Oko v oblacích

Eye in the Sky

Oko v oblakoch

Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2015, 102 min

Tak nevím, jestli to mělo bejt vážně míněné drama nebo absurdní komedie... Situace, kterou hlavní postavy po celou dobu filmu řeší ve mě vyvolává dávicí reflex, k čemuž dodám pouze tolik, že takhle nás ti teroristi brzy sejmou všechny... Fakt ale je, že natočeno to není vůbec špatně, scénář je dobře vystavěn a režisér ho odvyprávěl téměř bez chyb, snad jen počáteční přestavovaní jednotlivých aktérů je vyznívá trochu překotně a nezáživně.(26.1.2017)

• MartinezZ

To jako vážně? Vážně si autoři chtějí hrát na citovou vydíračku při kosení afrických mohamedánů a čekají, že jim tenhle nesmysl s ochranou holčičky někdo bude žrát? Ten závěr už byl navíc až příliš uměle slzopudný. Tohle se nepovedlo, ani trochu. 1,5* --- To už dokonce byl značně lepší i ten Ethan Hawkeův Good Kill, kde alespoň ten příběh morálně deptaného pilota dronu byl o mnoho lépe vystavěn. Tohle byla jen jeho značně nedopečená kopie.(30.6.2016)

Kdyby to nebylo tak dlouhé, ale bylo to zkráceno v podstatě jen na finále, poslední půl hodinu, tak by to bylo super, bylo by to intenzívní, ale takhle se to poselství ztrácí v nánosu pořádného balastu, který je takový nijaký. Líbilo se mi však, že se tvůrci odhodlali k drsnějšímu závěru a ne nějakém u americkému happy endu.(23.8.2016)

Další film, kde se nebojuje tváří v tvář na bojišti, ale rozhoduje se na druhém konci světa. Ta zodpovědnost, na kterých rukou zůstane krev, mi přišla chvílemi až směšná, takhle přehnaně humánnímu postupu v reálu jednoduše nevěřím. Vojenské špičky si od ted' musí zapamatovat, že ve svých supervýpočtech musí počítat s každým bochníkem chleba. Na základě toho, co jsem viděl, mohu ze 75% potvrdit, že šlo o napínavý film.(28.6.2016)

,,Nikdy neříkejte vojákovi, že nezná cenu války! ´´ --- Oko na obloze je perfektním (navíc perfektními herci našlapaný ) válečný thriller. Některé možná v jejich rolích uvidíte dokonce poprvé. Mirren v maskáči plukovníka britské armády, stejně tak Rickman... :-)Je mi jasné, že kvůli filmu bylo lecos mírně natahováno. Konec konců ta videa z jůtůbu, kdy to občas spadne vedle občas přes všechna ta zabezpečení uniknou. Chce se tedy věřit, že likvidace předních teroristů není závislá na prodeji placek. Ale ačkoliv ta korektnost tam byla zdůrazňována až moc, myslím, že dnešní doba je spíše dobou rázných vojenských řešení dle okamžitých úsudků. Pokud se každé povolení ke střelbě bude schvalovat deseti papaláši na mezinárodních úrovních, kdy každý sice bojuje s terorem, ale zároveň se děsí karambolu a ztráty popularity, budeme za teroristy pořád o několik kroků zpět. Právě ta naše korektnost, civilizovanost a promýšlení všech důsledků je neskutečně svazující. Je až neuvěřitelné, jakými hračkami dnes armáda disponuje! Až vám večer bude u hlavy bzučet chroust, dobře bych se podíval zda náhodou očička nemá z led diod a o mechanizovaném RC kolibříkovi ani nemluvě :-). Válka je svině, ale tahle má své jasné důvody. Nebýt militantního islámu (a islám braný podle Koránu je vždy militantní), mohly by si dál holčičky prodávat placky se 100 % pravděpodobností na přežití i bez výpočtů vojáků kdesi v anglickém bunkru tisíce mil daleko. Byly to nervy a konec byl neamerický což na jednu stranu chválím, na stranu druhou mě pochopitelně zasáhl. Výborný film! Pět plastových kbelíků. * * * * *(31.7.2016)