Naqoyqatsi

Naqoyqatsi

Dokumentární / Hudební

USA, 2002, 89 min

• mrksik

NeĽudské, anticivilizačné, antiglobalizačné, antivojnové, PRÁZDNE. Hoci audiovizuálne úchvátné a pseudointeligentné, je to NUDA. Nebránim sa zobrazeniu kvázi problémov tejto spoločnosti či ľudstva ako takého, no tento spôsob mi neprišiel ako príliš šťastný. Som esteticky založený človek, ale napriek tomu som si nedokázal prehrýzť cestičku a vžiť sa do tohto "diela".(27.12.2007)

Koyanisquatsi mě kdysi nakoplo, Powaquatsi potom docela potěšilo, ale třetí "díl" už bohužel vaří jenom z vody. Je to jenom celkem slušný dlouhý videoklip s pěknou hudbou...(29.3.2003)

Silné nejen ve své audiovizuální stránce, ale i hloubkou. Nedoporučuji epileptikům.(29.11.2011)

Na-qoy-qatsi: (nah koy' kahtsee) N. From the Hopi Language. 1. A life of killing each other 2. War as a way of life. 3. (Interpreted) Civilized violence.(25.2.2006)

proč *****? nejlepší hudba v celé sérii + nejkonkrétnější poselství režiséra... skvělé završení série - 9/10(21.11.2006)

• - V mnoha pasážích filmu byl obraz roztažen z původního poměru stran 4:3 do 16:9, což u některých diváků vyvolalo negativní ohlasy. Podle jednoho z producentů však šlo o umělecký záměr. (L_O_U_S)

• - Význam slova "Naqoyqatsi", které pochází z jazyka kmene Hopi, by se dal přeložit jako "nazvájem se pozabíjet". (Rugero)