Cizinec

Cudzinec

Akční / Thriller

USA / Polsko, 2003, 91 min

• Derek

tak toto bola neskutocna blbost, nielenze to ma neskutocne tupy dej ale aj vsetky (ale uplne vsetky) akcne sceny v tomto filme stoja za HOVNO! ako by nestacilo ze su na nic zostrihane, uplne neprehladne nakrutene, ale navyse 99 % je vzdy spomalena!!!! co posobi namiesto cool (ako to tvorci asi zamyslali) absolutne komickym dojmom. je to dokonca horsie ako half past dead a to uz je co povedat! seagelove dno!(19.4.2006)

• HiddenDragon

Tohle bylo vazne utrpeni a tortura. Jeden z nejstupidnejsich filmu, co jsem kdy videl. Myslim, ze se muzu povazovat za inteligentniho cloveka, ale ja jsem to od zacatku do konce nepochopil. Neslo tu o prachy, drogy nebo svetovu nadvladu, jen o jakesi vyzrazeni blize neobjasnenych chemickych tovaren ci co a tajneho milence hlavni "hrdinky". No samotna zapletka k placi. Ale to zpracovani! Na obalu se pise ze "budete sedet s busicim srdcem na okraji zidle". No sory ale ja cumel s otevrenou pusou a rikal si "vo co tam ku..a vlastne de??" a radsi si odskocil na zachod :) OMG, nevim jestli to takhle zprasi vzdycky scenar nebo rezie, ale celou dobu jsem nechapal, kdo pro koho pracuje. Sami najemni zabijaci, kteri plnili "sve ukoly" i pote, co vsichni jejich bossove zkapali. Dva cernosi, kteri jakoby si z oka vypadli, tak to vypadalo ze Seagal zabiji podruhe toho sameho. A jeden extra idiot, ktereho musi Seagal zabit natrikrat, aby mu doslo, ze na Stevena nema, protoze je o hlavu mensi a sto kilo lehci. Dojem spionazniho thrilleru alá velkorozpoctove snimky s Bondem, se tu snazi umele vytvaret "chobotnici" po cele Evrope. Takze zacneme v Polsku, pak na skok ve Francii se zabijaky z Danska, trochu prace v Nemecku a nakonec vylet na statek v Norsku. No bud byl scenarista na tripu, nebo chtel zfetovany reziser vzit divaka po cele Evrope, ale nedoslo mu, ze lokace vypadaj porad podobne. V amatersky natocenych "akcnejsich" zaberech Seagal navic "prochazi" mezi odletujicimi kaskadery jak koule mezi kuzelkami a vlastne jsem ani nepochopil, jestli hraje kladase nebo zaporaka na odpocinku, nebot pro celou zlocineckou organizaci pracuje. Ufff, nikdy vic. Kdyby aspon udelali z jeho filmoveho brachy strujce celeho zla, ale konec je jak to u Seagala byva "velke uprdnuti". Howgh. (dodatecne jsem zjistil ze stejny reziser stoji i za Zabijakem....tezko rict, kterej film je vetsi kravina)(17.8.2013)

• sinp

Další Seagalův "úsměvný" film, tentokrát režírovaný Oblowitzem. Seagal podává mimořádně špatný výkon, zapříčiněný hlavně tím, že má několik kil navíc. Hlavně konec je výsměch celého štábu. Scénář prakticky neexistuje, nebo lépe řečeno dialogy kterých je tu poskrovnu. I ty se bohužel míjí účinkem. Seagal se opravdu je jen v posledních letech ztrapňuje a Oblowitz, k tomu se nedá nic dodat.(18.7.2005)

• Deratizer

Na odpad to není, ale ani na tři hvězdy to u mě jako standardní akční film nedosáhlo kvůli nekvalitně natočeným akčním scénám. Já chci vidět detailní akci, ne pár zpomalených nastříhaných záběrů, kde je stejně hovno vidět, detailně není vidět žádný Seagalův chvat. Takže to hlavní v jeho filmu je utopený a promrhaný. Seagalovy filmy se pyšnily jeho dokonalou bojovou technikou, dnes je to totálně odbytý, takže pak není divu, že i fanoušci tohoto herce jsou nevrlí při hodnocení. Ale abych dal odpad filmu, na který se jinak dá docela v pohodě dodívat, tak bych musel být zaujatej. A to tu mnoho lidí už z principu k Seagalovi či Van Dammovi je. Odpad dávám sračkám, který jsou fakt utrpení dokoukat. Toto je podřadně natočený film se Seagalem při hodnocení z hlediska natočených bojových scén, ale nezaujatě je to dvojhvězdičkový film, takže pod úroveň standardní běžné akční kvality, z důvodu, které jsem už psal. Stačilo by jen pečlivě točit souboje.(23.10.2011)

Cizinec je jeden z nejhorších Stevenových filmů, ale i přesto si film udržuje určitou kvalitu . Myslím, že je to tak na 40%. Mně se film líbíl tak na 3 hvězdy, ale dám 4 kvůli Stevenovi, i když vím, že si to asi film nezaslouží. Je pravda, že se jedná o napínavý thriller, ale je škoda, že zde nejsou moc dobří herci ve vedlejších rolích. Akce je ale celkem dost. Kamera také ujde, ale celkově to na mě bohužel působilo béčkově. Na stejné úrovni jako filmy s Wesley Snipesem z let 2004-2007, tj. na 40%.(8.4.2008)

• - Pri scéne na letisku si prezerá Cold (Seagal) fotky svojho otca... V skutočnosti sú to fotky samotného Seagala z mladosti. (Seag)