covid, pustíme si dnes film od dobrého uja Devlina, bývalého kamaráta ešte lepšieho uja Emmericha. Tento film je po okraj nabúšený filmovou mágiou zabezpečujúcou to, že hodina a pol odpočtu trvá tridsať minút, ale minútový prenos už trvá tri /poznáte aj z hodín matematiky a telesnej výchovy/, demokratický prezident nemôže byť zloduch a svet zachráni Nemka /k tomu analógiu žiaľ nemám/. Nejakých drasťákov sa napriek skaze odohrávajúcej sa na plátne báť nemusíte, ujo Devlin chcel totiž natočiť film hlavne pre vás. Za úlohu vám týmto dávam vymenovať čo najviac klišé ktorými sa to tu len tak hemží - ako príklad spomeniem preživšieho psíka. Vďaka relatívne ľudskej stopáži ruším pišpauzu, ale v prípade nutnosti sa prihláste. ()

reyg

Na konci filmu malá Grétka líčí divákovi, že společným vlastnictvím ruku v ruce s obyvateli planety jako jedním národem dosahujeme vrcholné produktivity a štěstí. Aleluja, Marx měl pravdu. ()

darius1706

Nebýt toho, že některé věci (i když člověk ve Scifi kvantovku hledat úplně nemůže) byly fakt hodně praštěné a bylo tam více triků, tak to mohl být velmi slušný film. Takhle je to průměr, nemyslím si, že by to bylo až tak strašné, jak tu naznačuje průměrné hodnocení. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 3 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 1 z 5 || Kamera = 4 z 10 || Zvuk = 5 z 10 || Téma = 2 z 5 || Výkon režiséra = 1 z 10 || Scénář = 3 z 25 || Můj komentář: Sledovat tento film je skoro ztrátou času. V čem jsou jeho problémy? Začněme u tématu. To nemůžou scénáristé vymyslet něco lepšího než (zase) klimatické změny? Toto téma je použito v každém druhém katastrofickém snímku? A neříkám to kvůli mým názorům na ně, ale kvůli tomu, jak často se toto téma v katastrofických filmech používá. No nic. Pojedeme dál... Lidé, jak je i v popisu napsáno sestrojili stroj na ovládání počasí - satelity rozmístěné po orbitě? Nezní to úžasně? Zní to zajímavě, ale výsledek zajímavý opravdu není. Myslím, že základní příběh byste mohli dát dohromady i ze základního popisu. (Spoiler část:) Takže, máme stroj na počasí, který funguje. Film by však neměl žádný příběh, kdyby to fungovalo tak, jak by mělo? A někdo by chtěl jistě takového stroje využít jako stroj zkázy? Tyhle otázky jsem si pokládal na začátku i já a hádejte co? Stalo se to. Pak si člověk pokládal otázky ... Kdo je ten záporák? Že by Ed Harris, který často hraje záporné postavy? Prezidenta jsem si odškrtl hned, co jsem uviděl, že je demokratem. Krom toho, že to nejhorší, co filmaři mohou udělat ve filmu, tak zakomponovat do něj reálné politické strany, pokud tedy nejde o historický film... Pak mají zvyk udělat z jedné politické strany hrdiny. Takže, jak to dopadlo? Postava Eda Harrisa byla samozřejmě záporákem a prezident jako člen Demokratů stál na straně těch "hodných". Jak předvídatelný děj. A takových to předvídatelných částí je ve filmů hodně. (Konec spoiler části) Co tu máme dále? Je tu detail, který však nebudu brát v hodnocení v potaz, ale říct ho musím. Všimli jste si, že ti "hodní" používají elektrická auta, zatímco ti zlí auta se spalovacími motory? Je to jen detail, ale nemohl uniknout mým očím a uším. Náhoda? Nemyslím si. Tak, jak to celé shrnout? Postavy jsou příšerně napsané. Jsou nudné a nezajímavé a člověku na nich nezáleží. Efekty jsou otřesné, nedá se na ně dívat. Jsou ,,předigitalizované". Nepůsobí vůbec reálně. Scénář? Předvídatelný. Ani kamera není nejlepší, ale nějakým způsobem ještě ujde. Zvuk je o něco lepší. I tak to film nezachránilo. Uděluji mu 19 % = * ()

neskvik odpad!

