Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

Robin.Vesely

''Tak to bylo hustý!'', řekl jsem si v hlavě, když jsem vyšel ze sálu. Tento film pojednává o otci drsňákovi, který kryje svou dceru před mafiány a pomáhá ji v útěku (ve zkratce). Mel Gibson podle mě v tomto filmu exceluje a je to pro mě nejlepší film jeho herecké kariéry. Postava dcery Lydie, v roli Erin Moriarty, je také na úrovni a velice dobře zahraná. Příběh je taky dosti zajímavý a postavy v něm se nechovají jako blbci. Filmu podle mě nic nechybí a jsem velmi spokojený. ()

Al90

Mel stale dokazuje,ze by mel narazit na nejakou velkou roli,proto prosim...Natoc konecne tu Lethal Weapon 5 :)) a nyni k filmu :) Film se vyvijel dobre,dcerka chvilema sice lezla na nervy ale pak uz me to nejak nevadilo,spise jsem se zafixoval na Mela,pravda je,ze akci ve filmu je strasne malo a to me mrzi,protoze jsem cekal,jak se Mel predvede,zaverecna akce je fajna ale kratka,takze davam za tri *** Necekal jsem nic extra a to se me o i dostalo,takze takova vecerni jednohubka :) ()

Peabody

Mám pocit, že těch 60+% je motivováno především radostí, že Mel GIbson je naživu a je schopen točit (a taky že ho nechají točit). Jinak je to podle mého dojmu zcela tuctové béčko se spoustou zbytečných keců, pár akčními scénami, s docela pěknou buchtou (i když postava je napsaná jako kráva = osoba která dělá kravinu za kravinou) a solidním vousatým i oholeným Melem. Padouši jsou hodně karikovaní, žádný z nich se mi nezdá dost silně napsaný, taky pár minut po filmu jsem nedal dohromady snad žádného z nich, přitom dobrý padouch je základ. Pár nápadů tu sice je, ono taky těžko v tomhle subžánru vymýšlet něco nového, uznávám, ale tady je scénář takový nic moc, trochu řeší vztahy otce a dcery, trochu je to akční a hodně je to road movie na útěku od kámoše ke kámošovi (nebo kámošce). Zkouknout se to dá, ale jak říkám, nebýt toho, že Mel delší dobu netočil, nemělo by to dostat tolik. ()

injoy

Tři hvězdy film přesně vystihují jako "dobrý" , nebo průměr. Byl přesně takový jako jsem ho čekal. ()

WilliamMW

Tvrdí se, že je to akčňák jako za starých časů. Já si to ale bohužel nemyslím. Byla to děsná nuda. Táhlý, místy trapný a zcela zbytečný scénář jde ruku v ruce s průměrnými hereckými výkony a příšernou kamerou. Když k tomu přidáte ještě fakt, že konec je totální zklamání a hlavní hrdinka, intelektuálka s iq 50, si všechny ty sračky zasloužila, vyjde vám film s hodně slabým hodnocením. 40% za MG, který to celé svýma šlachovitýma pazourama drží nad odpadem. ()

Conancon

Sice neurazil..ale..pokud se objeví kdekoliv ale..má to vždy háček, nebo několik. Takže asi jsem zcela nečekal rodinné drama a to v prvním plánu... Velmi málo akce.. Tak nějak celé nedodělané nedrží a negraduje..s jiným hercem by to bylo na max jednu peticipku. Poušť.. O.K Mel ..Ok. Hudba taky..ale..a zase ale..... ()

Martens14

Vidět po delší době stárnoucího Mela Gibsna potěší, o to víc v thrilleru. Akční to sice není, ale za jedno shlédnutí to stojí. ()

Kleinbauer

Ano, ano, tak to mám rád. Žádné mondénní nesmysly a unylé kecy, ani nádech Melova patosu neuškodil, on i Jean-François Richet si to, myslím, mohou dovolit. Richet i Gibson jsou oba dobří vypravěči a příběhu nechybí opravdové napětí. Věřím Richetovi až do konce. Jeho Veřejný nepřítel č. 1 je jeden z nejlepších krimi filmů uplynulé dekády a snímkem Blood Father jen potvrzuje vypilovaný styl a lehkost bytí. Nic neuspěchal, nic nepřepálil. Závěr jako ze života, nikoliv z filmového plátna. Rozmrzelý filmový fanoušek děkuje za neamerické ztvárnění filmu z americké produkce. ()

FantomasMan

Úplne obyčajný film ktorý je hodný maximálne DVD a TV. Ak by tam nehral Mel Gibson bol by to B film bez možnosti kino distribúcie. ()

Baru.Class

to, že se nikdo nemá srát Melovi do rodiny a natož se snažit sejmout jeho děcka nebo starou, to tak nějak víme už od Patriota nebo Brave Heart, nicméně to asi někdo nepochopil, a je tu "trhák" Ve jménu krve...název jak z podřadnýho horůrku nebo intrikánskýho melodramatu s bandou skopčáků...nicméně sorry, ale celej film jde doprdele přesně v okamžiku, kdy drsnej pokérovanej motorkář oholí svůj pěstěný plnovous (což je bohužel po cca 10min) a najednou je tu místo celkem obstojního borca ukňouranej finanční poradce..sice stále na mašině, ale už mu to neveříš...takže bože prooooč???? navíc, pokud by se mi u baráku (rozuměj přívěsu) objevila znovunalezená smažka (rozuměj dcerka) tak bych jí rozhodně nepomohla s bandou nasranej mexikánců, ale dala bych jí pár facek, celkem brutál detox někde middle-off-nowhere a pak MOŽNÁ bych vyslechla srdceryvnou story o tom, jak se zabouchla do špatnýho klučíka, a opět by následovala výchovná facka a tak dokola a dokola...no prostě soráč, ale na to, ja je film pojmenovanej a na to, jak dobře na začátku taťka Mel vypadá, to de celý tak nehorázně rychle do kopru, že to už nezachrání ani celkem fajn konec - neřeknu páč SPOILER! :) tak 2* (za Melovy fousy RIP a za pěknou motorku) ()

durkes

Retro akčný film, v ktorom režisér zabudol, že už ubehlo 40 rokov od doby, keď takéto filmíky boil v móde. Minutážou sa dá pozrieť, ale celé je to o ničom a Mel Gibson už je tiež po zenite. Už ho mám radšej ako režiséra. Rýchlo do zabudnutia. ()

JendaBenda

Strašně nerad, ale fakt nerad... Já ale po tak půl hodině totálně ztratil nit a zažíval jsem nudu. Ještě časem dám znovu, ale teď holt špatný špatný špatný. ()

Wez

Ale jo,podívat se na to určitě dá-dobrá jednohubka na sobotní večer..Ukecaný je to teda dost,ale film se mi i tak líbil,i když je mi jasné,že podruhé už se na něj dívat nebudu..Mel hrál jako vždy parádně a tu postavu zkrachovalýho vožraly s notně strhaným xichtem jsem mu prostě věřil(tak on je vyléčenej norek i ve skutečnosti,že?).Jeho filmová dcerka podala na svůj věk taky solidní výkon a chvílemi mi velice připomínala Laďku Něrgešovou....Průměr na jedno zkouknutí,který neurazí,ale ani nijak nenadchne-tři hvězdy ()

zekon

Pokus o 80. akčňák moc nevyšel a nezachránil to ani Mel. Kýčovitá matlanina plná tupců co nepoužívají hlavy. ()

Kuchna

Mel Gibson patřil, patří a bude patřit mezi jedny z mích nejoblíbenějších herců a v poslední době i režisérů. Tento film se mu povedl na obou rovinách. Děj není zase nic extra originální, ale podání a herecké výkony ústřední dvojice a hlavně režisérský dohled jsou perfektní. Je zde krásně vidět snaha zapojení se bývalého kriminálníka do společnosti a znovu kontaktování své rodiny(dcery). Snaha o nápravu a to čemu se snaží vyhnout, mu bohužel jde velmi dobře: Při pomoci dceři se jeho zkušenosti s podsvětím, ale velmi hodí. I když člověk nic takového nezažil, dokáže se skvěle ztotožnit s postavou a fandit jí...Snímek se velmi vydařil a nenudila mě ani minuta... ()

demovka

Na mnoho filmů je zbytečné používat superlativy v rozvitých větách. I tento by se dal definovat několika hesly. Zkusím to: 1) zuřivě drsný Mel Gibson, který je ovšem stále ve forně, 2) krásná Erin Moriarty, 3) film drsných potetovaných lidí, převážně chlápků s motorkama, 4) zbraně, střílení, honičky, sem tam krev, 5) žádný příběh. Mel gibson už vypadá opravdu drsně a staře, ale jeho modré oči stále svítí. ()