Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

Juto

Aj keď niektoré z mnohých zvratov filmu nie sú až také prekvapivé, sú uspokojivo podané a so silným hereckým obsadením. 6/10 ()

pakobylka

V první řadě zklamání, pramenící z podstaty zápletky. Poněvadž dávné mýty, relikvie a odkazy na ně jsou vodítkem, na jehož konci se nenachází žádné překvapivé odhalení, které by s nimi snad jakkoli souviselo. Sice se jedná o zručně zfilmovanou záležitost o jedné velice zásadní hrozbě s globálním dosahem, ale originální historický kabátek ukrývá "jen" ne až tak originální kriminální zápletku. Nenadšené 3* ()

ceskyhonza

Kdyby zde konečně bylo k dispozici objektivnější hodnocení, dál bych 2.5*. Zejména závěr je křeč plná kotrmelců a blbostí, zejména organizačně-technického charakteru. Nechci tu popisovat voloviny, které scénáristi, či produkce vymysleli, abych neprozrazoval těm, co ještě neviděli, ale je toho skutečně požehnaně. Nebýt Hankse využitého jen a pouze jako "značkové visačky", musela by dolů ještě nejméně další *. Vcelku zklamání. ()

dr.fish

Ačkoliv jsem nic moc neočekával, bylo to ještě o něco horší. Spoléhal jsem na historicko religionistické spekulace Dee Browna, ve kterých jsem si vždycky dokázal něco najít a bavit se tímhle druhým plánem "co by-kdyby". Bohužel je scénář od těchto zajímavostí zcela oproštěn, takže se člověk poměrně nepokrytě celou dobu nudí. V podstatě se jedná o vysoko rozpočtovou Cestománii nic víc. 55% ()

animaxis

Předem říkám, že knihu jsem nečetl. Už od začátku jsem od filmu nečekal nic moc a byl jsem zvědavý, jestli to pro mě bude průměr nebo podprůměr. A výsledkem je ten podprůměr. Inferno mě absolutně nezaujalo a po prakticky celou stopáž jsem se nudil. Děj možná mohl být zajímavý, ale to zpracování se prostě nepovedlo. Napětí tu na mě vůbec nezapůsobilo, akční scény na mě ve dvou případech působily až směšně, herecké výkony celkem nevýrazné, hudba nevýrazná a ta kamera... To byl snad celý film natáčen na ruční kameru?! Hezké bylo florenské prostředí filmu, ale i to mi bohužel zkazila ta kamera. Postavy naprosto nijaké, i když to je předpokládám spíš problém špatného zfilmování knihy a v ní mají všechny o něco víc prostoru (aspoň hádám). Dějové zvraty absolutně nezajímavé. Trochu jsem čekal, že Inferno bude mít aspoň stejnou úroveň jako Andělé a démoni, ale ani těm nestačí. ()

Radiq

Tak se nám už zmírnila minutáž na docela rozumnej čas, ale teda bylo to docela o ničem. Dan Brown už se tady tak pěkně neobouvá do církve a jejích nesmyslnejch rituálů a víry, i když peklíčko tady ze začátku má své blouznící místečko. Hrdinný profesor Langdon je tady skoro akční hrdina, co přežije všechno a tělesně má kondici jak olympionik a navíc se to všechno musí stihnout v tak krátkym čase, že to je nesmysl. Celý to je dost nesmyslný, hlavně když dojde k zvratům, které mají diváka uchvátit (např. společnost, která to všechno na Langdona jen nahrála). Navíc už to místama bylo blbý jak Lovci pokladů (ale toho jsem si všim už i u předchozích filmů o Langdonovi). Prostě už jsem se u toho nudil a nadměrně kroutil hlavou, což není dobrá vizitka. Po šesti letech jsem se na to kouknul znovu, protože jsem si myslel, že jsem to neviděl, a přestože jsem to už viděl, vůbec jsem si nepamatoval, že jsem to už viděl. Takže v paměti tento film asi moc nezůstává... ()

CinemaRanger

Oba díly předtím měly každý něco do sebe, měly výborné herce, kameru i hudbu. Bohužel Inferno má jen ty herce a to konkrétně jen Toma Hankse. Příběh nic moc. Kamera je místy fakt otřesná a hudba nezajímavá. Zimmer se vůbec nesnažil. Dokonce mohu říci, že 121 minut je na takový film dost a občas je fakt nudnej. ()

Sabrewulf odpad!

Od prvních minut strašně protivný film. Iritovalo mě tam všechno, hlavně neustálé, otravné Langdonovy představy (může už někdo konečně přijít s nějakým méně obehraným provedením, než ty stupidní klipovité prostřihy?), které byly jak z nějakého laciného After Effects tutoriálu a působily nechtěně směšně (u chlapa uštknutého hadem jsem vybuchl smíchy). Honění se za rébusy a jejich luštění si vycucali z prstu, ta krádež v muzeu, kde si prostě jen tak vezmete věc, mělo být jako co? Vrchol všeho přišel asi ve třičtvrtě filmu s mega twistem k popukání. Pamatujete scénu z filmu Hudson Hawk, kdy se Willisův kamarád zřítí s autem z útesu, auto vybuchne a na konci filmu se objeví kamarád celý začouzený a vysvětlí to slovy, že v autě byly airbagy a hasící přístroj? No tak si podobný šokující zvrat představte i tady, jenže zatímco v Hudson Hawk to byla zcela vědomá prča, zde se u absurdního zvratu film tváří SMRTELNĚ VÁŽNĚ. Navíc, mám silnou alergii na zvraty, které se nezmění z A (původní scéna) na B (zvrat) s tím, že opravdu je scéna A podána s lehkým pomrknutím na B, ale že je scéna A natvrdo natočená jako A. To je největší filmařká ubohost a bezradnost. A jak tu čtu v komentářích, jakým způsobem je filmové finále odkloněné od toho knižního, tak už prostě jenom bliju. ()

wader

Miluju Šifru mistra Leonarda. Na ten film čumím pořád dokola, a pořád mě baví. Inferno si ještě jednou možná pustím. Četl jsem knížku, a jsem rád, že jsem to viděl na plátně. Ptám se proč Inferno ani Andělé a démoni nemají pro mě tu správnou mystickou konspirační atmosféru Šifry. Anděly a démony si ani nepamatuju - netuším o čem to bylo. Možná je to tím, že mi bylo úplně u prdele, jestli lidstvo vychcípá na výbuch nebo na mor. Ale v Šifře mě baví sledovat, jestli se provalí největší podvod a manipulace naší civilizace, který přímo ovlivňuje naše dějiny i naši budoucnost. Tam hrozí ta konfrontace celého lidstva s odhalenou pravdou. Když všichni umřou, konfontovat se nebude nikdo = nuda. Jináč je to nevkusná hudební vykrádačka sebe sama. Nutno přiznat, že všechny filmy s Robertem Landgonem jsou skvělými poutači na městskou turistiku. Nejvíc mě mrzí, že Inferno NENÍ o Infernu. Že ono umění a symbolika je jenom vodítko v pozadí trapné hrozby zničení lidstva z filmů 80. let. ()

chelseaman22

Jednoznačně propadák. Děj je předvídatelný, na Robertovi je vidět, že mu táhne na devadesát a Hans vytvořil OST za hodinu a půl (včetně přestávky na toaletě). Fantastická knižní předloha byla zcela zprzněna tím způsobem, aby konec byl sluníčkový, nikoliv zamračený, jak ho DAN BROWN popsal. Dalším udivujícím faktorem je odfláknutá práce od HANSE, který použil hudbu ze Šifry mistra Leonarda a Andělů a Démonů. Rovněž je zajímavé vidět, že WHO má po zuby ozbrojené jednotky rychlého nasazení. 21% ()

HonzaBez

Tak nám páni scénaristi v porovnání s knihou zas jednou úplně změnili vyznění celého filmu. Nechápu proč a divím se Brownovi, že mu to nevadí. Původní finále v knize mělo ještě nějakou myšlenku, i když možná nebylo tak akční, jako ve filmu. Ta filmová verze je ale úplně vykostěná. Z profesora Langdona zde dělají nesmrtelného akční hrdinu (ten výbuch co se ve filmu odehraje by v žádném případě nemohl přežít), dost pozměnili charakter a hlavně osud doktorky Sienny Brooksovou. A ta lovestory mezi Langdonem a doktorkou Sinskeyovou to jako mělo být co? V knížce si ti dva vykají a ne že jsou bývají milenci. Prostě celé je to úplně jiná story...A o dost horší než Brownův román. ()

Triple H

Filmový ekvivalent hajzlového čítania. Tam si človek tiež so sebou nevezme Dostojevského, ale ako doplnok k zamýšľanej aktivite plne postačí čtivo typu Nový čas, Plus 7 dní, alebo napríklad taký príhodne menovaný Dan Hnedý. Jeho moderné rodokapsy vo všeobecnosti vypália lepšie na papieri, lebo tam je priestor všetky blbiny rozpísať, odôvodniť a dať tomu celému aspoň nejaký ksicht. Vo filme na detaily nie je čas a aj v minulých dieloch pôsobili preto všetky tie enigmovité dialógy dešifrujúce mystériá typu "aké číslo nasleduje v postupnosti 1-2-3-5-8-?" a rôzne konšpiračné či iné teórie trochu smiešne. Howard do tretice celkom uvedomelo a vítane úplne rezignoval na snahu povyšovať Brownov brak na niečo epické. Nenafukuje stopáž na úmorné dve a pol hodiny a skrátka len ženie dej vpred tak rýchlo ako sa dá, aby tú sračku rýchlo vybavil, dostal zaplatené a nemusel sa na premiére medzi rovesníkmi od hanby zatláčať do sedadla viac než je nevyhnutné. Hanks a spol. to celé svojou charizmou nejako ustoja, ale úplne som z obrazovky cítil čo si o scenári museli hovoriť v duchu a že tu všetci na kompletku v prvom rade čakali kedy im cinkne na účte výplatička. Už sme len na skok od paródie a keby Howard a spol. pridali trochu nadsázky, teoreticky mohla séria ožiť nevídaným spôsobom. Do ďalšieho dielu ako Langdona Willa Ferrella a ideme. Bodíky dole za zmenený koniec, ktorý bol na knihe najzaujímavejší a mal aspoň koule. Filmári ho obetovali pre bezpečný happy end, ktorý z celej veci urobil ešte väčšie "meh", než je aj bez toho. **1/2 ()

Lachtaan

Brownův knižní styl jeho populárních románů je jistě obdivuhodný a tématika temná, že by i jako abstraktní slovo dokázala mlžit zrak. Howardův triplepokus o převedení případů Roberta Langdona na velké plátno byl ve všech případech velikým experimentem, který se ale jakýmsi záhadným způsobem vyplatil. Nebýt Toma Hankse, asi by série upadla v zapomnění, v mém repertoáru se jí to téměř povedlo. Mohu to svést ale spíše na fakt, že mi motiv nejen Inferna, ale celé trilogie, nejspíše nikdy nic neřekne. Takže průměr za snahu, temnotu, zajímavé téma, v trojce i za obsazení. ()

Lolita

Jakoby přestávám chápat, proč na ty filmy s Langdonem pořád ještě koukám. První dva filmy mají o hvězdičku víc, protože i když za moc nestály, alespoň respektovaly knižní předlohu - v tomhle případě se z původního knižního solidního zvratu a prima finále stala trapná filmová fraška. ()

Tynyton

Již potřetí se setkáváme s filmovým zpracováním příběhů profesora Langdona a to v nejnepovedenejší podobě v porovnání s ostatními filmy. Přes celkem zajímavý příběh mi zde chybělo napětí. Cele to mohlo byt vykresleno mnohem lepe. Navic me stale fascinuji temer az supermanske schopnosti pana profesora. Film mohu srovnavat s knižní předlohou, ktera se mi - ne tak překvapivě - libila vice. Od rozuzleni na konci jsem ocekavala mnohem vice. Plus za me dostava za vyjevy pekla. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno