• Lacike

Po prekvapivo sviznom zaciatku okorenenom niekolkymi pôsobivymi scenami katastrof sa film zadrhne a neustale preslapuje na mieste. Neunosne dlho sa riesi otravny vztah dvoch rozhadanych bratov a popritom sa patra po zaporakovi, ktoreho identita je tak necakana, ze by ju neodhalil len slepy, hluchy a blby dokopy. Dokonca ani hviezdne herecke obsadenie nema moznost cokolvek predviest a väcsina znamych xichtov sa tu iba zbytocne mihne. Ked sa po dlhej nudnej strednej casti konecne rozputa trikove finale, tak mi uz bolo uplne jedno co sa tam deje a tym padom ma uz ani finale nezachranilo pokazeny dojem z celeho filmu. Pritom zrezirované to je kvalitne. Tak oldschoolovo. Devlin evidentne dost vela okukal od Emmericha. Ani obcasne slabsie CGI mi nevadilo. Lenze ta klasicka bondovska zapletka bez Bonda a vlastne aj poriadneho zaporaka je divna a nefunkcna. Skoda, ze to Devlin nepojal ako klasicky katastroficky film. Co sa tyka tej hluposti na ktoru tu vsetci fanusikovia sucasnych blockbusterov nadavaju, tak mi to nepripada o nic hlupejsie ako komixove chujoviny. Len je to proste nuda. 4/10.(4.1.2018)

Vizuálne pekný pukanec, pri ktorom môže divák vypnúť a užívať si pre oko veľmi pekne obrazovo spracované prírodné katastrofy. To je zároveň aj ten najväčší klad snímku - komerčne slušne našlapaná akcia. So samotnou dejovou linkou to už bolo horšie. Na môj vkus to bolo miestami až príliš prešpikované politikou a konšpiráciou, takže sa tu vyskytli pomerne dlhé pasáže, ktoré ma nudili. Navyše do určitej miery ide o vykrádačku Armageddonu (1998) a iných úspešnejších snímkov podobného razenia. V tomto smere ma prekvapil len úplný koniec, ktorý predsa len nie celkom kopíroval túto schematickú šablónu. Avšak za cenu, že to potom vyznelo až moc cukríkovito. Priemer. 60/100(30.11.2017)

Je mi záhadou, že veľká väčšina nostalgicky založených divákov, prahne po príbehoch z rokov 80. a 90. a plače nad tým, ako je to vlastne dneska vo filmovom priemysle také a hentaké, že kdeže sú tie staré časy, keď sa po plátne preháňali jedinci, zachraňujúci svet pre globálnou katastrofou, sú prívetiví k menej dokonalým vizuálnym efektom oných dekád, aké to bolo jednoduché a old school, aby nakoniec udelili neprívetivé známky filmu, ktorý je DOKONALOU kópiou všetkého spomenutého. A viete čo pokrytci? Ste trápni, ale ešte stále tu máte streamovacie TV služby.(20.10.2017)

• ledzepfan

Vyčpělá klišoidní ptákovina.. Tyhle věci už snad můžou fungovat jen když tvůrci do stokrát provařeného receptu vhodí hrst nadsázky a vrchovatou lžíci sentimentu (podobně jako znovuvzkřísený Den Nezávislosti).. V geostormu není nic co by člověk už dávno někde neviděl. Není tam nic co by se ho jakkoliv dotklo, co by ho jakkoliv nadchlo... Vrcholem cynismu je pak anonimní arabskej šejk v mrakodrapu jehož přežití je jakože ukazatel toho, že všechno dobře dopadlo. Mrdat na to, že dole to spláchlo tisíce civilistů, šejk je v pořádku takže OK.(26.1.2018)

• MoiJe

Kvalitou pripominajuce Den nezavislosti 2 (heh, a to ze ich spaja reziser citam az dodatocne!). Nic moc herci, nic moc postavy, nic moc cokolvek vypustaju z pusy. Este aj efekty extremneho pocasia dokazali predviest tak nejak nemastne neslane (a ta jedna utekajuca v zabkach akoze WTF) a to je uz co povedat. Skoda, doteraz si pamatam, ze prvy kinotrailer vyzeral lakavo. Kazdopadne ako B-cko zabavi, vylozene nudit som sa nenudila.(20.1.2018)

• - Geostorm: Globální nebezpečí byl hotový už několik let, ale kvůli nespokojenosti studia a následným vynuceným přetáčkám (a do etrému natažené postprodukci) se dočkal premiéry až v řijnu 2017. (Stoka)

• - Nejdříve byl snímek pod záštitou Paramountu, ale nakonec se produkce ujalo studio Warner Bros. (filmsim)

• - Jerry Bruckheimer se k filmu jako producent připojil později a nařídil nákladné přetáčky za 15 milionů amerických dolarů pod vedením jiného režiséra - Dannyho Cannona. (Bioscop)