Cizinec

Cudzinec

Akční / Thriller

USA / Polsko, 2003, 91 min

• kenkaku

Fakt to bylo jen ze zvědavosti a čekal jsem to nejhorší. Očekávání tragedie filmu paradoxně pomohlo, protože to je pouze vícekrát nekoukatelné. Ne doslova tragedie za kterou se stydím že jsem viděl. Takže pokud chcete vidět to lepší z horšího (to zní padle na hlavu, ale snad se v tom někdo kdo se bude chtít na film podívat najde) a jste Stevenův fanda (i exfanda se myslím počítá) tak víte na čem jste.(16.7.2012)

• D.Moore

"Kdo to byl?" - "Nevím, ale mluvili dánsky." Inu, Stevene Segale, nebyli to tedy čirou náhodou Dánové? Takhle jsem se zprvu ptal sám sebe, jenže postupem času mi bylo víc a víc jasné, že to Dánové vůbec být nemuseli, neboť v tomto filmu bude zřejmě možné opravdu vše. A taky že bylo. Jedna hvězdička je za zjevnou (leč víceméně marnou) snahu natočit něco alespoň trochu koukatelného.(17.1.2014)

• Gilmour93

Detaily vším jen ne větrem ošlehaných obličejů ala Leone, rádoby velkolepé bum-bum exploze, trapné střílení neozbrojených civilistů, kopa zpomalených záběrů (všimli jste si, že i Stevenův trojbradý stín je rychlejší, než on?) a navrch jedno překvapivé zjištění z oblasti módy a sice, že černá v některých extrémních případech nezeštíhluje. Zkrátka neakční bečka, co na východ od Varšavy už léta sere po tuctech akční béčka, vytlačila další zapomenutelný produkt.. Nenechte se zmást oficiálním textem distributora. Mělo tam stát: „Cizinec patří mezi thrillery, u kterých bušíte hlavou do kraje židle…“(4.4.2014)

Dost jsem se bál co ztoho vyleze, ale nakonec to bylo docela dobré. Zaujali mě i vedlejší postavy třeba ten Dinois nebo ten co vypadal jak Ray Charles. Přestřelky ušli a příběh taky ušel. Dobré. PS: a to si nikdo opravdu nevšiml toho auta na obalu který je stejný uplně jako to auto na obalu Bestie??(16.1.2014)

• sinp

Další Seagalův "úsměvný" film, tentokrát režírovaný Oblowitzem. Seagal podává mimořádně špatný výkon, zapříčiněný hlavně tím, že má několik kil navíc. Hlavně konec je výsměch celého štábu. Scénář prakticky neexistuje, nebo lépe řečeno dialogy kterých je tu poskrovnu. I ty se bohužel míjí účinkem. Seagal se opravdu je jen v posledních letech ztrapňuje a Oblowitz, k tomu se nedá nic dodat.(18.7.2005)

• - Pri scéne na letisku si prezerá Cold (Seagal) fotky svojho otca... V skutočnosti sú to fotky samotného Seagala z mladosti. (Seag)