Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kralik2013

Naprosto suprový film. Byli jsme na tom s partnerkou včera v kině, celý sál se smál téměř celou dobu, především ale v té první polovině, která byla opravdu asi vtipnější. Ale rozhodně se u tohoto filmu člověk nenudí, místy si uvědomuje i své mouchy či přednosti v partnerském vztahu. Dokonce možná i místy tento film "nutí" k přemýšlení, zda neděláte stejné či podobné chyby ve vztahu jako jeden z hlavních hrdinů (David Novotný). Jinak bezva je i herecké obsazení. Prostě film se mi (nám oběma) moc líbil, solidní je k němu i hudba a lokace, prostě spokojenost. Více takových filmů. Člověk si i odpočine a pobaví se... Díky za to. ()

Lazy87

K českým filmům chovám již delší dobu poměrně despekt. Hlavně k těm komediím, které jejich oddaní tvůrci blijou jednu za druhou a česká kina se z nich mohou posrat. Tento film jsem viděl vlastně úplně náhodou. Bo co dělat s kamarátkou a ještě k tomu po opici. Ještě k tomu v cinecosi na návštěvě v Liberci a osobně nemám v lásce cine cosi kina. No můj skeptcký přístup mi asi pomohl k tomu, že jsem se docela bavil, a né jen já. Na české komedie poslední doby je to docela příjemná a zábavná oddechovka. Ne že by se sice člověk řezal od začátku do konce, ale nějaké scény pobavily. U opravy lanovky jsem už byl docela rozsekán. ()

BioRaj

Po delší době česká komedie s chronicky známými herci , která mě neurážela, ale mile pobavila nenásilným a srdečným humorem v tom správným timingu. ()

Elusche

Celkem zdařilá komedie. Člověk se u ní zasměje a dostane vlastně to, co od takového filmu i očekává, to znamená lehko předvídatelný příběh, bez zbytečných zápletek a zdlouhavých spletitých dialogů, zato s pořádnou dávkou (občas levnějšího) humoru. Na relax a uvolení po těžkém dnu ideální film. ()

cumimnabednu

Při tomto filmu jsem se v kině docela dobře bavil. Vlna českého filmu stále ujíždí na rádoby smíchané kaši humor + drama = parádní film a ono to je vždycky humor + drama = česká sračka. A jsem moc rád, že se tomuto tvůrci vyhnuli a i když se ve filmu dějí vážné problémy v mezilidských vztazích, bere je tento film absolutně s nadhledem a humorem. Co bych filmu naopak vytknul, je to, že má hodně obsahových nešvarů, které nedávají smysl. Namátkou stařičká dodávka s reklamními nápisy sleduje nové auto jejich kamaráda z Nymburka až do Tater a zřejmě nikomu nevadí, že jednak by ta dodávka nemohla co do rychlosti nikdy držet krok s novým osobákem, ale že si řidič osobáku na trase několika set km nevšiml dodávky, kterou používá jejich firma? Kór když jsou na ni nápisy a loga firmy, kde pracuje? Také pochybuji, že by nějaký chlap měl milenku, se kterou chce žít a přitom po nocích dával pusinky fotce s jeho manželkou a dětimi. A další a další. Ale co, to jsou malé nešvary vzhledem k tomu, že nakonec byla uvařena kaše možná trošku nedovařená, ale rozhodně to je vtipná kaše a člověk se při ní konečně nenásilně dobře baví a směje. Jen tak dál český filme. ()

Epikuro

Hodinový manžel, aneb když chcete vypnout mozek, nic neřešit a vědět, že všechno dobře dopadne ikdyby jste byl ten největší idiot, kterému svěřili správu sportovního klubu vodního póla. Vytýkám snad jen zásadní ovlivnění obsahu product placementem. Jinak z obsahového hlediska trochu krkolomné, někdy mírně iracionální, ale obecně pro mnoho lidí uvěřitelné, což stačí. A to také proto, že z formálního pohledu se jedná o dílko velmi pěkně zpracované, kvalitně obsazené a zařazené do neokoukaného Nymburka. Příjemná jednohubka, která se nikdy nestane kultem, ale nikdy úplně nezapadne. ()

Gazela2

Fronta v kině, v sále nacpáno k prasknutí a pak smích od začátku až do konce. Myslím, že některé hlášky z tohoto filmu určitě zlidoví :-) Ale běžte se přesvědčit sami... ()

Dussanek

Přijemná komedie, která sice nemá originální děj, ale pobaví svými dobře napsanými dialogy a hereckým umem účinkujících. Film se rychle odvíjí kupředu a nenudí. Reklama není nevkusná a přehnaná jako v jiných filmech. Za návštěvu kina film rozhodne stojí. ()

vhorky

Film, který patří k tomu povedenějšímu, co se za poslední roky v ČR natočilo. Není to veledílo, ale na sobotní večer jako odreagování docela dobré. ()

kohys23

Povedená komedie s oddychovým příběhem u které se pořádně zasmějete. Velmi vtipné dialogi mezi herci, kteří maji svoji kvalitu. ()

henrykladivo

díky za každý česky film. Myslím si ale, že s námětem by se dalo pracovat daleko lépe a vytěžit mnohem více. Také komediální možnosti herců jsou mnohem větší, škoda že jich nebylo více využito. ()

Inhoofer odpad!

ANI JEDNOU JSEM SE NEZASMÁL ! Nebylo čemu. Proč je to teda uvedeno jako komedie? Fakt slabé a ani dobří herci to nezachránili. Mentální lobotomie! ()

MIKETUK

Příběh takřka postrádá děj, je to spíš řada převážně veselých scének, ale některé mají zřejmě i snahu nutit k zamyšlení, přesto film odsýpá a baví. Obsazení super, jak pánská, tak dámská část, i když tam pár dam tvoří jen skupinové křoví. Pár nápadů dost dobrých (bydlení na dně, couvání na okruhu), vtipné a ne trapné dialogy, decentní připomenutí pana Hrabala (uletěl andělíček...jsme přece v Nymburce) a úplně zbytečná lanovka a Nízké Tatry- tak nááááhodné setkání. Báječná paní Divíšková a najednou takový "milionový" happy end, který film docela shodil (proč nemůže film o finančně tupém člověku skončit logicky exekucí). Fajn hudba a zvuk. Dobrý-55% ()

Final

Nechci být na českou tvorbu příliš tvrdý. Nakonec, sešla se celkem koukatelná parta v příběhu, který dokonce dával smysl. Nebudu říkat, že je film nějak originální nebo nepředvídatelný. Ono, česká filmová tvorba toho moc originálního nevyprodukuje. Ale oproti Babovřeskám, které snižují inteligenci cílového diváka, má tohle alespoň úroveň. Do kina bych na to ale rozhodně nešel. ()