Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

joywork

Nejsem prototypem artového diváka, ale tato komedie mě vůbec vtipná ani zábavná nepřišla. Takové morální ponaučení, že dluhy se mají platit včas a ke svým partnerům bychom se neměli chovat, jako k věcem. Docela mě šokuje, kolik lidí si tento snímek docela pochvaluje.... ()

Pesamenteiro

Zajímalo by mne, jestli se režisér a scénárista alespoň na moment nad svým "dílem" zamyslel. O čemž velmi pochybuji. Zpočátku nastává dlouhá 50 minutová nuda, kde se jednotlivé neumětelsky zahrané, nesympatické a zoufale nevtipné postavy šourají od ničeho k ničemu v rytmu úděsné hudby (bože, toho Mozarta režisérovi nikdy neodpustím), což je na několik minut vystřídáno poměrně slibného hereckého tandemu Polívka-Holubová (Ano, Polívka je zde regulérně nejlepší postava, což je samo o sobě děsivé), který ovšem vyústí v puberťácký vtípek - vzal si prášek a má erekci na veřejnosti, HAHAHA! Už tady to mělo skončit, ale to, co se rozehraje v následující čtvrthodince je opravdové české komediální peklo. Režisér nadobro ztratil soudnost, nic nedává smysl (jeden příklad za všechny, majitel penzionu si nechává od náhodných lidí v monterkách s nápisem "hodinový manžel" opravit lanovku a ještě je k tomu ožere) a nastává ta pravá trapnost. Napadají mě tisíce lepších možností, jak oněch dlouhých sto minut vyplnit, například se mlátit kladivem do hlavy.. ()

Lukkyn

Velmi příjemné překvápko!!!Trochu jsem se toho obával. Nejsem zaujatý proti české tvorbě , ale co si budeme povídat v poslední době se tu neobjevila žádná komedie podobná např. Pelíškám a už vůbec ne komedie u které bychom se řechtali, až by nám rostlo bříšní svalstvo. Tohle je mezi slepými jednookým králem. Nevyhne se to trapným místům , ale většina gagů ujde a ústědní čtveřice se skvěle doplňuje. Samozřejmě všechno dobře dopadne a ten konec byl těžce profláknutý dopředu , ale zaplaťpanbůh alespoň za toto. Pokud by česká komedie měla pořádnou konkurenci byl byl to sotva průměr. Ovšem v téhle době min. 70% ()

R.E.M.

Ústřední téma a námět docela fajn, ale ty bláznivé peripetie byly dost mimo. Semtam jsem se zasmála, několikrát se chytla za hlavu... Z povolání hodinového manžela udělal T. Svoboda trošku jiné povolání... Obohatil ho o činnosti gigola. K hereckým výkonům nemám námitky, B. Polívka hrál příjemně "normální" postavu, i Evu Holubovou, kterou jinak nesnáším, jsem přežila. Škoda malého prostoru pro ženské postavy - Zuzanu Norisovou, Lenku Vlasákovou, Simonu Babčákovou. Pobavil mě nápad se zabydleným bazénem, i karikatura opravy lanovky. Jen jsem netušila, že i David Novotný umí nahodit neodolatelný rošťácký úsměv ala americká hvězda z Beverly Hills, a k tomu úsměvu přidat i dávku sebeironie, nadsázky a výrazu "já vím, že víte, že vím". ()

ragtime

Česká komédia asi nikdy nevstane z mŕtvych, ak sa bude takto mrhať potenciálom. Dialógy sú občas vtipné, ale väčšinou len prázdne, chovanie postáv veľmi nelogické a celkové zatriedenie postáv vzhľadom na ich typy je veľmi nevyhovujúce. Hráči vodného póla museli smiechom padať zo stoličiek. ()

Monyfik

Proč tam je tolik reklam a co to triko INTO-HOMO-MUDR-IN-COOL-TRAVESTY místních lidiček? Dokonce náš otec představený drží kameru v "rovině" lépe než asistent Fairaisl, víme že? Jinak po několika doušcích našeho klášterního BOŽOLE jsme se i občas smáli... PS: co si místní objednají, to dostanou a jako bonus "sexy" prasnici Č... ()

Hadush

Bavila sem se před rokem v kině, stejně jako včera u televize...takže komedie, která pobaví dvakrát proste JE dobrá...pravda, ten slovenskej konec byl slabší ale z mýho pohledu Honza Prušina, to prostě udržel, takže vyloženě blbej konec to nemá.... ()

Flymaster

Zuzku Norisovu mam rad, a hoci zije v Prahe a snazi sa "mluvit", bolo vo filme pocut jej slovencinu. Som zvedavy, kedy a ako bude film odvysielany v slovenskych TV, ak vobec. Kedze uroven nadavok v CR a SR je ina, pochybujem, ze tato lahka komedia bude odvysielana pred 22:00 aj s Andyho skvelou scenkou pri oprave lanovky, pripadne scena v banke v uvode filmu. ()

franti11

Na to že to byl českej film, tak jako opravdu dobrý. Slušně jsem se pobavil, až na ten konec: odkázat 28 000 000 kč ? ()

P@\/EL

Typický soudobý český film, který si plyne v poklidném nenáročném tempu, aniž by se dalo říct, že nudí. Žádné salvy smíchu zde nečekejte, celý film vyzní spíše úsměvně než komicky s tím, že několik hlášek a dialogů je povedených. Postavy jsou poměrně sympatické a děj je jednoduchý s očekávaným happyendem. ()

hanca.uh odpad!

Ale to byla šílená hovadina!!! Nudné, nevtipné, předvídající situace, nepřekvapivé, prostě o ničem. Mám dojem, že někteří herci se tu scénářskou katastrofu sice snažili snad i "zachránit".....ale marně:-)). Škoda, protože z takového "tématu" by šlo určitě vykřesat daleko více vtipného temperamentu a scének. Obávám se, že na další žádný nový film od českého tvůrce se už nebudu mít odvahu hooooodně dlouho podívat. Poslední český film, který jsem viděla a který měl hlavu, patu, spád a u něhož se mi nechtělo ani trochu zvracet byl jen Kobry a užovky, jinak fakt samá srač..ka. Bohužel. ()

Bodega_Bay

Tohle je fakt škoda. Docela dobrý výchozí materiál zahrabaný pod dost tlustou vrstvou zmatečných a zbytečných situací a scén. Přitom tolik dobrých herců, navrch skvělá Nina Divíšková, to je prostě totální plýtvání. Přitom si myslím, že kdyby někdo tu předlohu proškrtal, asi to i něčím pospojoval a vlastně i přepsal, bylo by to fajn. Ten konec bolí asi nejvíc, to je prostě Homolka a tobolka v Nízkých Tatrách, o finálním dědictví raděj nehovořit, to už mohl mít i Bolek Polívka pocit deja vu (a s ním všichni diváci). Takže kolem a kolem, vlastně je největší problém ve Svobodovi. ()

ABC1

Dobré herecké výkony, pár vtipných scének jako oprava lanovky, fandění s Ninou Divíškovou a zbytek, tedy 75 % trapné, dost vulgární, nudné...jako povídka z Bakalářů by to ušlo, ale celý film??? Škoda těch výborných herců...bez dobrého scénáristy to nepůjde, ale kde ho vzít, že...!!! ()

pan_Bily

Na dané téma by to chtělo čistě jen situační komedii a v tom případě by se pak dalo z tohoto námětu vytěžit víc. Což jsem také očekával. Ovšem kombinace s vážnou zápletkou (či dějovou linií) kde se řeší na vážné téma vztahy a která v celkovém součtu převažuje komediální složku, se příliš nepovedla. Dalším mínusem jsou některé scény, které svým zpracováním a dialogy působí jak z nějakého „nováckého“ seriálu. Velkým plusem je určitě herecké obsazení a výkony. Díky tomu jsem přihodil jednu hvězdičku navíc. Komedie, ze které by vás bolelo břicho od salvy smíchu, to rozhodně není. Pohodový oddychový film, který i tak nějak pobaví - to ano, ale spíš doma na gauči u televize než do kina. A otázka je, jestli je nutné ho vidět znovu? Přesvědčený o tom nejsem. ()

PoprockCZ

Zajímavý námět. Dozvěděla jsem se něco o vodním pólu! :D Dobrá oddechovka, jen konec je takový nedořešený - nevíme, co se stalo se vztahy hl. hrdinů. Jinak hezké obsazení. Babčáková mi se svým přístupem připomíná situaci ze života jednoho příbuzného. Babince jsou hrozné. :D ()

Slahy94

Příjemné překvapení. Čekal jsem trapnou, nudnou, hloupou filmovou variaci na Ordinaci, Ohnivé kuře, Jetelín a jim podobné rychlokvašky, kterých u nás v posledních letech vzniká mnoho, ale namísto toho jsem viděl svižnou, nenáročnou a zábavnou komedii s výbornými hereckými výkony. Jasně, film má několik slabších scén, ale postavy jsou uvěřitelné a přirozené, stejně tak situace, scénář jde hercům přes pusu. I přes velké množství sponzorů (dokonce i ČSFD?!), byl product placement únosný a dobře zakomponovaný do scénáře. Hodně se mi líbila ta až melancholická linka s paní Divíškovou. Film bych přirovnal ke komediím Jiřího Vejdělka nebo Karla Janáka. Z toho, co tady v posledních letech vzniká a tváři se jako komedie, tento film rozhodně vybočuje, a to v pozitivním smyslu slova. ()

MyPupa

Koukat se na to dá, film obsahuje několik výborných vtipů, dobré herecké obsazení. Celkově je to taková slepenina. Dávám 50%. ()