Tak toto je najdebilnejsi film, aky som videl, minimalne za poslednu dekadu. Su katastroficke sci fi, ktore sa aspon neberu tak vazne. To by som uvazoval o jednej *. ()

Jefrey1994

Za mě takových slušných 50% furt jsem čekal že budu moct dát 4 hvězdy ale to bych přecenil. Nicméně žádný odpad to není ...je to takový ten průměrný filmeček který vás určitě neurazí ale ani nenadchne,  člověku to určitě stačí vidět jednou. Takový Greenland:Poslední úkryt nebo 2012 a taky oblíbená klasika Den poté to jsou filmy co si člověk rád za čas dá znovu tohle fakt ne. ()

LaaYosh

Ještěže jsem nedal na hodnocení některých místních  mistrů kinematografie a na film se mrkl. Rozhodně nadprůměrný filmeček! DOPORUČUJU!!! ()

Lalaith22

Škoda, mohl to být kvalitní béčkový katastrofický film. Super obsazení, super námět, ale nudná zápletka, nesmyslná motivace záporáka, divně arogantní hlavní hrdina a hlavně velmi (velmi, velmi, velmi) hloupé dialogy (a to i na katastrofický bllockbuster) ()

mp5991

Nějak takhle si představuju, že by vypadal katastrofický film od Asylum, kdyby za rozpočet přidali dvě nuly. Lepší efekty, lepší herci, scénář, nad kterým někdo strávil víc jak hodinu před natáčením, ale v zásadě pořád stejná ptákovina okořeněná katastrofickými scénami, které jsou relativně kreativní, v tomto případě i vizuálně působivé, ale nedávají moc smysl. Vadí to něčemu? Ani ne, pokud s tím předem počítáte a nečekáte od toho víc než to je, tak je to celkem slušná zábava. A nutno říct, že tenhle film si na nic víc ani nehraje. Všechno nemusí být vědecky promyšlené mistrovské dílo s obřím filozofickým přesahem, někdy člověk prostě chce vidět dobrou kravinu :-) ()

doom.cz

Hej, to byla dobrá blbost. Přímo 4* blbost. Sraly mě tam vlastně dvě věci - ten aktivistický úvod+ závěr, jako bych slyšel Grétu Zlatoústou, a potom tahanice mezi bráchama. Jo, bylo to blboučké, ale přitom parádně zpracované, tuny a tuny pozlátka, slušná vyvražďovačka normálních občánků planety Země, parádní vesmírná stanice, (občas trochu pokulhávající animačky zanedbáme), ani Butler mi nelezl na nervy... Otevři si pivo, vypni mozek a bav se. Jo, ještě jedna věc - pěkná Němka? To je fakt Sci-Fi :) ()

Mac._

Nadějná, střízlivější první polovina filmu se posléze zvrhne v divokou CGI onanii a přesládlého konce po vzoru R.Emmericha. Definitivně mě dorazil přistávající raketoplán za zvuku proudových motorů. Ale třeba je měl někde šikovně schované a já jsem jen hnidopich, co nerozumí kvalitní filmové produkci. ()

Norrek odpad!

Co tohle bylo? Film, který vůbec neví, v jakém žánru vlastně zakotvit. Chvíli se to tváří jako katastrofický blockbuster, chvíli špionský triller a jindy mexická telenovela. Někdy se mi stane, že film vypnu po 15 minutách. Tady jsem však vydržel snad tři čtvrtiny stopáže, než jsem si řekl, že tohle fakt nestojí ani za dokoukání... Děs ()

Saxicola

Pure gold: Světovládné spiknutí. Záchrany v poslední vteřině každých deset minut. Ten-kdo-ví je zabit neznámým autem těsně před vyzrazením toho-co-ví. Mrakodrapy se hroutí ve velkém. Hodně mrakodrapů. Dopravní letadlo se zřítí na ulici těsně za prchající pružnou kůstku v bikinách. Chlapeček s jeho věrným roztomilým psíčkem čelí hned pěti tornádům zároveň. Family issues nevyhnutelně končící srdcervoucím usmířením. Sexy agentka tajné služby. Hrdinské sebeobětování. Prezident-Spojených-států-amerických. Zapomněla jsem na něco? Dávám tři hvězdy za výživné guilty pleasure. ()