Trailery byly naprosto šílené a dva roky přetáček, odkládání daly tušit, že toto bude průser. Samotná myšlenka, koncept není kámen úrazu a ani bych neřekl, že scénář táhne film dolů. Veškeré hlavní postavy odvádí slušnou práci, neměl jsem problém se snahou o drama mezi hrdiny a překvapivě dlouho se daří skrývat strůjce sabotáže na vesmírné základně. Obrovský problém celého filmu je, že vše se bere set sakramentsky vážně, bez nadsázky a závěrečný pokus o epické finále působí tragicky a směšně. Katastrofické akce není tolik, a jakmile k ní dojde, jedná se o nejslabší stránku celého filmu. Akční scény jsou nudné, bez nápadu a přepáleností trumfují snad i Rychle a zběsile. Digitální efekty ve většině případů vytahují očí z důlku, v IMAXU to bolí dvojnásob a přitom bych čekal, že právě v tomto bude těch 120 mil. vidět. Geostorm se zařadí do propadliště dějin a za dva roky si nikdo nevzpomene, že vůbec vznikl......5/10(23.10.2017)

• Douglas

Nevěřil jsem, že v kině ještě někdy uvidím film jako GEOSTORM, jehož námět byl zřejme před dekádou zamítnutý Rolandem Emmerichem coby příliš tupý, dialogy pocházejí z druhé půlky devadesátých let a triky z éry někde mezi tím. Ale jako jo, ve své nehorázné blbosti je to až dětinsky upřímné. ;) Na rozdíl od své ženy jsem se nicméně provinile bavil, a to zejména díky analytické radosti z procesu znovuozvláštňování. Rozumíte, máte konkrétní vyprávěcí postupy a vzorce, které už před drahnou dobou začaly být natolik omšelé, že si je dovolily použít snad jen parodie... a tak zmizely ze zřetele, nepředpokládáte je, přestaly být preferovanou vypravěčskou volbou. Sledujete tedy film a uplatňujete současné povědomí o vyprávěcích postupech a vzorcích, což vede k tomu, že ačkoli velmi důvěrně znáte většinu z oněch dobou postupně opuštěných taktik, film vás nakonec vlastně neustále divácky překvapuje: kdo se podle současné logiky jeví jako padouch, nejenže není padouchem, ale rychle se přidává k táboru klaďasů. (SPOILER: Výjimkou je v tomto ohledu ten největší padouch, jehož plánovací logika je ovšem natolik mimózní, že svou hypotézu o jeho padoušství permanentně potlačujete: chce dosáhnout účinku X, přičemž na světě existuje pouze jedna osoba Y, která mu v tom může zabránit - a právě osobu Y přímo ponoukne na akci nasadit, cože?! PS: Ne, Verbale. Co píšeš, je jaksi zjevné, ovšem nedává to smysl.) Jinými slovy, GEOSTORM dokáže ozvláštňovat tím, že naprosto bez uzardění využívá nejprofláklejší vzorce vyprávění, gagy a tzv. hlášky, které působí překvapivým dojmem, protože nikdo nepředpokládá, že by se filmaři opravdu odvážili je použít. Dávám nakonec jednu hvězdičku - protože s diplomatickými třemi by zapadl do průměru a na dvě hvězdičky je to přece jen poněkud extrémní estetická zkušenost. GEOSTORM totiž není jen ledajaký špatný blockbuster, nýbrž nejen mimořádně, ale hlavně velmi osobitým způsobem špatný blockbuster!(20.10.2017)

• Cappuccino

Dostal som presne to, čo som aj očakával, takže sa nemôžem na tvorcov vôbec hnevať. Geostorm je katastrofickou snímkou so všetkým známym klišé a kopou nelogických scén, častokrát popierajúcich samotné fyzikálne zákony. Pokiaľ chcete niečo pri čom skrátka vypnete, oddýchnete si, tak ste našli to pravé orechové. V dobrom slova zmysle i v zlom.(26.11.2017)

Klasik katastrofického žánru Roland Emmerich už katastrofické velkofilmy prakticky netočí a jeho druhý Den nezávislosti byla spíše katastrofa. Otěže tak převzal jeho vrchní producent a scénárista, který natočil film, který jako by natočil sám Emmerich. A jelikož si řekl, že čistokrevný katastrofický thriller by se asi moc neujal, zkombinoval ho s prvky úspěšné "Gravitace" a ještě přidal béčkovou, akčně špionážní zápletku o tom jak chce někdo díky počasí ovládnout svět. Vznikla z toho neskutečná bejkárna, s rozporuplnými triky, přepálenou akcí, která nemá cokoliv společného s realitou a hlavně je zde přísně zakázáno přemýšlet. Překvapivě však film jako zábavná blbina docela funguje, prakticky neustále se zde něco děje a ničení velkoměst mě ještě neomrzelo. Navíc stopáž není zbytečně přepálená, tak film nemá moc času nudit.(10.1.2018)

Čekal jsem, že to bude podle hodnocení katastrofa, ale je to takový celkem normální - a relativně normálně stupidní - americký katastrofický film, kde vlastně o tu katastrofu až tak nejde, protože lidé se jí snaží zabránit, nikoli ji přežít, protože již propukla. Asi jsem čekal, že to bude mnohem destruktivnější, ale i tak si myslím, že to bylo fajn.(22.1.2018)

• - Jerry Bruckheimer se k filmu jako producent připojil později a nařídil nákladné přetáčky za 15 milionů amerických dolarů pod vedením jiného režiséra - Dannyho Cannona. (Bioscop)

• - Některé scény odehrávající se v NASA se točily v reálném zařízení NASA v New Orleans. (filmsim)

• - Jednomu z typu satelitů ve filmu říkají RocknRolla. Nepochybně se jedná o narážku na stejnojmenný film RocknRolla (2008), ve kterém, stejně jako zde, hraje hlavní roli Gerard Butler. (mr.twizta)