Hodinový manžel

Hodinový manžel

Husband to Rent

Komedie

Česko, 2014, 100 min

[imdb: 9.0/10] | me: Na naše pomery to je úplne OK komédia. Hlavné pozitíva filmu sú prave v mikroscénach a dialógoch, ktoré sú jeho nosnou časťou. To kde film stráca je práve nelogickosť konania postáv a diery príbehu, avšak to v tomto žánre a na naše pomery pravdepodobne nie je podstatné :). Ak však človek nemá veľké očakávania a uvedomuje si, že ide na SK-CZ film, tak sa môže stať (to čo sa stalo aj mne), že nebude nijako sklamaný. Takže ja vravím: OK. Taká jednorazová filmová pohodička.(10.1.2015)

Profesionální opraváři ženských duší s.r.o. A obvykle jim na to stačí asi tak hodina. Nad Milanem se vznáší hrozba exekuce za nesplácení úvěru, který si vzal na provoz bazénu, v němž se svým týmem Lachtanů pravidelně hraje amatérskou ligu vodního póla. S jeho třemi věrnými souputníky ho spojuje nejen sen o tom, že jednou společně prorazí v profesionální lize, ale také nerozlučné přátelství, ve kterém se i dluhy dělí rovným dílem. Milan a jeho parťáci se v Nymburku dávají do podnikání spočívající v tom, že osamělým a citově vyprahlým ženám spravují nejen rozbité věci v domácnosti, ale také jim spravují jejich neukojený sexuální život a bolavé duše. Kšefty se brzy začnou hýbat, ženy a peníze se jen sypou. Film nezapře, že jde o debut. Mnoho scén má svůj potenciál, ale ten z nich buď není vytěžen patřičnou režijní silou, v horším případě od nějaké scény čekáte zajímavé vyústění, ale to se nedostaví. Zpětně mně přišla například úplně zbytečná celá závěrečná pasáž související s návštěvou Slovenska. Tato zdlouhavá sekvence v Nízkých Tatrách vlastně film o nic podstatného neobohatila. Pánové se opili a svezli se na lanovce. Čvančarová jako nažhavená panička dala najevo svůj sexuální apetit, který nemá nic společného s láskou. Hryc se ožral. Matásek se přiznal, že je gay. Latinák se zamiloval do Norrisové. A to je asi tak vše. Celý film není jen komedií, ve které se občas zdařile hláškuje. Je to také film, v němž je dostatek jímavých a dojemných pasáží, které mají svůj silný emoční kodex a neotřelý ráz. Parta opravářů pravidelně fandí u televize s téměř slepou fanynkou Dukly Praha jejímu zamilovanému fotbalovému týmu. Povedené jsou i scény s Jitkou Čvančarovou, jejíž sexuální apetit zanedbávané paničky značně pocítí David Novotný, který do toho neuváženě vloží i své city, ačkoliv má doma manželku, která to s ním myslí upřímně. Čvančarová lusknutím prstu promění mužské diváky v psíky s vyplazeným jazykem, kteří se však dočkají jen její rozmazané siluety při milostném aktu. Režisér Tomáš Svoboda však přece jen svlékl jiný kalibr, a to sex symbol Lenku Zahradnickou. Jen ještě uvěřit, že by si to rozdala s naprosto hnusným Lukášem Latinákem. Málo pravděpodobných scén je ve filmu poměrně přehršel. Určitě bylo i zarážející, že si osoba, které hrozí exekuce, může bez problému rozjet podnikatelskou činnost. A silně pochybuji, že by ti čtyři svedli opravit vše v domácnosti, zvláště když měli nulovou praxi. Reálné vyznění příliš film neřeší. Stačí, když plní to, co si předsevzal v prvním plánu. Film má originální rozměr, sympatické herecké výkony, nějakou tu obstojnou hlášku. O silný a nerozkouskovaný příběh se však opřít nemůže, scénář upřednostnil jednoduchou formu, která sice obsahuje množství polovičatě odvedených sekvencí, ale nedá se říct, že bych se u filmu nebavil. Tomáš Svoboda se svým filmem dokáže být originální, nenásilně vtipný, příjemně dojemný a mile pohodový. Příště eliminovat nadbytečné sekvence, více klást důraz na sílu, vybalancovanost a kompaktnost příběhu, aby to nebyl jen sled různorodě zabarvených scén, které jedna druhou překrývá. Minimálně částečný recept na dobrou komedii Tomáš Svoboda určitě má. 60%(1.8.2015)

• silentname

Nemyslím si, že by "Hodinový Manžel" rozbil prekliatie posledných českých komédií, ktoré akosi nie a nie ma rozosmiať. Kde sú tie časy zo 70-tych a 80-tych rokov, kedy tvorcovia skutočne chceli napísať čo najlepšie scenáre, aby sme mali dobré príbehy s dobrým humorom a srdcom na správnom mieste? Kde sa stratili talenty českej kinematografie? Myslím si, že odpoveď vieme sami, no teraz si povedzme niečo o tomto filme. A začnime tým čo sa mi na filme páčilo. V prvom rade mám pocit, že Nina Divíšková je vtipná a kedykoľvek ju vidím, tak mi príde veľmi príjemná. Je to taký typ babičky, ktorú by človek chcel mať aj vo svojej rodine. A sem-tam sa vo filme nájde nejaká tá scénka, ktorá ma presvedčí, že to môže aj celkom fungovať. No tam by som s pozitívami skončil a pozrime sa na negatíva. V prvom rade som akosi nebral vôbec David Novotný v tejto role. Bol presne tak otravný a málo zaujímavý, že som chcel, aby odtiaľ vypadol. Matásek a Polívka sú podľa mňa okey a viac im v tejto role verím, no tiež si mohli dať viac záležať s lepšími scénkami. A čo sa týka Latináka, tak si myslím, že je tu trošku mix. Viem, že vie byť vtipný, no materiál, ktorý tu má mu nedáva moc priestoru. A akosi neviem ako sa do tejto zostavy dostal. Nebral som ani fakt, že sa stali absolútnymi expertami na všetko. Okey, niektoré problémy by som dokázal vyrirešiť asi aj ja, ale keď si to reálne vezmeme, na konci prídu opraviť lanovku. Ako vedia ako majú opraviť lanovku? A potom samozrejme love story. A reálny dôvod prečo sa celý tento film vlastne začne. Hlavná dejová línia je podľa mňa maximálne klišé, otravná, nezaujímavá a mne úplne ukradnutá, či to dopadne v prospech nášho hrdinu. Nemyslím si, že je to dobre napísané, zrežírované je to možno okey, no film ma nevedel moc rozosmiať. Miestami som skôr ostal zhrozený. A hoci tu nebolo nič bolestne zúfalé, tak tu rozhodne nebolo ani nič čo by bolo hodné vášho času. S výnimkou Niny Divíškovej. Hodnotenie: D+(3.8.2018)

• juta

Nymburáci zajásají, ale mé srdce rozhodně neplesá. Doufal jsem v to, že půjde o nadupanou komedii s humornými situacemi a místo toho se zase hodně řešila romantika a podobné věci, které se objevují téměř v každém novodobém českém filmu. A opět tu jsou do očí bijící reklamy. První reklama na čsfd, co jsem viděl. :D(9.10.2015)

• Big Bear

Není to takový průšvih jako naše komedie posledních let. To z toho ale dobrou komedii nedělá. Novotný je kolík, o tom žádná. Film spolehlivě táhne a kromě trapné masky penisu svého ňoumu hrál naprosto uvěřitelně. Tam kde se konverzovalo - např. v posteli o narozeninách matky, měl film nejsilnější momeny. Exteriérové scény naopak byly vrcholem trapnosti a ,,honičku'' na lanovce s tvůrci mohli rovnou odpustit. Další z čeho jsem byl zděšen byla Norisová a hlavně obézní Čvančarová, kterou do filmu dosadili jako sexy babu... Pane režisére, to nebyla devítka to byla nula! Hepáč na konci byl předvídatelný už od poloviny filmu a já vůbec měl s celým tím svým pohádkovým pojetím trochu problém. Je hezké jak se hoši chovali k babče Dukle, jenže oni to dělali za prachy... No a nemluvím vůbec o všech těch skvělých výrobcích a firmách co tučně jistě přispěly na rozpočet filmu a jakoby náhodou tam je vždy vidět v celé kráse někde jejich logo, cedule, auto.... Hrůza. Rád bych se dožil okamžiku, že si o sponzorovi přečtu jen v titulkách a dál jím nebudu otravován. Takový bude u mne mít respekt. Přehršel výrobků a značek ve filmu má na mne spíše antireklamní účinek a jistě ne jen proto, že hrdina jel na Slovensko Toyotou od konkrétního autoprodejce si jí poběžím koupit... Naopak. Jak říkám ve filmu mi to s--- vadí. Dávám tedy jen dvě koupací čepice. * *(10.6.2015)

• - Filmaři pro film hledali nejhorší bazén. Nakonec byl vybrán bazén v Nymburce. (lllkkk)

• - Cedule označující číslo silnice 7 ve vzdálenosti 20 km od Brna je nesmysl, protože tato silnice vede z Prahy na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána / Reitzenhain. (petrsv)

• - Rok pred vydaním snímky vznikol v Česku podobný amatérsky film, s rovnakým názvom – Hodinový manžel (2013). (PATWIST)