Reklama

Reklama

Na vlámských polích

(seriál)
  • Belgie In Vlaamse Velden (více)
Belgie, 2013, 10x50 min

Režie:

Jan Matthys

Hudba:

Jef Neve

Hrají:

Barbara Sarafian, Wim Opbrouck, Hilde Heijnen, Marc Van Eeghem, Yannick Renier, Jurgen Delnaet, Stef Aerts, Dirk Van Dijck, Tom Audenaert, Serge Falck (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Rodinná sága odvíjející se během čtyř let Velké války.
Za první světové války musí dospívající dívka a její dva bratři rychle dospět a naučit se, co znamená oběť a zrada a jakou moc má láska. Marie, na začátku války naivní patnáctiletá dívka, sní o tom, že jednou bude lékařkou, ale nakonec se stane ošetřovatelkou na frontě. Její starší bratr Vincent je věrný svým ideálům a bojuje za svou zem, ale zaplatí za to vysokou cenu. Její druhý bratr se snaží vojně vyhnout, jak jen může, ale nakonec skončí v zákopech, ať chce nebo nechce. Otec rodiny je gynekologem a vidí příležitost stát se profesorem na Vlámské Univerzitě podporované německými okupačními silami. Matka se ze všech sil snaží udržet rodinu pospolu, ale válka všechny rozděluje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

Aky 

všechny recenze uživatele

Bylo by to zajímavé, kdyby se děj směstnal do poloviční stopáže. Námět první světové, její atmosféra, jednotlivé příběhy členů rodiny zasažené válkou, vztahy Vlámů a Valonů, Němců a Britů, všechno to mělo velký potenciál, ale rozbředlo se to v rozvláčnosti. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama