Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

mellon.a

Film totálně o prdu. V mrkvovém salátu je víc filozofie než v této slátanině. Jedna hvězda za to, že jsem se kupodivu nijak zvlášť nenudila. ()

vampvegetar

aj keď ide o podnetné a neškatuľkové sci-fi ( čo je plusom filmu a tvorcov v opozícii "úspešného akčného komercionalizmu aj v tomto žánri" v hollywoode - viď zárobky ), mohlo a malo sa z kvalitného námetu vyťažiť logicky kompaktnejšie dielo. herci Ok, atmosféra a prvotná neosobnosť "človeka" ( okrem prvých minút ) voči skôr zaostreniu na interakciu medzi neznámym a skúmanie toho je ale len jadrom , ktoré nie je dostatočne a úplne opracované. po fajn intre ako dopadu UFA na svet a jeho bežný život, ako aj jemne nachystaného počiatočného procesu skúmania s peknými zábermi sa film stáva presugestivizovaným, konexia medzi mŕtvou dcérou a vedeckým bádaním trochu až nevkusná a skôr som zástancom toho, že tam tieto prvky malo nahradiť rozsiahlejšie chápanie a načrtnutie problému. záberom kontaktu 2 svetov je len komunikatívna sféra, kdežto technická či biologická sú minimálne ( ak vôbec sa s nimi v náznakoch stretneme ) a skôr to nahrádza osobné životné memorálne melodráma lingvistky, ktoré sa mení práve na "osobnosť postavy" ako predispozíciu riešenia problému kontaktu civilizácií. nebyť pekne prepojeného odkazu s časovým vyjadrením "vzájomnej pomoci" a takto až zjednodušene vyriešeného hroziaceho vojnového riešenia, dám ešte o hviezdičku menej. cítim sa ako po skvele rozohranom zápase, ktorý skončil "len remízou". ()

JurkoNatalka

> J: Výroky ako najlepší sci-fi film dekády ... Ma len utvrdili v tom, ako málo sa natáča kvalitných sci-fi filmov za poslednú dobu. Arrival je komorné sci-fi, postavené na hercoch, bohužia. Amy Adams sa snaží, ale to je asi tak všetko. Celý film som k nej pocitoval apatiu. U mňa jeden z najpreceňovanejších filmov za poslednú dobu. Naozaj neviem, kde zobral také vysoké hodnotenia. Za mňa 60per. -------------- N: Film je veľmi pekný a zaujímavý z hladiska vizuality, pomalého tempa a adekvátnej hudbičky k tomu všetkému. Jediná smola, jak sa scénaristi rozhodli vysporiadať sa s pointou celej "návštevy". Za mňa by to bolo omnoho prijateľňejšie, keby to radšej žiadnu pointu nemá. No a mimo iného - stále márne čakám na scifi, kde k nám prídu tzv. ufónikovia, ktorí však budú mať diametrálne odlišné fyziologické a psychologické vlastnosti od ludskej rasy, popr. našej zemskej zvieracej ríše. Vždy ma sklame, keď zase vidím len iné zvieratko, ktoré sa však zázrakom vyvinulo v inej slnečnej sústave takmer rovnako ako my, pričom dokáže komunikovať obdobným štýlom ako my, a teda v tomto príp. vytváraním obrazcov. Druhá vec však je, či by náš ludský mozog dokázal vytvoriť taký typ "návštevy", po akom snívam :) Žiadny zázrak sa nekoná, avšak určite jedno z lepších scifi, kde prídu na zem priatelia z ďalekého vesmíru. 65 per ()

MrBellum

Bohužel to nenaplnilo má očekávání po shlédnutí skvělého traileru. Dvě hodiny nekonečných, nudných a vesměs hloupých scén. Viděno v kině. -40%- ()

Gattolino

Překvapivé propojení napínavého scifáckého tématu s takřka meditativní filozofickou rovinou. Někde možná ne zcela zřejmé (nebo to chce vidět vícekrát), nadčasové téma s mohutným poselstvím a mnoho otázek k zamyšlení. Polozamlžení mimozemšťané a jejich lodi jsou rafinovaně odkrýváni tak, aby dali prostor k bujným představám. Scéna s telefonátem do Číny, napětí okolo vybudované a sdělení s následným dopadem na vyústění příběhu se také moc povedlo. Psychologie, zámlky, retrospektivní bliky do minulosti (nebo snad budoucnosti?), působivá hudba a strašidelný zvukový projev mimozemšťanů. A ještě výborné herecké výkony a povzbudivé, nadějeplné vyústění. Naprostá spokojenost! ()

Nag0

Asi som si to pokazil mojim očakávaním. Arrival ide priamo na vec, a tento prístup sa tiahne skoro celou stopážou. Je to komorné sci fi (čo určite oceňujem), konceptom v podobe mimozemskej civilizácie, ktorá sa nám snaží zachovať odkaz pripomínajúce "when the earth stood still", až na o dosť prepracovanejšiu emotívnu, ľudskú linku. A tá má byť v skutočnosti hlavnou zložkou, hlavným stavebným kameňom, ktorý sa má zaboriť hlboko do hláv a sŕdc divákov. Tu u mňa ale nastáva problém, v podobe asi nevhodného rozpoloženia v čase premietania, alebo len nie príliš ladného vyústenia príbehu, kde som proste nesympatizoval s tým, čo mi bolo predstreté. Je to akoby náznak na úder na intelektuálnu strunu, no v skutočnosti ide o emócie, a na úspech na tomto poli je Arrival proste príliš nesúrodý. V konečnom dôsledku to teda ostáva za očakávaním, a mrzí ma, že by ma dosť škrelo ak by som tomu udelil viac ako tri hviezdy. ()

Sof Raven

Myslím, že tento film je mierne precený. Jasné jedná sa o emotívny príbeh so zaujímavou myšlienkou, no mne osobne tam chýbalo trocha akcie. Videné v kine 75% ()

sun.eagle

Takhle jsem si film v kině dlouho neužil. Říkám si takhle nějak by to asi vypadalo i v reálu. Žádné dlouhé otrkávání a film hned zpustí na plné obrátky. Z "emzáků" kteří berou lidstvo útokem jsem už trochu otrávený a tohle byla tak příjemná změna. Navíc tak nervozita, zmatenost, obavy mísící se ze zvědavostí jak dopadne první kontakt to vše na mě dýchalo přes plátno a bylo to lepší daleko víc vzrušující než ty vybuchující Bílé domy. ()

Investman odpad!

Největší sra.ka na který jsem kdy v životě byl. HNUJ. Postavy mě vytáčeli, že jsem doufal, že je fakt rozstřílej na hadry, zápletka nejdebilnější na celým světě. ()

jurkee

Je tam mnoho zajímavých postřehů, ale něco mi v tom zpracování látky opět chybělo. Jako ve většině současných amerických filmech převládá ponurost a jakýsi kult západního spasitele s nejlepšími odborníky světa, který za pět minut dvanáct překoná militantnost a destruktivní tendece světové velmoci na opačném konci pólu. ()

Wolfis

Už od začiatku som vedel že to bude silné. Prvé zábery to jednoznačne potvrdili a ich poslanie v neskorších častiach filmu úžasne funguje na pocity diváka. Tie prejdú na moje prekvapenie veľmi rýchlo a prichádza očakávaná invázia. Niekto by možno čakal sci-fi s obrovskými likvidačnými scénami, akciami, inváziou neľútostných mimozemšťanov a bojom za planétu, ale táto snímka je pravým opakom. Stavia na neskutočnom spojení famóznej atmosféry, s ktorou sa režisér Villeneuve hrá priam geniálne, hlbokého príbehu a myšlienky v slede ohromujúcich logických a psychických záberoch, ktoré nútia premýšľať a nechať sa pohltiť atmosférou a samotným príbehom, doplnenými čarom detského sveta v podobe malého dieťaťa s ťažkou chorobou, milosti, jednoduchosti a bezbrannosti vo svete dospelých, a obdivuhodného hudobného sprievodu, čo dokáže pri správnej dávke slušne emotívne odzbrojiť. Toto spojenie na moje prekvapenie v sci-fi žánri úžasne funguje a vytvára tak nezabudnuteľný divácky zážitok z filmu, ktorý srší svojou jedinečnosťou a originalitou. Svoju zásluhu na tom má, samozrejme, aj herecké zastúpenie vedené na čele výbornou Amy Adams stvárňujúcou odborníčku na lingvistiku Louise, ktorá tvorí istý most medzi budúcnosťou a mimozemšťanmi. Tí sú celú dobu veľmi záhadní a až pri prvom kontakte s nimi sa ukáže ich pravý výzor, ktorý ma príjemne prekvapil, a spôsob komunikácie, čo na mňa zapôsobilo úplne najviac. Neskôr sa divák začína dostávať do deja viac a viac, prispievajú k tomu aj miestami komentované scény pre uľahčenie rozprávania a, samozrejme, ničím nenudiaci príbeh. Ten je jednoducho ohromujúci, silný, hlboký a treba ho vstrebávať v hlave ešte aj po návšteve kina celkom dlhú dobu, čo hovorí, že tento film určite nie je pre každého diváka a treba sa pripraviť na silnú myšlienkovú jazdu, ktorá na mňa fungovala celú dobu a od druhej polovice filmu som sa nechal pohltiť atmosférou a dejom natoľko, že som v nemom úžase bez jedného zaváhania a pohybu v sedadle sledoval zvyšok filmu až do polovice titulkov s neopísateľnými silnými pocitmi a vysokým tepom, z čoho som sa musel až do samotné koncu projekcie vydýchať a uležať si v hlave to, čo som práve videl a počul. Veľmi silný a nezabudnuteľný zážitok, ktorý ma nesmierne prekvapil. Pre mňa osobne minimálne film roka a jeden z najlepších sci-fi filmov poslednej doby. /atmosferických 100%/ ()

Fortress007

Skoro se za svůj příspěvek stydím, protože jsem zjistil, že jsem asi "filmový naháč". Včera byla projekce v Galaxii, padesátikoruna vstupného odpovídala plánované investici na tento film, a tak jsme vyrazili. Dopadlo to v podstatě "Cimrmanovsky", po půlce filmu se naše rodina rozdělila na dva tábory. Jedni by rádi odešli domů, ale bylo jim líto,že vynaložili tolik peněz, za tak krátký čas zábavy. Druhá půlka by také šla domů, ale čekala jestli se to ještě nějak nevychábří... Vzhledem k tomu, že jsem byl v té druhé půlce, tak jsem se na závěr filmu, málem zakousnul do opěradla přede mnou. Omlouvám se, ale tohle není ani náhodou film roku a ani film, na který jsem léta čekal. Škoda tý stokoruny... ()

sunny.day

Hodně, ale opravdu hodně zajímavá scifi. Až mě to donutilo se zamyslet, nad tím, jak my lidi vlastně přemýšlíme. klíčové téma tohoto filmu je komunikace, což mi přišlo jako výborný námět. nic podobného na takovéto úrovni jsem ještě neviděla. Jediné, co bych tomu vytkla, jsou nezodpovězené otázky typu .. proč tam přiletěli? proč chtěli předat lidstvu svůj druh komunikace, možnost nahlédnout do budoucnosti? odkud vlastně přišli? Věděli, že v budoucnu přijde nějaký problém a proto předali "svůj dar" lidstvu? Vrátili se do minulosti?Vrátí se ještě? Pro mě jako pro zvědavého člověka, to bylo trochu k naštvání :D ale jinak super film .. 80 % ()

Tomas_313

Nové drama s příznačným názvem Příchozí dodává fanouškům sci-fi naději, že i dnes je možné vytvořit počin natolik kvalitní, aby hravě konkuroval legendám jako Blízká setkání třetího druhu či 2001: Vesmírná Odyssea. Nejnovější výtvor režiséra Denise Villeneuveho si se všední tématikou mezidruhového setkání pohrává v nevšedním stylu. Oproti nejnovějším žánrovým konkurentům typu Den nezávislosti: Nový útok nabízí Příchozí místo dvouhodinové porce bezduché CGI akce komorní zážitek vyústěný do překvapivého závěru. Všechny indicie jsou divákovy předány, hlavní myšlenka řečená už na samém začátku, ale i přesto je rozuzlení nepředvídatelné. Pojem vnímání časoprostoru je jednou z primárních otázek a s mimozemskou rasou přichází i nový, mýty bořící pohled, který nemálo připomíná Interstellar, v tomto případě je ale představen uvěřitelnějším a lépe zapadajícím způsobem. Příchod mimozemšťanů trefně poukazuje na nemožnost připravení se na podobnou situaci. I přes nečinnost návštěvníků a neznalost jejich pravého záměru se civilizovaná společnost hroutí navzdory připravenému protokolu USA, který se bortí stejně rychle jako vzájemná důvěra států celého světa. Děj se pozvolna dere kupředu, nikam se nepospíchá, každá scéna má svou neodmyslitelnou důležitost a zapadá do celkového vyznění. I přes absenci akce je udržováno neustálé napětí, které pozvedává výrazná hudba Jóhanna Jóhannssona a Amy Adams, která za celých 116 minut téměř nezmizí ze scény a svým přirozeným výkonem obohaceným o naturalistický vzhled se interpretuje jako jeden z vážných adeptů na Oskara. Miniaturní skvrnou na téměř bezchybném zpracování novely Teda Schianga je již tradiční zaškatulkování Ruska a Číny jako problematických států, jenž se svým radikálním přístupem odlišují od zbytku populace. Atypická forma poklidné výstavby děje s gradujícím napětím, nezapomenutelné vyústění a fantastický výkon Amy Adams, to vše dělá z filmu Příchozí nejlepší sci-fi roku, které si zakládá na minimalistické preciznosti a po dlouhé době nabízí opravdu inteligentní příběh. 90% ()

jlevcik

První polovina filmu mi moc neřekla. Už jsem kalkuloval s tím, že budu práz záporný komentář, ale ve druhé polovině jsem postupně začal měnit názor, až jsem přišel na to, že je tento film fantastický až dechberoucí. Neuvěřitelně propracovaný děj a grandiózní finále mi nedovoluje dát filmu jiné hodnocení, než plný počet. Ale pomyslnou půlhvezdičku strhávám za pomalý rozjezd. ()

studentice

Výborný snímek, kde všechno do sebe zapadalo. Atmosféra byla zvládnutá na jedničku s hvězdičkou-hudba, vizuální efekty, emoce. I když nejsem fanda scifi snímku, tenhle si pustím v budoucnu znovu. ()

Smudlikxxx

Průběh filmu na mě působil skvěle. Těžká komunikace se sympatickýma " chobotničákama" ve velkých placatých tajemných talířích byla napínavá, ale bohužel po polovině filmu jsem nerozuměl ,mnoha nelogickým reakcím ke kterých došlo z obou stran. Když jsem čekal, že "chobotničáci", po atentátu na jejich vyspělou civilizaci, někoho sežerou či celou planetu pošlou ke všem čertům, neudělali nic. Celý film mi nakonec pokazil romantický konec s dojemnými intelektuálními vzpomínkami, kdy jsme na sebe se ženou dívali a litovali konce. Jinak by totiž dostal ode mě i 5hvězd. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota