Problém tohoto filmu je ten, že chtěl až příliš. Chtěl být velkolepým ale není. Je to jen snůška někdy hloupých postav, které dělají divná rozhodnutí a často se jen objeví aby děj posunuli o kousek dál. Je to ale i snůška poměrně slušně natočených katastrof. Chápu, že tu někteří brblají na to, že by chtěli víc za ten rozpočet, ale triková stránka mi nevadila. Spíše mi chyběla osudovost. Vlastně jen výbuchy v Hong Kongu měly něco do sebe. Film táhne Butler. Ať si kdo chce co chce říká má prostě charisma jako kráva. Ed Harris no...právě jeho tvář dost věcí prozradí a přeji mu top roli kdy se vymaní ze své škatulky. Jenže i když trochu nadávám, tak jsem se vlastně fakt bavil. A třeba i víc než u posledního predátora a proto dávám 70ku a čtvrtou hvězdu.(6.1.2019)

„Mali sme tam inštalatéra, ktorý vyzeral trocha ako vy.“ Taký ten katastrofický (veľko?)film, kde v jednej scéne spadne desať mrakodrapov a vám je to fuk a radšej rozmýšľate, čo si dáte na večeru. Preto ma vlastne príjemne zaskočilo, že nemalá časť filmu sa prekvapivo odohráva mimo apokalypsy – na vesmírnej stanici, kde Gerard Butler so svojím tímom vedie dlhé dialógy. Musím sa priznať, že hoci tieto scény určite neboli žiadny zázrak, v konečnom dôsledku ma bavili viac, ako trikové sekvencie. Asi starnem. Potešil Andy Garcia + plno dobrých, suchých hlášok („Neter si videl, pivo nechceš, cestu poznáš.“, „Ožeň sa s ňou.“, „Vyzeráte starší, než som si myslel.“). Vzhľadom na obrovské problémy s pretáčkami (ale vážne, to komu normálnemu napadne dať film "vylepšiť" režisérovi Sudca Dredda a Viem, čo ste robili minulé leto 2?) prekvapivo OK.(25.2.2018)

• Anderton

Ako to napísať najvýstižnejšie....Jadro 2. Už dlho neboleli dialógy tak, ako pri Geostorme, čo je v ostrom kontraste s fajn vizuálnou zložkou a odsýpajúcim dejom. Nad množstvom klišé sa pomaly začnete zabávať, len bohužiaľ cítiť, že ich Devlin nepovažuje za ironickú hru, ale za neoddeliteľnú súčasť katastrofického žánru. Keď prídete na to, o čo v skutočnosti ide, začnete sa nad scenárom zabávať ešte viac. A keď máte countdown na záchranu sveta cca 10 minút a vy sa z toho 5 minút vybavujete s bratom, nepomôže ani chytanie sa za hlavu, musíte sa ísť po filme ožrať.(19.10.2017)

• Lacike

Po prekvapivo sviznom zaciatku okorenenom niekolkymi pôsobivymi scenami katastrof sa film zadrhne a neustale preslapuje na mieste. Neunosne dlho sa riesi otravny vztah dvoch rozhadanych bratov a popritom sa patra po zaporakovi, ktoreho identita je tak necakana, ze by ju neodhalil len slepy, hluchy a blby dokopy. Dokonca ani hviezdne herecke obsadenie nema moznost cokolvek predviest a väcsina znamych xichtov sa tu iba zbytocne mihne. Ked sa po dlhej nudnej strednej casti konecne rozputa trikove finale, tak mi uz bolo uplne jedno co sa tam deje a tym padom ma uz ani finale nezachranilo pokazeny dojem z celeho filmu. Pritom zrezirované to je kvalitne. Tak oldschoolovo. Devlin evidentne dost vela okukal od Emmericha. Ani obcasne slabsie CGI mi nevadilo. Lenze ta klasicka bondovska zapletka bez Bonda a vlastne aj poriadneho zaporaka je divna a nefunkcna. Skoda, ze to Devlin nepojal ako klasicky katastroficky film. Co sa tyka tej hluposti na ktoru tu vsetci fanusikovia sucasnych blockbusterov nadavaju, tak mi to nepripada o nic hlupejsie ako komixove chujoviny. Len je to proste nuda. 4/10.(4.1.2018)

• Nevka

Tohle má být ta destrukce, na kterou jsem se těšil? Z Geostorm jsme v podstatě všechno viděli už v traileru a z efektů tak navíc dostaneme snad jen hrátky na vesmírné stanici. Opravdu. Destrukce se tady odehrává pouze několik minut a zbytek času tak jen pozorujete státní spiknutí, které se ze zajímavého pátrání přetaví v hodně slabé rozuzlení. Efekty v Dubaji jsou navíc neuvěřitelně animované a já tak nakonec musím jít na 2 hvězdičky...(28.10.2017)

• - Jerry Bruckheimer se k filmu jako producent připojil později a nařídil nákladné přetáčky za 15 milionů amerických dolarů pod vedením jiného režiséra - Dannyho Cannona. (Bioscop)

• - Spoiler: Vo filme spôsobuje ničivé vlny tsunami počasie, no v skutočnosti sú ich spúšťačom zemetrasenia. (MikaelSVK)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. října 2017 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)