Dobrou, mámo

• Rakousko Ich seh, Ich seh (více)

V odlehlém venkovském domě žijí dva devítiletí kluci, dvojčata Lukas a Elias, se svou matkou, která se zotavuje po nedávné plastické operaci. Pod vrstvou obvazů skrývá opuchlý, groteskní obličej a ke své rekonvalescenci potřebuje absolutní klid a ticho, což začne oběma neposedným synům brzy lézt na nervy. Čím je jejich matka přísnější, tím hlouběji se chlapci uzavírají do vlastního světa. Jejich vztek a podezření narůstají a představivost pracuje na plné obrátky - začnou dokonce pochybovat o tom, jestli je tato žena vůbec jejich matkou. (Cinemax)

adriane9

Horror.. Fakt horror, na které já nekoukám, jenže tady jsem ujela a přiznám se určité části jsem musela přeskákat, nemám to ráda a pořád mi v hlavě vrtá myšlenka zda ti kluci po tomhle psycho natáčení nebudou mít následky. Je to totiž dost na mozek, dost to děsí a rozhodně to bude i tím, že mám doma dvojčata :) :). ()

Ben Nevis

Možné spoilery: Film trošku zklamal v tom, že se snaží celou dobu o pointu, která může fungovat jenom u těch, co neviděli např. Šestý smysl. Přitom tam jsou další otázky, které zůstanou nezodpovězeny. Nezbývá než věřit, že Rakušané svým Fritzlům rozumí. :-) Atmosféra je celkem dobrá (koho by nepostrašila civějící dvojčata), ale moc natahovaná - pořád sledujeme dvě děcka, jak si spolu hrají - což ubírá hvězdičku na hodnocení. ()

HH

Asi tak od desáté minuty je jasné, odkud vítr fouká. Teprve poslední čtvrthodina má poněkud vyšší tempo. Film, který neurazí, ani nenadchne. A "složité" dialogy zvládne bez titulků i ten, kdo se německy v životě neučil (jak říkal Jaroslav Hašek "německy umí každý Čech sám od sebe"...) ()

cielle

Pozor, spoiler !!! Někdo tu hezky charakterizoval tento film jako "znepokojivý", což je podle mě dost výstižné. Atmosféra super, napětí tam bylo, jenže mě ten náznak pointy v podstatě od začátku tak nějak zklamal, protože jsem čekala, že se objeví ještě nějaký zvrat.. Ale rozhodně zajímavá podívaná. ()

Rathalos

Zvlastna psychologicka drama,horor to nie je ani z daleka,atmosfera je fajn,pomaly a isto sa zblizuje ku niecomu zlemu,len skoda,ze to trva tak dlho,ale potom,ked sa to rozbehne,tak je to uz kvalitne psycho,herecke vykony super,cize dam 4 hviezdicky,ale s prizmurenim oboch oci...:-) ()

domirovec

Týbrďo, to byla zase hra na moje ubohé nervičky.. Ich seh, Ich seh je jednoduše sakra nepříjemný psychologicky horor, který jsem si sice užil, ale zároveň jsem ho skoro vůbec nepochopil. Když si totiž při sledování myslíte, že jste děj pochopili, tak ejhle.. film na vás hodí další věc, která vám nepusí docvaknout už vůbec. Atmosféru to má však povedenou a hlavně tichou, což je také hlavní element celého filmu.. Ticho a klid. Tento klid však někdy může mít špatné účinky na naší psychiku.. 4/5 ()

bubblebobble

Pointu som vytušil ešte v prvej polovici. Na konci som mal ale pocit ako keby to tvorcovia od diváka čakali a len sa s ním snažili hrať hru či ho dostatočne zmätú a nechá sa od nej odlákať. Predsa len to bolo ale pre mňa trochu sklamanie. Mal som pre seba pripravených aj pár lepších. Atmosféra a obraz za 5. Na rozdiel od kolegu dr, horrible mne málovravnosť nevadí :-) ()

RobLord odpad!

K zajímavému rozuzlení jsem se nedostal, neboť co chvíli jsem dřímal. Tak nudný a uspávací film se jen tak nevidí. Kam se hrabe rohypnol! ()

AngelG

Je to pomalé, nic moc se tam neodehrává a prostředí i postavy jsou od začátku do konce stejné.. Ale i přesto to ve mě celé vyvolávalo opravdu těžkou, depresivní náladu už od prvních minut, kdy vlastně pořádně nechápete, co se tam děje a kam to celé směřuje. Bohužel už jsem měla svoji teorii od půlky filmu, kdy mě tam určité věci přesvědčili v tom, že asi vím jak to nakonec bude a taky to tak bylo. Ale i tak jsem rozhodně nebyla zklamaná, protože to bylo celé velice zajímavé, hlavně po psychologické stránce. Takže komu nevadí tento styl spíše komornějšího drama, tak pravděpodobně tenhle film ocení. ()

KUFI

Na pomery nemecky mluvicich zemi az moc dobry, na zbytek sveta prumer...ad "pruhledna pointa" - kdybych predtim nezabrousil do diskuze, kde ji kdosi vyzradil, tak bych TO az do samyho zaveru netusil. Ale spousta lidi ma tady zrejme nadlidsky telepaticky schopnosti, kdyz to odhalily uz u uvodnich titulku :) ()

Cryptkeeper

Podivné,ač psychologicky pěkně zahrané dvojicí chlapců.. Pointa ...pointa tam snad ani není,respektive tu si snad domyslí každý po svém... Mysli dost otevřené dílo,v každém zahraje fanzatie důležitou roli..někdo to vypne po pár minutách,někdo to dokouká celé a bude celkem překvapený..špatný film to určitě není. ()

Kingjiri

S vyjímkou závěru nezáživná podivaná, ve který se málo mluví, během daný stopáže se toho odehraje fakt málo a “prázdnotu” bijáku ještě umocňuje absence hudby. Navíc se za celou dobu neobjeví ani jedna sympatická postava (casting nebo výprava jsou teda naprosto minimální). Finále obsahuje aspoň pár koukatelnějších scén, ale vesměs se taky nese v duchu šnečího tempa vyprávění. Závěrečná pointa mě uplně nenapadla a vcelku se mi líbila. Jenže i přesto jde ve výsledku o hodně nudnou podivanou bez nějakýho zapamatováníhodnýho momentu. ()

Polnoch

Kto nazve tento film originálnym tak zrejme nevidel jeden veľmi veľmi podobný kórejský horor, ktorý má dokonca aj americký remake. Mal som teda možnosť zhliadnuť tretiu verziu toho istého námetu, akurát, že tu bola pointa zrejmá už po 10 minútach. Napriek maximálnej predvídavosti deja to malo niečo do seba. Možno by som hodnotil vyššie keby som nevidel "originál". slabšie 3 ()

Jaxx84

Schizofrenní blitka vyztužená vteřinovým lepidlem. Na konci už mě je úplně jedno, jestli je magor matka nebo ten fagan. Pokud mě režisér sto minut láduje rádoby artovou nudou zabalenou do tupých výrazů dvou smradů, nemůže čekat, že se na konci budu bičovat štěstím. Kdo seje hovna, sklízí sračky. 3/10. ()

hero_bk

LEHKÉ SPOILERY: Tvůrci podle mě udělali skvělou práci - podařilo se jim odvést pozornost takovým směrem, abych závěr absolutně nečekal. A proto jsem na konci seděl s otevřenou pusou a nevěřícně koukal. Už teď, dva dny před koncem, jsem si jistý, že jsem viděl nejlepší film KVIFF 2015!! ()

Zombiepod

Ťažko porovnávať s Funny Games. Tento psychologický mindfuck je síce nakrútený štýlom podobným, občas až kubrickovsky komorným a napínavým, no jeho pointu ľahko odhaliť už na začiatku. Napriek tomu je práve táto pointa podávaná mätúco, s dlhými chvíľami ticha, nasledovanými vypätými scénami, ktoré vrcholia v priam desivo pojatom závere. Kvalitný rakúsky psychotriler, u ktorého však boli očakávania o dosť väčšie. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)