Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.
V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

BDMarty007

Woodyho Allena miluji, ale zrovna tenhle film méně než většinu jeho jiných filmů. Výborně vykresluje vztahy. Postavy jsou velmi reálné a civilní. Spousta moudrosti, intelektuálně velmi vydatné. Chybí mi ale nějaká opravdu silná, allenovsky ulétlá a vtipná kreativní idea. Opravdu vtipných momentů a dialogů taky spíše málo. Nakonec asi nejvíce mě pobavil právě sám Woody Allen ve své roli. Jeho metodicky vedené vybírání si církve, k níž se přidá je přesně tou intelektuálskou ptákovinou, které mám na jeho filmech nejraději. ()

DENIROSIS

Tohle Allenovo mistrovské dílko se mi hodně líbilo,má to vše,typický Allen-láska,humor,vztahy,inteligenti.Tak ho mám rád. ()

wito

k tomuto filmu nemam co dodat. hoci je co. pocity, ktore vo mne po jeho vzhliadnuti rezonuju su vsak az prilis prijemne a povznasajuce na to, aby som cas travil rozpisovanim sa. idem travit pocity... ()

Looka

Docela velký zklamání. Vcelku nudný rozjezd a když už ani M. Caine nemá co hrát je to už napováženou. Srandovní jsou jen momenty, kdy Sachs v podání Allena zkouší konvertovat k jednotlivým vírám. Jo a pak ještě vtip o "zneužívání malých chlapců". "Nemůžež při něm jmenovat konkrétní lidi" - "Papež není jméno". ()

Rodin

Co dodat? Na tomhle jsem byl tehdy na sobotním představení v kině. S ohledem na dobu vzniku a kusy, které do kin chodily, a přestože nejsem ženská, odcházel jsem s otevřenou hubou, kterou mě museli kolegové študáci v pondělí nahodit a zavřít. Jeden z dokonalých opusů solitérního génia světového filmu. Klobouk dolů, Woody. Udělat si ze svých celoživotních mindráků celoživotní program psaní scénářů a natáčení filmů, aniž by cokoli z natočeného působilo trapně, naopak většina z díla je prostě vynikající, to je téměř nemožné. Ať se na mě Kaufman nezlobí, snaží se prakticky o totéž (tedy až na jedinou výjimku jen jako scénárista), ale jak to tak bývá, když dva dělají totéž.... ()

Izz

Krásný film s naprosto odzbrojujícími hereckými výkony,kterým vévodí úchvatný Max von Sydow a zaslouženě oscarový Michael Caine.Některé jiné Woodyho filmy mám možná o ždibíček radši,ale Hanu a její kouzelné sestry si pustím vždycky moc a moc ráda. ()

Hydr0gen

Opět mezilidské vztahy a opět precizně, i zásluhou jmen jako Micheal Caine či Max von Sydow. Allenovská větev příběhu působí, jako by tam byla téměř násilně vsazena kvůli odlehčení, podle mého zbytečně. 9/10 ()

iz67

Klasické a přitom pozitivní a jemné. Květen 2018: Hana a její sestry a co na ně všechno může v západním světě osmdesátých let číhat. A že se tam toho Allenovi podařilo narvat docela dost. ()

MaxForValue

Spolu s Polnocou v Paríži asi moja najobľúbenejšia Allenovka. Milá, vtipná, dejovo nesmierne pútavá hračka s fantasticky napísaným scenárom (ako je vlastne Woodyho zvykom) a skutočne krásnym hereckým obsadením. Čo viac by človek mohol chcieť? Len viac podobných "vzťahoviek". ()

DaleCoper

Asi vůbec nejlepší Woodyho film s trochu pro tohoto tvůrce neobvyklým happy endem. Hledání odpovědí na věčné otázky života a smrti hlavního hrdiny mne bavilo. Proč byli nacisti, proč byl holocaust? Já ani nevím jak funguje otvírák ()

kubilov

Jeden z absolutně nesporných vrcholů filmografie mistra Woodyho Allena, minimálně co se týče osmdesátých let. Poměrně obsáhlá romantická komedie z rodinného prostředí si dává za úkol detailně zmapovat dění uvnitř jedné velmi rozrostlé manhattanské rodiny a to na ploše pouhých zhruba sto minut, přesto se to však Woodymu daří naprosto s přehledem. Hana a její sestry přináší na Allena až překvapivě málo depresivní popis na první pohled pevné a nijak nerozvratitelné rodiny, která je však nebezpečně prorostlá nevěrou, lhaním a dalšími naschvály. Mia Farrow, Barbara Hershey a ani oscarová Dianne Wiest nejsou v rolích tří hlavních sester nijak oslnivé, a přestože nijak nezklamou, divácky atraktivní jsou jiné postavy. Těmi hlavními dvěma tahouny celého filmu jsou perfektně hrající pánové, taktéž oscarový Michael Caine, a Woody Allen, který si pro sebe tentokrát připravil poměrně malou roli. Za zmínku možná nakonec stojí i obsazení Carrie Fisher, která je tam ale vlastně spíš do počtu. ()

adamix

Tých 85% je podľa mňa až moc precenených na tento film. Veľmi dlho som sa rozhodoval, či dám 3 hviezdy, alebo 4. No nakoniec som sa rozhodol, že ostanem na troch. Nehovorím, že film je zlý, to nie. Ja Allenove filmy zbožňujem, no tento mi prišiel trochu slabší. V názve filmu čakáte, že hlavnou postavou bude istotne Hana, no v skutočnosti je podľa mňa hlavnou postavou Woody. No zas nehovorím, že sa dej netočí okolo Hany a jej sestier. Najväčšou iskrou filmu je ako vždy Woody. Opäť vyslovuje svoje pocity a názory o zmyslu života a lásky a prezentuje svoj dobrý scenár. Michael Caine zas nie je ako Jonathan Rhys Mayers vo Woodyho filme Hra osudu, kde je tiež takýto ľúbostný trojuholník. No Hana je zas moc sympatická a vie celkom dobre hrať svoju rolu. Humoru tam bolo zas moc menej, ako som očakával. Ale má to tú svoju Allenovskú atmosféru, šmrnc a ľahký dej plný ľahkosti. Dávam 3* a 70%. ()

Estwen

Klasický woodyho film o běžných lidských problémech, které jsou tak pěkně zabalené do měkkého balíčku a převázané newyorskou stuhou s woodyho standardním hudebním doprovodem a semtam nějakou standardní vtipnou průpovídkou, kterou si pronese pro jistotu sám v roli neurotického hypochondra. ()

Tominni

Jak to umí je Woody - propletený vztah Hany a jejích tří sester, postava Woodyho trochu v pozadí, ale přesto jasně nejvtipnější. Na Woodyho vlastně celkem pozitivní a optimistický film. ()

MirkaP

Proč jen s postupujícími scénami se mi chce víc a víc spát? Já nevím 🤷, přitom jsem se těšila, jak si po letech doplním další ze svých filmových restů. Potěšení se přece jen dostavilo, ale překvapivě hlavně ze zjištění o Dianně West, jak moc šmrncovní baba byla za mlada. Mám ji zafixovanou z pozdější doby jako takovou babku, ale tady je to teda kost. 👏 Že matku titulních sester hraje skutečná matka jedné z nich, tedy Mii, je hezká třešinka na poněkud fádním dortu. 🍒 ()

orsinek

"Mně psychoanalýza nepomohla. Můj zhrzený doktor si pořídil stánek s občerstvením". Jsem rád, že jsem stále neviděl všechny Allenovy filmy. Tohle je další klenot do jeho sbírky. Řeší se zase jeho oblíbená témata, které se objevují v životě každého člověka. Film, který lehce připomíná Annie Hall, ovšem zároveň je úplně jiný. ()

dzejnyka

Tento skvostný vzťahový prepletenec si dokážem vychutnať v akejkoľvek nálade, čo ho v mojich očiach robí ešte vzácnejším. ()

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry