Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

AlfaNumerO

Po 20 letech viděno na Nova Cinema a jedna věc se za tu dobu nezměnila - film je naprosto jiný, velice zábavný, plný kulturních a dobových narážek, které i po té době neztrácí nic ze své kvality, naopak bych řekl, že zrají jako víno. 79% ()

SOLOM.

Tuhle polskou komedii plnou nahoty a satirického humoru mám opravdu hodně rád. Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem jí viděl. Nejen nahota a krásné ženy jsou doménou tohoto filmu, ale především dvojice hlavních hrdinů, která se musí poprat s nenadálou situací, do které se po rozmražení dostali a čelit „feministickým útokům“ a zachování mužského rodu. Navíc některé hlášky jsou vskutku geniální. Pro někoho šílená a ujetá podívaná, pro jiné nezapomenutelná komedie a nadprůměrná záležitost… ()

JASON_X

V době invaze tohohle geniálního a nadčasového polského kultu do českých kin mi ještě do patnácti pár let chybělo, ale díky krátkozrakým (nebo spíš shovívavým) paním pokladním a uvaděčkám jsme se na něj s kamarády dostali už někdy v sedmičce. A byla to samozřejmě láska na první pohled. I na druhý a třetí. Vždyť tolik nahatých ženských najednou jsem do té doby v žádném jiném filmu neviděl! A božská Lamia v jejím bílém elastickém oblečku... aj aj! Celý děj s bezpočtem nesmrtelných hlášek se mi vryl tak hluboko do paměti, že i když jsem až dodnes tenhle film od půlky osmdesátek neviděl, obrazy i věty mi naskakovaly z podvědomí tak lehce, jako bych Sexmisi viděl naposledy někdy před pár týdny. Třeba: "Spolkni prášek!" Nebo: "A takhle samci mučili ženy!" Nebo: "Koperník byla žena!" Nebo: "Co to děláš? Jsem přece funkcionářka!" A ovšemže ten krásný moment s akustickým heslem, které v polském originálu vyzní ještě lépe než v českém dabingu: "Kurwa mać!" ()

prome

Celkem drsna komedie od ktere jsem cekal propadak a peknou kravinu ale dostal jsem celkem kompexni film s prijemnou kamerou ()

Lacike

Videl som to už dávno, v dobe, keď veľa sci-fičiek u nás nedávali a bolo to celkom vtipné a zároveň ukazovalo aké by to mohlo byť peklo, keby ostali na zemi len ženy. Neviem, či by ma to bavilo aj po rokoch, ale radšej to riskovať nebudem. 6/10. ()

Tommassi3

"Jak muži vyhynuli ?? Nebyli to přece žádní mamuti !!" - "Řekla bych, že byli !! V jistém smyslu.." Partenogeneze jako parte mužskému pokolení ve výborné polské scifi komedii -A mimochodem s českým ejakulátem na scénáři.. - kterou jsem já osobně taky zaspal o nějakých třicet let.. ()

GeusX

Viděl jsem určitě 4 x . A furt dobrý, originální a lehce sexy téma se satiristickým podtextem, jako když jsem to viděl asi před třiceti lety poprvé. ()

Johny_fork

Na svoji dobu revoluční a nesmírně provokativní dílo. Ani v dnešní době toho Sexmise moc neztrácí, zaujme především chytrým spojením humoru a závažného podtextu. ()

Bubble74

Nestárnoucí komediální pecka, které zaslouženě patří přední polička mojí filmotéky. Kvanta skvělých hlášek neztrácí ani po letech nic na svém vtipu. Jeden z mála zahraničních filmů (ještě Mrazík a všechno s Funesem) kde, přestože jsem viděla i originální verzi, tak upřednostňuju český dabing, protože ten je tady opravdu parádní. ()

corpsy

No poviem vám, že by som sa nechcel ocitnúť v takomto svete. To by teda bolo, viem si to predstaviť. Pripadalo by mi to, ako keď otroci stavali egyptské pyramídy : ) ()

Marek1991

Futurizmus z obdobia komunizmu. Nápad to bol celkom zaujímavý. Takisto to podanie žien bolo srandovné, ale mne sa tento film nepáčil. Oceňujem akurát vyvrcholenie filmu. Dosť som sa pri ňom nudil a neprišlo mi to vtipné. Oblečenia a miestnosti boli dosť zvláštne spracované, dej a scény tiež. Podľa mňa to nemuselo byť ani tak zdĺhavé. ()

Padme_Anakin

V paměti mi zůstalo jen pár drobných vzpomínek, tak jsem si dnes dala opáčko. A skvěle jsem se pobavila. Vědecký experiment se nezdařil (či zdařil?) a dva muži se ocitli v ryze ženském světě, lépe řečeno pekle. Platí tu úplně jiná pravidla, ženy vše ovládají po svém, tj."spolkni prášek" a mužský element je zde naprosto nežádoucí. Paralelně mi běžel před očima socík a scénář Pavla Hajného dostával bravurně ironickou podobu, mimořádná smělost v roce 1983. Tedy hodnotím plným počtem hvězd bez mrknutí oka. "Co to je mít chlapa? Pravděpodobně jde o domácí mužskou službu, velmi rozšířenou ve 20. století." ()

Una111

Viděla jsem Sexmisi brzy po premiéře a pak ještě několikrát. Jaké to bylo zábavné dívat se na absurdní svět, do něhož se probudili oba hlavní hrdinové Max a Albert! Jaké to bylo směšné! - Obávám se, že už se těm "absurditám" nikdy víc nezasměju. Vizionářská díla k smíchu prostě moc nejsou, zvláště když ten vývoj k stále větší absurdnosti můžeme sledovat na vlastní oči: gender, LGBT, teď už LGBTIQ lobby, sexualizace dětí od mateřských školek, eutanázie, dokonce i eutanázie dětí bez souhlasu rodičů, potraty dětí, děti "vyráběné" z genetického materiálu tří rodičů... A místo smíchu je mi do pláče! ()

Kryton

Nějak jsem se nebavil. A ani jsem nechápal tu kontroverzi (zřejmě za socialismu toho tady moc nebylo). Až moc nadhodnocená průměrná scifi nekomedie (já se ani jednou nezasmál) , kterou sraží podle mě hloupý scénař (ten konec není ani nikterak šokující). ()

nervoznideda

Toto není film pro zasmání, ale k zamyšlení jak z lidí udělat nemyslící osoby, které se bojí jeden druhého. Obraz jak to mocipánové s námi myslí. Komunisti to pustili , protože nechápali co tím chtěl básník říci. Čím jsem starší, tím víc cítím bezmocnost proti mocipánům. Tak jsem se smál, až jsem se rozplakal. ()

Adasin

Sci-fi filmy z 80. let mě nepřestávají udivovat svými nápady a je jedno, odkud jsou. Pohodová, lehce střelená (ne erotická), satirická komedie, která tento nápad využila o řád lépe než epizoda seriálu Krajní meze s názvem Lithia. 8/10 ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate