Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

andydufrsn odpad!

Jestliže jsem Pádu bílého domu dal odpad, tak pro tohle už mi nezbývá hodnocení…….. Představa, že celý Londýn ovládnout teroristi je dost dementní. A americkej patos ve smyslu, že jedinej kdo jim dokáže vzdorovat je américkej prezident, se svým udatným a věrným osobním strážcem? To už není vlastenectví a hrdinství, to už je obyčejná debilita! ()

CrashHP

Solídna dvojka, kde je ešte viac akcie. Gerard Butler si ide vlastnou cestou a smola pre toho, kto sa mu postaví do cesty. Ale po celý čas sa človek baví, takže podstata filmu naplnená. ()

Gmisiycs

Sice složina plagiátů, sice nelogické, ale akční a zábavné. Ty 4* nedávám za kvalitu. Zrovna když jsem na to čuměl, mi to vlezlo do nálady a bez problémů jsem to dokoukal do konce. To se mi už málokdy stává, takže místo tří, dávám 4. ()

Caesarion

Vše co se děje ve filmu vás nutí přemýšlet jestli by něco takového bylo možné v londýnském měřítku. Film se vám pořád snaží vnutit druh zábavy jako nelogika, nepravděpodobnost a popírání reality. Stěží pak kladně hodnotíte akci nebo celkem nenudný průběh po jehož skončení se vám udělá lépe jak po dlouhém prdu. ()

Dazlidios

Pád bílého domu mě bavil hlavně první scéna kdy bílý dům dobily čekal jsem ale od dvojky něco aspoň trochu odlišného. Ano scény byli propracovanější, ale ve výsledku jsem vlastně viděl to samé co v jedničce další film už v kině asi vidět nepotřebuju a počkám si až na DVD 3* ()

Jackal07

Kromě fakt trapného CGI jsem to spolkl jako malinu. Scénář a celá myšlenka je samozřejmě tupá jako tchánova sekyra po dědečkovi, nicméně akce je skvělá, je jí hodně a Butler se pro tuhle roli narodil. Pokud někdo udělá director's cut, vystříhá všechny patetické rodičovsko-nacionální kecy a z Butlera udělá druhého Joe Hallenbecka, budu naprosto spokojen. ()

PanIncognito

Prospívá zde kratší délka snímku. Akční scény jsou dobře natočené a nabízí tak slušnou podívanou. Postavy (hlavně jejich chování) a úvod snímku sice nejsou zrovna vrcholem, ovšem akce je parádní (i technicky) a tak se tentokrát přes rozporuplnou fantazii tvůrců mohu přenést. :) (viděno s 2. dabingem a v původním znění) ()

darius1706

Mno, takové filmy se dneska už moc netočí, takže je to vlastně světlá výjimka. Nemyslím teď ono ukapávání z prezidenta USA, ale poctivé cákance krve a akční scény. Gerarda Butlera mám rád, přestože často hraje v podobných kravinách, ale i tak se mi to líbilo, nejen kvůli němu. Dal bych i vyšší hodnocení, bohužel filmu dost uškodily na svou dobu podprůměrné triky a právě ten americký patos. ()

karmalat

Melodramaticky US propagacni blabol nejhrubsiho zrna. Davam body za akcni sceny, ale tohle byl jeden z mala filmu, ktery jsem nedokoukal. ()

maxs

Tohle je kaše. Když už tedy přistoupím na předurčené vidění světa, které je silně prozápadně laděné (prezident Ruska nepřijede na pohřeb premiéra Británie - WTF?!), pak je tu mnoho dalších důvodů, proč tenhle film raději ani nepouštět. Nesmrtelnost hlavního hrdiny, nepřehledné přestřelky všichni proti všem proti všem proti americkému prezidentovi, nelogické chování speciálních jednotek americké armády (jako je útok na steč proti dobře zakopaným protivníkům), nadpozemské schopnosti teroristické skupiny (napíchnutí zpravodajci, uložení bomb kde to jen lze a konvertování na svou stranu snad poloviny londýnské policie), pak to ze sraček nevytáhne ani slušně popadaný Londýn. I když, ani ty exploze nebyly skutečné, jen spousta snadno prokouknutelných počítačových pseudo-explozí... Bez nápadu, bez napětí, bez potenciálu. Tohle se prostě nepovedlo. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Miku, a co když se nevrátíte?" - "Jste v prdeli..." Je to vlastně Pád Bílého domu jen na větší ploše, s podstatně početnější akcí, v niž lumpové dostanou sympaticky co proto. Gerard Butler ochraňuje prezidenta a střílí teroristy v teroristy ovládaném Londýně. Ta největší akce zde přichází až v momentu, kdy je prezident už unesen a je třeba jej vysvobodit. Efekty ve chvíli, kdy se k zemi řítí budovy nebo helikoptéry jsou hodně laciné. Pokud vám však laciné CGI, které bylo i v předchozím díle nevadí, tak nadšení bejt můžete. Mně třeba vadí, takže proto jen 3*. - 60%. ()

Zupan_

Popičovka Butler je drsñák, očakavaný nárez nezlyhal. Ďalší film do zoznamu filmov privolavajucim šlniečkárom mŕtvicu.Londýn prevezmú na začiatku až šokujúco bledý teroristi ale nevadí zradcovia sa večne nájdu a okrem toho je pravda že konverititov je tak tiež ako maku. Veľké plus za až moc podozrivo bradaté britské komando, a na jeden záber zvládnuté intenzívne prebíjanie sa ulicami mudžahedínskeho Londýna. ()

hovnocuc

No, bylo to pruhledny jak vyloha, narvany klasickejma figurama, klise mi tekly z obrazovky tak, ze jsem si musel prinest hadr, nesmyslnosti vic nez v osumdesatkovym becku, scenar prostinkej, nebylo moc co hrat, do toho furt ta zkurvena muzika jako ve hre na Sinclairu... na druhou stranu po podelane unavnym pracovnim dnu to s trochou alkoholu a ve slusnym rytmu a prijemny stopazi dalo to, co jsem od toho cekal a nakonec chtel. Takze proc ne?! ()

Kubikula23

První dil se mi líbil jako skvělá oddechová zábava ale tohle... Bože ani Butler to nezachránil, více méně to stejný,. příběh o h*vnu a ty one liners nebyly vůbec cool... Dvě hvězdy za Butlera a možná Freemana ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)