Dobrou, mámo

• Rakousko Ich seh, Ich seh (více)

V odlehlém venkovském domě žijí dva devítiletí kluci, dvojčata Lukas a Elias, se svou matkou, která se zotavuje po nedávné plastické operaci. Pod vrstvou obvazů skrývá opuchlý, groteskní obličej a ke své rekonvalescenci potřebuje absolutní klid a ticho, což začne oběma neposedným synům brzy lézt na nervy. Čím je jejich matka přísnější, tím hlouběji se chlapci uzavírají do vlastního světa. Jejich vztek a podezření narůstají a představivost pracuje na plné obrátky - začnou dokonce pochybovat o tom, jestli je tato žena vůbec jejich matkou. (Cinemax)

johnnie78

Ach jo. A já se po traileru tolik těšil. Film měl být strašidelný, jenže nebyl. Mělo to být psycho, jenže tvůrci nám nabídli akorát jednu hodinu trvající nudu a poté čtvrt hodiny průměrné exploitation. "Šokující pointu" v závěru by pochopil i retardovaný divák zhruba někde ve druhé až třetí minutě filmu. S Funny Games to má společného tolik, co se Star Wars, spíš mám dojem, že tvůrci vykradli mnohem zdařilejší Uninvited. Základní myšlenka není špatná, dalo se z toho vykřesat mnohem víc, bohužel, nestalo se tak. Za mě zklamání roku. ()

Karin00

70%, atmosférické, na začátku jsem se fakt bála, potom už spíš takový thriller, napětí. Moc se mi líbil ten obrat. ()

halberdier

Kvalitní psychologický horror z Rakouska. Celý film je prošpikovaný mysteriozní atmosférou, kdy nevíme jakým směrem se bude příběh vyvíjet a kdo je vlastně ten špatný. Pomáhají tomu kvalitní hereckého výkony představitelů dvojčat i matky. MOŽNÉ NÁZNAKY SPOILERŮ: Vrcholem filmu má být finále s pointou, kterou ale člověk, který viděl dostatek horrorů, dokáže odhadnout hned na začátku. Já jsem pointu odhadl (tím se nechci chlubit - není to vůbec těžké) a celý film tak pro mě ztratil kouzlo a stále jsem čekal, že tvůrci ještě vytáhnou nějaký jiný trumf a film neskončí onou pointou. Nevytáhli a zůstala tak jen ta mysteriózní atmosféra, která však funguje je víc než dobře. (7/10) ()

linger

Slimacie tempo, divna atmosfera (co je v tomto pripade minus) a predvidatelna pointa. Vysledok: tretina filmu preklikana a to sa mi nestalo ani pri niektorych nemenovanych uber-artovych pocinoch, ktore uz z principu uspavaju... ()

mr.twizta

Tak tohle se jen tak nevidi. Solidni psychologicke torture porn dramicko, zasazene do seversky strohych kulis, se s expozici a vysvetlovanim prilis nemaze a necha divaka, at si sam ujasni, co ze se to v dome vlastne deje. A dejou se tam radne temne psi kusy v podani nesympatickych postav. Intenzita se stupnuje az do te miry, ze je snadne vinit autory ze samoucelovosti, ale ruku na srdce - mamu potrebuje kazdy. ()

NikaIn

Zaciatok tejto psycho cudesnej veci ma nudil,videla som to na dve hviezdy,ale co sa s toho vyklulo,tak to mi na par sekund zastavilo dych a nechalo pootvorene usta,od sceny ked priviazal matku k posteli az po koniec som cumela jak puk.Nebyt tej pociatocnej nudy bolo by to za pat,ale takto styri.Neviem co pisat asi sa mi zastavil spravny chod mozgu na chvilku.Dufam,ze moji synovia su v pohode,pre istotu sa asi zacnem zamykat,este tak vediet kam som dala kluc. ()

argo.smile

Psycho drama s otazkou od dvoch malych parchantov, kde je nasa mama? Ty bystrejsi odhadnu pointu po par minutach, ale aj tak stoji za to si pozriet tento snimok. ()

punco

Goodnight Mommy je film na ktorý som sa naozaj tešil. O to viac som sklamaný čo som vlastne dostal. Nuda, nuda, nuda, predvídateľné od prvých minút, atmosféra na bode mrazu. Sem tam sa vyskytol nejaký kamerový nápad, ale inak statické, bez náboja a ešte raz nudné. Od filmov podobného žánru čakám absolútne oveľa viac !!!! ()

Naghavi

Zanechalo to ve mne dojem...Strohá věta, jejíž význam je takový, že film jsem shlédl ve čtvrtek a ještě v pondělí ho mám plnou hlavu...Neuvěřitelný dojem, film jsme náhodně vybrali během brouzdání po HBO GO a vyšlo to na silnou čtyřku. 85 % ()

Jenn

To je další film, kvůli kterýmu nechci mít děti, co kdyby se náhodou stalo tohle...říkám si, kdyby se chovala líp, nemuselo by to tak skončit. Ale dost věcí mi chybí, co bylo potom a taky co ta nehoda?? Proč o tom víc nemluvili?? ()

veverysiak

Viacmenej priehľadný akože horor s dosť chabými aktérmi, na amatérsku úroveň by to možno stačilo, na festivalovú ťažko, no a na masovú projekciu absolútne nie, takže 20%. ()

Easykill

Trochu artová, trochu naturalistická schíza z Rakouska. Celkem povedený, sice od začátku člověk něco tuší, ale ta gradace je fajn a funguje to. "Mučeníčko" parádní, pointa taky, ale občas to dost mystifikuje. ()

injoy odpad!

Nuda , nuda , nuda. To jak je to s druhým synem, je jasný hned od začátku... Takže se hodinu a půl koukáte na nudu v domě, závěr je vysvobození a ne "šok ". ()

zipS

Film silno preceneny na csfd.. na Funny Games to nema ani zdaleka. Ciste prenudene psycho. Setrite cas nepozeranim tohoto paskvilu ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)