Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sharky

65% tenhle film dokonale vystihl mojí náladu o Vánocích 2005, ale ruku na srdce, vystačí stále stejný fór - spousta sprostých slov, chlastání a píchání v kontrastu s Vánoci a malým klukem, na 90 minut dlouhý film? Ne, ale i přesto jde o jednu z mála věcí, ve které jsou namočení bratři Coenové, a docela se mi líbila. ()

anais

Bad Santa je příjemná vánoční komedie. Bad Santa je neuvěřitelně sprostý film. Bad Santa není vhodný pro děti, ale určitě by se u něj bavili. Zprvu je těžší se s nechutnou Thortonovou postavou sblížit, postupně se však objevují jisté známky jeho lidskosti. Toho je docíleno jakýmsi rostoucím citem hlavního hrdiny vůči tlustému hloupému chlapci, ze kterého si všichni dělají legraci...a možná právě to, že ho všichni už odepsaly je spojujícím prvkem mezi těmi dvěma, a následně divákem (kterého snad nikdo neodepsal, ale rád soucítí s někým, kdo je na tom hůř než on, že?). Základní schema příběhu je tedy velice jednoduché, ničím nepřekvapí. To, z čeho pramení největší vtipnost, je kontrast mezi vánoční atmosférou a kulementně střílenými sprostými slovy, popřípadě zobrazování sexu na nepravděpodobných místech (bazén těsně vedle sedící babičky, převlékací kabinka v obchodě...). Na první pohled se může zdát že se jedná o variaci na dementní komedie bří Farreliů, opak je pravdou! Režisér Terry Zwigoff dokáže i v záplavě nechutností najít inteligentní vyprávění, které by si zasloužilo stát pravidelnou vánoční klasikou. Předtsavte si, sledovat Bad santu v kruhu rodinném, pod stromečkem... ()

eraserhead666

Santa je úchyl trpí klasickým nešvarem moderního komediálního žánru. Podobné komedie většinou vznikají, rozjíždějí se a stojí na několika základních vtipech, vtipných situacích a scénkách. A Santa je úchyl má tuto základnu hodně silnou (politicky korektní manažer obchodu mě rozsekával). jenže jakmile se film začne blížit ke konci a je třeba ho nějak zakončit, spousta komedií a jejich tvůrců jsou najednou zmatení a zpravidla to ukončují až nešťastně. Což je případ i úchylného Santy. kadence suchých, politicky nekorektních a hustých vtípků je přijatelnou část stopáže hustá a já se obrovsky bavil. Jenže pak se to rozkašle a je trošku zle (a tím film přišel o pátou hvězdičku). Docela by mě zajímalo, co si asi tak myslí Billy Bob o tom, že jeho životní role vypadá zrovna takhle. Každopádně, druhý nejlepší vánoční film, co jsem viděl. ()

poz3n

Podivně úchylný film, který mi vůbec ničím nevadil, na druhou stranu se ale pořád pohyboval na hraně stupidního humoru, který byl chvílemi vtipný a chvílemi právě že jen stupidní. 6/10 ()

BMW12

Tahle komedie i po letech zabaví. Postava Billyho Bob Thorntona je fakt dobře napsaná a do toho ten tlustej kluk, no fakt hustý scény a celou dobu se u toho vždy řežu smíchy. :-D ()

Ivoshek

Jednu hvězdičku ubírám za konec, který mě vzhledem k průběhu filmu prostě naštval. Kdyby to skončilo Thorntonem potácí po se slonem v ruce, dal bych 5. snad jsem přliš nespoileroval... ()

Scrytcher

Billy Bob Thorton jak ho neznáme! 11 měsíců se fláká, chlastá a užívá si s ženskýma, který mají tlustý zadky, aby v prosinci mohl rozjet loupež v obchoďáku. Ze začátku jsem si užíval scény jak Santa nadává, hulí, a chlastá. Vlastně si ani nevzpomínám na scénu, kde bych ho viděl bez flašky v ruce, ale až už řekl asi po 1150 "FUCK" tak mi to přišlo furt na jedno brdo. Pořád dokola. Příjemným překvapením v podobě loosera Kida stvárnil Brett Kelly. Osobně se mi víc zalíbil Přizračný svět, ale tenhle film je nic než průměr. Hláška: Willie: Přej si do jedný ruky to co chceš a do druhý hovno a uvidíš, která se rychleji naplní. ()

Janek

Trefa do černého, koukal jsem s otevřenou pusou, totální úlet a už jen za Thorntona si to ***** zaslouží - hlášky jako "kdo je kurva Morman Thurman" si plný počet zasluhují - škoda jen, že to Zwigoff nedotáhl až do konce. 90% ()

Xeelee

DVD Santa je úchyl (na úchylější název už asi český distributor nepřišel) se zapomenuto hodně dlouho sušilo ve skříni, ale když jsou dneska ty Velikonoce… Santa je alkoholik, kudy chodí tudy dláždí a přiráží a nesnáší ty malý uřvaný parchanty, kteří na něj každej rok prskaj a počůrávaj mu jeho santovský kalhoty. Taky skvěle umí otvírat sejfy. To je to jediný, co ho táta naučil, když ho zrovna nemlátil. S pár promile alkoholu v krvi by ale těžko zorganizoval nějakou vloupačku, a tak jejich malý gang vede lilipután, který mu dělá elfa a pracuje s ním na vykrádání obchoďáků. Problém je v tom, že časem se vždycky něco zvrtne. Santa rok od roku víc chlastá a mezitím se seznámí s jedním tlouštíkem, kterej mu strašně leze na nervy. Poetika Zwigoffových předchozích filmů je tu hodně znát i přes to, že se na první pohled může zdát, že se jedná o obyčejnou tuctovou sprostou komedii (začátek k ní má dost blízko). Příběh opět stojí na skvěle napsané hlavní postavě Santy, který se poněkud svérázným způsobem skamarádí s šikanovaným tlouštíkem a vznikne mezi nimi silné citové pouto. ()

claudel

Komedie, která se ne každému musí trefit do vkusu. Mně ovšem náramně. Je postavena hlavně na vulgárních vtípcích, to mi však nevadilo. Kudrnatý tlouštík byl geniální. Velmi dobrý námět a velmi dobře zrealizovaný. ()

ARI50

Zvrhla komedie která se snažit vytěžit strašně moc, chvílemi se i bavím ale chvílemi mi to přijde trapný. ()

Bauer

Jo tak tohle je dost povedená,vtipná, vánoční a hlavně sprostá komedie se sprostým a dobrým Santou Billy Bobem Thorntonem která každopadně stojí za vidění. ()

duklak2

Jedním slovem zábava. Já jsem se bavil od začátku až do konce. Je to správná "úchylárna", ale ne pro malé děti:) Takovéhoto Santu si přeji vidět ve skutečnosti. ()

MáŠa

má maličkost od toho čekala více, než jen takový průměrný filmeček, co není ani moc vtipný, jak by se mohlo z českého názvu zdát ()

luka4615

Po snímku "Pelíšky" je Bad Santa další klasickou vánoční podívanou, která nemůže chybět v žádném adventním filmovém repertoáru. Kam se hrabe "Popelka"! „ Fuck me, Santa! Fuck me, Santa! Fuck me, Santa!“ ()

Sawy

Teda,kdybych tohle viděl jako malý dítě,který na to rodiče vzali v domění,že to bude nějaká rodinná komedie,tak nevím nevím.Ale jelikož jsem to viděl už v trochu vyšším věku,za sebe říkám: Docela bomba! Skvělý Billy Bob,moc pěkná Lauren Graham,totálně mimózní klučina,všichni jsou skvělí.Vyhodit pár trapných scén a bylo by to klidně na pět,takhle čtyři s tím,že jen málokterý vánoční film mě pobavil víc :-) 75 % ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)