Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

blondboss

Priemerná česká dramédia, ktorá vás síce pobaví jemným a nenásilným humorom, ale na druhej strane vás aj unudí svojim nekoncepčným a nerozvinutým scenárom. Keďže som po väčšine filmu dosť zíval, nemôžem dať lepšie hodnotenie. 50 % ()

DonBraso

Začátek nápaditý,který k závěru ztrácí svoje kouzlo.Mix až černého humoru s dramatičností je fajn osvěžení včele se skvělou Mihulovou,ale jinak je to docela na žábu:) Bolek tu sice Laďu hraje sobě vlastním,ale po chvilce to vše vyprchá a film se neskutečně zastaví na místě a vypadá spíš na tři hodiny pořádný péče,která mu chyběla k velký dokonalosti.Celá linka o esotoričnu silně nebavila a myslím,že šla vymyslet určitě lépe.Pořád tu převažují klady a osud Vlasty vcelku dokáže zabavit,jen ty vedlejší linky,jen ty vedlejší.Pěkných 70%. ()

honzic

Solidní režijní debud, Mihulová a Polívka jsou dobrá dvojice, scénář má něco do sebe, škoda toho ne moc povedeného konce. Hodnocení: 65 % ()

Flamik

Viděl jsem v KV. Nejvíc vtipnej film poslední doby. Chytrej jednoduchej humor o popitíčku, dobírání si manželky, lidskosti, hlouposti i náhodě. Za tím humorem je těžkost umírání, smíření se, strach, hledání důvodu dožití. A i když na téma smrti toho bylo natočeno mraky, tak tento film vybočuje z řady právě tým vloženým humorem do možná nejtěžšího období života. ()

fafejt001

SLÁVKU ,, na debut - dosti dobré !!! Obsazení rovněž velmi solidní ,, ,po dlouhé době krásný český film z venkova . Písenˇ na závěr filmu nevěstě , zvláště vydařená . Jen ta Vilhelmová mi tam neseděla , nějak jsem jí to nevěřil . Ale ínáááč - DĚKUJEME za pěkný filmový zážitek . ()

kokofek

Ve filmu je cítit hodně dobrá znalost problematiky žití na venkově,kde jsou lidské vztahy specificky formovány způsobem života.Starší generace se však svých dogmat drží a nepustí k sobě tak snadno něco co neznají. ()

petr.al

V posledních letech jsem se strachoval o úroveň české filmové tvorby, dlužno podotknout, že povětšinou oprávněně, avšak v tomto případě, přehnaná péče nebyla namístě, poněvadž ,,Domácí péče" zahnala všechny chmury. Slávek Horák, byť klučina od reklamy, jasně ukázal jak se dá točit na tzv. vyšší level. Léty vypiplaný scénář je znát z každé minuty, přechody mezi dramatickými a úsměvnými momenty obdivuhodně plynulé, neexhibující práce s kamerou, smysl pro drobné detaily či filmové špíčky (vedlejší role, dekorace, kostýmy,...). Režisér/ scénárista si byl kvalitou své celovečerní prvotiny natolik jist, že se naprosto oprostil i od hudebního doprovodu. Netřeba pomocných berliček jak navodit atmosféru. Ústřední dvojici Mihulová/ Polívka si vystačí pouze se silným textem a dokonale civilním herectvím. Tvůrcům ,,Domácí péče" patří velký dík! Slávek Horák je jako filmové zjevení, které si jednoznačně řeklo o nominaci na Českého lva. 4,1*. ()

nikinikiniki

Tááák tohle je úplně přesná česká komedie - deprese, nemoci, pohřby... Načež se to chce trošku napravit svatbou, která tam byla stejně jako pěst na oko. A konec... řekněme dosti zvláštní. Všichni v kině ještě něco očekávali, nějaké boom, ale následovaly akorát titulky :) Člověk se chce pobavit a místo toho se dívá na depresi jiných lidí. Výborně :) Nehledě na to, že mi byla dost proti srsti Alena Mihulová, coby hlavní hrdinka a také to, že většina herců byli čoboláci. Proč, sakra?!! Skvělá byla Táňa Vilhemová. No, po úžasným filmu Kobry a užovky jsem teď k českým filmům dost přísná a faktem je, že tenhle film jim nesahá ani po kotníky! Ale jasně, nebudu srovnávat dva zcela odlišné filmy. ()

Dosou

Ten film není o ničem menším, než o smrti. Píšu schválně o ničem menším, protože jako by tady ani nebyla. Byla a nespravedlivá, tichá a obyčejná. Hezky odvyprávěná, bez zbytečného sentimentu a přemíry slov. A jsem u toho, čeho si na tomto filmu nejvíce cením. Po dlouhé době jsem u českého filmu zaznamenal práci dramaturga. Děkuji pane Horáku a pane Gogolo s ostatními, že jste ukázali, že je to fakt dobrý, dát si tu práci s textem. Troufám si tvrdit, že bez vás by film nedopadl, jak dopadl. I když si neodpustím poukázat na drobný úlet právě u pana Gogoly, jenž coby svatební řečník poněkud v těch dialektech ujel. Možná je trochu škoda, že nedošlo na některé drobné pointy u menších rolí, které nakonec ve filmu nebyly, ale kdo o nich neví, tak je ani nepostrádá. Až na malé, poněkud křečovité momenty u vedlejších postav to bylo herecky velmi dobře zvládnuté. Alena Mihulová v hlavní roli zaplať Pánbu nikoho nerozplakala a ostatní, také zaplať, leckoho rozesmáli. Takže se na to fakt dobře koukalo. A dejte si příště pozor na žáby. Byla by škoda uklouznout. Za dobrý počinek a za ty dramaturgy dávám 4 hvězdy. ()

r007

Klobouk dolů před takovou režijní prvotinou ! Nevím, jestli je to prostředím ( natáčelo se poblíž ) nebo tématem ( už dlouho se zabývám alternativní léčbou ), ale film mě zasáhl hluboko do srdce. Nemalou zásluhu na tom má paní Mihulová, která asi do filmu dala všechny ty dlouhé roky, kdy nehrála...Pohled na ni, jak vláčí těžké tašky cestou necestou nehledě na počasí, mi vháněl slzy do očí. Bolek Polívka myslím ani nemusel hrát, něco mi napovídá, že stejně jako ve filmu Dědictví i tady mu spousta scén šla přirozeně. Je to film, který vás donutí přemýšlet o životě trošku z jiné perspektivy. Přes hluboký dojem ale něco málo do pěti hvězdiček chybí. Nejlepší scéna podle mě je třísknutí knihou do hlavy :" Bolí to vás nebo Laďu ?" ()

rigby

Malý velký film... Humor střídá bolest, a bolest střídá humor. Vše se nese spíše ve vážném tónu a to filmu velmi svědčí. Nic jsem nečekal a dočkal jsem se mnohého. Skvělé herecké výkony, slzy v očích, silný scénář bez jediného hluchého místa. Zkrátka moc vydařené dílo. Snad jen kvůli tomu překvapivému nějak nedokončenému závěru, kde ještě něco málo zbývalo dopovědět a dopovězeno nebylo, nedávám plný počet. ()

Saxos

Přesnej život. Makám, všem pomáhám, na sebe kašlu. Tak mi za odměnu nadělej raka, ať si alespoň něco užiju. Šel bych hvězdně klidně i výš, ale nemám pochopení pro mixování dobrého dramatu a prvky komedie. Obě ženské role výborné, zvlášť Alena Mihulová, dobře ty. ()

zigy

Nemám nic proti filmům o smutných věcech, ale musí to být poutavě natočeno, a tohle není....ovšem je to silná konkurence pro Díru u Hanušovic, tzn. patří to mezi TOP filmy o ničem......a Mihulová absolutně nemá co hrát, a Polívka už vůbec ne, pozitivní komentáře zde nechápu. Respektuji těžkou práci zdravotních sester a pečovatelek, a přál bych jim jako poctu lepší film. ()

VLADEK

Po delší době český film, kdy necítím pocit trapnosti za napsané dialogy a herecké výkony. Měl jsem velké obavy, ale byl jsem příjemně překvapen. ()

gezper

Celkem ucházející základní dějová kostra v ne již tak kvalitním zpracovaní. Mihulová klidně žhavý kandidát na Lva (hodnotím-li výkon sám o sobě, ne porovnání s ostatními - letos jsem toho mnoho nestihl). Kdežto Polívkovi to herecky moc práce dát nemuselo, hrát sebe. Klidně se na to dá nazírat jako na alternativní konec Kurva hoši, kde se s Vlastou prochlastali zdárně až ke konci, všechno prohýřili, a tak ona musí vydělávat doslova tvrdou prací. Scénarista a režísér v jedné osobě si měl dat se scénami více práce. A hlavně si měl odpustit karikované zjednodušení na mnoha frontách (medicína, západní i alternativní; křesťanská pomoc; manželův přístup; atd.). Překvapí pár míst s nádechy černého humoru, ovšem již bez dotažení do konce. Jen se pokaždé odbočí ke klasickému zakončení pro masy či do ztracena úplně. Takže tu máme dalši drámo s nepatrnými stopami jemného humoru, který se bojí překročit sám sebe. Což já mu nezazlívám, černota zde nemusí být na místě, byl by to pak úplně jiný film, ale pak se tam neukotvené scény ala "hrob" fakt nehodí. Není to propadák, to úplně ne, ovšem téma by si zasloužilo poctivější hlubší zpracování. Sneslo by pak i delší stopáž, 92 min. je formát pro komedii-líbivku&drama-po-povrchu. A proto budu klidně přísnější než většina stávajícíh ohlasů. Je to totiž škoda! [50%] ()

Rebeca35

Po dost dlouhé době mám chuť něco sdělit světu :). Ne, vážně. Plným právem čtyři hvězdy. Přestože za komedii film nepovažuji ani náhodou. Kvalitní civilní český film, kterých máme poslední dobou jako šafránu, a proto je třeba si je hýčkat. Drama o (ne)umírání. Už se mi dlouho nestalo, abych postavy tak cítila. Jejich lidskost šla z plátna ven. Jakoby se mi rýsovaly doma - vedle mě. Paní Alena Mihulová, mimochodem skutečně luxusní výkon, gratuluji, ztvárňuje přesně ten prototyp lidských sluníček, které by se rozdaly. Což jejich okolí může přijímat s povděkem, brát jako standard, nabírat plnými hrstmi, nebo z toho šílet a raději utíkat. Její muž, Bolek (nechápu, jak někdo může napsat, že herecky opět zklamal), typický prototyp chlapa žijícího si po svém, nepříliš schopného soucítění s ženským trápením, vystrašený jako zajíc z toho, co bude po, nechce to však dát najevo . . . ale přesto velmi milující, v rámci svých schopností. . . Jenom Táni ztvárnění mi přišlo trochu ploché - ale je fakt, že lidé typu, který hrála, mají často na tváři takový zatuhlý úsměv, a tím mi také většinou moc nesedí, přestože se snaží rozdávat pozitivní energii. Jsem přesvědčená, že tento film bude zrát jako víno a stane se z něj česká klasika, přestože už samotné téma není zrovna mainstream. Já se k němu rozhodně plánuji vracet. Jen ne v podzimních plískanicích. To si dám radši něco lehčího, už právě proto, že jsem Aleně i Bolkovi tolik věřila. Pane Horáku, rozhodně se nemáte za co stydět! ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky