Dobrou, mámo

• Rakousko Ich seh, Ich seh (více)

V odlehlém venkovském domě žijí dva devítiletí kluci, dvojčata Lukas a Elias, se svou matkou, která se zotavuje po nedávné plastické operaci. Pod vrstvou obvazů skrývá opuchlý, groteskní obličej a ke své rekonvalescenci potřebuje absolutní klid a ticho, což začne oběma neposedným synům brzy lézt na nervy. Čím je jejich matka přísnější, tím hlouběji se chlapci uzavírají do vlastního světa. Jejich vztek a podezření narůstají a představivost pracuje na plné obrátky - začnou dokonce pochybovat o tom, jestli je tato žena vůbec jejich matkou. (Cinemax)

zipS

Film silno preceneny na csfd.. na Funny Games to nema ani zdaleka. Ciste prenudene psycho. Setrite cas nepozeranim tohoto paskvilu ()

Ruslan

Výsledek západního modelu výchovy dětí. Oba dva, jeden by dostali takovou tečku že by se z toho pokáleli do kalhot. Z příběhového hledika průměr absolutně ve všem. 60%. ()

Snakefinger

Lehký převrácený home invasion, ve kterém jsem se ztratil, a to nejenom nudou. Prostě se přiznám, že jsem to fakt nepobral :( ()

Richie4422

Je pravda, že pointu je možné spozorovať v úvode, film to prakticky ponúka na striebornom podnose. Aj napriek tomu je tu kvalitne odvedená práca pri vyvolávaní pochybností a otázok u diváka. Keď už aj divák vie o čo ide, stále sa pýta a hľadá odpovede v každom detaily. Diváka tak film udržiava v zvláštnom tienistom a nepríjemnom rozpoložení počas celého filmu, čo veľmi prirodzene a nenásilne graduje. Je to tak na 4.2 hviezdy, ale nakoľko ide o jeden z najlepších psychologických hororov poslednej doby, šupnem 5, nech nežerem. ()

skarsely

Zapla som si to po zhliadnutí traileru, ... že uuuu to bude dačo temné!!! A navyše z rakúskej produkcie, ... oooo iiiiii aaaa, no tešila som sa veľmi. V traileri ani náznak po krvi, po týraní. Otrasný záver, žalúdok sa mi zdvíhal, ... Proste nie je to film pre ľudí čo nemajú radi krv a divné rany na neobvyklých miestach na tele. Hviezdička za pekné prostredie, a nádherný dom!!! Ouch. ()

reccal

Zajímavý námět, který ovšem s každou další minutou ztrácí na síle a rozbředává v klišé, topí se v nepochopitelných náznacích a skocích odnikud nikam. ()

cafe....

Jedno prostředí pár zajímavých, dobře napsaných prostředí a hutná atmosféra.. víc takových filmů! Ale teď zpět na zem.. FIlm je dobře vypointovaný a na tom stojí a pokud tu pointu objevíte dřív tak i padá. Je tu pár scén do efekt, které by tu neměli být a celý to na mě nepůsobilo moc jako horor ale to nic nemění na dobré filmařině. #Znepokující ()

Johgas

Kdo je větší blázen - matka nebo děti? Nebo všichni? Závěr brutální, až mi z toho nebylo dobře. Nicméně velmi dobré herecké výkony obou dětských herců. ()

Kobzikovich

Čekání, čekání a zase čekání. Nechápu. Aha, už jo. To bylo jako celý? Psycho horror Dobrou, mámo ve mě nevzbudil žádnou sebemenší reakci, napětí ani strach. Dva bráchové, co nepoznávají svou mámu, zjistí, že s ní není něco v pořádku. V obrovské vile uprostřed ničeho bydlí malinká rodinka, která toho společně moc nenamluví. Jedině z toho mám trochu znepokojivé pocity - to ticho. Dopadne to tak, jak jsem už od začátku předpokládal. Kamera - 4*. Zvuk - 2,5*. Střih 2*. Scénář 2*. Děj 1*. Obsazení - 3*. ()

Unrealik

Pointa byla jasná od začátku, možná to ale bylo tím, že jsem se díval na otitulkovanou verzi. A vadil mi styl natočení, rozvleklý, nemluvný, moc temný, příliš komorní. ()

komar08

Hanekeovsky nepokoj - az fyzicky neprijemny - prekladany postupne davkovanym absurdnom spejucim k (pre mne) celkom prekvapivej (aj ked pomerne logickej) pointe. Proste napatie az do konca - ani minutaz nebola zbytocna. ()

90125

Ein richtig krankes kino aus Osterreich. Pribeh, teda ak som ho spravne pochopil, nie je nič moc. Pokus o psychologickú drámu o rozpade rodiny sa podľa mňa príliš nevydaril. Ostáva teda len horor. Keby som chcel porovnávat, taky Babadook mi vychádza o velký kus lepšie. Čo v tomto filme funguje je kvalitná kamera a znepokojujúci pocit stiesnenosti v baráku s chorými obrazmi na stenách. Vyhovovalo mi tiež pomalé tempo a dialogovo úsporná forma. Čo sa mi nepáčilo boli scény sadistického mučenia. Tie mi do príbehu nepasovali. Vôbec cely záver ide dolu vodou. Tam film padá na úroveň všeliakých tých "kukuričných detí". Úroveň The Others je v nedohľadne. Isté však je, že ak váš syn chová doma ako domáce zvieratká šváby, niečo s nim nie je v poriadku. 54% ()

vojacekr

Komorní psychárna s minimem hudby, herců, mimiky, emocí a vším co by potenciálně mohlo odvést pozornost od myšlenek hlavních protagonistů, kteří mě drželi přikovaného až do konce. ()

Tranda

Příběh 8/10, Násilí 8/10, Zábavnost 8/10; Hudba 8/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 9/10, Napětí 8/10, Casting 8/10; Drama: 9/10; Index strachu: 6/10. 8/10 ()

Miroslav.Zac

Celou dobu jsem film poctivě sledoval, ale když došlo po hodině a půl k finálnímu odhalení, prohlásil sem onu dobu za ztrátu času. Co vyzdvihnu, bylo místo původu, herectví obou dvojčat, a jejich sexy máma. ()

Feacher

Musím uznat, že po delší době jsem vyvrcholení nepředpokládal a dost mě překvapilo, přičemž hned to vše začalo dávat smysl. Asi to bylo způsobeno tím, že jsem obecně od filmu moc nečekal. Kromě toho to ale zas tak moc nemělo. Moc se nemluvilo, velká zábava to nebyla, kluci sice skvělý, ale celkově takové bez jiskry. Možná třeba oproti 2022 remaku se mi líbil děsivější vzhled mámy. Naopak ale byl tento film takový méně sofistikovaný, sice lépe skrýval myšlenku, ale zase toho méně mohl otevřít a některé věci, tak zůstaly nedotažené. Je to ale postavené na tom závěru, takže film lze pořádně ocenit až při druhém zhlédnutí a to už to není ono, když člověk ví, jak to skončí. Myslím že 3* jsou nejspravedlivější. ()

pyzma84

Niečo tak nudné a plazivé som dlho nevidela... Nezaujalo ma nič, ani podarené detičky, ani atmosféra, ani hudba....nič... Podobný film v domácej starostlivosti sme tu už mali a toto je len chabá a nudná napodobenina.... ()

Lubikem

Aj keď som pointu tušil po piatich minutách filmu, film som si užil, lebo som mal tušenie, že to nebude bu-bu-bu, ale skôr psycho-dráma o utrpení matky a syn(a/nov). ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)