• mzss1

|47%| Viděno v kině. Totálně mě to minulo obloukem. Což je tak trochu paradox s ohledem na to, že obdobné bijáky beru všema deseti, viz 2012, San Andreas, Indeperence Day apod … Možná je to i tím, že už jsem těmi destrukcemi a zkázy pohlcený. První hodina snímku je taková pozvolná, moc destrukcí to nemáme – což mi teda vůbec nepřekáží. Jen mě to absolutně nebavilo. Herci, atmosféra, nápady – to vše nic extra. Jediný skvělým tahounem filmu byl jednoznačně Gerald Butler. Poslední dobou ho mám víc a víc rád. Do role se vžil skvěle, hláškoval – prostě neohrožený hrdina ze staré školy. Jenže celý snímek utáhnout sám nemohl. Nebudu si hrát na filmového odborníka a rozebírat tu nějaké velké chyby, moc jich nebylo, ale přesto jsem v kině téměř usínal (a to se mi nestává!). Úvod je dobrý, krátký, nenáročný a pak už se to bude vléct. A ani ta destrukční akce mě moc nezaujala. Ještě tak ta v Hong Kongu byla dobrá, pak už moc ne. Strašná byla pronásledovací scéna autem, kdy zachraňovali prezidenta. Do toho ty retardované blesky. Jinak žádný zásadní technický problém s akcí nemám. To, že bylo finále akcí přepálené je v pořádku, u ostatních filmů to hltám, ale zde teda ne. Asi mi i nesedl režijní styl. Hudba se celkem vydařila, Balfe ukázal už svůj hudební talent v Terminator Genisys pod dohledem jeho učitele H.Zimmera. Co se týče dalších herců, moc mě teda nebavili. Především Jim Sturges – ten mi přímo lezl na nervy. A Ed Harris byl tak nudnej, že jsem si ho málem nevšiml. Celá ta finální zápletka se mi moc nelíbila. Neříkám, že byla špatná – divák dostane něco jiného, ale nebyla dotažena do konce nebo byla točena dost nesmyslně. Takže ve finále nudný film, který moc nezaujme, hlavním středobodem je Butler, takže aspoň nějaká ta světlá chvíle se ukáže. Je mi to líto, čekal jsem téměř pecku, přeci jenom ty výše jmenované filmy miluju.(21.10.2017)

Je to dinosaurus. Scénář, který kdysi Roland sebezáchovně odmítl (nebo vykradl do 2012, těžko říci). Devlin ale není Roland, i když něco okokoukal. Nemá ani Rolandův cit pro humor ani jeho zápal pro patos. A navíc ho zřejmě nakonec někdo odstavil a na už hotové triky a akční scény narouboval nové dialogy. Ano, vesmírná stanice je pěkná, destrukce solidní, katastrofa v Riu dokonce velmi pěkná a na Abbie i Alexandru Marii se solidně dívá. Zbytek je ale děs. Všichni hrají na půl plynu, mladší bratr ani to ne. Logika svými děrami skvěle doplňuje klišé dialogů. Hudba ani nestojí za komentář. Ale zase je tu ta pospolitost lidstva, dnes skoro zapomenutá a opovrhovaná víra v jednotu a spolupráci. Relikt devatesátek se vším všudy. Guilty pleasure.(20.10.2017)

Milovníci filmových klubov dostali do rúk silnú zbraň. Pri ďalšej debate o tom, že Hollywoodska kinematografia stojí za prd, budú môcť od dnes využiť Geostorm ako príklad....a nebude sa im dať argumentovať.Kompilát všetkého čo sme 90. rokoch milovali a teraz by sme si pri tom od hanby skrývali hlavu od hanby pod vankúš. Je to neskutočné debilné ale aj celkom zábavné. Úsmev od ucha uchu. Síce škodoradostný, ale stále úsmev 6/10(19.10.2017)

• Makky

Spojením všetkých možných povrchných klišé a klasických obrazov katastrofákov za posledných 20 rokov dostaneme toto čudo. Má to krásne zábery, dobrých hercov a slušne odsýpajúce tempo. Negatív je viac, na to by však všetky písmená sveta nestačili. Najväčší problém Geostormu je, že aj keď divák vypne mozog, tak film vyznieva debilne. Žijeme však vo svete, kde sú v obľube Trump alebo Kotleba, takže masy budú spokojné. 3D slabota.(19.10.2017)

Čekal jsem, že to bude klasická americká hovadina plná efektů, ale opak je pravdou. Film je relativně dobrý, jsou tam slabší momenty, ale jako celek je to obstojné dílo. // 80% BTW: Jak tu někdo psal o tom vybavování se s bratrem: Čekal, než mu dojdou ty kódy a ten rozhovor ukončil dřív, než dostal ty kódy :D Ještě to tam ten prezident říkal, že má 60 vteřin, než se to přenese.(19.10.2017)

• - Některé scény odehrávající se v NASA se točily v reálném zařízení NASA v New Orleans. (filmsim)

• - Nejdříve byl snímek pod záštitou Paramountu, ale nakonec se produkce ujalo studio Warner Bros. (filmsim)

• - Natáčelo se v Číně, USA a Spojených arabských emirátech. (Yardak)