Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Nechic

Já vám nevím. Jak to je téma zajímavý a dost netradiční, tak mi to místy přišlo přitažené za vlasy. Nemohl jsem si pomoct, že bych tomu věřil a žral to do poslední sekundy. U několika momentu jsem si říkal "WTF?", třeba že nelze se k nikomu dokomunikovat. Nevím no, není to špatný, ale lepší vypnout mozek ()

Feacher

Konečně nějaké pořádné scifi bez nějakého velkého násilí a přitom dobrou a budovanou atmosférou. Táta film po půlce vzdal, že už se ztratil, ale mně to nápadem přišlo skvělé a asi už jsem dospěl do bodu, kdy některé filmy pochopím dřív než moji rodiče... herci parádní, efekty super, 5*! ()

malahradna

po dlhom, veľmi dlhom čase, konečne film, ktorý som v kine sledoval so zatajeným dychom a užíval si každú minútu...na skvelé sci-fi netreba digitálne orgie, postačí komornejšie, ale o to prepracovanejšie podanie...záver bol pre mňa veľmi prekvapujúci...viem si predstaviť, že veľa ľudí bude sklamaných, ale pre mňa osobne jeden z naj filmových zážitkov v tomto roku ()

Superbia

Dávám sice plné hodnocení, ale když jsem šel z kina, tak jsem chtěl dát tak průměrnou známku. Nedávalo mi to smysl. Je spousta filmů, které mají skvělou myšlenku a čím více nad tím člověk přemýšlí, tak se ponořuje hlouběji až do doby, než se zacyklí a dostane se do pasti, ale tady ne.. Měl jsem chaos, jelikož jsem neuměl rozlišit dějové linie. První dojem nic moc, druhý dojem při cestě z kina byl ještě horší. Ve sprše jsem si promýšlel různé varianty a stále mi to nedávalo smysl. Až o další půlhodinu později, již to začalo do sebe zapadat (až na maličkosti). POKUD JSTE FILM NEVIDĚLI, TAK RADĚJI NÍŽE UVEDENÝ TEXT NEČTĚTE V rychlém sledu to shrnu do pár vět: Mimozemské bytosti přiletěli, aby zabránili zřejmě budoucímu konfliktu. Nikoli proto, že jim na lidstvu záleželo, ale jelikož znaly budoucnost a ke svému přežití budou ve vzdálené budoucnosti potřebovat od nás pomoc. Prokládané vzpomínky nejsou vzpomínky, ale obrazy budoucnosti, které prozatím nenastaly. Hlavní hrdinka po setkání s mimozemšťany získala schopnost vnímat čtvrtý rozměr a s tím se učila pracovat. Předem věděla co se stane, ale stejně se vydala stejnou cestou i když ne moc růžovou, aby se zřejmě pokusila zachránit svou dceru, která má v budoucnu umřít. Dvě věci mi tam nesedí a byl bych rád, kdyby mi je někdo objasnil: 1. Proč již je první vzpomínka o dospívání dcery až po její smrt ještě před setkáním s mimozemšťany? Jinak všechno nasvědčuje tomu, že vzpomínky má převážně až po setkání s nimi. 2. Proč manžel odešel, když mu řekla co v minulosti udělala, aby prožila stejný vztah a dcera měla umřít? Že by se dceru nepodařilo zachránit v časným odhalením nemoci a skončilo to obdobně? Manžel odešel a věnoval se své dceři méně, aby si k ní nevytvořil silné pouto a tolik ho nebolelo, že za nedlouho umře? Díky za případné objasnění, nebo opravu mého pochopení.. ()

BranuliQ

Film roku? Bezkonkurenčne! Najlepšie sci-fi za posledných minimálne 10 rokov? Dosť možné! Naozaj netuším, kde mám začať. Zrejme scenárom, najinteligentnejším a najkomplexnejším za posledné roky. Kto však očakáva niečo akčnejšie, nech na Arrival radšej ani nejde. Tento film je o niečom celkom inom. Nesie nádherné posolstvo o ľudskej súdržnosti, útrapách života, či o problematickosti lineárnosti času. Každá jedna minúta je dokonalým a precíznym umením, kde pomaly odhaľujeme útržky celej skladačky až sa dostaneme k záveru, ktorý dostane aj drevorubača, tak silnému a nepredvídateľnému, že posunie celý film do absolútneho maxima a donúti takmer každého dívať sa na všetko, čo mu predchádzalo s obdivom nad geniálnou mysľou scenáristu. No to zďaleka nie je všetko, čo je na tomto filme odzbrojujúce. Film funguje po všetkých stránkach dokonalo. Villenevueho réžia je úchvatná, drží tento film pohromade a ani na chvíľu nezaváhal. Som si istý, že budúcnosť v Hollywoode bude patriť hlavne jemu. Herecké výkony sú bez výnimky výborné a napríklad taká Amy Adams tu predvádza životný výkon, za ktorý si zaslúži minimálne nomináciu od Akadémie. Technická stránka je brilantnosť sama o sebe. Všetko je takpovediac vypiplané do najmenších detailov od hudby (Jóhann Jóhannsson čaruje), cez kameru, zvukovú stránku (zvuky, ktoré votrelci vydávali sa vryju do kože každému) alebo vizuálnu stránku. Na záver je potrebné dodať, že inteligentnejšie sci-fi zrejme nevzniklo a za ten neuveriteľný zážitok, ktorý som si z kina odniesol Villenevuemu ďakujem a pevne verím, že bude pokračovať v šľapajách súčasných velikánov, akými sú bezpochyby Spielberg alebo Nolan, myslím si totiž, že nepotrvá dlho a bude to on, koho budú ostatní režiséri v budúcnosti nasledovať. 100% ()

flegmos

Mega dobry film. Kamarati, ktorí isli so mnou boli sklamaní lebo cakali strielacku. Takze tento film nemusi sadnut kazdemu. Inteligentny film so zenskou hrdinkou. Premakany do posledneho detailu priam kultovy. Skoda ze dobrych veci je malo a výborných este menej. Mam chut si ho pozriet znova a to sa mi uz roky nestalo. ()

BStone

Nádherný film. Ta sci-fi linie je úžasná, ale je vlastně jen doplňkem. Velice inteligentní, je třeba pozorně sledovat různé vychytávky, ale snímek přitáhne k plátnu naprosto spolehlivě, takže ta pozornost je samozřejmá. Proto se filmy točí - aby z nás vytáhly hluboko ukryté emoce, což se v tomto případě povedlo dokonale. 100% ()

Jeremy1000

NEJPRECENOVANEJSI SCI-FI FILM VSECH DOB!!!!!!!!!! Bohuzel jsem se nechal nachytat mistnimi MRDKAMI z prvni strany, ktere mely behem sledovani tohoto filmu asi hlavu ve sve prdeli a kochaly se svymi vykaly, protoze jinak nechapu ty jejich blitky:(((( ()

perteus

Tohle je SCI-FI tedy vědeckofantastický film. Ne žádná pohádka alá StarWars a další, kde je bum bum prask akce. Na druhou stranu, pokud máte rádi A.C.Clarka, Assimova a další velikány SCI-FI a třeba i podobné filmy, tohle si zamilujete. ()

Marrakech86

Nebylo to špatný, ale chvilkama šíleně hlasitá hudba a trochu se mi tady nelíbil konec, ale 60 - 70 %, film o kterém musí člověk přemýšlet. ()

Martin29

Bohužel více jak 60 procent tomu nedám. Na 12 místech světa přistane 12 mimozemských lodí mají tvar oválu a jen tam stojí a nic nedělají (něco podobného bylo i na začátku Páté Vlny).Po několika dnech tam pošlou odbornici na jazyk s jakýmsi maníkem, aby zjistili co chtějí. Ona zjistí, že jim chtějí něco předat, ale jelikož některé státy nechtějí čekat a bojí se tak chtějí zaútočit. Víc to nechci nějak rozebírat jen napíšu, že se tam cestuje v čase a že mimozemšťané vypadají jak chobotnice (mohli zkusit radši jinou formu, ale může být) Chválím trikovou stránku (mimozemšťané vypadají hodně dobře i jejich lodě) a výkon Amy Adams (Renner je tam dopočtu) za který bych jí přál klidně i Oscara rozhodně by si ho zasloužila více než nějaký posraný Dicaprio, který nic nezahrál a dostal ho. ()

IAMAD

Velmi zajímavý film. Kubrick potkal Spielberga. Otevírá úplně novou myšlenku sci-fi souvislosti komunikace a jazyka s časem a prostorem a jeho relativitou a lineárností. Pochopit to naplno, proti tomu jsou černé díry a jiné dimenze látka střední školy :) Dávám zatím 4*, na 5* to chce vidět ještě jednou. P.S. Jak tak čtu tady ty komentáře, tak vůbec nikdo nepochopil tu sci-fi linii filmu. Ano, ta osobní hlavní hrdinky je nádherná a hodně filozofická, humanitární poselství je taky jasné, ale ta vědeckofantastická vůbec ne. Až to člověku docvakne, bude to teprve geniální. Ale jak píšu v komentáři, je to úplně nový mindfuck. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota