poster

Rocketman

 • Velká Británie

  Rocketman

 • USA

  Rocketman

 • Slovensko

  Rocketman

 • Austrálie

  Rocketman

 • Nový Zéland

  Rocketman

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / Kanada / USA, 2019, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ghoulman
  *****

  Srovnání s Bohemian Rhapsody se nabízí hned z první (uvedení do kin docela brzy po sobě, podobné hudební období, extravagantní osobitost a talent Freddieho i Eltona) a musím přiznat, že v konečném důsledku pro mě vyhrává Rocketman - je to nápaditější film, je zde mnohem důmyslněji pracováno s hudebnímy kousky, které jsou vsouvány do muzikálové fantasmagorie s prvky autobiografie a působí paradoxně mnohem autentičtějším a upřímnějším dojmem (i přes jejich fantasknost) - Rocketman navíc není tak komfortní a uhlazený jako snímek o Queenech - cesta peklem životního stylu sex drogy a rock'n'roll je zde mnohem intenzivnější, bolestnější a uvěřitelnější a o to víc si člověk užije závěrečnou katarzi, kdy se konečně všechno zlomí a nadejde cesta z podzemí znovu na povrch. Silný emocionální zážitek a naprostá hudební bomba.(22.6.2019)

 • MrHlad
  ***

  Hudební biografie, nebo muzikálová show? Rocketman chce být oboje a snaží se životní příběh Eltona Johna podat jako film, ve kterém se řeší jeho závislosti a traumata, ale kde zároveň lidé tančí uprostřed ulice. Hezky se na to kouká, dohromady to ale moc nesedí a především skutečně dramatické scény úplně nefungují, protože zkrátka není dost času na to, aby je tvůrci dokázali patřičně prodat. Vypadá to ale moc hezky a zní to ještě líp. Jen to prostě klouže po povrchu a chce to především bavit. Samozřejmě nebudu tvrdit, že to je špatně, ale já bych chtěl přeci jen trošku víc.(29.5.2019)

 • luka4615
  ****

  Vydařený mix hudebního filmu a muzikálu, v jehož středu se nachází Elton John s mimikrami výborného Tarona Egertona. Tak přesně takto by se dal v pár slovech popsat snímek Rocketman, který rekapituluje životní dráhu jednoho z nejznámějších hudebníků současnosti. Jistě, na loňský počin "Bohemian Rhapsody" tento snímek poněkud ztrácí zejména v celistvosti děje, nicméně tento nedostatek režisér Dexter Fletcher víceméně vyvažuje skvělými hudebními a tanečními čísly. Za zmínku vyjma Egertona rovněž stojí i mladí herci, jež hrají Eltona v dobách jeho dětství a dospívání. Celé to pak rámují krásně vypointované alegorie na zlomové okamžiky jeho života – například scéna v bazénu. Co tedy dodat na závěr? Na snímek Rocketman se Vám bude již od samotného začátku velmi dobře koukat. Je to dáno zejména díky svižnému střihu, písním a hereckým výkonům, což z tohoto počinu dělá další povedený životopisný a hudební "zářez". Skvělá práce! „Why the fuck would I want that Bernie? You know, you wouldn't say these things to me if you were a real friend. People don't pay to see Reginald Dwight! They pay to see ELTON JOHN! Don't ever tell me how to do my fucking job!“ (21.7.2019)

 • Flego
  ****

  Umelecké vklady sú prínosom, páčili sa mi prechodové fázy medzi scénami, boli nápadité a oživovali snímok. Zobrazujúci výsek zo života legendárneho speváka Eltona Johna je síce v mnohom okázalý a pre niekoho možno kontroverzný, avšak neprekračuje hranice prijateľnosti. Vo filme odznejú známe hity, tempo filmu je skvelé a napriek jednoduchému príbehu určite poteší. Taktiež aj balansovanie medzi hudobným filmom a muzikálom. Oceňujem herecký výkon Tarona Egertona v úlohe speváka. 4+(13.10.2019)

 • JohnnyD
  *****

  Fantasticky poňatá biografia, kde je úplne jedno, do akej miery sa drží reality. Rocketman je zjavnou a otvorenou variáciou na život Eltona Johna, kde štylisticky mieša témy jeho skladieb a hlavné motívy života do jedného podoby uleteného muzikálu. Takto by sa mali točiť hudobné biografie. A nielenže Taron Egerton neskutočné hrá Eltona Johna, no rovnako dobre mu ide aj spievanie! 9/10(16.6.2019)

 • - Elton (Taron Egerton) ve filmu zmíní, že jeho celý pseudonym zní Elton Hercules John, a z jeho rozhodnutí je jasné, že příjmení John si vybral kvůli Johnu Lennonovi. Ve skutečnosti si však pravý Elton John vybral své příjmení podle oblíbeného zpěváka Longa Johna Baldryho. (cihlenka)

 • - Taron Egerton povedal, že jeho obľúbená pieseň od Eltona Johna je "Your Song". Spieval ju pre jeho konkurz na dramatickú školu. (WalterIK7)

 • - Taron Egerton (Elton John) vo filme vystrieda 53 rôznych okuliarov. (Astonko)