Středověká legenda praví, že když se drak podělí o své srdce se smrtelníkem, stane se onen člověk všemocným válečníkem. Jenže draci už jsou na pokraji vyhynutí a ten možná úplně poslední, pojmenovaný prostě Drak, žije ukryt před lovci za zdmi kláštera v péči mnicha Petera. Když ho objeví chudý osiřelý čeledín Geoff, rychle se s ním spřátelí. Mladík sní o tom, že se stane rytířem a bude konat hrdinské skutky, stejně jako jeho idol, Sir Osric. Ten však zdaleka není takový, za jakého ho bláhový Geoff považuje. Když jednou vezme Draka, aby se s ním proletěl kolem nádvoří, přitáhne na sebe pozornost nejen Osrica, který už dlouho ví, že drak by mu mohl pomoci k tomu, aby se stal nepřemožitelným vládcem, ale také orientálního kouzelníka Kwana s princeznou Lian, kteří doufají, že se jim podaří zabránit, aby Osric draka zneužil ke svým mocenským plánům. Osric totiž objevil dávné kouzlo, které ho učiní nepřemožitelným, a ze všech přísad už mu chybí jen jediná - dračí srdce. (TV Nova)

esopesokeso

Pár prvých kritikov toto ohodnotila jednou, dvoma hviezdami, tak už to išlo ako lavína...Náhodou to má pekný príbeh, nechýba ani pár podarených humorných akcii, škoda, že to nebolo ešte dlhšie.Mne sa to zdá podhodnotený film. ()

kaylin

Tohle mi opravdu moc nedalo. Není to dobré jako fantasy a ani jako akční film. Je to takové klasické nepříliš pěkné béčko, které nám ukazuje, že Slovensko je sice pěkné, ale nic moc se tam nenatáčí, a to ani v americké produkci. Drak celkem potěšil a na to, že se jedná o levný snímek, tak vypadal celkem dobře. ()

Stanley

Opravdu velká bída. Trapné, levné a primitivní, že jsem z toho měl dojem, jakoby to bylo určeno pro děti předškolního věku, protože nikdo jiný by tuhle pohádku tvářící se jako jemné historické fantasy žrát nemohl. Způsob, jakým jsou rozděleny dobré a zlé povahy postav, je směšný, stejně tak rádoby-intriky záporáků i samotné rozuzlení. Oproti prvnímu Dračímu srdci tedy hluboký propad, nezbylo tu už vůbec nic poutavého, nic věrohodného, nic komického (leda by to bylo myšleno jako smutný pokus o sebeparodii, což nebylo). Pouze hudba zůstala vcelku hezká, ta ale nic nezachrání. Rád bych tudíž varoval všechny, kterým se první Dračí srdce líbilo, aby radši zapomněli, že něco jako "dvojka" existuje - ušetří si tím nervy a čas, který můžou strávit třeba tím, že se podívají na něco smysluplnějšího. ()

Juto

Prvý film bol veľmi sympatický a zábavný film, čo je viac, ako by som mohol povedať o tomto pokračovaní, ktoré ma veľmi sklamalo.Toto je nevýrazné a nízkorozpočtové pokračovanie vytvorené priamo pre TV. Pokračovanie má veľmi podobnú zápletku, aj tu je posledný drak a mladý rytier, ktorý sníva o tom, že sa stane statočným rytierom v lesklej zbroji, a obidva inšpirujú ľudí k boju za svoju slobodu a k boju proti tyranskému darebákovi. Celkovo je to neohrabané a veľmi slabé oproti originálu. 4/10 ()

Nivenx

Na vynikající jedničku to nemá ani z poloviny. Vysloveně nuda to nebyla, ale jen neuvěřitelná blbost. 2* za hezky udělané draky. ()

haushinkaa odpad!

U jedničky jsem brečela dojetím, u tohohle rozhořčením. Byla jsem zděšená, rozčílená a nevěřila jsem tomu, co udělali mému milovanému filmu... Proč to vůbec dávat do spojitosti s původním Dračím srdcem? Kam se ztratila lehká elegance a pohádkovost prvního filmu? Vtipné scénky vymizely, zůstaly jen rádoby vtipné (takže trapné) pokusy, na scéně se neobjevil charismatický a chrabrý rytíř, ale kluk, který se sebou nechá zametat a nemít nemotorného draka, kterého zesměšnili, je uplně v háji. Ti dva kung-fu bojovníci tam neměli co dělat, na kvalitě mu rozhodně nepřidali... Nudný a nevýrazný záporák mě taky nijak neoslovil, takže tohle hořké zklamání nemá nic sladkého, co by alespoň zmenšilo tu pachuť, která ve mně po zhlédnutí TOHOHLE zůstala... ()

lennyd

Geoff (Chris Masterson), mladý štolba v zapadlém klášteře, jednoho dne objeví velké tajemství, které klášter uchovává. Ve sklepeních žije poslední žijící drak, a v zajetí je držen hlavně kvůli dávnému proroctví, které věští celému světu záhubu, pokud se drak dostane na svobodu v nepravý čas. Geoff se ale s drakem zpřátelí, a společně se tak mohou postavit proti dávné kletbě, stejně jako tyranskému vládci země... Druhé pokračování je o hodně slabší než úvodní film, i když si z něj ponechává příjemnou hudbu, hezkého draka a vcelku rodinnou atmosféru. Zpracování i vlastní příběh je ale řádově nudnější, a ke konci jsem chvilkama musel zavírat oči před naivitou celého filmu (jeden příklad za všechny - čínská holka sřeže několik po zuby ozbrojených rytířů zaráz - a v poslední scéně není schopna ani jediného úderu). Z úcty k původnímu filmu, a stejně tak proto, že filmů s dračí tematikou není zas tolik, ty dvě hvězdičky (s odřenýma ušima) dám... ()

Jazzzz

První díl měl v sobě jistou snahu o vážnost. Drak působil impozantně a celý příběh ač pohádkový měl svoji hloubku. I rozpracovaný příběh a motivy postav byly mnohem propracovanější. Druhý díl je brak, který nemá s prvním dílem nic společného. Z žánru fantasy to sklouzlo k "nejbřečkovatějšímu pohodkovo rodinnému" žánru, který opravdu nemá čím nadchnout. ()

Ravi

Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem byl zklamaný - subjektivně proto, že s prvním filmem to nemá skoro nic společného, jen extrakci jeho nápadů a prostředí. Bylo sice pěkné, jak se autoři vypořádali s náplastí východní kultury, ale proč někdo zaplácává minuty fantasy filmu vysvětlováním a vysvětlováním, to teda nevím. Příklon k pohádkovosti a interiérům mi také nesedl. 40% = 2/5 ()

HArna odpad!

Smál jsem se jak je to hloupé a ten dabing, s tímhle filmem to fakt vyhráli. Ten drak byl legrační - ODPAD! ()

venom14

Hnus,takhle zničit krásný film o přátelství mezi drakem a rytířem.Už si z toho ani moc nepamatuju,od roku 2002 jsem na to ani nesáhl.Vlastně ani nevím,za co tu jednu hvězdičku dávám ()

PetkaW.

Jak mám ráda první díl, tak se mi hnusí jeho pokračování. Jen z úcty k původnímu filmu dávám jednu hvězdičku a už i to mi přijde moc pro tenhle paskvil. Překombinované, nedávající smyl a můj kocour by podal za kolečko salámu pravděpodobně lepší výkon než herci. Tohle vážně ne! ()

rsimonyi

Výrazně slabší pokračování úspěšného Dračího srdce. Ale ten dráček je celkem hezkej....je to tak pro děti. ()