Tieto veľkolepé katastrofické filmy celkom môžem, predsa len tak moc sa ich netočí, takže som rád za každý nový, ale Geostorm to nakoniec uhral aspoň s nejakou cťou vlastne len preto, že v posledných rokoch už podobné filmy nestoja za nič. Keď si spomeniem na taký San Andreas alebo nový Deň nezávislosti, ktoré boli nielen tupé, ale hlavne strašne nudné a mal som ich problém dopozerať do konca, tak Geostrom je aspoň svižný a stále sa tu niečo deje, ale inak to teda tiež nie je žiadny zázrak. Opäť je to dejovo poriadne tupé, ako celok to nedáva vôbec žiadnu logiku a opäť tu musí byť protivníkom politika a človek, akoby potenciálny koniec sveta kvôli vplyvu prírody nebol dostatočne atraktívny, tak sa to musí ešte prekombinovať, ale pozerať sa na to dá a film si drží určitú úroveň zábavnosti, aj keď často skôr tú nechcenú. Čo sa týka samotných katastrofických scén, tak tu hlavne zamrzí, že fungujú len ako samostatné atrakcie, než by boli plnohodnotne vložené do deja a ovplyvňovali aj hlavných hrdinov, ale inak nie sú zlé zvládnuté. Za kvalitnejšou konkurenciou určite zaostávajú a mohli byť aj dlhšie, ale celkom sa mi páčili, hlavne útek pred vlnou mrazu na pláži. Čo sa týka obsadenia, nájde sa tu plno mojich obľúbencov, Gerard Butler v hlavnej úlohe, Jim Sturgess, Daniel Wu, Ed Harris alebo Andy Garcia, ale tieto ich postavy za moc nestoja, v iných filmoch ma bavia omnoho viac. A Dean Devlin to teda moc nezvládol, chcel si natočiť svoj vlastný katastrofický veľkofilm, ale nemal na to. Takže na ten priemer mi to stačí, predsa len som fanúšik tohto typu, nenudil som sa a pár scén sa mi páčilo, ale inak je to skutočne len taký brak, ktorý prepadol zaslúžene. 54%(10.12.2017)

Milovníci filmových klubov dostali do rúk silnú zbraň. Pri ďalšej debate o tom, že Hollywoodska kinematografia stojí za prd, budú môcť od dnes využiť Geostorm ako príklad....a nebude sa im dať argumentovať.Kompilát všetkého čo sme 90. rokoch milovali a teraz by sme si pri tom od hanby skrývali hlavu od hanby pod vankúš. Je to neskutočné debilné ale aj celkom zábavné. Úsmev od ucha uchu. Síce škodoradostný, ale stále úsmev 6/10(19.10.2017)

Je to dinosaurus. Scénář, který kdysi Roland sebezáchovně odmítl (nebo vykradl do 2012, těžko říci). Devlin ale není Roland, i když něco okoukal. Nemá ani Rolandův cit pro humor ani jeho zápal pro patos. A navíc ho zřejmě nakonec někdo odstavil a na už hotové triky a akční scény narouboval nové dialogy. Ano, vesmírná stanice je pěkná, destrukce solidní, katastrofa v Riu dokonce velmi pěkná a na Abbie i Alexandru Marii se solidně dívá. Zbytek je ale děs. Všichni hrají na půl plynu, mladší bratr ani to ne. Logika svými děrami skvěle doplňuje klišé dialogů. Hudba ani nestojí za komentář. Ale zase je tu ta pospolitost lidstva, dnes skoro zapomenutá a opovrhovaná víra v jednotu a spolupráci. Relikt devadesátek se vším všudy. Guilty pleasure.(20.10.2017)

Děkuji Ti za ten skvělý zážitek z tohoto snímku...nikdy nepochopím nízká hodnocení katastrofických filmů, nenechte si jimi ošálit. Protože tohle je přesně ten film na který jsem čekala celý rok! Nechci spoilerovat, ale Gerard Butler opět zachraňuje svět...herec na pravém místě, jak jinak také?! Ve zkratce, skvělý námět, skvělé herecké výkony, skvělý soundtrack...podle mého názoru letos nejlepší film tohoto žánru. Omluvte mou neomalenost, všichni máme jiný vkus...co sedí mě, nemusí sedět Vám. Ale věřte, že bych nikdy záměrně neradila špatně. "Věříš na pannu Marii?"(25.11.2017)

• mzss1

|47%| Viděno v kině. Totálně mě to minulo obloukem. Což je tak trochu paradox s ohledem na to, že obdobné bijáky beru všema deseti, viz 2012, San Andreas, Indeperence Day apod … Možná je to i tím, že už jsem těmi destrukcemi a zkázy pohlcený. První hodina snímku je taková pozvolná, moc destrukcí to nemáme – což mi teda vůbec nepřekáží. Jen mě to absolutně nebavilo. Herci, atmosféra, nápady – to vše nic extra. Jediný skvělým tahounem filmu byl jednoznačně Gerald Butler. Poslední dobou ho mám víc a víc rád. Do role se vžil skvěle, hláškoval – prostě neohrožený hrdina ze staré školy. Jenže celý snímek utáhnout sám nemohl. Nebudu si hrát na filmového odborníka a rozebírat tu nějaké velké chyby, moc jich nebylo, ale přesto jsem v kině téměř usínal (a to se mi nestává!). Úvod je dobrý, krátký, nenáročný a pak už se to bude vléct. A ani ta destrukční akce mě moc nezaujala. Ještě tak ta v Hong Kongu byla dobrá, pak už moc ne. Strašná byla pronásledovací scéna autem, kdy zachraňovali prezidenta. Do toho ty retardované blesky. Jinak žádný zásadní technický problém s akcí nemám. To, že bylo finále akcí přepálené je v pořádku, u ostatních filmů to hltám, ale zde teda ne. Asi mi i nesedl režijní styl. Hudba se celkem vydařila, Balfe ukázal už svůj hudební talent v Terminator Genisys pod dohledem jeho učitele H.Zimmera. Co se týče dalších herců, moc mě teda nebavili. Především Jim Sturges – ten mi přímo lezl na nervy. A Ed Harris byl tak nudnej, že jsem si ho málem nevšiml. Celá ta finální zápletka se mi moc nelíbila. Neříkám, že byla špatná – divák dostane něco jiného, ale nebyla dotažena do konce nebo byla točena dost nesmyslně. Takže ve finále nudný film, který moc nezaujme, hlavním středobodem je Butler, takže aspoň nějaká ta světlá chvíle se ukáže. Je mi to líto, čekal jsem téměř pecku, přeci jenom ty výše jmenované filmy miluju.(21.10.2017)

• - Některé scény odehrávající se v NASA se točily v reálném zařízení NASA v New Orleans. (filmsim)

• - Natáčelo se v Číně, USA a Spojených arabských emirátech. (Yardak)

• - Nejdříve byl snímek pod záštitou Paramountu, ale nakonec se produkce ujalo studio Warner Bros. (filmsim)