Dobrou, mámo

• Rakousko Ich seh, Ich seh (více)

V odlehlém venkovském domě žijí dva devítiletí kluci, dvojčata Lukas a Elias, se svou matkou, která se zotavuje po nedávné plastické operaci. Pod vrstvou obvazů skrývá opuchlý, groteskní obličej a ke své rekonvalescenci potřebuje absolutní klid a ticho, což začne oběma neposedným synům brzy lézt na nervy. Čím je jejich matka přísnější, tím hlouběji se chlapci uzavírají do vlastního světa. Jejich vztek a podezření narůstají a představivost pracuje na plné obrátky - začnou dokonce pochybovat o tom, jestli je tato žena vůbec jejich matkou. (Cinemax)

Brodyman

No, je to kvalitně udělaný film.. to určitě. Ale co to kur*a??? Řekl bych, že se film dá tak nějak charakterizovat tím co se dělo okolo promítání na KVIFF 2015. Několik lidí odešlo během projekce se slovy: ,,Tak tohle je na mě fakt už trochu moc.´´,jedna žena musel odejít ze sálu na pár minut, lehnout si a "na chvíli si odpočinout" a vrcholem všeho bylo omdlení jednoho muže, pro kterého byla následně zavolána sanitka. ()

chlebo

Hmm, vyjadrovať sa k originalite/ neoriginalite tohto veľdiela mi príde hlboko pod moju dôstojnosť (ne)zbehlého filmového laika, ale vcelku - tá neskutočná 'nepredvídateľnosť' celej tejto záležitosti ma tam dole postavila do pozoru viac ako ten dvojjediný nesmierne iritujúci anorektický kokot a až do konca, kým mi všetko nebolo predostreté na dlážke kopaničiarskeho sídla som si ani neupil z plánovanej dvanástky plzňa. Troška to spasila mama z éry Múmia sa vracia, ale vedel by som si tento squost predstaviť aj bez úvodných 50 minút. A vlastne v svojej samote a sexuálnej frustrácii som si v práve spomínanej prvej päťdesiatminútovke dovolil zaspomínať a istým spôsobom mi Dobrou mámo pripomenulo intergalaktickú velepičovinu Antikrist. A práve to zmenilo moje záverečné hodnotenie, pretože oproti tomu Antikristovi bola toto bravúrne zvládnutá ba až ancikristovská zábava. ()

liberita

Ochotne by som dala aj vyššie hodnotenie, film sa však vlečie príliš pomaly a v mnohých scenách sa nedeje nič dostatočne zaujímavé aby im stálo zato venovať kompletnú pozornosť. Veľmi skoro je vám navyše jasný motív filmu a tak záver nejako extra neprekvapí. Ich seh ich seh mal väčší potenciál, škoda, že si ho tvorcovia nechali ujsť pomedzi ruky. ()

MindTuber

S ohledem na vysoká hodnocení některých uživatelů jsem čekal o trochu víc, než jsem dostal. Film to není špatný. Bohužel je to film, který je nudný a to hlavně díky spojení artového zpracování s vybraným žánrem. Napětí se buduje příliš zvolna, alespoň s ohledem na to, jak málo se ve filmu mluví. Spousta dobrých myšlenek (neodhalená tvář), skvělá kamera (interiéru domu) se ztrácí v dlouhatáncké nudě nic nedění se. Škoda, za dvě. ()

lusa

Musela som si dať deň pauzu, kým som strávila, čo som videla a bola schopná vypluť nejaký ten komentár.. Nikdy som nevidela takéto psycho. Dvaja nevinní chlapci a jedna divná matka. Či..? Atmosfericky budované krok za krokom, postupne, až nadobudnete dojem, že tí dvaja musia byť istotne Adolfovi pravnuci, inak si to neviem vysvetliť.... Odporúčam nečítať komentáre, sú plné spoilerov a dokážu pokaziť celkový dojem. 4* ()

tombarider

Asi to je tim, že jsem to sledoval s lehkou opicí, ale pro mě ta pointa tak průhledná nebyla, ikdyž je pravda, že kdo se nad tím zamyslel, měl dveře otevřeny. Je v duchu moderní doby filmy zbytečně natahovat.Místo naservírovaných 100 minut by uspokojilo i 75, a nebylo by to tak utahaný. Kluci jsou teda sami o sobě poměrně děsiví, a závěrečných 25 minut byl pro mě teda záhul na nervy. Asi bych si rád myslel, že něco takového nemůže existovat, protože - a teď spoiler - když si tam dosadíte svojí milující mámu, máte chuť tomu psycho spratkovi zakroutit tim jeho mrňavým krkem s notnou dávkou uspokojení. Kdo máte slabší povahu, radši to vypusťte. Zas o tolik nepřijdete. ()

XXXXXXXX

Prapodivná psychologická psychedelická podivnost, která by bez úplného závěru mohla teoreticky fungovat. To už se ale nedozvíme, neboť závěr dokonale mrví jakoukoliv předchozí, byť třeba dobře vystavěnou, atmosféru. ()

LukeSharp

Průhledné tak zhruba od 5. minuty (pro blbé tak od 10. a totální idioti musí mít jasno po patnácti minutách). Tudíž 60 minut čekáte, jaký twist si vlastně tvůrci připravili. A on žádný nepřijde. A vůbec to nevadí! Za celou tu dobu, kdy pochopíte hru tvůrců, si postupně zvykáme na vyšinuté duo bráchů a jejich povedené matinky a divák čeká až přijde ten očekávaný moment s velkým M. A ten výsledek (může být brán jako jakýsi twist) je kupodivu značně znepokojující. Místo dramatického vysvětlování a očekávaného pokecu u každodenní večeře tak dostaneme....řekněme více přímočařejší přístup, kdy vezme hlavní dvojka věci do svých rukou. Svíral mě tíživý pocit bezmoci, kdy vlastně poprvé soucítíte s hlavní hrdinkou, která sice v průběhu filmu nepostupovala zrovna příkladně, ale ruku na srdce, kdo by v její kůži byl pořád rozumně uvažujícím člověkem? Ač jsem byl tudíž v první půlce trochu zklamán přístupem, kdy jsem si myslel, že to rejža co se týče napětí těžce nezvládl, druhá mě přesvědčila, že to byl zřejmě úmysl. A to jsem schopen skousnout (i když se možná mýlím). ()

iz67

Husta, neprijemna zalezitost. Tezka atmosfera se na tomhle filmu od zacatku do konce. SPOILER: je otazkou, jestli je v tom filmu neco vic nez cil odhalit tu situaci co nejdriv. Ale uz jen za tu atmosferu, ktera je stale tezka, i kdyz se jeji zdroj meni, si to ty 4* zaslouzi. Napada me The Father s Hopkinsem, ktery pouziva stejnou metodu. Ale ne s cilem desit, ale priblizit to, v cem nemocny zije. ()

adamix

Finále ma skutočne prekvapilo a až potom mi došlo, že som celý čas nedával dobrý pozor a o to je môj dojem z tohto psychologického (ne)hororu výrazne lepší. Prostredie izolovanej horskej samoty s dvoma hravými chlapcami a prísne rozpoltenou mamou do atmosféry pridáva ten správny kumšt a časom sa dá do kože chalanov, pociťujúcich určitý druh šikany od ich rodiča, vcítiť. Ten mierny masochizmus s finálnym rozuzlením nakoniec rozhodol o mojej štvrtej hviezde. Ich seh, ich seh je rakúsky inovatívny pseudohoror, ktorý žánre o trochu obohacuje a dokazuje, že Európania, na rozdiel od šablónovitých Amíkov vedia byť aj v súčasnosti originálny. ()

Kub_ees

Prvá polovica filmu stojí za to, atmosféra sa pekne buduje. Koniec až tak neprekvapil a ani ma nedostal. Druhá polovica filmu sa úplne otočila z obetí sa stávajú samozrejme záporaci a z hlavného záporáka - matky je zrazu obeť. Trailer k filmu vyzeral úžasne, potom čo mi ho kamarát odporučil. Z traileru išlo zlo a tajomno, škoda že aj film taký nebol. Film nie je vôbec zlý len som čakal niečo úplne iné a horor to tiež nieje, hoci tá žena s obväzmi na hlave vyzerala hrozne a fakt strašidelne, z diaľky to vytváralo efekt takého jej zákerného úsmevu. Jáj veľká škoda že film nebol taký ako tomu všetko nasvedčovalo. Proste to mal byť horor. Pár scén tam naozaj nezapadalo ale napriek všetkému ma film nenudil, ťahalo sa to celkom dobre a bol som zvedavý ako sa to vyvinie a skončí. Veľmi som dúfal že hlavne nech to neskončí nejakým blbým koncom, a to sa aj stalo. Neviem či mám dať tri alebo štyri hviezdy, ale keďže ma to nenudilo a dalo sa na to vcelku dobre pozerať, tak nakoniec dám 4*. Film si to asi zaslúži, možno to počase zmením, keď si film pozriem ešte raz. ()

J.Mayen

No no no, takze srovnavani s Funny games tu opravdu neni na míste, je to jen nabubřelá bublinka, ktera splaskne uz v prvních 40 ti minutách, konec mě ani moc nepřekvapilo, přece jenom jsem už nějakej ten film shlédnul, nevim asi stárnu ale tohle mě neporazilo. ()

CrazymanM

Takové komorní,ale velice silné psycho,sice jsem už od začátku tušil,jak to bude s těmi dvojčaty,ale přesto výborný zážitek,výkony těch kluků velmi přirozené,celkově jsem skoro nadšen!!! ()

DonBraso

Pár filmů z Rakouska jsem už viděl a jeden byl tedy psycho top,ale tohle se zastavilo o nějaký hřeben Alp a už tam zůstal.Další z řady filmů,kdy usnu jak lile,takže film jsem dodíval na potřetí.Přitom ten začátek vypadá nesmírně dobře.Menší psycho dávka v jednom domě na okraji lesa a všude mrtvo,jen matka a dva její synové.Tady už je jeden špek,kdy se snaží formulovat bezcenně na diváky tím,že má někdo obličej zahalen po operaci,což má navodit jakousi krizi,naštvání či nevím co,ale naprosto to nefunguje.Jakmile se matka dostane do lesa a je tam nějaký nevím co za trik s matčinou hlavou,tak přestávám chápat,ale kupodivu mě to nakopne,že tady možná bude i mysteriozní divadlo.To prdlajs.Naprosto jen výplod fantazií a já musel přistoupit na hru,že tohle se celé upeče jen doma a přijde teror.Ty dvojčaty byly fakt dobrý,hlavně tedy naprosto dokonalá mimika ve tváři je fakt skvělá,tady smekám,ale obecně se to dusí pod pokličkou jen v tom,jestli je to jejich máma.Nevím jak jinde,ale když dorazí ke konci to nejlepší z filmu,tak přijde nějaký červený kříž a hned vleze do baráku.Jako znám sice náturu jižních sousedů,ale že by si někdo chodil jen tak do cizího,to neznám.Hrozně nesměle podané jen proto,aby přišla nějaká scéna bez východiska.Čekal jsem o parník lepší jízdu,ale ta hloubka a soucítění vypadlo víceméně hned na první dobrou a samotný konec radši ani nekomentuji.Chvíle to své má,vcelku pěkná kamera,prostředí nahrává v lese zde taky,skvělý herecký výkony dvojčat,ale tím jako konec a ani brouci to nezachrání.50% ()

Dennnisa

NE, nemám ráda Němčinu a ANO, dostalo mně to. Před závěrečnou scénou jsem si říkala, že nic moc a kdy se konečně dozvím, co se stalo jejich pravé mámě..a pak to najednou všechno zapadlo do sebe. A vzhledem k tomu, že jsem na to koukala v Němčině s titulky, tak jsem i docela ráda, že se ve filmu mluvilo tak málo. ()

Cannonball

Dopredu som bol upozorneny ze je to priehladne ale, ze az tak vyrazne to som necakal. Lenze posledna tretina ponukla nieco co som nepredpokladal a zmenil moj phld na tento film. Ma to chyby a mozno vyvola aj pocit nudy ale tuez to ma nieco do seba. 7/10 ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)