Láska po anglicku

Láska po anglicky

Lessons in Love

Komedie / Romantický

USA, 2014, 99 min

Stačí se podívat na herecké obsazení a víte, do čeho jdete. Bohužel je tu ještě obsazení, které filmu bohužel také odpovídá, ale není to zas tak strašné, jak to vypadá. Já jsem byl smířený s tím, že budu celý film koukat na Salmu Hayek nebo Jessicu Albu a nemusel jsem (přestože jsem to dělal). Nějaký děj tam byl, nějaká zápletka a nějaký nápad jsem tam taky zahlédl. Mně se hlavně líbila bojovnost postav, za kterou dávám body navíc.(26.4.2016)

Salma Hayek vypadá dvacet let stejně, což není kritika, ale podezření, že skutečně našla elixír mládí, u Jessicy Alby platí to samé. Ač jí doma pobíhají dva caparti, vypadá furt hrozně teenagerovsky, jen škoda, že už dávno nevyhodila agenta. Jiný agent, bývalá nula nula sedmička Pierce Brosnan zraje jako víno, radost pohledět, jak se mu v posledních letech docela daří (respektive myslím, že ho mnozí po předání bondovské štafety Craigovi odepsali). Tihle tři měli být hlavním tahákem téhle úsměvné romance. Jsou, i když s několika výtkami. Režisér Tom Vaughan chtěl obsáhnout skoro všechno, co dnešní zralé jedince trápí (partnerská nevěra, komplikovaný vztah k otci, problémy s alkoholem, dítě na stará kolena, profesní krize a jiné) a bohužel vše jen načal, ale hlouběji s tím nepracoval. Námět slibný, ale být v rukou schopnějšího režiséra, možná bychom mohli být ještě víc příjemně překvapení. Místy až moc sázel na poloodhalené tělo krásné Salmy i mužný výraz stále pohledného Brosnana, ale víc nepohlídal, co mu před kamerou utíká mezi prsty. Za mě i tak spokojenost. A vlastně i milé překvapení.(6.2.2016)

Vcelku obstojné, aj keď treba uznať, že celý film držal nad hladinou najmä skvelý výkon Pierca Brosmana a jeho postavy flegmatického Richarda so sviežim britským humorom. Čo sa však týka príbehu a jeho schémy, tak to bol bohužiaľ čistý priemer, hoci základ dejovej línie mal oveľa väčší potenciál ako sa napokon v skutočnosti podarilo naplniť. Príjemnú atmosféru dotvárala sympatická Olivia (Salma Hayek). *Spoiler* Naopak, totálne sebeckou postavou celého filmu mi prišla Kate (Jessica Alba), ktorá sa tvárila ako keby je najsvätejšia, pritom bola maximálne sebecká a súdila iných za to, čo sama predtým spravila tiež. Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale Kate mi prišla ako nehorázna krava... Škoda tej predvídateľnosti, ale inak ten film asi nemohol ani skončiť.(21.11.2015)

Zamotaný příběh o jedné romanci učitele a sexy žákyně Alby, která našeho profesora poblázní a ten se vzdá všech záletů, udělá si s ní dítě a spokojeně věří v dlouhý život. Nicméně o dost mladší Kate zjistí za pár let, že si ještě dost neužila a zamiluje se do svého kolegy. Do celé situace se přimotá její sestra, která by měla na našeho profesůrka dohlídnout, jak mu jde výchova, ale osud to chce jinak. Zamilují se do sebe a vzniká nám nový románek, který však netrvá dlouho.. Richard za nedlouho musí kvůli přestupkům opustit zemi a i ty co miloval... 60%(3.3.2016)

• rikitiki

Příšerně napsaný scénář likviduje i charisma Pierce Brosnana. Uznávaný profesor se přestěhuje z Anglie do Ameriky za svou výrazně mladší přítelkyní a jejich synem a musí vzít za vděk prací na škole, kde jeho přednášky nikoho nezajímají, nejméně pak studenty. A pak nastává – ale bohužel zdaleka ne tak rychle, jak to teď napíšu: Blik – partnerská krize, Blik – flirt se skorošvagrovou, Blik- potíže se Zelenou kartou, Blik – lehké potíže s chlastem, Blik – problémy s prací, Blik – potíže s otcem, Blik – totálně nesmyslné zakončení. Zhruba tak hlubokým prožitkem to vše působí, takže osudová láska ke skoropříbuzné je nejenomže neuvěřitelná, ale skoro i nepostřehnutelná, jak je rychle odbytá. Zdálo by se z výčtu, že snímek nabízí mnoho motivů, což sice jo, ale tak nevýrazně, nezáživně zpracované, že je skoro utrpení film přežít. ___ Láska po anglicku je nechutně zvětralý a vychladlý čaj.(3.5.2016)