Hodinový manžel

Husband to Rent

Komedie

Česko, 2014, 100 min

• Fr

„DOBRÝ DEN, HODINOVÝ MANŽEL. CO PRO VÁS MŮŽU UDĚLAT…“ /// Sebraný historky „hodinovejch pomocníků v domácnosti“, proložený tunama product placementu. Na jednoho chlapa by toho bylo pro film málo, takže tady jsou rovnou čtyři. Autor - možná proto, že dřív jsme nemohli, sází na píchání, kterýho je tady víc než jinýho děje (trochu kecám). Dál udivuje zvláštníma ženskejma charakterama (kromě voteklý Čvančorový, páč ….no nic.) a hloupou romantikou („Promiň, já jsem trapnej“ - to ty vole ste skoro všichni!). Překvapivě fajn je Matásek, zbytek je slátanina, která drží pohromadě sílou ostatních filmařskejch atributů. Takže paninko – film vynechte a volejte PRAVÝHO hodinovýho manžela. Třeba to bude sympaťák, se smyslem pro humor a ne jako tenhle šmudla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vocením pár dobrejch rad (nejen vod kozatý Čvančarový). 2.) Za triko CSFD ve filmu bych vraždil! /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.6.2015)

Hodinový manžel by mohl být celkem slušnou komedií, kdyby tvůrcům několikrát neupadla soudnost, a oni ji pak chvilku nemohli najít. Několik scén tak působilo jako vysílání pro diváky trpící demencí a já jsem byl rozhodnut pro dvě hvězdičky, třetí kousek jsem nakonec přidal za dobře napsané a ještě lépe obsazené postavy. Škoda těch kiksů ve scénáři, tenhle film měl na víc.(24.2.2020)

Kdyby se mě někdo ptal, jestli Hodinový Manžel stojí za vidění, řekl bych mu, že ano, ALE... to "ale" zahrnuje zvláštní nevyrovnanost filmu, který kombinuje velmi slušné herecké výkony a skutečně komické scénky s trapným rádobyhumorem, vulgaritou a lacinou soft kukajdou. Kdyby si pan Svoboda odpustil obří kostým penisu (ve scéně, kdy David Novotný říká v bance cosi o tom, že "to jako č**ák podepsal"), "vděčnou" scénku s požitím viagry a nemožností využít jejích účinků, naprosto ujetou postavu Simony Babčákové (která ovšem předvádí snad první přímo do filmu vecpaný product placement CSFD;)), úplně neopodstatněný zvrat a zakončení linky se Zuzanou Norisovou, atd., zůstaly by v podstatě jen samé lepší věci. Například linie s Ninou Divíškovou je výborná, a v podstatě díky ní se nějak inteligentně uzavře celý film. Faktem je ale i to, že způsob, jakým se tu zobrazují intimní mezilidské vztahy, je naprosto tristní, ale naštěstí jakž takž funguje humorná a dějová složka filmu, o technických kategoriích nemluvě, takže to je v podstatě srovnatelné se staršími filmy Marie Poledňákové, a nebudete u toho umírat jako u několika posledních filmů Marie Poledňákové;) 60%(10.10.2015)

• castor

Nebyl to takový ten „typický“ český kus, u kterého se ve většině scén divák za tvůrce stydí. Na tom, že na tuzemská filmová zastavení klademe vyšší nároky, nevidím nic špatného, protože většina českých filmů nesahá zahraničním bráškům ani po kolena, máme oprávněný důvod nedůvěřovat jim, navrch jim místy spíš nadržujeme. Hodinový manžel nabízí další bandu zoufalců, kteří potřebují rychle vydělat prachy a kteří tak rádi a často vyplňují česká sociální dramata. Jenže tady jsme na komediálním poli. Tedy se o to alespoň pokoušíme. Ukotvené v realitě ale dle mého není. Postavy se neubrání absurdním krokům, občas zbytečně tlačí na pilu a dialogy ne vždy padnou hercům do huby. Pointování situací si dokážu představit lépe, nicméně herecká kvalita tam je. Takže aspoň něco.(29.10.2015)

Ukázky mě příliš nezaujaly, ale na závěr roku trocha ztřeštěnější komedie nemůže uškodit. Překvapil mě téměř vyprodaný sál, že by se rodil menší vánoční český divácký hit? Je to na tři a půl hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že to patří k tomu lepšímu, co čeští filmaři letos vyprodukovali zvedám hodnocení směrem nahoru. Hlavní mužskou čtyřku mám poměrně v oblibě, takže mě nemohla zklamat, dámské osazenstvo se taky nenechalo zahanbit. Povedených vtipů je více než těch nepovedených nebo trapných, takže Hodinovému manželovi fandím.(29.12.2014)

• - Cedule označující číslo silnice 7 ve vzdálenosti 20 km od Brna je nesmysl, protože tato silnice vede z Prahy na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána / Reitzenhain. (petrsv)

• - Rok pred vydaním snímky vznikol v Česku podobný amatérsky film, s rovnakým názvom – Hodinový manžel (2013). (PATWIST)

• - Filmaři pro film hledali nejhorší bazén. Nakonec byl vybrán bazén v Nymburce. (lllkkk)